Wrocław

Synonimy:
Wroclaw, wrocław. wrocława Wrocławiu Wrocławski wrocłąw
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Wrocław (5260)

 • Dziś we Wrocławiu rozpoczynają się The World Games

  Dziś we Wrocławiu rozpoczynają się The World Games

  - Igrzyska sportów nieolimpijskich to jedna z największych imprez na świecie, którą zapoczątkowano w Kalifornii w 1981 r. Otwarcia dokonał wówczas prezydent USA Ronald Reagan. Dzisiaj rozpoczęcie 10. edycji The World Games ogłosi we Wrocławiu przewodniczący MKOl Thomas Bach.
 • Mieszkania w tym mieście nie są tanie

  Mieszkania w tym mieście nie są tanie

  Ponad 10 tys. zł w rynku i najbliższej okolicy, ponad 7 tys. w ścisłym centrum, ponad 6 w promieniu do 2 km od rynku, ponad 5 tys. w pozostałych częściach miasta, poniżej 5 tys. zł na peryferiach i w przypadku mieszkań do remontu - takie są obecnie ceny metra kwadratowego nieruchomości mieszkaniowych na rynku wtórnym we Wrocławiu.
 • Wrocław: Trzy miesiące więzienia za spalenie kukły Żyda

  Wrocław: Trzy miesiące więzienia za spalenie kukły Żyda

  Wrocławski sąd odrzucił w poniedziałek wniosek o możliwość odbycia kary w systemie dozoru elektronicznego dla Piotra Rybaka, który w listopadzie 2015 podpalił kukłę Żyda w czasie manifestacji. Rybak został skazany na trzy miesiące więzienia.
 • Wrocław: Wstrzymanie kary za spalenie kukły Żyda

  Wrocław: Wstrzymanie kary za spalenie kukły Żyda

  Sąd we Wrocławiu wstrzymał karę trzech miesięcy dla Piotra Rybaka, który w kwietniu został skazany za spalenie kukły Żyda. Do incydentu miało dojść podczas manifestacji we Wrocławiu. Skazany złożył wniosek o odbycie kary w systemie dozoru elektronicznego.
 • Ranking najpopularniejszych dzielnic Wrocławia

  Ranking najpopularniejszych dzielnic Wrocławia

  Południowa część Wrocławia - Krzyki - to najczęściej wskazywana lokalizacja przez klientów poszukujących mieszkań w tym mieście. Średnio dwóch na pięciu spośród klientów poszukujących mieszkania za pośrednictwem serwisu Otodom.pl wskazuje na tą dzielnicę.
 • Wrocławski rynek mieszkaniowy - sprawdzamy ceny

  Wrocławski rynek mieszkaniowy - sprawdzamy ceny

  Wrocław to trzeci (po Warszawie i Krakowie) największy rynek nieruchomości mieszkaniowych w Polsce. Cechuje się bogatą ofertą, zarówno na rynku pierwotnym jak i wtórnym oraz dużym zróżnicowaniem cenowym.
 • Bosch Siemens we wrześniu uruchomi dwie fabryki we Wroclawiu

  Bosch Siemens we wrześniu uruchomi dwie fabryki we Wroclawiu

  We wrześniu BSH Bosch Siemens Hausgeraete otworzy we Wrocławiu dwie fabryki: piekarników i lodówek. W najbliższych latach firma chce zatrudnić tysiąc osób, a w rozwój fabryk zainwestować 500 mln zł.
 • Sprzedaż apartamentów w Polsce na przykładzie sześciu miast

  Sprzedaż apartamentów w Polsce na przykładzie sześciu miast

  Około 15-20 tys. zł za metr kwadratowy - tyle średnio kosztują apartamenty w projektach deweloperskich z najwyższej półki. Najdroższym rynkiem w kraju pozostaje oczywiście Warszawa. W tym tekście sprawdziliśmy ceny i lokalizacje ekskluzywnych nieruchomości z rynku pierwotnego i wtórnego w stolicy i wybranych miastach regionalnych.
 • We Wrocławiu ceny mieszkań nadal spadają

  We Wrocławiu ceny mieszkań nadal spadają

  Jak wynika z najnowszego raportu Metrohouse i Expandera, we Wrocławiu kolejny miesiąc z rzędu spadają ceny transakcyjne mieszkań. Podobnie niskie ceny ostatni raz były widoczne w analizach dwa lata temu. Jest to dobra wiadomość dla tych wszystkich, którzy planują kupić mieszkanie w stolicy Dolnego Śląska. Dodatkowo niedawna wypowiedź prezesa NBP daje nadzieję na to, że stopy procentowe pozostaną na rekordowo niskim poziomie do końca 2018 r. Jeszcze przez niemal dwa lata będziemy więc mogli cieszyć się niskimi ratami kredytów hipotecznych.
 • ​Wrocław: Kary więzienia za napaść na policjantów

  ​Wrocław: Kary więzienia za napaść na policjantów

  Sąd odwoławczy utrzymał w środę w mocy kary 4,5 roku i 4 lat więzienia dla dwóch mężczyzn za napaść na policjantów w trakcie majowych zamieszek przed komisariatem we Wrocławiu. Protesty wywołała śmierć na komendzie młodego mężczyzny. Trzeciemu skazanemu karę zmniejszono z 4 do 3 lat.

Zdjęcia - Wrocław (0)

 • Polska Lokalna
  Pożar na placu budowy we Wrocławiu
 • Polska Lokalna
  Pożar na placu budowy we Wrocławiu
 • Polska Lokalna
  Pożar na placu budowy we Wrocławiu
 • Polska Lokalna
  Pożar na placu budowy we Wrocławiu
 • Polska Lokalna
  Schron odsłonił swe tajemnice
 • Polska Lokalna
  Schron odsłonił swe tajemnice

Filmy - Wrocław (25)

 • Rzecznik Praw Obywatelskich: Nie ma wątpliwości, że policjanci torturowali zatrzymanego

  Nie mam absolutnie żadnych wątpliwości, co do tego, że były to tortury. Mówię to z całą powagą, tym bardziej, że słowa „tortury” używa się rzadko. To są sytuacje kiedy wymusza się zeznania, bądź określone zachowanie przy użyciu siły, przemocy, środków przymusu bezpośredniego – powiedział Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich, komentując sprawę śmierci Igora Stachowiaka na wrocławskim komisariacie policji. Jak dodał, „można mieć wątpliwości co do tego, czy konieczne było użycie paralizatora w momencie zatrzymania”, jednak do co do sytuacji na komisariacie takie wątpliwości już nie występują. - Zatrzymany leży w toalecie, na podłodze, rozebrany, podłączony i używany jest paralizator, co więcej pojawiają się bezpośrednie groźby, że „jak czegoś nam nie powiesz, to jeszcze raz zrobimy ci to samo” – to są tortury – powiedział Adam Bodnar. Igor Stachowiak zmarł na komisariacie we Wrocławiu w maju 2016 r. Został przez pomyłkę zatrzymany przez policję na wrocławskim rynku. Funkcjonariusze na komisariacie wielokrotnie użyli wobec niego paralizatora, w wyniku czego mężczyzna zmarł.
 • Mieszkania na wynajem to dobra inwestycja

  Między 3,5 a 5 proc. – to średnie roczne zyski z wynajmu mieszkania na siedmiu największych rynkach w kraju, największe można osiągnąć w Gdańsku i Warszawie. Zainteresowanie takimi inwestycjami rośnie, również wśród mikroinwestorów. Eksperci przekonują, że potencjał polskiego rynku jest duży, bo zaledwie 4 proc. Polaków wynajmuje mieszkanie. W niektórych krajach zachodnich odsetek ten sięga 50 proc. Przybywa inwestorów kupujących lokale do wynajęcia, by na nich zarabiać. Zysk z takiej działalności może znacznie przewyższać to, co oferują inwestorom banki. Obecnie stopy procentowe Narodowego Banku Polskiego są najniższe w historii i w rezultacie takie też jest oprocentowanie bankowych lokat. Realnie można na nich dziś zarobić nieco ponad 2 proc. w skali roku. Kupienie mieszkania na wynajem daje dwa razy więcej. Obecnie średnia dla siedmiu największych polskich miast jest na poziomie ponad 4,3 proc. w skali roku – wynika z badania Domiporta.pl oraz Home Brokera. Najlepszymi miastami do inwestowania w mieszkania na wynajem są Gdańsk, Warszawa oraz Wrocław. Komentuje Maciej Górka, ekspert ds. nieruchomości Domiporta.pl.
 • Mitsubishi - Wrocław - przejazd na czerwonym

  Mitsubishi - Wrocław - przejazd na czerwonym
 • VW Przejazd na czerwonym - Wrocław

  VW Przejazd na czerwonym - Wrocław