zdrowie

Synonimy:
zdrowia,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Zdrowie (8070)

 • Jedz letnie warzywa i owoce

  Jedz letnie warzywa i owoce

  Sezon letni obfituje w dorodne, smaczne warzywa i soczyste owoce. To najlepszy czas, aby zrezygnować z ciężkich potraw na rzecz lekkich i prostych w przygotowaniu dań. Surowe, gotowane, pieczone czy grillowane – polskie warzywa i owoce smakują doskonale pod każdą postacią.
 • Dobre na wszystko?

  Dobre na wszystko?

  Głodówka, woda, aktywność fizyczna, jabłko i pomidor? O czym jeszcze słyszeliście, że sprawdzi się zawsze i każdemu? Są produkty, są modele zachowań, które zazwyczaj prowadzą do poprawy zdrowia i kondycji fizycznej. Zawsze znajdą się jednak wyjątki.
 • Prywatny pacjent w publicznym szpitalu

  Prywatny pacjent w publicznym szpitalu

  Resort zdrowia chce zezwolić szpitalnym SPZOZ-om na przyjmowanie komercyjnych pacjentów, ale pod warunkiem, że nie wydłuży to kolejki osób leczonych w ramach NFZ. Tyle tylko, że jeśli ktoś płaci z własnej kieszeni, to właśnie po to, żeby przeskoczyć kolejkę i nie czekać na zabieg miesiącami czy latami.
 • Nowa ustawa wprowadza negatywne zmiany dla pacjentów

  Nowa ustawa wprowadza negatywne zmiany dla pacjentów

  26 czerwca prezydent podpisał ustawę o zmianie ustawy o świadczeniach medycznych. Wprowadza ona dwie bardzo istotne zmiany. Nie są one dobre dla pacjentów.
 • Nie chcesz płacić za leczenie za granicą? Pamiętaj o EKUZ

  Nie chcesz płacić za leczenie za granicą? Pamiętaj o EKUZ

  W sobotę 24 czerwca część oddziałów NFZ będzie wydawać karty EKUZ, potrzebne do bezpłatnego leczenia za granicą. To ratunek dla zapominalskich, którzy za chwilę ruszają na dalekie wojaże. Mało osób pamięta, że wnioski o kartę można też składać zdalnie, bez wychodzenia z domu - przez platformę ePUAP i profil zaufany (czyli odpowiednik podpisu elektronicznego).
 • Katowice: Pionierski przeszczep rogówki

  Katowice: Pionierski przeszczep rogówki

  Po raz pierwszy w Polsce dokonano przeszczepu komórek macierzystych nabłonka rogówki oka po oparzeniu wapnem gaszonym. Wszystko dzięki Oddziałowi Klinicznemu Okulistyki na Śląskim Uniwersytecie Medycznym
 • Kocham, więc (nie) karmię

  Kocham, więc (nie) karmię

  „Jest taki pulchny i okrąglutki, aż miło popatrzeć”, „sama skóra i kości, może jest na coś chory?”, „nie żałuj mu jedzenia, będzie silniejszy i zdrowszy”, „jak chce, to niech je, cieszę się, że mu smakuje” – czy zdarzyło ci się mówić lub myśleć w podobny sposób?
 • Co wynika z ustawy? Nowe apteki będę mogły być otwierane wyłącznie przez farmaceutów.

  Co wynika z ustawy? Nowe apteki będę mogły być otwierane wyłącznie przez farmaceutów.

  Na podpis prezydenta czeka ustawa Prawo farmaceutyczne. Podobne restrykcje wprowadzili Węgrzy. Doprowadziły do wzrostu cen w aptekach i ograniczenia dostępu do leków.

Filmy - Zdrowie (221)

 • Czym można zastąpić cukier?

  Cukier jest niemal we wszystkim. Codziennie większość z nas przekracza znacznie normy, które nie wpływają negatywnie na nasze zdrowie, przez co coraz częściej dopadają nas takie choroby jak otyłość czy cukrzyca. Biały, najbardziej popularny cukier można zastąpić na mnóstwo innych, równie słodkich sposobów, by chociaż w małej części pozbyć się ogromu szkodliwej dawki. Czym? Poznajcie nasz poradnik!
 • Napar na bóle menstruacyjne

  Bóle menstruacyjne to przykra przypadłość, która dopada coraz więcej kobiet - to comiesięczna katorga, której nie trzeba znosić z pokorą. Środki przeciwbólowe nie są jedyną drogą, by pozbyć się bólu - warto uciekać się również do domowych, naturalnych sposobów na dolegliwości tego typu. Oto nasz przepis na napar na bóle menstruacyjne!
 • Domowe sposoby, by zwalczyć przeziębienie

  Przeziębienie - infekcja, która dopada większość z nas w okresie jesienno-zimowym, kiedy pogoda nie rozpieszcza, a nasza dieta robi się coraz bardziej uboga w konieczne składniki, wspomagające naszą odporność. Jak poradzić sobie z lekkim przeziębieniem w domu? Jest parę sposobów! Pamiętajcie jednak, że przedłużające się przeziębienie to znak, że musicie udać się do lekarza!
 • Jak pozbyć się zgagi domowymi sposobami?

  Zgaga - ta dolegliwość dotyka coraz więcej z nas. Wrażliwym organizmom wystarczy odrobina szczególnego jedzenia, by nabawić się na długo nieprzyjemnego uczucia nadkwasoty. Jak pozbyć się zgagi domowymi sposobami? Poznajcie nasze triki!