wojsko

Synonimy:
wojsk, wojska wojski wojskowy
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Wojsko (4118)

 • Polska zbroi się na potęgę

  Polska zbroi się na potęgę

  Polska modernizuje armię i zwiększa wydatki na obronność. W obawie przed rosyjską agresją zbroi się prawie cała Europa. Polska realizuje olbrzymi program modernizacji armii. Na początku października do prezydenta trafiła ustawa zwiększająca wydatki na obronność w perspektywie 2030 roku do co najmniej 2,5 proc. PKB.
 • Podkarpackie: HSW dostarczyła wojsku pierwszy moduł Regina

  Podkarpackie: HSW dostarczyła wojsku pierwszy moduł Regina

  Huta Stalowa Wola zakończyła dostawę dla wojska pierwszego, wdrożeniowego dywizjonowego modułu ogniowego Regina - poinformowała PAP w poniedziałek rzeczniczka prasowa HSW Jowita Jajdelska. W skład modułu wchodzi m.in. 24 samobieżnych haubic Krab.
 • Rosjanie zaprezentowali zbroję żołnierza przyszłości

  Rosjanie zaprezentowali zbroję żołnierza przyszłości

  W Moskiewskim Instytucie Stali i Stopów (MISIS) zaprezentowano imponującą zbroję, która już za kilka lat może być standardowym wyposażeniem rosyjskiego żołnierza.
 • H. Cegielski-Poznań ma produkować pojazdy dla wojska

  H. Cegielski-Poznań ma produkować pojazdy dla wojska

  List intencyjny ws. nawiązania współpracy przemysłowej i biznesowej w dziedzinie produkcji pojazdów wojskowych podpisała w poniedziałek spółka H. Cegielski-Poznań (HCP) z tureckim przedsiębiorstwem Otokar.
 • Radom: Siedziba legendarnej fabryki broni na sprzedaż

  Radom: Siedziba legendarnej fabryki broni na sprzedaż

  Siedziba legendarnej Fabryki Broni w Radomiu "idzie pod młotek". Prawie stuletni obiekt należy do Skarbu Państwa. Przed wojną firma słynęła m.in. z produkcji pistoletów VIS i rowerów.
 • Rząd planuje zwiększyć wydatki na wojsko

  Rząd planuje zwiększyć wydatki na wojsko

  2,5 proc. PKB - tyle będą wynosić wydatki na obronność do 2030 roku. Opublikowany projekt ustawy przewiduje również zwiększenie liczebności armii do 200 tys. żołnierzy, w tym 130 tys. zawodowych
 • Generał Jarosław Mika nowym dowódcą generalnym

  Generał Jarosław Mika nowym dowódcą generalnym

  Obecny dowódca 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej gen. dyw. Jarosław Mika obejmie stanowisko dowódcy generalnego rodzajów sił zbrojnych - poinformowało we wtorek BBN. Dotychczasowy dowódca generalny gen. broni Mirosław Różański został odwołany z końcem stycznia.
 • Wojsko przygotowuje wspólne ćwiczenia z oddziałami z USA

  Wojsko przygotowuje wspólne ćwiczenia z oddziałami z USA

  Bison, Gepard, Dragon i Saber Guardian - to kryptonimy ćwiczeń wojskowych, w których uczestniczą lub mogą uczestniczyć rozmieszczani obecnie w Polsce żołnierze z USA razem z oddziałami polskimi. Przedstawiciele dowództw z obu państw pracują obecnie nad szczegółami.
 • Pomysł na tanie mieszkania - zamieszkaj w dawnej bazie wojskowej

  Pomysł na tanie mieszkania - zamieszkaj w dawnej bazie wojskowej

  Ceny nieruchomości osiągnęły w Polsce poziomy, które stały się realną przeszkodą dla mniej zamożnych obywateli poszukujących własnego lokum. Istnieje jednak szereg rozwiązań, by za relatywnie niewielkie pieniądze stać się właścicielem nieruchomości. Pomysłem, na który można zwrócić uwagę jest zakup mieszkań w miejscowościach opuszczonych przez wojsko.
 • Polska kupi 96 używanych myśliwców F-16? Zmieniłoby to układ sił wobec Rosji

  Polska kupi 96 używanych myśliwców F-16? Zmieniłoby to układ sił wobec Rosji

  MON analizuje zakup 96 używanych myśliwców amerykańskich. Ich modernizacja miałaby się odbyć w Polsce. Jeśli plan zostanie zrealizowany, będziemy w czołówce sił powietrznych państw NATO. Zmieni się również układ sił w odniesieniu do Rosji, której kluczowym punktem doktryny wojennej jest zdobycie przewagi w powietrzu.

Filmy - Wojsko (33)

 • Gołębie do zadań specjalnych

  Gołębie mają tutaj szczególną rolę - są bowiem specjalną siłą wspierającą francuskie wojsko. Jakie zadania czekają na skrzydlatych szeregowych?
 • Czy z każdego można zrobić komandosa?

  Polski GROM ma uznaną pozycję wśród innych jednostek specjalnych na świecie. Kto może w nim służyć? Jak wygląda szkolenie żołnierza sił specjalnych? Powiedział o tym komandos ppłk Krzysztof Przepiórka. Dlaczego po odejściu do cywilna żołnierze sił specjalnych pracują w ochronie zamiast służyć swoją wiedzą młodszym kolegom? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Rozpoczęły się rosyjsko-białoruskie manewry Zapad 2017. Oficjalnie ćwiczy 13 tys. żołnierzy

  Ministerstwo obrony Rosji poinformowało, że rozpoczęły się strategiczne rosyjsko-białoruskie ćwiczenia wojskowe Zapad 2017, które przebiegać będą na sześciu poligonach na Białorusi i trzech w Rosji z udziałem łącznie 12 700 żołnierzy z obu krajów. Manewry "odbywają się pod dowództwem szefów sztabów generalnych sił zbrojnych Federacji Rosyjskiej i Republiki Białoruś i są końcowym etapem wspólnego przygotowania sił zbrojnych obu państw. Noszą charakter wybitnie obronny i nie są skierowane przeciwko żadnym państwom ani grupom krajów" - zapewniło ministerstwo. Na terenie Białorusi manewry będą się odbywać na poligonach Borysowskim, Domanowskim, Różańskim, Lepielskim, Osipowiczowskim, Loswido, a także w dwóch miejscach na terenie obwodu witebskiego – w okolicach miejscowości Dretuń i Głębokie. Na terenie Rosji miejscem manewrów będą poligony w obwodach: kaliningradzkim, leningradzkim i pskowskim (poligony: Łużskij, Strugi Krasnyje i Prawdinskij).
 • "Opowiadanie, że jesteśmy w stanie sami się obronić, to kłamstwo". A. Kwaśniewski o planach rozbudowy polskiej armii

  Jesteśmy w takim miejscu w Europie i w takiej sytuacji na świecie, że opowiadanie, że rozbudujemy swoje wojsko tak, że sami się obronimy, jest po prostu nieprawdziwe, to kłamstwo – powiedział Aleksander Kwaśniewski, komentując wystąpienie szefa MON, Antoniego Macierewicza, w którym ten zapowiedział, że za 12 lat Polska będzie w stanie samodzielnie się obronić przed dowolnym agresorem. Były prezydent wyraził opinię, że „siłą Polski z jednej strony jest armia, z drugiej natomiast obecność w NATO”. - Bez artykułu 5. NATO, czyli „jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”, po prostu nie mamy szans. To trzeba jasno powiedzieć, a nie oszukiwać ludzi jakąś mrzonką – uważa Aleksander Kwaśniewski.