Wrocław

Synonimy:
Wroclaw, wrocław. wrocława Wrocławiu Wrocławski wrocłąw
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Wrocław (5266)

 • Wrocław: Gdzie kupić mieszkanie pod wynajem?

  Wrocław: Gdzie kupić mieszkanie pod wynajem?

  Wrocław jest jednym z najpiękniejszych i najszybciej rozwijających się polskich miast. Potencjał stolicy Dolnego Śląska doceniają także inwestorzy, którzy zachęceni wysokimi stopami zwrotu z najmu, chętnie kupują mieszkania w najpopularniejszych dzielnicach.
 • ​"Fakt": Policjanci, którzy pobili staruszkę, wciąż nie zostali zwolnieni

  ​"Fakt": Policjanci, którzy pobili staruszkę, wciąż nie zostali zwolnieni

  Funkcjonariusze Lidia S. i Piotr L., którzy we Wrocławiu znęcali się nad 84-letnią kobietą, wciąż pobierają pensję w policji - informuje "Fakt".
 • Wynajem mieszkań we Wrocławiu - perspektywy rynkowe

  Wynajem mieszkań we Wrocławiu - perspektywy rynkowe

  Od 1300 do 1500 zł - tyle wynoszą przeciętne czynsze najmu dwupokojowych mieszkań (40 - 50 mkw.) we Wrocławiu. Najdroższą dzielnicą jest Stare Miasto ze stawkami wynoszącymi nawet około 100 zł/mkw. Najtańsze są osiedla peryferyjne - m.in. Leśnica, Psie Pole, Jagodno, Sołtysowice.
 • Wrocław: Adwokat oskarżona o przekupstwo

  Wrocław: Adwokat oskarżona o przekupstwo

  Adwokat z Wrocławia Anna D. ma odpowiedzieć przed sądem za złożenie obietnicy udzielenia korzyści majątkowej asystentce prokuratorskiej z Wydziału Zamiejscowego PK we Wrocławiu. Podejrzana chciała uzyskać w zamian informacje na temat postępowania przygotowawczego.
 • Szef MKOl otworzył 10. World Games we Wrocławiu

  Szef MKOl otworzył 10. World Games we Wrocławiu

  Przewodniczący Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego Thomas Bach otworzył we Wrocławiu 10. edycję igrzysk sportów nieolimpijskich - World Games. Zawody, w których weźmie udział ponad 3200 sportowców z 11 krajów, potrwają do 30 lipca.
 • Dziś we Wrocławiu rozpoczynają się The World Games

  Dziś we Wrocławiu rozpoczynają się The World Games

  - Igrzyska sportów nieolimpijskich to jedna z największych imprez na świecie, którą zapoczątkowano w Kalifornii w 1981 r. Otwarcia dokonał wówczas prezydent USA Ronald Reagan. Dzisiaj rozpoczęcie 10. edycji The World Games ogłosi we Wrocławiu przewodniczący MKOl Thomas Bach.
 • Mieszkania w tym mieście nie są tanie

  Mieszkania w tym mieście nie są tanie

  Ponad 10 tys. zł w rynku i najbliższej okolicy, ponad 7 tys. w ścisłym centrum, ponad 6 w promieniu do 2 km od rynku, ponad 5 tys. w pozostałych częściach miasta, poniżej 5 tys. zł na peryferiach i w przypadku mieszkań do remontu - takie są obecnie ceny metra kwadratowego nieruchomości mieszkaniowych na rynku wtórnym we Wrocławiu.
 • Wrocław: Trzy miesiące więzienia za spalenie kukły Żyda

  Wrocław: Trzy miesiące więzienia za spalenie kukły Żyda

  Wrocławski sąd odrzucił w poniedziałek wniosek o możliwość odbycia kary w systemie dozoru elektronicznego dla Piotra Rybaka, który w listopadzie 2015 podpalił kukłę Żyda w czasie manifestacji. Rybak został skazany na trzy miesiące więzienia.
 • Wrocław: Wstrzymanie kary za spalenie kukły Żyda

  Wrocław: Wstrzymanie kary za spalenie kukły Żyda

  Sąd we Wrocławiu wstrzymał karę trzech miesięcy dla Piotra Rybaka, który w kwietniu został skazany za spalenie kukły Żyda. Do incydentu miało dojść podczas manifestacji we Wrocławiu. Skazany złożył wniosek o odbycie kary w systemie dozoru elektronicznego.
 • Ranking najpopularniejszych dzielnic Wrocławia

  Ranking najpopularniejszych dzielnic Wrocławia

  Południowa część Wrocławia - Krzyki - to najczęściej wskazywana lokalizacja przez klientów poszukujących mieszkań w tym mieście. Średnio dwóch na pięciu spośród klientów poszukujących mieszkania za pośrednictwem serwisu Otodom.pl wskazuje na tą dzielnicę.

Zdjęcia - Wrocław (0)

 • Polska Lokalna
  Pożar na placu budowy we Wrocławiu
 • Polska Lokalna
  Pożar na placu budowy we Wrocławiu
 • Polska Lokalna
  Pożar na placu budowy we Wrocławiu
 • Polska Lokalna
  Pożar na placu budowy we Wrocławiu
 • Polska Lokalna
  Schron odsłonił swe tajemnice
 • Polska Lokalna
  Schron odsłonił swe tajemnice

Filmy - Wrocław (24)

 • Minister Błaszczak odwoła komendanta z Wrocławia, który trafił do szpitala z rozbitą głową i pod wpływem alkoholu

  Komendant miejski wrocławskiej policji Zbigniew Raczak trafił w nocy do szpitala. Znaleziono go w pobliżu jednego ze sklepów. Miał rozbitą głowę, nie miał butów i był pod wpływem alkoholu. Minister spraw wewnętrznych i administracji zapowiedział, że komendant zostanie odwołany ze swojej funkcji. - Komendant miejski zostanie odwołany. Niewątpliwie sprzeniewierzył się zasadom etycznym. Wszczęte zostanie postępowanie dyscyplinarne - zapowiedział minister Mariusz Błaszczak. - Nie ma zgody na takie zachowanie - dodał.
 • Rzecznik Praw Obywatelskich: Nie ma wątpliwości, że policjanci torturowali zatrzymanego

  Nie mam absolutnie żadnych wątpliwości, co do tego, że były to tortury. Mówię to z całą powagą, tym bardziej, że słowa „tortury” używa się rzadko. To są sytuacje kiedy wymusza się zeznania, bądź określone zachowanie przy użyciu siły, przemocy, środków przymusu bezpośredniego – powiedział Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich, komentując sprawę śmierci Igora Stachowiaka na wrocławskim komisariacie policji. Jak dodał, „można mieć wątpliwości co do tego, czy konieczne było użycie paralizatora w momencie zatrzymania”, jednak do co do sytuacji na komisariacie takie wątpliwości już nie występują. - Zatrzymany leży w toalecie, na podłodze, rozebrany, podłączony i używany jest paralizator, co więcej pojawiają się bezpośrednie groźby, że „jak czegoś nam nie powiesz, to jeszcze raz zrobimy ci to samo” – to są tortury – powiedział Adam Bodnar. Igor Stachowiak zmarł na komisariacie we Wrocławiu w maju 2016 r. Został przez pomyłkę zatrzymany przez policję na wrocławskim rynku. Funkcjonariusze na komisariacie wielokrotnie użyli wobec niego paralizatora, w wyniku czego mężczyzna zmarł.
 • Mieszkania na wynajem to dobra inwestycja

  Między 3,5 a 5 proc. – to średnie roczne zyski z wynajmu mieszkania na siedmiu największych rynkach w kraju, największe można osiągnąć w Gdańsku i Warszawie. Zainteresowanie takimi inwestycjami rośnie, również wśród mikroinwestorów. Eksperci przekonują, że potencjał polskiego rynku jest duży, bo zaledwie 4 proc. Polaków wynajmuje mieszkanie. W niektórych krajach zachodnich odsetek ten sięga 50 proc. Przybywa inwestorów kupujących lokale do wynajęcia, by na nich zarabiać. Zysk z takiej działalności może znacznie przewyższać to, co oferują inwestorom banki. Obecnie stopy procentowe Narodowego Banku Polskiego są najniższe w historii i w rezultacie takie też jest oprocentowanie bankowych lokat. Realnie można na nich dziś zarobić nieco ponad 2 proc. w skali roku. Kupienie mieszkania na wynajem daje dwa razy więcej. Obecnie średnia dla siedmiu największych polskich miast jest na poziomie ponad 4,3 proc. w skali roku – wynika z badania Domiporta.pl oraz Home Brokera. Najlepszymi miastami do inwestowania w mieszkania na wynajem są Gdańsk, Warszawa oraz Wrocław. Komentuje Maciej Górka, ekspert ds. nieruchomości Domiporta.pl.
 • W marcu odbędzie się 35. Przegląd Piosenki Aktorskiej

  Organizatorzy 35. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu zabiegają o to, aby festiwal ten wyróżnił się na tle podobnych przedsięwzięć. Tegoroczny obfitować ma w sporą liczbę premierowych spektakli, a na festiwalowej scenie pojawi się plejada polskich aktorów teatralnych i nie tylko. Festiwal odbędzie się w dniach 20-30 marca. – Kwalifikacje we wrocławskim Teatrze Muzycznym Capitol podzielone są na dwa dni. Pierwszy dzień eliminacji przeznaczony jest dla utalentowanych aktorów-amatorów, natomiast w drugim dniu udział biorą profesjonaliści – studenci szkół teatralnych, aktorzy oraz wokaliści – mówi Joanna Kiszkis, rzecznik tegorocznego Przeglądu Piosenki Aktorskiej.