wychowanie

Artykuły - Wychowanie (1112)

 • Wystarczy jedno słowo

  Wystarczy jedno słowo

  Jednym z naszych problemów, dla mnie wręcz o narodowej skali, jest brak umiejętności przepraszania. Jakby od wypowiedzenia jednego, magicznego słowa ubyło nam wartości. A powinno być odwrotnie.
 • Dziecko robi zakupy

  Dziecko robi zakupy

  Prędzej czy później dziecko wyfrunie z bezpiecznego gniazda, jakie stworzyli mu troskliwi rodzice. Zanim jednak na dobre opuści rodzinny dom i zacznie żyć na własny rachunek, minie trochę czasu. Jak możesz go wykorzystać, aby przygotować dziecko do samodzielnego funkcjonowania w zewnętrznym świecie?
 • Jak wzmocnić więzy rodzinne?

  Jak wzmocnić więzy rodzinne?

  Żyjemy w pośpiechu. Praca i obowiązki domowe skutecznie wypełniają czas i absorbują uwagę dorosłych. Dzieci nie mają lżej - pół dnia w szkole a potem na zajęciach dodatkowych. Wszyscy domownicy mijają się w biegu.
 • Kiedy emocje biorą górę

  Kiedy emocje biorą górę

  A ty gdzie się wybierasz? Marsz do pokoju się uczyć! - mama w ostatniej chwili przyłapała Wojtka, kiedy stał już w drzwiach w kompletnym stroju piłkarskim.
 • Potrafisz kochać?

  Potrafisz kochać?

  Ciągle się zastanawiasz, czy jesteś wystarczająco dobrym rodzicem, opiekunem, wychowawcą? Nieustająco wytykasz sobie błędy, bo nauczono cię, żeby koncentrować się na niedoskonałościach?
 • Jak ze sobą rozmawiać?

  Jak ze sobą rozmawiać?

  Po powrocie ze szkoły Maciek cisnął plecak w kąt i szybko zamknął się w swoim pokoju. Wolał nie rzucać się w oczy po tym, jak z angielskiego znowu dostał jedynkę.
 • Co musi usłyszeć dziecko?

  Co musi usłyszeć dziecko?

  Samoocena i poczucie własnej wartości dziecka, wpływa na to, jak będzie funkcjonować w społeczeństwie. Pokazujemy sprawdzone sposoby, jak je wzmacniać.
 • Jak być bliżej dziecka?

  Jak być bliżej dziecka?

  Życie dorosłych pełne jest obowiązków i pośpiechu. Łatwo w tej gonitwie stracić z oczu to, co najważniejsze - dobre, bliskie relacje z członkami rodziny.
 • Dzieci i pieniądze

  Dzieci i pieniądze

  Ania wróciła ze szkoły w niezbyt dobrym humorze. Mama nie musiała długo czekać na poznanie przyczyny jej gorszego nastroju. Domyśliła się po serii nietypowych pytań o finanse rodziny i pretensji dziewczynki o to, że do tej pory nie ma założonego konta w banku.
 • Moc flipperów

  Moc flipperów

  Zawsze byłam w tym gorsza od chłopców. Naprawdę starałam się naciskać palcami wskazującymi jak najmocniej, ale kulka wznosiła się tylko do połowy maszyny, by z impetem spaść w sam środek, między dwoma łapkami.

Filmy - Wychowanie (16)

 • Niezależna Daria Widawska

  Popularnej aktorce nie jest obca ciężka praca i konieczność trzymania w ryzach swojej rodziny. Zresztą, pracowitość i zaradność Widawska wyssała z mlekiem matki... PREMIERA W INTERII W KAŻDĄ SOBOTĘ OD 17:00.
 • Jak zrobić samolot ze spinacza?

  Drewniane spinacze świetnie nadają się nie tylko do przypinania prania! W kilka minut możecie zrobić z niego piękną, drobną zabawkę dla dzieci - oto, jak zrobić samolot ze spinacza i patyczków!
 • Jak nauczyć dziecko wiązać sznurowadła? Krótki poradnik

  Wiązanie sznurowadeł to umiejętność, która z trudnością przychodzi każdemu maluchowi. Niezwykle praktyczna, bez której trudno poradzić sobie z niemal każdym rodzajem obuwia. Nauka sznurowania butów nie musi jednak oznaczać długich, żmudnych prób i chwil rezygnacji ze strony naszych pociech - spróbujcie pokazać im nasz krótki poradnik, dzięki któremu szybciej opanują banalną, choć z początku trudną sztukę wiązania sznurowadeł!
 • Owocowo-warzywny sok dla dzieci - jak go zrobić?

  Od kilkunastu lat dzieci coraz chętniej wybierają gęste soki owocowo-warzywne, a sklepowe półki wręcz uginają się od kolejnych rodzajów soków, nektarów czy napojów dedykowanych dzieciom. W zamyśle mają być zdrowe, jednak mało kto wie, że często wcale takie nie są: niska zawartość owoców, ogromna ilość sztucznych barwników i w końcu nieprzebrane ilości cukru, od którego nasze dzieci jedynie tyją - to tylko część zarzutów. Warto więc przygotowywać takie soki w domu - będą i zdrowsze, i pyszniejsze. Zobaczcie, jak zrobić wyborne soki dla dzieci - wizualnie będą identyczne jak te, które są w sklepie!