zima

Synonimy:
zuma,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Zima (1115)

 • Smartfon i notebook na mrozie - na co uważać?

  Smartfon i notebook na mrozie - na co uważać?

  Mróz nie odpuszcza. Czy korzystanie ze smartfonów lub innych urządzeń elektroniki konsumenckiej na takiej temperaturze może doprowadzić do ich uszkodzenia? A jeśli już musimy zadzwonić lub skorzystać z internetu - na co uważać?
 • "Pada śnieg" i inne zimowe piosenki

  "Pada śnieg" i inne zimowe piosenki

  Podobno Eskimosi mają od kilkunastu do nawet kilkuset określeń na śnieg. Biały opad z nieba od dawna inspiruje też twórców piosenek, co możecie sprawdzić w naszym poniższym zestawieniu.
 • Jak ubiegać się o odszkodowanie za zranienie soplem?

  Jak ubiegać się o odszkodowanie za zranienie soplem?

  Zimą przechodząc obok centrów handlowych, sklepów czy bloków mieszkalnych, musimy zachować szczególną ostrożność. Wystarczy lekka odwilż, aby sople znajdujące się na dachach budynków zaczęły topnieć, co powoduje, że odrywają się od rynien i spadają. Co zrobić, gdy przydarzy nam się wypadek i zostaniemy zranieni soplem lodu? Od kogo i jakie odszkodowanie nam się należy?
 • Prognoza pogody: Nadciąga prawdziwa zima

  Prognoza pogody: Nadciąga prawdziwa zima

  Jak informuje IMGW, Europa zachodnia i częściowo centralna znajdują się pod wpływem wyżu. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtują niże z układami frontów atmosferycznych. Polska jest w obszarze podwyższonego ciśnienia. Napływa chłodne powietrze pochodzenia arktycznego.
 • Do Polski powraca zima. Ministerstwo ostrzega

  Do Polski powraca zima. Ministerstwo ostrzega

  Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji ostrzega przed zagrożeniami związanymi z zimą. W specjalnym komunikacie resort apeluje o rozwagę, ostrożność i reagowanie na los tych, którzy potrzebują pomocy.
 • Wyjeżdżasz autem w góry? Zobacz, jak się przygotować

  Wyjeżdżasz autem w góry? Zobacz, jak się przygotować

  Podstawą przy zimowym wyjeździe samochodem w góry są zimowe opony. W wyposażeniu auta powinny się także znaleźć: latarka i zapasowe baterie, trójkąt odblaskowy, skrobaczka i odmrażacz do szyb. Bardzo ważne jest też bezpieczne przewożenie sprzętu narciarskiego - najlepiej w bagażniku zamocowanym na dachu auta.
 • Zima za kierownicą dla początkujących i nie tylko

  Zima za kierownicą dla początkujących i nie tylko

  Jazda w zimowych warunkach może bardzo różnić się od poruszania się samochodem przez pozostałą część roku. Oto o czym powinni pamiętać kierowcy (nie tylko) z małym doświadczeniem.
 • Auto przed zimą to nie tylko opony. Również... pasek klinowy!

  Auto przed zimą to nie tylko opony. Również... pasek klinowy!

  Niebagatelny wpływ na bezpieczeństwo jazdy w trudnych warunkach atmosferycznych ma oświetlenie, akumulator i pasek klinowy, dlatego zanim ruszymy zimą w drogę, koniecznie musimy sprawdzić te rzeczy. Warto zadbać także o widoczność, m.in. wymieniając zużyte wycieraczki. Niestety, wymiana opon to za mało, by odpowiednio przygotować samochód do zimy.
 • Uwaga, kierowcy! Na południu Polski spadł śnieg

  Uwaga, kierowcy! Na południu Polski spadł śnieg

  W Małopolsce w nocy z niedzieli na poniedziałek spadł pierwszy jesienny śnieg. W Zakopanem leży go już kilkanaście centymetrów śniegu i ciągle przybywa, ale przed prawdziwą zimą ma wrócić jeszcze babie lato.

Filmy - Zima (156)

 • Kolejny nominowany do nagrody darwina

  Letnie opony + prędkość.
 • W górach zawsze trzeba być czujnym

  Wydaje ci się, że jesteś bezpieczny bo w około prawie nie ma śniegu. Kiedy natura popisuje się swoją siłą, lepiej podziwiać jej wyczyny z bezpiecznego dystansu.
 • Jak wyczyścić buty z soli?

  Sól, którą posypuje się zimą ulice i chodniki, szkodzi nie tylko samochodom, ale przede wszystkim naszym butom! Dopiero gdy te wyschną, pojawiają się na nich brzydkie, białawe osady, które nie tylko pozostawiają nieprzyjemne wrażenia estetyczne, ale też niszczą strukturę buta, czyniąc go bardziej podatnym na zniszczenia. Jak więc szybko i skutecznie pozbyć się soli z butów? Poznajcie nasz poradnik - przyda się każdemu!
 • Jak zrobić karmnik z butelki?

  Ptaki, które żyją wokół nas, warto dokarmiać nie tylko w czasie najcięższej zimy. Jeśli chcecie, by okoliczne ptaki częściej witały na waszym balkonie czy przed oknem, przygotujcie dla nich niewielki karmnik! Z niewielkich kawałków drewna i zwykłej szklanej butelki możecie wykonać przyjemny dla oka karmniczek, który pomoże ptakom przetrwać trudne okresy. Zobaczcie!