wyburzanie

Artykuły - Wyburzanie (1)

 • Wyburzanie czy rewitalizacja starych obiektów komercyjnych?

  Wyburzanie czy rewitalizacja starych obiektów komercyjnych?

  W dobie rozkręconej koniunktury, firmy deweloperskie ostro walczą o dobre lokalizacje dla swoich projektów. Ponieważ o atrakcyjne tereny inwestycyjne jest coraz trudniej, inwestorzy cieplejszym okiem spoglądają na starsze obiekty komercyjne. Ich zakup daje możliwość wejścia do atrakcyjnych lokalizacji.
 • Modernizacja Wielkiej Krokwi za 12 mln złotych

  Modernizacja Wielkiej Krokwi za 12 mln złotych

  Rozpoczęło się wyburzanie istniejącego od 1962 roku pawilonu pod Wielką Krokwią w Zakopanem. Budowa nowego obiektu powinna zakończyć się w lipcu przyszłego roku. Koszt modernizacji wyniesie około 12 milionów złotych.
 • Ustka: Zabytkowej zabudowie grozi zagłada

  W Ustce ruszyło wyburzanie kilkunastu starych rybackich domów. W ich miejsce ma stanąć nowoczesna zabudowa. Władze miasta zapewniają, że inwestycja przyciągnie turystów. Przeciwnego zdania są jednak mieszkańcy oraz członkowie Towarzystwa Przyjaciół Ustki.

Filmy - Wyburzanie (5)

 • Szpital rozłożył się jak książka! Tak się wyburza w Polsce

  Nigdy nie ukończone Akademickie Centrum Medyczne w Zabrzu straciło skrzydło. W ramach kolejnego etapu wyburzania, szkielet szpitala mechanicznie rozcięto i podłożono 230 ładunków na pierwszej kondygnacji. Po wybuchu budynek rozłożył się jak książka. Tzw. szpital Religi ze względu na brak pieniędzy nigdy nie został ukończony (TVN24/x-news).
 • 25-piętrowy blok runął jak domek z kart

  25-piętrowy blok runął jak domek z kart na jednym z osiedli na północy Glasgow. To jedno z serii wyburzeń zaplanowanych przez władze miasta, chcące odmłodzić zabudowę północnych dzielnic. Widowiskową operację z wykorzystaniem 40 kilogramów materiałów wybuchowych nakręcił mieszkaniec jednego z okolicznych budynków (STORYFUL/x-news). UWAGA! Ze względu na przepisy licencyjne materiał dostępny tylko na terytorium Polski.
 • Huk, pył i mnóstwo gruzu... Efektowne wyburzenie domu handlowego

  Chmura pyłu i kupa gruzu - tyle pozostało po dawnej siedzibie sklepu Macy's w Houston w Teksasie. Dziesięciopiętrowy budynek, będący dawniej jednym z symboli miasta, został zburzony, aby zrobić miejsce dla bardziej nowoczesnego i większego wieżowca. Budynek powstał 66 lat temu jako sklep sieci Foley's, oferując ponad 70 tys. metrów kwadratowych powierzchni handlowej (CNN Newsource/x-news). UWAGA! Ze względu na przepisy licencyjne materiał dostępny tylko na terytorium Polski.
 • Wyburzanie jak trzęsienie ziemi

  Ponad 200 kilogramów ładunków wybuchowych zostało użytych do wyburzenia budynku administracyjnego w miejscowości Hayward w Kalifornii. Kilkanaście wybuchów wyzwoliło energię zbliżoną do trzęsienia ziemi o sile 2 stopni w skali Richtera. Mimo to, stojący nieopodal budynek lokalnej biblioteki nie został naruszony (CNN Newsource/x-news).