Zbigniew Ziobro

Synonimy:
Ziobro, Ziobro telefony Ziobro Zbigniew
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Zbigniew Ziobro (2158)

 • Pomysł powołania komisji śledczej do spraw wyłudzenia VAT

  Pomysł powołania komisji śledczej do spraw wyłudzenia VAT

  W połowie września posłowie klubu Kukiz'15, dzięki poparciu posłów PiS, złożyli w sejmie projekt uchwały w sprawie powołania komisji śledczej ds. wyłudzeń VAT. Pomysł spotkał się oczywiście z entuzjazmem ministra Morawieckiego. Przy okazji rozliczeń finansowych, minister Ziobro chce konfiskować majątki i wsadzać winnych do więzienia.
 • Ziobro: Ściągając do Polski sprawców napadu w Rimini, zrobilibyśmy im prezent

  Ziobro: Ściągając do Polski sprawców napadu w Rimini, zrobilibyśmy im prezent

  Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro stwierdził, że działania zmierzające do ściągnięcia sprawców gwałtu w Rimini do Polski byłoby dla nich prezentem. "Sprowadzilibyśmy ich do korzystniejszego systemu prawnej odpowiedzialności" - ocenił szef MS.
 • Ziobro: Obowiązkiem każdego państwa jest otaczać dzieci opieką i ochroną

  Ziobro: Obowiązkiem każdego państwa jest otaczać dzieci opieką i ochroną

  Minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro w czasie przedstawiania projektu ustawy dotyczącej uprowadzeń rodzicielskich powiedział, że obowiązkiem każdego cywilizowanego państwa jest otaczać dzieci opieką i ochroną.
 • Ziobro o zmianach w sądownictwie: Od KE oczekujemy równych standardów

  Ziobro o zmianach w sądownictwie: Od KE oczekujemy równych standardów

  Zbigniew Ziobro skomentował w czwartek zmiany w sądownictwie. Minister sprawiedliwości zaznaczył, że zasady powoływania sędziów powszechnych nie idą tak daleko, jak ma to miejsce w Bawarii czy Saksonii, a mimo to Komisja Europejska kwestionuje propozycje Polski. "Oczekujemy równych standardów od KE" - podsumował Ziobro.
 • Prokuratorzy dostali wytyczne, jak ścigać przestępców wyłudzających VAT

  Prokuratorzy dostali wytyczne, jak ścigać przestępców wyłudzających VAT

  Jeżeli sprawca przestępstwa osiągnął korzyść powyżej 200 tys. zł, śledczy powinni za każdym razem rozważyć, czy nie wystąpić do sądu o przepadek przedsiębiorstwa lub jego równowartości.
 • Prokurator Generalny wydał wytyczne dotyczące postępowań o wyłudzenia zwrotu VAT

  Prokurator Generalny wydał wytyczne dotyczące postępowań o wyłudzenia zwrotu VAT

  Prokurator Generalny wydał wytyczne dotyczące zasad prowadzenia postępowań przygotowawczych w sprawach o przestępstwa związane z procederem wyłudzania nienależnego zwrotu VAT oraz innych oszukańczych uszczupleń w tym podatku - poinformowała Prokuratura Krajowa.
 • Pałac Prezydencki "zażenowany" słowami Zbigniewa Ziobry

  Pałac Prezydencki "zażenowany" słowami Zbigniewa Ziobry

  "Do tej pory prezydent był atakowany przez totalną opozycję i właśnie przez media niechętne dobrej zmianie. Teraz w tym chórze występuje również Zbigniew Ziobro" - mówi w wywiadzie dla poniedziałkowej "Rzeczpospolitej" prezydencki minister Wojciech Kolarski.
 • Sejm: Zaostrza się debata o Sądzie Najwyższym

  Sejm: Zaostrza się debata o Sądzie Najwyższym

  W Sejmie trwa debata na temat proponowanych przez PiS zmian w Sądzie Najwyższym. O godz. 16 prowadzący obrady Sejmu wicemarszałek Joachim Brudziński poinformował, że jest pięć godzin opóźnienia w porządku dziennym, a do pytań w debacie zapisało się ponad 160 posłów. O godz. 17.30 prezydent Andrzej Duda wygłosi oświadczenie - poinformował PAP rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński. Ma to nastąpić przed zapowiedzianym już spotkaniem z marszałkami Sejmu i Senatu.
 • Ziobro o fałszywej zbiórce na rzecz Antosia: Trzeba wyjaśnić kto i dlaczego tak zakpił

  Ziobro o fałszywej zbiórce na rzecz Antosia: Trzeba wyjaśnić kto i dlaczego tak zakpił

  Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro skomentował sprawę oszukańczej, internetowej zbiórki na rzekome leczenie dziecka. "Nie wystarczy teraz powiedzieć przepraszam. Trzeba wyjaśnić, kto i dlaczego tak zakpił z dobroci serc Polaków" - powiedział minister sprawiedliwości.
 • Ziobro: Ponowne wezwanie Tuska ws. sekcji zwłok ofiar katastrofy smoleńskiej

  Ziobro: Ponowne wezwanie Tuska ws. sekcji zwłok ofiar katastrofy smoleńskiej

  Prokurator generalny Zbigniew Ziobro poinformował o ponownym wezwaniu Donalda Tuska w sprawie nieprawidłowości w sekcjach zwłok ofiar katastrofy smoleńskiej. "Mam nadzieję, że tym razem uda się skutecznie tę czynność zorganizować" - dodał Ziobro.

Filmy - Zbigniew Ziobro (62)

 • Królikowski w Porannej rozmowie RMF (22.09.17)

  Królikowski w Porannej rozmowie RMF (22.09.17).
 • "Ufam, że przyczynimy się do uchwycenia tych zbirów, bandziorów i bandytów". Śledztwo ws. zbrodni na Polakach w Rimini

  W związku z tym, że dowiedziałem się o zatrważającym zdarzeniu, którego ofiarą padło młode polskie małżeństwo we Włoszech - doszło do bestialskiego gwałtu na młodej kobiecie oraz brutalnego pobicie męża tejże kobiety - wydałem polecenie jako Prokurator Generalny, niezwłocznego wszczęcia śledztwa w tej sprawie - powiedział Zbigniew Ziobro. 26-letnia Polka i jej mąż zostali napadnięci na plaży w Rimini przez czterech mężczyzn pochodzących z północnej Afryki. Napastnicy zbiorowo zgwałcili kobietę, a mężczyznę kilka razy uderzyli w głowę, wskutek czego stracił przytomność. Oboje zostali też ograbieni. Na wniosek Prokuratora Generalnego Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła w tej sprawie śledztwo. - Uważam, że państwo polskie zawsze winne jest reakcji, zwłaszcza wtedy, gdy dochodzi do tak dramatycznej historii z krzywdą polskich obywateli - uzasadnił swoją decyzję Ziobro. Ziobro nazwał sprawców napadu "zbirami, bandziorami i bandytami". Jak podkreślił, powinni oni ponieść bardzo surową karę.
 • "Politycy PiS-u są jak złodzieje demokracji". Sejmowy spór o reformę KRS

  Opozycja krytykuje rządowy projekt dotyczący nowelizacji ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa. Propozycja ministerstwa budzi krytykę środowisk sędziowskich i wielu organizacji międzynarodowych. Nad proponowanymi zmianami posłowie debatowali w Sejmie. - Jak we wszystkim, czego dotyka Prawo i Sprawiedliwość, chodzi o władzę. A tym razem chodzi o władzę absolutną, ubezwłasnowolnienie, uzależnienie, podporządkowanie - mówił Michał Szczerba z PO. Zdaniem posłanki Nowoczesnej Barbary Dolniak, skutkiem zmian będzie upolitycznienie wyboru sędziów KRS oraz podporządkowanie władzy funkcjonowania tej instytucji. - Politycy PiS-u stale ograniczają zakres swobód i wolności obywatelskich. Paraliżują takie instytucje jak Trybunał Konstytucyjny, a KRS likwidują i powołują na nowo wbrew konstytucji - podkreśliła Kamila Gasiuk-Pihowicz z Nowoczesnej.
 • E. Łętowska: To próba ręcznego zarządzania sędziami i ich sumieniem

  Reforma sądownictwa Zbigniewa Ziobry, w której jedną z propozycji jest wybieranie sędziów do Krajowej Rady Sądownictwa przez Sejm, według opozycji jest krokiem ku upolitycznieniu sądownictwa. Zdaniem prof. Ewy Łętowskiej, niezawisłość sędziowska jest zagrożona. "Nie wszyscy sędziowie mają kręgosłup ze stali. To jest próba ręcznego zarządzania sędziami - mówi prof. Łętowska. (TVN24/X-news)