zarobki

Synonimy:
pensje, płaca płace wynagrodzenia wynagrodzenie zarob zarobe zarobek zarobk
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Zarobki (4712)

 • Były prezes PKP zarobił 400 tys. złotych w PKP Cargo

  Były prezes PKP zarobił 400 tys. złotych w PKP Cargo

  Spółka PKP SA nie chciała w styczniu ujawnić zarobków ówczesnego prezesa Mirosława Pawłowskiego w PKP Cargo. Z analizy raportu rocznego giełdowej spółki wynika, że było to 400 tysięcy złotych.
 • Poczta Polska szykuje premie dla pracowników

  Poczta Polska szykuje premie dla pracowników

  Listonosze i pozostali pracownicy Poczty Polskiej mogą liczyć na podwyżki. Zarząd operatora pocztowego wprowadza nowy system premiowania. Spółka wyda na ten cel kilkanaście milionów złotych miesięcznie.
 • Trwają prace nad uregulowaniem wynagrodzeń w służbie zdrowia

  Trwają prace nad uregulowaniem wynagrodzeń w służbie zdrowia

  - Trwają prace nad ustawą o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego pracowników wykonujących zawody medyczne; sprawa była wstępnie omawiana na Komitecie Ekonomicznym Rady Ministrów - powiedział rzecznik rządu Rafał Bochenek.
 • Mężczyźni zarabiają mniej niż 40 lat temu

  Mężczyźni zarabiają mniej niż 40 lat temu

  Mężczyźni w USA zarabiają mniej niż 40 lat temu W Stanach Zjednoczonych od połowy lat 70. przeciętne wynagrodzenie wzrosło ponad pięciokrotnie. Jednak wzrost inflacji i pogłębiające się rozwarstwienie dochodów powodują, że realne zarobki znacznej części osób pracujących w USA są dziś wyraźnie niższe niż 40 lat temu - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.
 • Związkowcy z Biedronki chcą 3200 zł brutto dla kasjera

  Związkowcy z Biedronki chcą 3200 zł brutto dla kasjera

  Związkowcy z Biedronki przedstawili swoje oczekiwania płacowe - chcą 3200 zł brutto dla kasjera-sprzedawcy, 4500 zł brutto dla zastępcy sklepu oraz 6000 zł brutto dla kierownika sklepu.
 • Coraz niższe pensje w Grecji

  Coraz niższe pensje w Grecji

  ​Coraz bardziej obniżają się pensje w Grecji. Zwiększa się też liczba osób zatrudnionych w niepełnym wymiarze godzin. Sytuacja znacznie pogorszyła się w ostatnim roku, szczególnie w prywatnym w sektorze.
 • Polki mają trudniej na rynku pracy?

  Polki mają trudniej na rynku pracy?

  Kobiety na rynku pracy czują się mniej pewnie niż mężczyźni. Blisko 24 proc. z nich boi się utraty pracy, a co gorsza niepewność przekłada się negatywnie zarobki. Z badań Work Service SA wynika, że w 2016 roku podwyżkę dostały jedynie 4 na 10 kobiet, a z kolei blisko połowa mężczyzn. W efekcie powstają różnice w pensjach - kobiety mają je o 8 proc. mniejsze.
 • Polki dokonały gigantycznego skoku

  Polki dokonały gigantycznego skoku

  Polska awansowała o 3 pozycje i znalazła się na 9. miejscu w przygotowywanym przez firmę doradczą PwC rankingu "Women in Work Index", analizującym sytuację kobiet na rynku pracy w 33 krajach OECD. Skok w zestawieniu jest efektem spadku bezrobocia wśród kobiet i zwiększenia stopy zatrudnienia w pełnym wymiarze godzin. To największy wzrost spośród wszystkich państw branych pod uwagę w raporcie. Jest związany m.in. ze spadkiem bezrobocia w naszym kraju.
 • Randstad: W 51 proc. firm zarobki na stałym poziomie, w 46 proc. podwyżki

  Randstad: W 51 proc. firm zarobki na stałym poziomie, w 46 proc. podwyżki

  ​51 proc. ankietowanych firm w ostatnich 6 miesiącach nie zmieniło poziomu wynagrodzeń, a w 46 proc. podwyższono pensje - wynika z sondażu Instytutu Badawczego Randstad. W stosunku do poprzedniego kwartału podwyżki dało pracownikom o 11 proc. firm więcej.
 • Niedobór kadr. Deficytowe zawody odnotowały nawet 30-proc. wzrost płac

  Niedobór kadr. Deficytowe zawody odnotowały nawet 30-proc. wzrost płac

  Niedobory kadrowe w określonych branżach zmuszają pracodawców do zaciętej walki o pracowników. W przypadku deficytowych zawodów – niektórych stanowisk technicznych i inżynierskich – w ostatnich dwóch latach wynagrodzenia wzrosły nawet o 30 proc. wobec blisko 8-proc. wzrostu przeciętnego wynagrodzenia w Polsce. Firmy szukają inżynierów czy specjalistów od IT już wśród studentów drugiego i trzeciego roku. Lukę kadrową starają się zmniejszyć także same uczelnie, oferując stypendia i programy wsparcia.

Filmy - Zarobki (50)

 • Wynagrodzenie nieadekwatne do kompetencji? Możesz to zmienić!

  „A ile chciałby pan (chciałaby pani) zarabiać?” – to sakramentalne pytanie pojawia się podczas niemal każdej rozmowy kwalifikacyjnej. „W najbliższym czasie nie planujemy podwyżek” – tego typu zdanie zwykle słyszą z kolei pracownicy upominający się o wyższą pensję. Jak zatem prowadzić z pracodawcą rozmowy o wynagrodzeniu, aby wychodzić z nich usatysfakcjonowanym finansowo? Pytanie o oczekiwane wynagrodzenie wcale nie takie trudne Podajmy taką kwotę, która nas interesuje i satysfakcjonuje. Nie dawajmy pracodawcy widełek, bo wtedy łatwo może zacząć się z nami targować. Pamiętajmy przy tym, żeby zaznaczyć, czy chodzi nam o kwotę brutto, czy o kwotę netto. Do rozmowy o podwyżce dobrze się przygotuj Przede wszystkim nie przystępujmy do tej rozmowy z marszu. Zastanówmy się wcześniej, jaką rolę odgrywamy w firmie, jak ważną pracę wykonujemy oraz jak wypadamy na tle współpracowników i konkurencji. Możemy też sięgnąć do któregoś z najnowszych raportów płacowych, w których znajdują się informacje o rynkowych wynagrodzeniach. Tych błędów nie popełnij Niektórzy pracownicy negocjują warunki zatrudnienia z innym pracodawcą, a potem, jeśli otrzymają od niego obietnicę wyższego wynagrodzenia, idą do swojego szefa, mówią mu o tym i domagają się podwyżki. Często zdarza się bowiem tak, że w obliczu nagłej utraty pracownika zgadza się on na podwyżkę, jednak jednocześnie traci do zatrudnionej osoby zaufanie i zaczyna szukać kogoś na jej miejsce. Chcesz podwyżki? Pozwól pracodawcy się z tym oswoić! O tym, że będziemy chcieli pomówić z nim o zwiększeniu naszej pensji, dobrze jest poinformować go już kilka miesięcy wcześniej. Zapytajmy przy okazji, jakie są wobec nas oczekiwania – co musimy według szefa w ciągu tych paru miesięcy zrobić, które kompetencje podnieść, aby na podwyżkę zasłużyć.
 • Płace w 2017 roku wzrosną o 5%

  Sytuacja na polskim rynku pracy jest niejednoznaczna. Mamy do czynienia z najniższymi poziomami bezrobocia od 25 lat – rejestrowany wskaźnik wynosi tylko 8%. Mimo, iż spadki w 2016 roku wyniosły niemal 1,5 pkt. procentowego, to 7 z 16 województw odnotowało dwucyfrową stopę bezrobocia. Dynamiczna poprawa na rynku pracy nie jest więc widoczna w całym kraju. W Polsce zatrudnienie rośnie, ale dużo wolniej niż zakładano – przy tak spadającym bezrobociu.
 • Chcemy premii i podwyżki. Presja płacowa jest coraz silniejsza

  56% Polaków spodziewa się premii, a aż 51% respondentów oczekiwałoby z nowym rokiem podwyżki wynagrodzenia. Polscy pracodawcy już od kilku lat nie przeżywali takiej presji płacowej – wynika z badania „Monitor Rynku Pracy”, prowadzonego przez Randstad.
 • Nowe kierunki emigracji zarobkowej Polaków – Czechy coraz atrakcyjniejsze

  Na europejskich rynkach pracy mamy do czynienia z regularnymi spadkami poziomu bezrobocia i poprawą sytuacji na rynkach pracy. Istnieją pewne wyjątki pokazujące, że może być lepiej niż spodziewaliśmy się w ostatnich miesiącach i latach. Dobrym przykładem jest czeski rynek pracy, który notuje najniższą stopę bezrobocia w całej Unii Europejskiej.