zarobki

Synonimy:
pensje, płaca płace wynagrodzenia wynagrodzenie zarob zarobe zarobek zarobk
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Zarobki (4928)

 • Sobczyk o nowym Kodeksie pracy: Uznaniowość wynagrodzeń zostanie ograniczona

  Sobczyk o nowym Kodeksie pracy: Uznaniowość wynagrodzeń zostanie ograniczona

  Chcemy uniknąć zjawiska fałszywego motywowania zatrudnionych - firma obiecuje jakieś regularne świadczenia, które de facto są uznaniowe i w rezultacie pracodawca jak władca absolutny decyduje o tym, czy podwładni dostaną pieniądze, czy też nie. Kryteria premiowania mają być policzalne i osiągalne - mówi w wywiadzie dla "Dziennika Gazety Prawnej" profesor Arkadiusz Sobczyk, przewodniczący zespołu ds. opracowania projektu ustawy – Kodeks pracy Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Pracy.
 • Obliczanie wynagrodzenia w razie podwyżki w trakcie miesiąca oraz absencji w pracy spowodowanej urlopami

  Obliczanie wynagrodzenia w razie podwyżki w trakcie miesiąca oraz absencji w pracy spowodowanej urlopami

  Pracownik został zatrudniony od 1 sierpnia br. za wynagrodzeniem określonym w stałej miesięcznej wysokości stanowiącej równowartość stawki minimalnej. Już po tygodniu pracy otrzymał ponad 100% podwyżkę. W tym też miesiącu korzystał z jednodniowych urlopów: bezpłatnego i wypoczynkowego. Jak należało obliczyć jego wynagrodzenie?
 • Średnie wynagrodzenie zbliżyło się do 5000 zł

  Średnie wynagrodzenie zbliżyło się do 5000 zł

  Z danych opublikowanych przez Główny Urząd Statystyczny wynika, że zatrudnienie w średnich i dużych przedsiębiorstwach wzrosło w grudniu o 4,6 proc. rok do roku. Natomiast wynagrodzenia w ciągu roku poprawiły się aż o 7,3 proc. i wyniosły 4973,73 zł.
 • Jedna trzecia Polaków spodziewa się noworocznych podwyżek pensji

  Jedna trzecia Polaków spodziewa się noworocznych podwyżek pensji

  35 proc. polskich pracowników liczy na noworoczną podwyżkę pensji, 37 proc. spodziewa się otrzymać na początku roku jednorazową premię bądź nagrodę - wynika z najnowszego sondażu instytutu badawczego Randstad.
 • Nowy rok dobrą okazją do rozmów o podwyżce?

  Nowy rok dobrą okazją do rozmów o podwyżce?

  Jak wynika z badania "Benefity oczami pracowników" przeprowadzonego przez Pracuj.pl w grudniu 2017 roku, prawie jedna trzecia respondentów stawia sobie jako cel noworoczny rozmowę z przełożonym o podwyżce. Nowy rok może być dobrą okazją do takiej rozmowy – warto wiedzieć jak się do niej przygotować, by przebiegła po naszej myśli.
 • Największa sieć supermarketów podnosi pensje. W USA

  Największa sieć supermarketów podnosi pensje. W USA

  Największa amerykańska sieć supermarketów Walmart podnosi minimalną płacę do 11 dolarów za godzinę i zapowiada jednorazowe bonusy dla pracowników. Firma tłumaczy, że poprawa warunków zatrudnienia jest skutkiem obniżki podatków, przeforsowanej w Kongresie przez prezydenta Donalda Trumpa i republikanów.
 • Kobiety w Polsce zarabiają średnio o 700 zł mniej niż mężczyźni

  Kobiety w Polsce zarabiają średnio o 700 zł mniej niż mężczyźni

  ​Kobiety w Polsce zarabiają średnio od 7 do 18,5 proc. mniej niż mężczyźni, co oznacza średnio o ok. 700 zł niższe wynagrodzenie - podało w poniedziałkowym komunikacie ministerstwo pracy. Jest do pobrania aplikacja, która może pomóc pracodawcom znieść dyskryminację płacową.
 • "Zarabiam w sumie około 20 tys. zł brutto". Życie w ciągu dyżurowym

  "Zarabiam w sumie około 20 tys. zł brutto". Życie w ciągu dyżurowym

  Zarabiam w sumie około 20 tys. zł brutto. Obok etatu biorę udział w badaniach klinicznych, prowadzę szkolenia i wykłady. Pracuję 290–300 godzin miesięcznie – mówi lekarz z warszawskiego szpitala.
 • Miasta, w których zarabia się najlepiej

  Miasta, w których zarabia się najlepiej

  Przygotowaliśmy zestawienie miast, w których pensje są najwyższe. Listę otwiera Zurych, gdzie średnia miesięczna pensja stanowi aż 6089 USD.
 • Wynagrodzenia wzrosną o ponad 10 proc.? Kto na tym straci

  Wynagrodzenia wzrosną o ponad 10 proc.? Kto na tym straci

  Wynagrodzenia rosną w rekordowym tempie. To już o ponad 7 proc. rocznie. Czy możliwy jest ponad 10 proc. wzrost w 2018 r.? I kto by na tym zyskał, a kto stracił?

Filmy - Zarobki (58)

 • Czy najlepiej zarabiający pracownicy zrezygnują z etatów w 2019 roku?

  Zmiana w prawie ubezpieczeń społecznych sprawiła, że zwiększy się skłonność najbogatszych pracowników do rezygnacji z etatów.
 • TOP3 branże z najwyższymi pensjami

  Na szczycie tabeli, biorąc pod uwagę wysokość zarobków w 2017 roku, plasują się specjaliści i menedżerowie pracujący w obszarze IT to najbardziej opłacany zawód. Średnie miesięczne wynagrodzeniem brutto wynosi 12 600 zł (+16% r/r). Na drugim miejscu znajduje się farmacja – 11 879 zł brutto (+4% r/r), a na trzecim finanse i księgowość – 10 861 zł brutto (+20%). W przypadku wyższej kadry zarządzającej, średnie miesięczne wynagrodzenie brutto przekroczyło w tym roku barierę 20 000 zł i wyniosło 21 413 zł brutto (+11% r/r).
 • Przed świętami pracownicy zarobią więcej

  Pracownicy do obsługi sezonu świątecznego poszukiwani są już od wielu tygodni, ale wraz z rozpoczęciem grudnia nadchodzi szczyt zapotrzebowania na pracę tymczasową. Pod koniec roku prawdziwy boom przeżywają sektor handlowy, logistyczny i promocyjny, co powoduje powstanie tysięcy nowych miejsc pracy. W tym roku wobec rekordowo niskich poziomów bezrobocia i małej dostępności kandydatów wiele firm podniosło stawki wynagrodzeń. Z danych Work Service wynika, że w tym roku średnie płace godzinowe sięgają od 14 do niemal 20 zł brutto, i pomimo, że są często o ponad 15% wyższe niż poza sezonem to mogą nie wystarczyć, aby znaleźć polskich pracowników. Dlatego wiele firm logistycznych i produkcyjnych będzie się ratować kadrami z Ukrainy.
 • Chcesz mieć lepszą pensję? Zadbaj o relacje z szefem

  61% Polaków uważa, że ich relacje z szefem są przyjazne – wynika z badania serwisu rekrutacyjnego MonsterPolska.pl. W przypadku 34% z nas są one zdystansowane, a zaledwie 5% ocenia je jako chłodne lub nieprzyjazne.