zlot

Artykuły - Zlot (202)

 • Złoty traci blask

  W piątek złoty po raz kolejny osłabia się względem głównych światowych walut, co jest związane najprawdopodobniej z wycofywaniem się kapitału zagranicznego z polskiego rynku.
 • "Przykra sprawa"... złoty traci

  Nieoczekiwanie tematem numer jeden na krajowym rynku walutowym stały się ujawnione w weekend podsłuchy z rozmów prezesa NBP i Ministra Spraw Wewnętrznych. Ich budząca wątpliwości treść sprawia, że złoty reaguje przeceną. W dłuższym terminie będzie to jednak tylko epizod, a złoty pozostanie mocny.
 • W Dolinie Baryczy zlot miłośników bocianów

  Prelekcje, wycieczki krajoznawcze, a także pokazy zdjęć i obrazów zaplanowali organizatorzy VIII Ogólnopolskiego Zlotu "Blisko bocianów", który rozpoczyna się w piątek w Przygodzicach i Dolinie Baryczy (woj.wielkopolskie).
 • Mężczyzna ranny po wystrzale z armaty na zlocie

  Z obrażeniami twarzy trafił w sobotę do łódzkiego szpitala jeden z uczestników Zlotu Grup Rekonstrukcji Historycznych "Odyseja Historyczna", który odbywa się w Leszczynku koło Kutna (woj. łódzkie). Do wypadku doszło prawdopodobnie podczas wystrzału z jednej z armat.
 • XII Bieszczadzki Zlot Leśnych Ludzi

  Koncerty muzyczne, spektakle audiowizualne, przejażdżki wozami traperskimi i terenowymi znajdą się programie XII edycji Bieszczadzkiego Zlotu Leśnych Ludzi, który rozpocznie się w piątek w Smolniku nad Osławą (Bieszczady).
 • Wrocław: Od czwartku zlot motocykli; możliwe utrudnienia w ruchu

  Nawet 12 tys. osób może wziąć udział w europejskim zlocie motocykli Harley-Davidson Super Rally, który w czwartek rozpocznie się we Wrocławiu. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu drogowym; policjanci apelują o wyrozumiałość dla motocyklistów.
 • Złoty nadal słaby

  Początek tygodnia przynosi kontynuację trendów, które powstały pod koniec ubiegłego tygodnia. W konsekwencji złoty osłabia się wobec głównych światowych walut. Dziś w kalendarzu makroekonomicznym nie było istotnych danych, ale jutro czeka nas pewna niespodzianka.
 • Złoty odrobił część strat

  Złoty odrobił część strat

  Zdaniem ekonomistów, dzięki korekcie na czwartkowej sesji złoty odrobił część strat z początku tygodnia i możliwe, że w piątek nadal będzie nieznacznie aprecjonować. Tydzień złoty powinien zakończyć w przedziale 4,14-4,18 za euro. Zdaniem analityków, krajowy rynek długu nadal pokazuje swoją siłę i do końca tygodnia powinien utrzymać obecne poziomy. Przyszłotygodniowe notowania uzależnione będą m.in. od licznych publikacji dotyczących stanu polskiej gospodarki w październiku.
 • Urodziny legendy: 55 lat trabanta

  Urodziny legendy: 55 lat trabanta

  55 lat mija w środę 7 listopada od momentu, gdy pierwszy raz publicznie zaprezentowano trabanta. "Jak na ówczesne czasy był dosyć nowoczesną konstrukcją" - ocenia Grzegorz Brzeziński z Cartoon Trabant Klub Polska.
 • Urodzinowy zlot motocykli SHL w Tokarni

  Kilkadziesiąt zabytkowych motocykli SHL, produkowanych niegdyś w Kielcach, będzie można zobaczyć w niedzielę na drogach skansenu w Tokarni. W zlocie świętującym 75-lecie powstania legendarnej maszyny, wezmą udział także inne zabytkowe i nowoczesne pojazdy.

Filmy - Zlot (2)

 • Ich tajemnicą jest sztuczny język!

  Miłośnicy esperanto - sztucznego języka stworzonego przez Polaka, Ludwika Zamenhoffa - to barwna międzynarodowa społeczność. Co roku spotykają się oni w Dolinie Loary we Francji, by oddawać się zgłębianiu esperanto i szlifować swoje lingwistyczne umiejętności. Niektórzy pasjonaci kochają esperanto do tego stopnia, że ze swoimi bliskimi komunikują się wyłącznie za jego pomocą, rezygnując z używania ojczystego języka!
 • Pierwszy Ogólnopolski Zlot Deccoria.pl

  4 lipca zorganizowaliśmy w Krakowie Pierwszy Ogólnopolski Zlot Użytkowników Deccorii - internetowego serwisu społecznościowego poświęconego dekoracji wnętrz i projektowaniu ogrodów. Zapraszamy na relację z tego wydarzenia.