wynajem

Artykuły - Wynajem (28)

 • Inwestycja w mieszkanie na wynajem może przynieść 4-6 proc. zysku

  Inwestycja w mieszkanie na wynajem może przynieść 4-6 proc. zysku

  Polacy coraz częściej kupują lokale w celach inwestycyjnych. Według NBP taka inwestycja wciąż może być opłacalna. Według różnych badań zwrot dla inwestora może wynosić od 4 do ponad 6 proc. w zależności od miasta. Jednak żeby na zakupie mieszkania zarobić, trzeba zwrócić uwagę na kilka czynników. Wśród nich są lokalizacja i dostęp do komunikacji, a także technologie i materiały zastosowane przy budowie.
 • Lokale gastronomiczne na sprzedaż i wynajem - sprawdzamy ceny

  Lokale gastronomiczne na sprzedaż i wynajem - sprawdzamy ceny

  Własna gastronomia? To życiowy plan na biznes dla niejednego "Kowalskiego". Ile trzeba wyłożyć na tzw. start? Na rynku wtórnym nieruchomości komercyjnych nie brak ofert kupna i wynajmu lokali gastronomicznych. Sprawdzamy ich ceny.
 • Kiedy najemca odpowiada za zniszczenia w mieszkaniu?

  Kiedy najemca odpowiada za zniszczenia w mieszkaniu?

  Podstawą ewentualnych roszczeń wobec najemcy, wynikających ze zniszczeń, których dokonał, powinien być rzetelnie przygotowany protokół zdawczo - odbiorczy, z dokumentacją fotograficzną. Takie dokument pozwoli nam wykazać, że zniszczenia to dzieło lokatora.
 • Wyprowadzka z wynajmowanego mieszkania: na co uważać?

  Wyprowadzka z wynajmowanego mieszkania: na co uważać?

  Zmiana mieszkania, wypowiedzenie umowy i przeprowadzka mogą okazać się wyjątkowo uciążliwymi i stresującymi działaniami jeśli nie będą odpowiednio zaplanowane. Na co zwrócić uwagę decydując się na zmianę mieszkania?
 • Szybciej wybudujemy teraz domki na wynajem

  Szybciej wybudujemy teraz domki na wynajem

  Nowelizacja przepisów budowlanych umożliwia budowanie domków letniskowych, o określonych parametrach, bez pozwolenia.
 • "Puls Biznesu": Wynajem z niższej półki

  "Puls Biznesu": Wynajem z niższej półki

  Polacy wynajmują jedne z najgorszych mieszkań w Europie. Najbardziej pod górkę mają studenci - pisze "Puls Biznesu".
 • Gdy wynajmujesz mieszkanie studentom

  Gdy wynajmujesz mieszkanie studentom

  Z danych GUS wynika, że w Polsce uczy się prawie 1,5 mln studentów. Większości z nich nie stać na kupno własnego mieszkania, dlatego decydują się na wynajem.
 • Akademiki w polu zainteresowania inwestorów

  Akademiki w polu zainteresowania inwestorów

  Domy studenckie wracają do łask i coraz chętniej wybierane są przez studentów zamiast stancji, wynajmowanych pokoi czy mieszkań. Jak wynika z danych firmy Reas, publiczne akademiki mogą zaspokoić potrzeby mieszkaniowe tylko 9 proc. studentów, a w dodatku często są to budynki stare i nieremontowane. To otwiera nowe możliwości przed inwestorami, którzy stawiają na prywatne akademiki. Doświadczenia państw Europy Zachodniej pokazują, że na tym segmencie rynku można dobrze zarobić.
 • Wynajem pod kontrolą, czyli o co warto zapytać przyszłego lokatora przed podpisaniem umowy

  Wynajem pod kontrolą, czyli o co warto zapytać przyszłego lokatora przed podpisaniem umowy

  Niemal co piąty student rozpoczynający naukę na polskich uczelniach wynajmuje pokój lub całe mieszkanie. Dla osób dysponujących lokalem tego typu, sierpień, wrzesień i początek października będą idealnym czasem do znalezienia lokatorów.
 • Najem prywatny szansą na dodatkowe dochody

  Najem prywatny szansą na dodatkowe dochody

  Rynek najmu ciągle kusi atrakcyjnymi stopami zwrotu. Najem prywatny daje szansę spłat kredytów i wypracowania dochodów. Czy jednak pozwala się utrzymać? Droga do zostania rentierem jest długa i wyboista, co nie znaczy, że niemożliwa do przejścia.

Filmy - Wynajem (2)

 • Nastał dobry czas dla najemców powierzchni biurowych

  Dobre wskaźniki gospodarcze, dostępność wykwalifikowanych pracowników, niskie w porównaniu z wieloma miastami Europy Zachodniej koszty prowadzenia działalności gospodarczej, coraz lepsza infrastruktura i poprawiająca się jakość życia – to wszystko sprawia, że firmy tak chętnie otwierają swoje biura w Warszawie.
 • Więcej wad niż zalet wynajmu mieszkania?

  Posiadanie na własność mieszkania czy domu z ogródkiem marzy się niejednej osobie. Jednak często budżet nie pozwala nam na zakup wymarzonego lokalu. Wówczas pozostaje nam wzięcie kredytu - i zakup mieszkania - lub wynajem. Marcin Krasoń z Home Broker wziął pod lupę tę drugą opcję i przeanalizował jej wady i zalety. Bez wątpienia do podstawowych zalet wynajmu należą mobilność, dzięki której łatwiej zmienić mieszkanie, oraz brak kosztów transakcyjnych i okołokredytowych. Głównymi wadami są natomiast ryzyko pojawienia się konfliktów z właścicielem, ryzyko wzrostu czynszu oraz brak możliwości wprowadzania dużych zmian w wyglądzie lokalu.