Zbigniew Ziobro

Synonimy:
Ziobro, Ziobro telefony Ziobro Zbigniew
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Zbigniew Ziobro (2144)

 • Zbigniew Ziobro: Chciałbym zaostrzenia kar za wyłudzenia

  Zbigniew Ziobro: Chciałbym zaostrzenia kar za wyłudzenia

  Minister sprawiedliwości-prokurator generalny Zbigniew Ziobro wypowiedział się na temat kar za wyłudzenia. "Chciałbym zapowiedzieć zaostrzenie odpowiedzialności karnej za sprawy związane z wielkimi wyłudzeniami i przestępstwami, które dotyczą mienia wielkiej wartości" - skomentował polityk.
 • Poszerzanie konfiskaty rozszerzonej. Państwo przejmie majątek spółek

  Poszerzanie konfiskaty rozszerzonej. Państwo przejmie majątek spółek

  Ministerstwo Sprawiedliwości ma już prawie gotowe propozycje przepisów, które pozwolą na przejmowanie majątku spółek wykorzystywanych do popełniania przestępstw.
 • Zbigniew Ziobro dla "W Sieci": Środowisko sędziowskie zmarnowało szansę

  Zbigniew Ziobro dla "W Sieci": Środowisko sędziowskie zmarnowało szansę

  "Środowisko sędziowskie miało ćwierć wieku na oczyszczenie się, wypracowanie standardów. I nic nie zrobiło, zmarnowało swoją szansę" – podkreśla w rozmowie z Jackiem i Michałem Karnowskimi na łamach tygodnika "W sieci" Zbigniew Ziobro.
 • ​Zbigniew Ziobro: Ten system jest niekonstytucyjny

  ​Zbigniew Ziobro: Ten system jest niekonstytucyjny

  Obecny system wyboru sędziów do Krajowej Rady Sądownictwa jest niekonstytucyjny - ocenił we wtorek minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro. Rząd przyjął już projekt "naprawczy", wygaszający kadencje 15 członków Rady.
 • Zbigniew Ziobro: Będziemy wyciągać konsekwencje wobec sędziów

  Zbigniew Ziobro: Będziemy wyciągać konsekwencje wobec sędziów

  "Trzeba wprowadzić mechanizmy, które pozwolą wyciągać konsekwencje wobec sędziów, którzy uchybiają godności sędziowskiej, łamią zasady etyki zawodowej i zasady prawa" - oświadczył we wtorek po posiedzeniu rządu minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.
 • Zbigniew ​Ziobro: Amber Gold to kompromitacja prokuratury

  Zbigniew ​Ziobro: Amber Gold to kompromitacja prokuratury

  "Wymiar sprawiedliwości w sprawie Amber Gold działał tylko teoretycznie, dotyczyło to prokuratury i sędziów" - ocenił w niedzielę minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro. Jak dodał, prace komisji śledczej pokazały "kompromitację prokuratury". Ziobro pochlebnie wypowiedział się na temat pomysłu, by powstała również komisja śledcza ds. przestępstw VAT-owskich.
 • Nowy projekt Ziobry: Informacje o finansach i akcjonariuszach znajdą się na stronie spółki

  Nowy projekt Ziobry: Informacje o finansach i akcjonariuszach znajdą się na stronie spółki

  Przedsiębiorstwa będą miały obowiązek publikowania na swoich stronach internetowych szczegółowych informacji o finansach i akcjonariuszach.
 • Lekceważenie obowiązków informacyjnych. Prezesi dostaną po kieszeni

  Lekceważenie obowiązków informacyjnych. Prezesi dostaną po kieszeni

  Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro w jednym zgadza się z sądami: najwyższy czas ukarać zarządzających spółkami, którzy lekceważą obowiązki sprawozdawcze. Nawet dość srogo.
 • Matka Zbigniewa Ziobry zabiera głos ws. śmierci męża

  Matka Zbigniewa Ziobry zabiera głos ws. śmierci męża

  "Walczę o sprawiedliwość i pokazanie prawdy o rażącym niedbalstwie i lekceważeniu szeregu powikłań w leczeniu" - napisała w oświadczeniu Krystyna Kornicka-Ziobro. Dodała, że ze sprawy śmierci jej męża, ojca ministra sprawiedliwości, należy wyciągnąć wnioski w interesie innych chorych.
 • Ziobro: Reforma wprowadzi cywilizowane, europejskie standardy

  Ziobro: Reforma wprowadzi cywilizowane, europejskie standardy

  Propozycja dotycząca zmian przepisów o Krajowej Radzie Sądownictwa jest słuszna, reforma wprowadzi cywilizowane, europejskie standardy i jest odpowiedzią na duże społeczne oczekiwanie zmiany - powiedział we wtorek minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Filmy - Zbigniew Ziobro (60)

 • "Politycy PiS-u są jak złodzieje demokracji". Sejmowy spór o reformę KRS

  Opozycja krytykuje rządowy projekt dotyczący nowelizacji ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa. Propozycja ministerstwa budzi krytykę środowisk sędziowskich i wielu organizacji międzynarodowych. Nad proponowanymi zmianami posłowie debatowali w Sejmie. - Jak we wszystkim, czego dotyka Prawo i Sprawiedliwość, chodzi o władzę. A tym razem chodzi o władzę absolutną, ubezwłasnowolnienie, uzależnienie, podporządkowanie - mówił Michał Szczerba z PO. Zdaniem posłanki Nowoczesnej Barbary Dolniak, skutkiem zmian będzie upolitycznienie wyboru sędziów KRS oraz podporządkowanie władzy funkcjonowania tej instytucji. - Politycy PiS-u stale ograniczają zakres swobód i wolności obywatelskich. Paraliżują takie instytucje jak Trybunał Konstytucyjny, a KRS likwidują i powołują na nowo wbrew konstytucji - podkreśliła Kamila Gasiuk-Pihowicz z Nowoczesnej.
 • E. Łętowska: To próba ręcznego zarządzania sędziami i ich sumieniem

  Reforma sądownictwa Zbigniewa Ziobry, w której jedną z propozycji jest wybieranie sędziów do Krajowej Rady Sądownictwa przez Sejm, według opozycji jest krokiem ku upolitycznieniu sądownictwa. Zdaniem prof. Ewy Łętowskiej, niezawisłość sędziowska jest zagrożona. "Nie wszyscy sędziowie mają kręgosłup ze stali. To jest próba ręcznego zarządzania sędziami - mówi prof. Łętowska. (TVN24/X-news)
 • "Sam Ziobro mówił, że TK nie może badać uchwał." B. Budka ws. zaskarżenia wyboru trzech sędziów do TK w 2010 roku

  Prokurator generalny Zbigniew Ziobro zaskarżył do Trybunału Konstytucyjnego wybór trzech sędziów z 2010 roku. Chodzi o Stanisława Rymara, Piotra Tuleję i Marka Zubika. - Zbigniew Ziobro sam rok temu powiedział, że Trybunał nie jest kompetentny do badania uchwał o wyborze. Dokładnie stwierdził, że jedynym organem uprawnionym do tego jest Sejm - przypomniał Borys Budka z PO. Jednak minister sprawiedliwości uważa, że orzeczenia z udziałem tych sędziów można uznać za wadliwe. Michał Wójcik z Solidarnej Polski przyznał, że chodzi o sposób wyboru trzech sędziów podczas rządów PO. - Mam bardzo daleko idące wątpliwości, czy wtedy sędziowie byli wybierani indywidualnie, zgodnie z przepisami - stwierdził. Odpowiadając na zarzuty Wójcika, Budka przedstawił stenogram z obrad. - Tu jest wyraźnie napisane, że były trzy głosowania, to znaczy na każdego osobno oddawano głosy - dodał.
 • Marcin Święcicki o sprawie caracali: Nie mamy zaufania do pana Ziobry i jego prokuratorów

  "Jarosław Kaczyński rządzi wszystkim, (…) więc przy takim drobiazgu jak przetarg na helikoptery - przypuszczam - również mógł mieć ‘sprawstwo kierownicze’" - mówi w Popołudniowej rozmowie w RMF FM poseł PO, były prezydent Warszawy Marcin Święcicki. Pytany przez Marcina Zaborskiego o dowody na rzekome spotkania polityków PiS z przedstawicielami koncernu Lockheed Martin, odpowiada: "Nie wiem nic o takich dowodach, ale warto to zbadać. (…) To, co dzieje się wokół caracali, to rzeczy dosyć niebywałe". Święcicki zaznacza, że jego zdaniem Antoni Macierewicz, decydując się na zakup śmigłowców bez przetargu, łamie prawo. Pytany zaś, dlaczego PO nie zawiadamia ws. caracali prokuratury, mówi: "Nie mamy tu zaufania do pana Ziobry i jego prokuratorów", ale też dodaje, że takiego wniosku nie wyklucza. Z kolei ws. afery reprywatyzacyjnej - jak zaznacza - "faktycznie toczą się dochodzenia prokuratorskie". "Nie wykluczam, że w przyszłości powiemy ‘tak’ komisji śledczej ws. reprywatyzacji, ale najpierw poczekajmy na wyniki śledztw, które się toczą" - mówi poseł PO i były prezydent Warszawy.