województwa

Artykuły - Województwa (414)

 • Bogusław Kowalski: Pracowałem i pracuję na rzecz kolei

  Bogusław Kowalski: Pracowałem i pracuję na rzecz kolei

  Wywiad z Bogusławem Kowalskim - prezesem Instytutu Międzynarodowej Współpracy Gospodarczej, wcześniej m.in. wicemarszałkiem województwa mazowieckiego, podsekretarzem stanu w Ministerstwie Transportu.
 • "Gazeta Wyborcza": Nie gmerać przy województwach

  Ze zwiększenia liczby województw wynikłyby same straty - przekonuje w "Gazecie Wyborczej" prof. Grzegorz Gorzelak.
 • Naczelny Sąd Administracyjny uchylił wyroki WSA w sprawie janosikowego

  Naczelny Sąd Administracyjny uchylił wyroki WSA w sprawie janosikowego

  Naczelny Sąd Administracyjny uchylił w piątek korzystne dla województwa mazowieckiego wyroki sądu pierwszej instancji w sprawie janosikowego za 2013 r. Zgodnie z orzeczeniem samorząd ma pokryć ponad 190 tys. zł. kosztów postępowania sądowego na rzecz MF.
 • Wojna o portal. Stawką 130 milionów złotych

  Wojna o portal. Stawką 130 milionów złotych

  Niemal 130 mln zł będzie domagać się przed sądem firma Qumak od samorządu województwa dolnośląskiego za zerwanie umowy na wykonanie portalu e-Dolny Śląsk. Portal, który miał kosztować ok. 66 mln zł, miał być gotowy w grudniu 2014 r.
 • Mazowiecka operetka podatkowa - akt drugi

  Mazowiecka operetka podatkowa - akt drugi

  - Województwo mazowieckie może się starać o pożyczkę z budżetu państwa, której górny limit wynosi 400 mln zł - poinformowała PAP w poniedziałek rzeczniczka resortu finansów Wiesława Dróżdż. Dodała, że limit ten wynika z tegorocznego budżetu.
 • Struzik: Zajęcie kont samorządu mazowieckiego to zaprzeczenie prawa

  Struzik: Zajęcie kont samorządu mazowieckiego to zaprzeczenie prawa

  Marszałek Adam Struzik uważa, że zajęcie kont samorządu woj. mazowieckiego przez komornika z powodu niezapłaconego janosikowego to zaprzeczenie prawa. Zapowiedział, że będzie bronić województwa przed sądami, także europejskimi.
 • Struzik: Komornik zajął konta samorządu Mazowsza

  Struzik: Komornik zajął konta samorządu Mazowsza

  Komornik zajął konta samorządu województwa mazowieckiego z powodu niezapłaconego janosikowego - poinformował we wtorek na konferencji prasowej marszałek Mazowsza Adam Struzik. Jego zdaniem, działania ministra finansów mogą doprowadzić do nacjonalizacji województwa.
 • 168 mln zł strat w wodociągowej spółce województwa

  168 mln zł strat w wodociągowej spółce województwa

  Należące do samorządu woj. śląskiego Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów (GPW) miało w ub. roku blisko 168 mln zł strat. To m.in. efekt ryzykownych inwestycji byłego zarządu spółki i zaangażowania w sprawy związane z działaniem Kolei Śląskich.
 • Jarosław Kaczyński: Powstanie siedemnaste województwo

  Jarosław Kaczyński: Powstanie siedemnaste województwo

  ​Powstanie siedemnaste województwo - zapowiedział w Słupsku Jarosław Kaczyński. Nowy region miałyby utworzyć zdaniem prezesa Prawa i Sprawiedliwości byłe województwa słupskie i koszalińskie. Kaczyński podkreślił, że jeśli jego partia zwycięży w wyborach w roku 2015 to zmieni podział administracyjny na Pomorzu.
 • Leszek Miller o powrocie 49 województw

  Leszek Miller o powrocie 49 województw

  ​Polska powinna się rozwijać w sposób zrównoważony. Tak mówił dziś przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej Leszek Miller na specjalnej konferencji prasowej w Nowym Sączu postulując powrót do koncepcji 49 województw.