złoto

Artykuły - Złoto (886)

 • Odbicie na rynku złota może się utrzymać?

  Odbicie na rynku złota może się utrzymać?

  Ceny złota fizycznego poszły we wrześniu w górę do nowych rocznych maksimów, osiągając podobne poziomy do tych z września 2016 r. Kursy akcji wielu spółek powiązanych ze złotem są jednak znacznie niższe od poziomów sprzed roku. Dotyczy to przede wszystkim przedsiębiorstw wydobywczych o mniejszej kapitalizacji, których papiery prawie nie zyskały na wartości podczas niedawnego odbicia na rynku złota.
 • Kiedy warto kupić złoto?

  Kiedy warto kupić złoto?

  Giełda, lokata, konto oszczędnościowe, a może złoto? Wybór sposobu na pomnożenie swoich oszczędności nie jest prosty. Analitycy radzą dzielić środki i wskazują, że np. dodanie złota inwestycyjnego do swojego portfela powoduje jego stabilizację. Kiedy jest najlepszy czas na zakup złota?
 • Ceny złota i srebra w dół po decyzji Fed

  Środowe komunikaty ze strony amerykańskiej Rezerwy Federalnej były wyczekiwane przez inwestorów na szerokim rynku finansowym. W przypadku tych zaangażowanych kapitałowo na rynku złota, było to wręcz kluczowe wydarzenie nie tylko tego tygodnia, ale nawet miesiąca. Wynika to ze szczególnego powiązania notowań tego kruszcu z wartością amerykańskiego dolara.
 • Huragany podbijają ceny na rynkach towarowych

  Huragany podbijają ceny na rynkach towarowych

  Na rynkach walutowych trwa wyprzedaż dolara która wspiera notowania towarów. Ceny złota wspierane są przez sytuację wokół Korei Północnej i huragany. Rynki towarowe dyskontują gwałtownymi wzrostami cen soku pomarańczowego i bawełny. Ceny soku, wystrzeliły z 60 centów do prawie 2,5 dolarów za funt.
 • Złoto na fali wzrostowej

  Początek bieżącego tygodnia na globalnych rynkach finansowych upłynął pod znakiem nieobecności amerykańskich inwestorów, świętujących Dzień Pracy.
 • Cena złota pokonała magiczną barierę

  Cena złota przekroczyła 1 300 dolarów za uncję. Kilkukrotnie zbliżała się już do tego poziomu, ale od dawna nie była pokonana ta bariera.
 • Wcale nie musisz być krezusem, żeby inwestować w złoto

  Wcale nie musisz być krezusem, żeby inwestować w złoto

  Nie od dziś wiadomo, że inwestowanie w złoto to bezpieczny sposób lokowania kapitału. Przykład Amber Gold pokazuje jednak, że pieniądze można stracić nawet na złocie. Jak zatem inwestować w ten szlachetny kruszec, aby osiągnąć zyski i zabezpieczyć się na przyszłość?
 • Ceny złota w górę, ale należy pamiętać o zagrożeniach

  Ceny złota w górę, ale należy pamiętać o zagrożeniach

  Ceny złota kontynuują wzrosty po napawających optymizmem danych o liczbie nowych etatów w sektorze pozarolniczym w USA. Inwestorzy szukają dywersyfikacji. Zagrożenie polityczne w USA nadal ważnym czynnikiem. Obecnie największym zagrożeniem dla cen złota jest odbicie kursu dolara.
 • Padnie kolejny rekord. Polacy kupią nawet 10 ton złota

  Padnie kolejny rekord. Polacy kupią nawet 10 ton złota

  Nie lokaty, nieruchomości, ale złoto to coś, co kusi coraz bardziej Polaków. To właśnie złoto kupujemy coraz częściej. Eksperci oceniają, że wartość naszego rynku w tym roku przekroczy 10 ton. Już teraz sam rynek wyceniany jest na ponad 1,5 mld złotych i może jeszcze rosnąć.
 • Złoto w dół przed posiedzeniem FOMC, ropa pod wpływem informacji o podaży oraz napięć geopolitycznych

  Złoto w dół przed posiedzeniem FOMC, ropa pod wpływem informacji o podaży oraz napięć geopolitycznych

  Wzrosty kontraktów futures na kluczowe ziarna w USA zrównoważyły w ubiegłym tygodniu spadki większości surowców energetycznych. Notowania ropy naftowej zanotowały trzeci spadek w skali tygodnia z rzędu, nawet mimo nasilonego napięcia geopolitycznego na Bliskim Wschodzie. Zwyżki notowań metali szlachetnych ograniczyła zaś ostatnia realizacja zysków przed posiedzeniem FOMC zaplanowanym na 14 czerwca.

Filmy - Złoto (31)