Włochy

Synonimy:
wlochy,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Włochy (7396)

 • Włochy ogłosiły energetyczny stan wyjątkowy

  Włochy ogłosiły energetyczny stan wyjątkowy

  Po eksplozji i pożarze w terminalu gazowym pod Wiedniem, rosyjski gaz nie dociera do Włoch. W związku z władze tego kraju ogłosiły energetyczny stan wyjątkowy.
 • Imigranci opuszczają Włochy

  Imigranci opuszczają Włochy

  Coraz więcej imigrantów opuszcza Włochy - wynika z danych Instytutu Statystycznego Istat. Jak odnotowano, po raz pierwszy doszło do odwrócenia tendencji; spadł napływ migrantów i rośnie liczba imigrantów wyjeżdżających z kraju. Są wśród nich też Polacy.
 • Bartek Kieżun: Polska to Włochy tylko na północy

  Bartek Kieżun: Polska to Włochy tylko na północy

  Książkę Bartka Kieżuna chłonie się wszystkimi zmysłami. To Italia do zjedzenia, patrzenia i słuchania (fascynujących opowieści z podróży). Widać w niej rękę antropologa i pasjonata włoskiej kuchni. Estety i gawędziarza. Miłośnika sztuki i poszukiwacza oryginalnego smaku. Kucharza z żyłką bibliofila i ciekawskiego turysty.
 • We Włoszech powstanie Zgromadzenie Islamskie

  We Włoszech powstanie Zgromadzenie Islamskie

  ​Więcej meczetów i muzułmańskich cmentarzy, uznanie przez państwo mięsa z uboju halal - to postulaty przedstawione władzom Włoch przez wspólnoty wyznawców islamu. Postanowiły one powołać Zgromadzenie Islamskie do prowadzenia rozmów z państwem.
 • Włochy: Błyskawiczny proces szefa bandy z Rimini

  Włochy: Błyskawiczny proces szefa bandy z Rimini

  Imigrant z Konga Guerlin Butungu, oskarżony o napaść na polskich turystów w Rimini i brutalny gwałt, będzie osądzony w trybie natychmiastowym we wtorek - podały włoskie media. Według prasy ten tryb wybrano po tym, gdy Butungu przyznał się do napaści.
 • ​Włochy: Wypadek myśliwca. Wyłowiono ciało pilota

  Ekipy ratunkowe znalazły ciało pilota myśliwca Eurofighter włoskiego lotnictwa, który runął w niedzielę do morza podczas pokazów lotniczych w rejonie miasta Terracina na południe od Rzymu - podała agencja prasowa Ansa. Wypadek obserwowały tysiące ludzi.
 • Kolejny gwałt we Włoszech. Sprawcą tym razem Polak?

  Kolejny gwałt we Włoszech. Sprawcą tym razem Polak?

  Ofiara brutalnego gwałtu w rzymskim parku Villa Borghese zeznała, że napastnikiem był dwudziestokilkuletni Polak.
 • Włosi znaleźli sposób na ciężkie podręczniki szkolne

  Włosi znaleźli sposób na ciężkie podręczniki szkolne

  Cyfrowy Plecak - to najnowsza inicjatywa, przedstawiona we Włoszech na kilka dni przed rozpoczęciem roku szkolnego. Związek wydawców podręczników utworzył platformę, na której ich książki dostępne są w formie elektronicznej.
 • Włochy: W internecie zablokowano sprzedaż 30 mln puszek podrabianego prosecco

  Włochy: W internecie zablokowano sprzedaż 30 mln puszek podrabianego prosecco

  Włoskie ministerstwo rolnictwa nie dopuściło do sprzedaży 30 milionów puszek podrobionego wina musującego prosecco przez chiński portal Alibaba - ogłosił szef resortu Maurizio Martina. Podkreślił, że liczba ta obrazuje skalę zjawiska.
 • Czy komary stają się coraz bardziej niebezpieczne?

  Czy komary stają się coraz bardziej niebezpieczne?

  ​Czteroletnia dziewczynka zmarła z powodu malarii mózgowej w północnych Włoszech, regionie wolnym od choroby. Ta tajemnicza śmierć zaskoczyła lekarzy. Czy powinniśmy się obawiać tropikalnych chorób przenoszonych przez komary do Europy?

Filmy - Włochy (60)

 • Wideoblog z Sycylii: Na pokładzie Viana Do Castelo

  Zapraszamy na spacer po pokładzie okrętu portugalskiej marynarki wojennej Viana Do Castelo, który właśnie zakończył operację na Morzu Śródziemnych w ramach misji "Tryton". Podczas 12 dni na morzu załodze okrętu udało się przechwycić pięć łodzi płynących z Tunezji na Lampedusę. Zatrzymano 97 migrantów, w tym trzy kobiety i dwoje nastoletnich dzieci. Tylko jedna osoba pochodziła z Algierii, reszta z Tunezji. Kapitan okrętu Madaleno Galocha mówił, że na trasie Tunezja-Lampedusa mamy do czynienia z zupełnie innymi migrantami niż np. na szlaku do Grecji. Nie ma wśród nich osób uciekających przed wojną czy innym typem zagrożenia życia. To prawie w 100 proc. tzw. migranci ekonomiczni.
 • "Ufam, że przyczynimy się do uchwycenia tych zbirów, bandziorów i bandytów". Śledztwo ws. zbrodni na Polakach w Rimini

  W związku z tym, że dowiedziałem się o zatrważającym zdarzeniu, którego ofiarą padło młode polskie małżeństwo we Włoszech - doszło do bestialskiego gwałtu na młodej kobiecie oraz brutalnego pobicie męża tejże kobiety - wydałem polecenie jako Prokurator Generalny, niezwłocznego wszczęcia śledztwa w tej sprawie - powiedział Zbigniew Ziobro. 26-letnia Polka i jej mąż zostali napadnięci na plaży w Rimini przez czterech mężczyzn pochodzących z północnej Afryki. Napastnicy zbiorowo zgwałcili kobietę, a mężczyznę kilka razy uderzyli w głowę, wskutek czego stracił przytomność. Oboje zostali też ograbieni. Na wniosek Prokuratora Generalnego Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła w tej sprawie śledztwo. - Uważam, że państwo polskie zawsze winne jest reakcji, zwłaszcza wtedy, gdy dochodzi do tak dramatycznej historii z krzywdą polskich obywateli - uzasadnił swoją decyzję Ziobro. Ziobro nazwał sprawców napadu "zbirami, bandziorami i bandytami". Jak podkreślił, powinni oni ponieść bardzo surową karę.
 • Kryzys migracyjny. Włosi widzą "światełko w tunelu"

  Kryzys migracyjny. Włosi widzą "światełko w tunelu".
 • Kryzys migracyjny. Włosi widzą "światełko w tunelu"

  Kryzys migracyjny. Włosi widzą "światełko w tunelu".