woda

Artykuły - Woda (1086)

 • Nowe przepisy o prawie wodnym uciążliwe i kosztowne dla rolników

  Nowe przepisy o prawie wodnym uciążliwe i kosztowne dla rolników

  Podpisane w ubiegłym tygodniu przez prezydenta nowe Prawo wodne oznacza dla rolników dodatkowe uciążliwości i koszty - ocenia Wiktor Szmulewicz, prezes Krajowej Rady Izb Rolniczych. Wprowadza ono opłaty za pobór wody, które obejmą też rolników i hodowców ryb, a także nowe regulacje dotyczące ograniczania odpływu azotu ze źródeł rolniczych.
 • Niemcy: Ceny wody pitnej mogą wzrosnąć o ponad 60 procent

  Niemcy: Ceny wody pitnej mogą wzrosnąć o ponad 60 procent

  Niemcy już mają poważne problemy z wodą pitną, a może być jeszcze gorzej - ostrzegają jej dostawcy. Wkrótce drastycznie mogą wrosnąć opłaty za wodę.
 • Ile kosztuje i jakie korzyści może przynieść zbiornik na deszczówkę?

  Ile kosztuje i jakie korzyści może przynieść zbiornik na deszczówkę?

  Wydajny zbiornik na deszczówkę może być połączeniem proekologicznej mody oraz ekonomii. Deszczówka zostaje wykorzystana do podlewania ogrodu, dzięki czemu oszczędzamy na rachunkach za wodę z instalacji miejskiej. Poniżej podpowiemy, jak dobrać odpowiedni pojemnik na deszczówkę, który może stanowić nawet zwykła beczka na wodę, a także zaprezentujemy ceny i potencjalne korzyści, wynikające z tego rozwiązania.
 • Woda ma dwa ciekłe stany skupienia

  Woda ma dwa ciekłe stany skupienia

  Naukowcy odkryli, że woda ma dwie różne fazy ciekłe. Co z tego wynika?
 • Nasze języki są w stanie wyczuć smak wody

  Nasze języki są w stanie wyczuć smak wody

  Powszechnie wiadomo, że nasz język jest w stanie wyczuć pięć różnych smaków. Ale czy woda ma własny smak? Czy jesteśmy w stanie ją wyczuć podczas picia? Naukowcy są coraz bliżej rozwikłania tej zagadki.
 • Komisja Europejska o kąpieliskach przed wakacjami

  Komisja Europejska o kąpieliskach przed wakacjami

  85 proc. kąpielisk w Europie spełnia najbardziej rygorystyczne normy jakości wody. W Polsce taką notę otrzymało 66 proc. obiektów - wynika z raportu opublikowanego w tym tygodniu przez Komisję Europejską.
 • Sejm rozpocznie prace nad projektem nowego Prawa wodnego

  Sejm rozpocznie prace nad projektem nowego Prawa wodnego

  Wzrost kosztów dla przedsiębiorstw wodno-kanalizacyjnych, co ma skutkować większymi opłatami za wodę dla mieszkańców i wyższe ceny za wodę m.in. dla rolników, branży energetycznej, hodowców ryb - takie mają być efekty nowego Prawa wodnego, którego projektem w tym tygodniu zajmie się Sejm.
 • Projekt nowego Prawa wodnego przesłany do Sejmu

  Projekt nowego Prawa wodnego przesłany do Sejmu

  W zeszłym tygodniu został przesłany projekt nowego Prawa wodnego - poinformował PAP rzecznik resortu środowiska Paweł Mucha. Nowe przepisy mają pozwolić m.in. na odblokowanie 3,5 mld euro na inwestycje w gospodarce wodnej.
 • Czy Polacy nauczyli się oszczędzać wodę i prąd?

  Czy Polacy nauczyli się oszczędzać wodę i prąd?

  W ostatnich latach Polacy odczuli spore wzrosty opłat za energię elektryczną i wodę z sieci wodociągowej. Od 2005 roku do 2015 roku, 1 kWh prądu dla gospodarstw domowych podrożała o 55 proc. Według danych GUS-u, analogiczna zmiana ceny dla 1 m3 zimnej wody wyniosła aż 64 proc.
 • W 2016 r. przeciętny nabywca kupił średnio 5,5 litra wody butelkowanej

  W 2016 r. przeciętny nabywca kupił średnio 5,5 litra wody butelkowanej

  Przeciętne gospodarstwo domowe kupiło niemal 220 litrów wody butelkowanej, wydając na ten cel ok. 200 zł - wynika z badania GfK. Zaznaczono, że przeciętny nabywca kupił średnio 5,5 litra wody butelkowanej.

Filmy - Woda (184)

 • Prosty sposób na odchudzanie - domowa woda owsiana

  Woda owsiana jest już światowym hitem! Dzięki dużej zawartości błonnika, woda owsiana jest idealnym środkiem wspomagającym odchudzanie, świetnie pomaga też naszemu organizmowi regulować pracę jelit, a przede wszystkim pozostawia przyjemne uczucie nasycenia. Dzięki niej zapomnicie o zaparciach, pozbędziecie się też toksycznych substancji z waszego organizmu. By zrobić wodę owsianą, wystarczy parę chwil - zobaczcie nasz przepis!
 • W Nepalu znaleźli sposób na poruszanie się na podtopionych drogach

  Mężczyzna poruszający się na słoniu przez podtopione ulice Saurahy w Nepalu został nagrany przez jednego z mieszkańców miasta. To właśnie dzięki słoniom 14 sierpnia uratowano 600 turystów, którzy z powodu powodzi byli odcięci pobliskim w parku safari. (STORYFUL/x-news)
 • Zamiast jechać drogą, spływa rzeką. Mieszkaniec Monachium odkrył relaksującą drogę do pracy

  Monachium, Niemcy. Mieszkaniec Monachium Benjamin David wykorzystuje alternatywną drogę do pracy, pokonując rzekę Izara. Mężczyzna zaczął pływać do pracy dwa lata temu i tłumaczy, że taki sposób dotarcia do pracy jest znacznie bardziej relaksujący. - Droga z domu do pracy wynosi ok. 2 km i zajmuje mi od 12 do 27 minut, w zależności od szybkości prądu i tego, czy po prostu daję się nieść wodzie czy płynę - dodaje. (RUPTLY/x-news) UWAGA! Ze względu na przepisy licencyjne materiał dostępny tylko na terytorium Polski.
 • Ten maly kangur ledwo uszedł z życiem

  Queensland, Australia. Trzech kajakarzy zauważyło tonącego kangura. Zwierzę wskoczyło do oceanu i bezsilnie próbowało się wydostać. Torbacz ledwo wystawał głową ponad taflę wody. Na szczęście mężczyzna na skuterze wodnym został wezwany na pomoc i przetransportował kangura na brzeg. (STORYFUL/x-news) UWAGA! Ze względu na przepisy licencyjne materiał dostępny tylko na terytorium Polski.