zdrowie

Synonimy:
zdrowia,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Zdrowie (8106)

 • Sprzeciwiamy się takiej polityce ministerstwa

  Sprzeciwiamy się takiej polityce ministerstwa

  1 grudnia 2017 r. prezes Naczelnej Rady Lekarskiej Maciej Hamankiewicz skierował do ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła pismo, w którym zwraca uwagę na zbyt krótkie terminy konsultacji społecznych.
 • Mikołajki w żłobku i przedszkolu

  Mikołajki w żłobku i przedszkolu

  Za nami pierwszy śnieg, przed nami okres mikołajkowych zabaw w żłobkach i przedszkolach. Wspólne świętowanie z Mikołajem jest dla dzieci niezapomnianym przeżyciem. Warto jednak pamiętać w tych wyjątkowych dniach o zdrowiu maluchów.
 • Jesteś biedny? Nie licz na dobrą opiekę medyczną

  Jesteś biedny? Nie licz na dobrą opiekę medyczną

  Bogaci i wykształceni mają lepszy dostęp do leczenia. Żyją średnio o 10 lat dłużej i rzadziej chorują - wynika z najnowszego raportu Komisji Europejskiej.
 • Zamiast ziemniaków

  Zamiast ziemniaków

  Nie wyobrażasz sobie obiadu bez solidnej porcji ziemniaków? Spróbuj zmodyfikować ten nawyk i częściej spożywaj kasze, a już wkrótce poczujesz się silniejsza. Zawarte w ziarnach węglowodany złożone sprzyjają utrzymaniu stabilnego poziomu cukru, sycą i wspomagają pracę układu pokarmowego.
 • Prezes zarządu Lux Med: Całkiem darmowe leczenie jest nie do utrzymania

  Prezes zarządu Lux Med: Całkiem darmowe leczenie jest nie do utrzymania

  - Problemy służby zdrowia nie znalazły się wśród priorytetów żadnego z rządów - mówi Anna Rulkiewicz.
 • Czym zastąpić masło na co dzień?

  Czym zastąpić masło na co dzień?

  Nikogo nie trzeba chyba przekonywać, że masło w rozsądnych ilościach jest bardzo zdrowe – zawiera witaminy A, D oraz E niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Jednak cena śmietankowej kostki może skutecznie odstraszyć jej amatorów, mimo że wielu z nich nie wyobraża sobie polskiej kuchni bez ukochanego masła. Trudno się dziwić – wszyscy dodajemy je do kanapek i wypieków, a jego smak kojarzy się z ciepłem rodzinnego domu i dzieciństwem.
 • Kolejna edycja MEDmeetsTECH już 24 listopada w Poznaniu

  Kolejna edycja MEDmeetsTECH już 24 listopada w Poznaniu

  Medyczne aplikacje mobilne, urządzenia rozpoznające głos pacjenta czy cyfrowe formy edukacji. Mobilne zdrowie wkracza do naszych domów oraz gabinetów lekarskich coraz odważniej. Z tego powodu, już 24 listopada w Poznaniu odbędzie się kolejna konferencja MEDmeetsTECH o temacie przewodnim Mobile & Digital Health. Wydarzenie to platforma do wymiany wiedzy miedzy biznesem, nauką oraz medycyną. Stworzona po to, by umożliwiać powstawanie innowacji w medycynie.
 • Dieta na pamięć i koncentrację - hit czy kit?

  Dieta na pamięć i koncentrację - hit czy kit?

  Nasz mózg pracuje bez wytchnienia. Nawet podczas snu pozostaje aktywny, segregując informacje i tworząc nowe powiązania między neuronami. W momentach dużej aktywności intelektualnej potrafi zużywać nawet do 20 proc. wszystkich kalorii spalanych przez organizm. Jak wspomóc jego pracę, aby służył nam przez długie lata?

Filmy - Zdrowie (244)

 • Choroby układu krążenia może mieć wiele młodych osób

  Prawie połowa wszystkich zgonów w Polsce spowodowana jest chorobami układu krążenia. Choroby takie nie dotykają tylko osób starszych. Są one wykrywane także u osób młodych. Powód? Już kilkunastoletnie dzieci i młodzież swoim stylem życia pracują na wystąpienie, po 10-15 latach, poważnych chorób układu krążenia. Jaka jest recepta na zdrowie? Ministerstwo Zdrowia przekonując młodych ludzi do działania i zmiany stylu życia na zdrowszy, wspólnie z ekspertami podpowiada, że profilaktyka wcale nie musi być trudna, a o swoje zdrowie można zadbać poprzez: - okresowe konsultacje z lekarzem rodzinnym, który zdecyduje o koniecznych badaniach, tj. kontrola poziomu cholesterolu, cukru czy regularne mierzenie ciśnienia krwi, - urozmaiconą dietę, bogatą w warzywa, owoce, pełnoziarniste produkty zbożowe oraz ograniczenie wysokotłuszczowych produktów, - aktywność fizyczną – regularny ruch, choćby codzienny spacer czy wchodzenie po schodach, zamiast przemieszczania się windą, - rezygnację ze szkodliwych używek tj: papierosy, alkohol, substancje psychoatywne ograniczenie długotrwałego stresu.
 • Domowy napar na chore zatoki

  Przeziębione zatoki to bardzo poważny problem, który dotyka coraz więcej osób - również dzieci! Obolała twarz, cieknący nos, przykry zapach i bezustanny ból głowy, który nasila się przy każdym ruchu - chore zatoki to poważna przypadłość, której trzeba zaradzić! Jeśli czujecie, że wasze problemy z zatokami właśnie się zaczynają, wypróbujcie domowy napar na chore zatoki - pomoże wam zniwelować przykre skutki choroby. Przygotowanie naparu jest naprawdę proste!
 • Imbirowy napój na poprawę trawienia

  Problemy z trawieniem to przykre przypadłości, które dosięgają coraz więcej z nas - zwłaszcza po obfitych, ciężkostrawnych posiłkach możemy przeżywać dolegliwości związane z trawieniem, których trudno się pozbyć. Zamiast faszerować się kolejnymi tabletkami ze sklepu - spróbujcie użyć nasz napój na poprawę trawienia! Sekretem w tym przepisie jest imbir, który pomoże każdemu!
 • Domowa mikstura przeciwko wypadaniu włosów

  Nasze włosy każdego dnia narażone są na mnóstwo szkodliwych czynników, które negatywnie wpływają na ich kondycję i wygląd. Bez odpowiedniej pielęgnacji, włosy szybciej się wysuszają, robią się bardziej łamliwe, a w końcu masowo wypadają. Jak poradzić sobie z wypadaniem włosów? Wystarczy domowa mikstura, która pomoże wam uporać się z przykrą przypadłością - wypadaniem włosów! Zobaczcie, jak prosto ją zrobić!