Zbigniew Ziobro

Synonimy:
Ziobro, Ziobro telefony Ziobro Zbigniew
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Zbigniew Ziobro (2151)

 • Prokurator Generalny wydał wytyczne dotyczące postępowań o wyłudzenia zwrotu VAT

  Prokurator Generalny wydał wytyczne dotyczące postępowań o wyłudzenia zwrotu VAT

  Prokurator Generalny wydał wytyczne dotyczące zasad prowadzenia postępowań przygotowawczych w sprawach o przestępstwa związane z procederem wyłudzania nienależnego zwrotu VAT oraz innych oszukańczych uszczupleń w tym podatku - poinformowała Prokuratura Krajowa.
 • Pałac Prezydencki "zażenowany" słowami Zbigniewa Ziobry

  Pałac Prezydencki "zażenowany" słowami Zbigniewa Ziobry

  "Do tej pory prezydent był atakowany przez totalną opozycję i właśnie przez media niechętne dobrej zmianie. Teraz w tym chórze występuje również Zbigniew Ziobro" - mówi w wywiadzie dla poniedziałkowej "Rzeczpospolitej" prezydencki minister Wojciech Kolarski.
 • Sejm: Zaostrza się debata o Sądzie Najwyższym

  Sejm: Zaostrza się debata o Sądzie Najwyższym

  W Sejmie trwa debata na temat proponowanych przez PiS zmian w Sądzie Najwyższym. O godz. 16 prowadzący obrady Sejmu wicemarszałek Joachim Brudziński poinformował, że jest pięć godzin opóźnienia w porządku dziennym, a do pytań w debacie zapisało się ponad 160 posłów. O godz. 17.30 prezydent Andrzej Duda wygłosi oświadczenie - poinformował PAP rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński. Ma to nastąpić przed zapowiedzianym już spotkaniem z marszałkami Sejmu i Senatu.
 • Ziobro o fałszywej zbiórce na rzecz Antosia: Trzeba wyjaśnić kto i dlaczego tak zakpił

  Ziobro o fałszywej zbiórce na rzecz Antosia: Trzeba wyjaśnić kto i dlaczego tak zakpił

  Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro skomentował sprawę oszukańczej, internetowej zbiórki na rzekome leczenie dziecka. "Nie wystarczy teraz powiedzieć przepraszam. Trzeba wyjaśnić, kto i dlaczego tak zakpił z dobroci serc Polaków" - powiedział minister sprawiedliwości.
 • Ziobro: Ponowne wezwanie Tuska ws. sekcji zwłok ofiar katastrofy smoleńskiej

  Ziobro: Ponowne wezwanie Tuska ws. sekcji zwłok ofiar katastrofy smoleńskiej

  Prokurator generalny Zbigniew Ziobro poinformował o ponownym wezwaniu Donalda Tuska w sprawie nieprawidłowości w sekcjach zwłok ofiar katastrofy smoleńskiej. "Mam nadzieję, że tym razem uda się skutecznie tę czynność zorganizować" - dodał Ziobro.
 • Zbigniew Ziobro: Chciałbym zaostrzenia kar za wyłudzenia

  Zbigniew Ziobro: Chciałbym zaostrzenia kar za wyłudzenia

  Minister sprawiedliwości-prokurator generalny Zbigniew Ziobro wypowiedział się na temat kar za wyłudzenia. "Chciałbym zapowiedzieć zaostrzenie odpowiedzialności karnej za sprawy związane z wielkimi wyłudzeniami i przestępstwami, które dotyczą mienia wielkiej wartości" - skomentował polityk.
 • Poszerzanie konfiskaty rozszerzonej. Państwo przejmie majątek spółek

  Poszerzanie konfiskaty rozszerzonej. Państwo przejmie majątek spółek

  Ministerstwo Sprawiedliwości ma już prawie gotowe propozycje przepisów, które pozwolą na przejmowanie majątku spółek wykorzystywanych do popełniania przestępstw.
 • Zbigniew Ziobro dla "W Sieci": Środowisko sędziowskie zmarnowało szansę

  Zbigniew Ziobro dla "W Sieci": Środowisko sędziowskie zmarnowało szansę

  "Środowisko sędziowskie miało ćwierć wieku na oczyszczenie się, wypracowanie standardów. I nic nie zrobiło, zmarnowało swoją szansę" – podkreśla w rozmowie z Jackiem i Michałem Karnowskimi na łamach tygodnika "W sieci" Zbigniew Ziobro.
 • ​Zbigniew Ziobro: Ten system jest niekonstytucyjny

  ​Zbigniew Ziobro: Ten system jest niekonstytucyjny

  Obecny system wyboru sędziów do Krajowej Rady Sądownictwa jest niekonstytucyjny - ocenił we wtorek minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro. Rząd przyjął już projekt "naprawczy", wygaszający kadencje 15 członków Rady.

Filmy - Zbigniew Ziobro (60)

 • "Politycy PiS-u są jak złodzieje demokracji". Sejmowy spór o reformę KRS

  Opozycja krytykuje rządowy projekt dotyczący nowelizacji ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa. Propozycja ministerstwa budzi krytykę środowisk sędziowskich i wielu organizacji międzynarodowych. Nad proponowanymi zmianami posłowie debatowali w Sejmie. - Jak we wszystkim, czego dotyka Prawo i Sprawiedliwość, chodzi o władzę. A tym razem chodzi o władzę absolutną, ubezwłasnowolnienie, uzależnienie, podporządkowanie - mówił Michał Szczerba z PO. Zdaniem posłanki Nowoczesnej Barbary Dolniak, skutkiem zmian będzie upolitycznienie wyboru sędziów KRS oraz podporządkowanie władzy funkcjonowania tej instytucji. - Politycy PiS-u stale ograniczają zakres swobód i wolności obywatelskich. Paraliżują takie instytucje jak Trybunał Konstytucyjny, a KRS likwidują i powołują na nowo wbrew konstytucji - podkreśliła Kamila Gasiuk-Pihowicz z Nowoczesnej.
 • E. Łętowska: To próba ręcznego zarządzania sędziami i ich sumieniem

  Reforma sądownictwa Zbigniewa Ziobry, w której jedną z propozycji jest wybieranie sędziów do Krajowej Rady Sądownictwa przez Sejm, według opozycji jest krokiem ku upolitycznieniu sądownictwa. Zdaniem prof. Ewy Łętowskiej, niezawisłość sędziowska jest zagrożona. "Nie wszyscy sędziowie mają kręgosłup ze stali. To jest próba ręcznego zarządzania sędziami - mówi prof. Łętowska. (TVN24/X-news)
 • "Sam Ziobro mówił, że TK nie może badać uchwał." B. Budka ws. zaskarżenia wyboru trzech sędziów do TK w 2010 roku

  Prokurator generalny Zbigniew Ziobro zaskarżył do Trybunału Konstytucyjnego wybór trzech sędziów z 2010 roku. Chodzi o Stanisława Rymara, Piotra Tuleję i Marka Zubika. - Zbigniew Ziobro sam rok temu powiedział, że Trybunał nie jest kompetentny do badania uchwał o wyborze. Dokładnie stwierdził, że jedynym organem uprawnionym do tego jest Sejm - przypomniał Borys Budka z PO. Jednak minister sprawiedliwości uważa, że orzeczenia z udziałem tych sędziów można uznać za wadliwe. Michał Wójcik z Solidarnej Polski przyznał, że chodzi o sposób wyboru trzech sędziów podczas rządów PO. - Mam bardzo daleko idące wątpliwości, czy wtedy sędziowie byli wybierani indywidualnie, zgodnie z przepisami - stwierdził. Odpowiadając na zarzuty Wójcika, Budka przedstawił stenogram z obrad. - Tu jest wyraźnie napisane, że były trzy głosowania, to znaczy na każdego osobno oddawano głosy - dodał.
 • Marcin Święcicki o sprawie caracali: Nie mamy zaufania do pana Ziobry i jego prokuratorów

  "Jarosław Kaczyński rządzi wszystkim, (…) więc przy takim drobiazgu jak przetarg na helikoptery - przypuszczam - również mógł mieć ‘sprawstwo kierownicze’" - mówi w Popołudniowej rozmowie w RMF FM poseł PO, były prezydent Warszawy Marcin Święcicki. Pytany przez Marcina Zaborskiego o dowody na rzekome spotkania polityków PiS z przedstawicielami koncernu Lockheed Martin, odpowiada: "Nie wiem nic o takich dowodach, ale warto to zbadać. (…) To, co dzieje się wokół caracali, to rzeczy dosyć niebywałe". Święcicki zaznacza, że jego zdaniem Antoni Macierewicz, decydując się na zakup śmigłowców bez przetargu, łamie prawo. Pytany zaś, dlaczego PO nie zawiadamia ws. caracali prokuratury, mówi: "Nie mamy tu zaufania do pana Ziobry i jego prokuratorów", ale też dodaje, że takiego wniosku nie wyklucza. Z kolei ws. afery reprywatyzacyjnej - jak zaznacza - "faktycznie toczą się dochodzenia prokuratorskie". "Nie wykluczam, że w przyszłości powiemy ‘tak’ komisji śledczej ws. reprywatyzacji, ale najpierw poczekajmy na wyniki śledztw, które się toczą" - mówi poseł PO i były prezydent Warszawy.