zima

Synonimy:
zuma,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Zima (1119)

 • Nie marznij zimą - postaw na modny kożuch lub futro

  Nie marznij zimą - postaw na modny kożuch lub futro

  W naszej jesienno-zimowej garderobie nie może zabraknąć ciepłych i wygodnych okryć, w których nie straszne nam będą śniegi i mrozy. Stawiamy na kurtki i obszerne kamizelki podbite kożuchem oraz płaszcze z kolorowymi futrzanymi kołnierzami.
 • Włochy chcą zorganizować zimowe igrzyska olimpijskie 2026 z Austrią

  Włochy planują zorganizować zimowe igrzyska olimpijskie w 2026 roku wspólnie z Austrią - powiedział w wywiadzie dla mediolańskiej gazety "Sole 24" minister sportu tego kraju Luca Lotti.
 • Smartfon i notebook na mrozie - na co uważać?

  Smartfon i notebook na mrozie - na co uważać?

  Mróz nie odpuszcza. Czy korzystanie ze smartfonów lub innych urządzeń elektroniki konsumenckiej na takiej temperaturze może doprowadzić do ich uszkodzenia? A jeśli już musimy zadzwonić lub skorzystać z internetu - na co uważać?
 • "Pada śnieg" i inne zimowe piosenki

  "Pada śnieg" i inne zimowe piosenki

  Podobno Eskimosi mają od kilkunastu do nawet kilkuset określeń na śnieg. Biały opad z nieba od dawna inspiruje też twórców piosenek, co możecie sprawdzić w naszym poniższym zestawieniu.
 • Jak ubiegać się o odszkodowanie za zranienie soplem?

  Jak ubiegać się o odszkodowanie za zranienie soplem?

  Zimą przechodząc obok centrów handlowych, sklepów czy bloków mieszkalnych, musimy zachować szczególną ostrożność. Wystarczy lekka odwilż, aby sople znajdujące się na dachach budynków zaczęły topnieć, co powoduje, że odrywają się od rynien i spadają. Co zrobić, gdy przydarzy nam się wypadek i zostaniemy zranieni soplem lodu? Od kogo i jakie odszkodowanie nam się należy?
 • Prognoza pogody: Nadciąga prawdziwa zima

  Prognoza pogody: Nadciąga prawdziwa zima

  Jak informuje IMGW, Europa zachodnia i częściowo centralna znajdują się pod wpływem wyżu. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtują niże z układami frontów atmosferycznych. Polska jest w obszarze podwyższonego ciśnienia. Napływa chłodne powietrze pochodzenia arktycznego.
 • Do Polski powraca zima. Ministerstwo ostrzega

  Do Polski powraca zima. Ministerstwo ostrzega

  Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji ostrzega przed zagrożeniami związanymi z zimą. W specjalnym komunikacie resort apeluje o rozwagę, ostrożność i reagowanie na los tych, którzy potrzebują pomocy.
 • Wyjeżdżasz autem w góry? Zobacz, jak się przygotować

  Wyjeżdżasz autem w góry? Zobacz, jak się przygotować

  Podstawą przy zimowym wyjeździe samochodem w góry są zimowe opony. W wyposażeniu auta powinny się także znaleźć: latarka i zapasowe baterie, trójkąt odblaskowy, skrobaczka i odmrażacz do szyb. Bardzo ważne jest też bezpieczne przewożenie sprzętu narciarskiego - najlepiej w bagażniku zamocowanym na dachu auta.
 • Zima za kierownicą dla początkujących i nie tylko

  Zima za kierownicą dla początkujących i nie tylko

  Jazda w zimowych warunkach może bardzo różnić się od poruszania się samochodem przez pozostałą część roku. Oto o czym powinni pamiętać kierowcy (nie tylko) z małym doświadczeniem.

Filmy - Zima (76)

 • Pies zjeżdżający na sankach

  Pies Lacy znalazł sobie ciekawą zimową rozrywkę, czyli zjeżdżanie na sankach. Praktyka czyni mistrza i zwierzęciu idzie to coraz lepiej. (STORYFUL/x-news)
 • Zimowy płyn do spryskiwaczy - zrób go w domu!

  Zima to szczególny czas dla kierowców - niektóre samochody trudno odpalić, trzeba skrobać szyby, odśnieżać dach i maskę, przecierać tablice... A potem i tak może nas spotkać przykre rozczarowanie, gdy zamarznie nam płyn do spryskiwaczy! Niemal wszędzie można dostać zimowe wersje tego niezbędnego płynu, ale równie dobrze można go zrobić również samodzielnie w domu - zobaczcie, jakie to proste!
 • Niesamowity widok wody na zimnym powietrzu

  Mężczyzna, aby uzyskać taki efekt, rzucił wiadrem gorącej wody na zimnym powietrzu. Efekt niesamowity!
 • Jak wyczyścić buty z soli?

  Sól, którą posypuje się zimą ulice i chodniki, szkodzi nie tylko samochodom, ale przede wszystkim naszym butom! Dopiero gdy te wyschną, pojawiają się na nich brzydkie, białawe osady, które nie tylko pozostawiają nieprzyjemne wrażenia estetyczne, ale też niszczą strukturę buta, czyniąc go bardziej podatnym na zniszczenia. Jak więc szybko i skutecznie pozbyć się soli z butów? Poznajcie nasz poradnik - przyda się każdemu!