złota

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Złota (Film (1999)[The Golden Bowl] Reż.James Ivory) ,

Artykuły - Złota (936)

 • Perspektywy dla surowców dobre, zwłaszcza dla aluminium i złota - NN IP TFI

  Perspektywy dla surowców dobre, zwłaszcza dla aluminium i złota - NN IP TFI

  - Perspektywy dla rynku surowcowego na dalszą część 2017 r. są pozytywne - powiedział Koen Straetmans, strateg NN Investment Partners TFI. Jego zdaniem, aluminium i złoto można traktować jako najatrakcyjniejszą klasę surowcowych aktywów inwestycyjnych. Dodał również, że poprawiły się perspektywy dla rynku ropy naftowej.
 • Gigantyczny fundusz Catella wchodzi do Polski

  Gigantyczny fundusz Catella wchodzi do Polski

  Międzynarodowy fundusz inwestycyjny z siedzibą w Niemczech specjalizujący się w inwestowaniu w nieruchomości w tym m.in. apartamenty z segmentu premium na całym świecie, kupił aż 72 mieszkania w budynku Złota44, na piętrach od 11 do 19. To dziewięć pełnych kondygnacji, co odpowiada 23 proc. całości dostępnych w wieżowcu mieszkań.
 • Złoto balansuje na granicy 1100 dolarów, na giełdach bessa

  Złoto balansuje na granicy 1100 dolarów, na giełdach bessa

  Niepokój inwestorów związany z rekordowo niską ceną ropy naftowej, a także wyprzedaż na największych giełdach świata, skutecznie wzmogły popyt na bezpieczne aktywa w ostatnim tygodniu. Coraz głośniejsze opinie o rozpoczęciu bessy na rynkach akcji, na nowo przywróciły wiarę inwestorów w złoto, którego cena zdaje się skutecznie wymykać z ostatniego trendu spadkowego.
 • Czarne złoto tanieje, rubel najsłabszy do dolara w najnowszej historii Rosji

  Czarne złoto tanieje, rubel najsłabszy do dolara w najnowszej historii Rosji

  Bank Rosji w poniedziałek ustalił kurs rubla do dolara na 78,67 RUB. To najniższy kurs rosyjskiej waluty wobec amerykańskiej w najnowszej historii Rosji, uwzględniając dokonaną przez centralny bank Federacji Rosyjskiej w1998 roku denominację rubla.
 • Źle się dzieje na światowym rynku czarnego złota

  Źle się dzieje na światowym rynku czarnego złota

  Raport katowickiego oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu (ARP), który m.in. monitoruje wyniki branży w kraju i zbiera dane ze świata wskazuje, że międzynarodowy rynek węgla oczekuje na zmianę trendu. Jednak o ile jeszcze do niedawna na wzrost zapotrzebowania na węgiel wpływały np. bodźce sezonowe, teraz nasyconego rynku nie pobudzają nawet takie czynniki.
 • W lutym ponownie ruszą prace przy wieżowcu Złota 44.

  W lutym ponownie ruszą prace przy wieżowcu Złota 44.

  Niemal 200 mln zł wyda konsorcjum spółki BBI Development i amerykańskiego funduszu Amstar na doprowadzenie inwestycji Złota 44 do stanu deweloperskiego. Prace przy budowie wieżowca w centrum Warszawy zostaną wznowione jeszcze w tym miesiącu. Odbiory zaplanowano na II kwartał 2016 r.
 • Banki będą zatrudniać ekspertów od e-bankowości i obsługi zamożnych klientów

  Banki będą zatrudniać ekspertów od e-bankowości i obsługi zamożnych klientów

  Wraz z przenoszeniem bankowości do internetu instytucje finansowe będą zmniejszały sieć stacjonarnych placówek. W związku z tym wiele nowych miejsc pracy w tym sektorze będzie związanych z nowoczesnymi technologiami.
 • Co przyniesie "złote" referendum w Szwajcarii?

  Co przyniesie "złote" referendum w Szwajcarii?

  W niedzielę Szwajcarzy zdecydują w referendum o tym, czy ich bank centralny ma zwiększyć rezerwy złota. Ryzyko, że wyniki zachwieją kursem franka, jest jednak niewielkie. Na rynek walutowy znacznie większy wpływ ma to, co dzieje się w USA.
 • Złoto będzie tanieć. Ceny mogą być najniższe od czterech lat

  Złoto będzie tanieć. Ceny mogą być najniższe od czterech lat

  Ceny złota mimo ostatniej korekty pozostają w dłuższym trendzie spadkowym i będą dalej się obniżać. Inwestorów do wyprzedaży kruszcu skłaniają dobre sygnały płynące z amerykańskiej gospodarki i oczekiwanie podwyższenia stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych. W tym roku możliwy jest spadek poniżej ceny 1200 dolarów za uncję - najniższej od 2010 r
 • NBP przewiduje cenę złota poniżej tysiąca dolarów za uncję

  NBP przewiduje cenę złota poniżej tysiąca dolarów za uncję

  Po mocnym wzroście cen żółtego kruszcu około dwa lat temu, gdy za uncję płacono blisko 1800 dolarów, teraz jego cena kształtuje się nieco powyżej 1200 dolarów. Zdaniem niektórych analityków może dalej spadać. Donald Malicki z Narodowego Banku Polskiego przewiduje, że nawet poniżej tysiąca dolarów za uncję.

Filmy - Złota (3)

 • Dotyk złota

  Zwykle zdobi nasze dłonie, nadgarstki, palce. Teraz 24-karatowe płatki mogą upiększyć również naszą skórę. I to dosłownie. Zabiegi polegające na wmasowywaniu w skórę złotych płatków nie tylko zdobią, ale też zapobiegają powstawaniu zmarszczek i wygładzają ciało.
 • "Szukam kopalni złota"

  Eduardo Mendoza o swych barwnych bohaterach, o tym, dlaczego nie uważa się za dobrego pisarza, i o drzemiącej w nim powieści jego życia.
 • "Gorączka złota"

  Charlie Chaplin w roli poszukiwacza złota, który wraz z grupą innych zapaleńców wyrusza w podróż na zimną Alaskę.