ząb

Synonimy:
zęby,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Ząb (210)

 • Przypadkiem odkryto... lek na próchnicę

  Przypadkiem odkryto... lek na próchnicę

  Odkryto, że lek stosowany w leczeniu alzheimera pomaga w naprawie ubytków w zębach w zaledwie 6 tygodni.
 • Co jeść, by mieć zdrowe zęby?

  Co jeść, by mieć zdrowe zęby?

  Fluor jest czynnym składnikiem pasty do zębów, który chroni nasze zęby przed próchnicą i erozją szkliwa. Niegdyś w szkołach stosowano fluoryzację, dziś myje się zęby pastą z fluorem. Prof. Ewa Iwanicka-Grzegorek w trosce o zęby radzi zwrócić uwagę na to, co jemy.
 • Komórki macierzyste z zębów mogą uratować nasze życie

  Komórki macierzyste z zębów mogą uratować nasze życie

  Komórki macierzyste to niedojrzałe i niewyspecjalizowane komórki organizmu ludzkiego. Na całym świecie trwają badania w kierunku wykorzystania ich potencjału w medycynie, już teraz mówi się, że mają być rewolucją w leczeniu nowotworów, chorób krwi, choroby Parkinsona czy schorzeń autoimmunologicznych. Jak je pozyskać? Źródeł jest kilka, jednym z nich są... zęby. W bliskiej przyszłości stomatologia może więc wspierać ratowanie ludzkiego życia.
 • Odkryto najstarszy ząb należący do tajemniczego gatunku człowieka

  Odkryto najstarszy ząb należący do tajemniczego gatunku człowieka

  Naukowcy odkryli kolejny ząb z Denisowej Jaskini należący do tajemniczego gatunku człowieka. To zaledwie czwarta taka skamieniałość.
 • Dentysta nie taki straszny

  Dentysta nie taki straszny

  Promienny uśmiech dziecka cieszy każdego rodzica, trudno go jednak sobie wyobrazić bez zdrowych i zadbanych zębów. A o te, u naszych pociech, coraz trudniej. Próchnica niszczy i psuje zęby, powodując ból, brzydki zapach z ust i nieestetyczny wygląd.
 • Pokaż światu uśmiech

  Pokaż światu uśmiech

  Uśmiech – prawdziwy, niewymuszony, ten, który jest skutkiem odczuwanej przyjemności to najlepszy kosmetyk. Dobrze wiedzieć, jak zadbać o stan zębów i dziąseł, by nie trzeba było maskować radości, a śmiało pokazywać ją światu.
 • Nie takie proste jak myślisz

  Nie takie proste jak myślisz

  Trzy dni bez szczotkowania zębów i zaczyna się zapalenie dziąseł – ich krwawienie czy obrzęk. To tylko początek kłopotów. Uwaga! Nawet jeśli myjesz je dwa razy dziennie, możesz mieć ten sam problem. Sęk we właściwej higienie jamy ustnej – wbrew pozorom to nie takie łatwe.
 • Jak pielęgnować zęby u dzieci?

  Jak pielęgnować zęby u dzieci?

  Guma do żucia to dobry sposób na to, by zapobiegać próchnicy? Fluor szkodzi dzieciom? Po szklance mleka przed snem nie trzeba myć zębów? Sprawdź, co wiesz o pielęgnacji zębów u dzieci.
 • Wybity ząb. Co robić?

  Wybity ząb. Co robić?

  Co zrobić, gdy dziecko wybije sobie ząb? Wyjaśnił to w "Dzień Dobry TVN" Szymon Frank, stomatolog dziecięcy.
 • Test Philips Sonicare DiamondClean

  Test Philips Sonicare DiamondClean

  Philips Sonicare DiamondClean to innowacyjna szczoteczka do zębów, która dzięki technologii sonicznej usuwa do 7 razy więcej płytki nazębnej w porównaniu ze zwykłą szczoteczką. Czy warto ją kupić? Postanowiliśmy sprawdzić szczoteczkę Philips Sonicare DiamondClean HX9352/04.

Filmy - Ząb (28)

 • Masz czarne plomby? Oto, co musisz wiedzieć

  Warto zasięgnąć rady dentysty!
 • Jak wyrwać zęba przy pomocy drona

  Ojciec wpadł na "genialny" sposób wyrwania zębów. Odradzamy takich metod.
 • Przebranie za wampira - jak zrobić kły?

  Halloweenowe przyjęcia z roku na rok cieszą się w naszym krajem coraz większą popularnością. Dzieci uwielbiają przebierać się - wtedy zabawa jest jeszcze większa! Na każdym Halloween nie może zabraknąć wampira - charakterystyczny płaszczyk zawsze się znajdzie, wybielić cerę można zwykłym pudrem, ale co z najważniejszym: ostrymi, wystającymi z ust kłami? Zobaczcie, jak zrobić je w parę chwil w domu - to dziecinnie proste!
 • Aligatory też muszą dbać o higienę jamy ustnej

  Dbanie o higienę jamy ustnej nie dotyczy wyłącznie ludzi. Zęby zwierząt także muszą być poddawanie zabiegom pielęgnacyjnym. Ten aligator wygląda na zadowolonego ze szczotkowania. Ciekawe tylko czy jego opiekun czuje się równie komfortowo. UWAGA! Ze względu na przepisy licencyjne materiał dostępny tylko na terytorium Polski.