zestrzelony samolot

Artykuły - Zestrzelony samolot (42)

 • Holandia żąda pełnego wyjaśnienia sprawy zestrzelenia boeinga

  Holandia żąda pełnego wyjaśnienia sprawy zestrzelenia boeinga

  Holandia domaga się pełnego wyjaśnienia sprawy zestrzelenia malezyjskiego samolotu pasażerskiego i ukarania winnych - powiedział w czwartek na forum Zgromadzenie Ogólnego ONZ szef holenderskiego rządu Mark Rutte.
 • Ukraina: Eksperci lecą na miejsce katastrofy Boeinga 777

  Ukraina: Eksperci lecą na miejsce katastrofy Boeinga 777

  Malezyjscy eksperci lecą na Ukrainę, aby przeprowadzić badania na miejscu katastrofy Boeinga 777. W samolocie malezyjskich linii lotniczych, który 17 lipca został zestrzelony na wschodzie Ukrainy, zginęło 298 osób.
 • Hrojsman: Separatyści oddadzą rzeczy ofiar katastrofy boeinga

  Hrojsman: Separatyści oddadzą rzeczy ofiar katastrofy boeinga

  Prorosyjscy bojownicy, którzy kontrolują miejsce katastrofy zestrzelonego 17 lipca malezyjskiego boeinga na wschodzie Ukrainy, przekażą w ciągu 48 godzin rzeczy osobiste ofiar - oświadczył w piątek ukraiński wicepremier Wołodymyr Hrojsman.
 • Malezja żąda dostępu do miejsca katastrofy Boeinga 777

  Malezja żąda dostępu do miejsca katastrofy Boeinga 777

  Dostęp do miejsca katastrofy malezyjskiego boeinga jest wciąż utrudniony, a śledczym wciąż grozi tam niebezpieczeństwo - uważa minister transportu Malezji. Wcześniej to właśnie dzięki negocjacjom władz w Kuala Lumpur udało się wywieźć z miejsca tragedii ciała ofiar i czarne skrzynki maszyny.
 • Eksperci ICAO: Rejestrator rozmów w kokpicie w dobrym stanie

  Eksperci ICAO: Rejestrator rozmów w kokpicie w dobrym stanie

  Rejestrator rozmów z kabiny samolotu Malaysia Airlines, który został zestrzelony w ubiegłym tygodniu nad wschodnią Ukrainą, jest w dobrym stanie - poinformowała Międzynarodowa Organizacja Lotnictwa Cywilnego (ICAO).
 • Holandia czeka na samolot z ciałami ofiar z zestrzelonego boeinga

  Holandia czeka na samolot z ciałami ofiar z zestrzelonego boeinga

  Z Charkowa do Amsterdamu wyleci dziś pierwszy samolot z ciałami ofiar katastrofy malezyjskiego samolotu. 17 lipca wspierani przez Kreml terroryści zestrzelili Boeinga 777, którym leciało 298 osób.
 • Malezja: Komentarze po katastrofie Boeinga 777

  Malezja: Komentarze po katastrofie Boeinga 777

  Władze Malezji starają się zachować neutralność w sprawie katastrofy rejsu MH17 i wspierają międzynarodowe śledztwo, które ma wyjaśnić przyczyny tragedii. Malezyjskie media także jednoznacznie nie wskazują winnych, choć zestrzelenie samolotu przez rakietę uznają za kwestię bezsporną.
 • Niemiecka prasa zawiedziona decyzjami UE w sprawie Rosji

  Niemiecka prasa zawiedziona decyzjami UE w sprawie Rosji

  Niemiecka prasa oceniła w środę bardzo krytycznie wyniki spotkania szefów dyplomacji państw UE w Brukseli, uznając przyjęte tam ustalenia za niewystarczające. Komentatorzy uważają, że obietnice Putina są bez pokrycia, i chcą twardych sankcji wobec Rosji.
 • Obama i Rutte: Rosja musi liczyć się z dalszymi kosztami ws. Ukrainy

  Obama i Rutte: Rosja musi liczyć się z dalszymi kosztami ws. Ukrainy

  Prezydent USA Barack Obama i premier Holandii Mark Rutte zgodzili się we wtorek w rozmowie telefonicznej, że Rosja musi liczyć się z dalszymi kosztami, jeśli nadal będzie wspierać separatystów na Ukrainie - poinformował Biały Dom w oświadczeniu.
 • USA: Brak bezpośrednich dowodów na udział Rosji w zestrzeleniu samolotu

  USA: Brak bezpośrednich dowodów na udział Rosji w zestrzeleniu samolotu

  Prorosyjscy rebelianci na wschodzie Ukrainy najpewniej "przez pomyłkę" zestrzelili 17 lipca samolot malezyjskich linii lotniczych - podały amerykańskie źródła wywiadowcze. Według nich brak bezpośrednich dowodów na udział Rosji w zestrzeleniu maszyny.