wojsko

Synonimy:
wojsk, wojska wojski wojskowy
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Wojsko (4113)

 • Generał Jarosław Mika nowym dowódcą generalnym

  Generał Jarosław Mika nowym dowódcą generalnym

  Obecny dowódca 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej gen. dyw. Jarosław Mika obejmie stanowisko dowódcy generalnego rodzajów sił zbrojnych - poinformowało we wtorek BBN. Dotychczasowy dowódca generalny gen. broni Mirosław Różański został odwołany z końcem stycznia.
 • Wojsko przygotowuje wspólne ćwiczenia z oddziałami z USA

  Wojsko przygotowuje wspólne ćwiczenia z oddziałami z USA

  Bison, Gepard, Dragon i Saber Guardian - to kryptonimy ćwiczeń wojskowych, w których uczestniczą lub mogą uczestniczyć rozmieszczani obecnie w Polsce żołnierze z USA razem z oddziałami polskimi. Przedstawiciele dowództw z obu państw pracują obecnie nad szczegółami.
 • Pomysł na tanie mieszkania - zamieszkaj w dawnej bazie wojskowej

  Pomysł na tanie mieszkania - zamieszkaj w dawnej bazie wojskowej

  Ceny nieruchomości osiągnęły w Polsce poziomy, które stały się realną przeszkodą dla mniej zamożnych obywateli poszukujących własnego lokum. Istnieje jednak szereg rozwiązań, by za relatywnie niewielkie pieniądze stać się właścicielem nieruchomości. Pomysłem, na który można zwrócić uwagę jest zakup mieszkań w miejscowościach opuszczonych przez wojsko.
 • Polska kupi 96 używanych myśliwców F-16? Zmieniłoby to układ sił wobec Rosji

  Polska kupi 96 używanych myśliwców F-16? Zmieniłoby to układ sił wobec Rosji

  MON analizuje zakup 96 używanych myśliwców amerykańskich. Ich modernizacja miałaby się odbyć w Polsce. Jeśli plan zostanie zrealizowany, będziemy w czołówce sił powietrznych państw NATO. Zmieni się również układ sił w odniesieniu do Rosji, której kluczowym punktem doktryny wojennej jest zdobycie przewagi w powietrzu.
 • PGZ zacieśnia współpracę z Bell Helicopter

  PGZ zacieśnia współpracę z Bell Helicopter

  Polska Grupa Zbrojeniowa i amerykańska spółka z grupy Textron INC - Bell Helicopter podpisały list intencyjny dotyczący realizacji programu "Kruk". Dokument zakłada współpracę przy realizacji programu dostarczenie śmigłowców uderzeniowych dla polskiej armii.
 • PGZ i Rolls Royce zbadają możliwości współpracy

  PGZ i Rolls Royce zbadają możliwości współpracy

  Polska Grupa Zbrojeniowa i Rolls Royce ocenią możliwości współpracy w branżach morskiej, lotniczej, systemów napędowych i sektorze energetycznym. Ramową umowę w tej sprawie podpisano w poniedziałek w Warszawie.
 • Wojsko kupuje kraby. I wyciąga wnioski z Donbasu

  Wojsko kupuje kraby. I wyciąga wnioski z Donbasu

  W najbliższych tygodniach podpisana zostanie umowa na zakup 96 sztuk armatohaubic. To będzie największy kontrakt zbrojeniowy w tym roku.
 • Macierewicz opowiada, a wojsko robi swoje. Obietnice szefa MON bez pokrycia

  Macierewicz opowiada, a wojsko robi swoje. Obietnice szefa MON bez pokrycia

  Zapowiedzi ministra obrony Antoniego Macierewicza dotyczące zakupów zbrojeniowych nie pokrywają się z tym, co mówi (i robi) wojsko. Różnice w terminach dostaw idą w lata.
 • Macierewicz szykuje biznes na wojnę. MON podporządkuje sobie przedsiębiorców

  Macierewicz szykuje biznes na wojnę. MON podporządkuje sobie przedsiębiorców

  Resort obrony przygotował pakiet przepisów, które ułatwią mu wyznaczanie obiektów "szczególnie ważnych" dla obronności państwa. Ale nawet w rządzie pojawiły się wątpliwości, czy resort nie przedobrzył.

Filmy - Wojsko (36)

 • Efektowny pokaz na zakończenie manewrów Bizon Drawsko 2017

  Drawsko Pomorskie (woj. zachodniopomorskie). Efektowny pokaz na poligonie w Drawsku Pomorskim zakończył ćwiczenia NATO o kryptonimie Bizon Drawsko 2017. W manewrach wzięło udział 4600 żołnierzy z Polski, USA, Niemiec, Kanady, Estoniii, Belgii i Holandii, która była organizatorem ćwiczeń. - Najważniejsza była międzynarodowa współpraca - podkreślał przedstawiciel Dowództwa Wojsk Lądowych Królestwa Niderlandów. - Wiele symulacji i doświadczeń pozwoliło nam sprawdzić odporność psychofizyczną żołnierzy, współdziałać z innymi nacjami odświeżyć język angielski - wyliczał dowódca 12 Brygady Zmechanizowanej por. Mateusz Chejnowski. (Źródło: TVN24/x-news).
 • Gen. Bronowicz: Z armii odchodzą oficerowie w kwiecie wieku. Kierują nimi powody honorowe

  - Z armii odchodzą oficerowie w kwiecie wieku, przy pełnym potencjale twórczym - mówi w "Popołudniowej rozmowie" w RMF FM generał Janusz Bronowicz. - Najprawdopodobniej kierowały nimi powody honorowe – dodaje były dowódca dywizji w Wojsku Polskim pytany o falę odejść wojskowych. Gość Marcina Zaborskiego stwierdza, że sytuacja w armii jest "bardzo poważna". Pytany zmiany w armii koordynowane przez Ministerstwo Obrony Narodowej i jego szefa Antoniego Macierewicza odpowiada: - Odniosę się do porównania sportowego. Nie wiem, czy trener Nawałka byłby zadowolony, gdyby skład, sposób gry ustalali członkowie zarządu PZPN.
 • Kierwiński (PO) o kolejnych dymisjach w polskiej armii (TV Interia)

  Kierwiński (PO) o kolejnych dymisjach w polskiej armii (TV Interia).
 • Donald Trump o zwiększeniu wydatków na wojsko

  Prezydent Donald Trump wyraził we wtorek przekonanie, że proponowane w jego projekcie budżetu USA zwiększenie wydatków wojskowych o 54 mld dolarów zostanie zrównoważone silniejszym wzrostem gospodarczym i redukcją kwot przeznaczanych na inne cele.