Włochy

Synonimy:
wlochy,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Włochy (7386)

 • ​Włochy: Wypadek myśliwca. Wyłowiono ciało pilota

  Ekipy ratunkowe znalazły ciało pilota myśliwca Eurofighter włoskiego lotnictwa, który runął w niedzielę do morza podczas pokazów lotniczych w rejonie miasta Terracina na południe od Rzymu - podała agencja prasowa Ansa. Wypadek obserwowały tysiące ludzi.
 • Kolejny gwałt we Włoszech. Sprawcą tym razem Polak?

  Kolejny gwałt we Włoszech. Sprawcą tym razem Polak?

  Ofiara brutalnego gwałtu w rzymskim parku Villa Borghese zeznała, że napastnikiem był dwudziestokilkuletni Polak.
 • Włosi znaleźli sposób na ciężkie podręczniki szkolne

  Włosi znaleźli sposób na ciężkie podręczniki szkolne

  Cyfrowy Plecak - to najnowsza inicjatywa, przedstawiona we Włoszech na kilka dni przed rozpoczęciem roku szkolnego. Związek wydawców podręczników utworzył platformę, na której ich książki dostępne są w formie elektronicznej.
 • Włochy: W internecie zablokowano sprzedaż 30 mln puszek podrabianego prosecco

  Włochy: W internecie zablokowano sprzedaż 30 mln puszek podrabianego prosecco

  Włoskie ministerstwo rolnictwa nie dopuściło do sprzedaży 30 milionów puszek podrobionego wina musującego prosecco przez chiński portal Alibaba - ogłosił szef resortu Maurizio Martina. Podkreślił, że liczba ta obrazuje skalę zjawiska.
 • Czy komary stają się coraz bardziej niebezpieczne?

  Czy komary stają się coraz bardziej niebezpieczne?

  ​Czteroletnia dziewczynka zmarła z powodu malarii mózgowej w północnych Włoszech, regionie wolnym od choroby. Ta tajemnicza śmierć zaskoczyła lekarzy. Czy powinniśmy się obawiać tropikalnych chorób przenoszonych przez komary do Europy?
 • Włoska policja coraz bliżej ustalenia sprawców ataku na Polkę w Rimini

  Włoska policja coraz bliżej ustalenia sprawców ataku na Polkę w Rimini

  Włoskie media podają, że policja jest coraz bliżej ustalenia tożsamości sprawców napadu na parę polskich turystów w Rimini. Śledczy mają nazwiska podejrzanych z kręgu pospolitych przestępców, żyjących z handlu narkotykami i kradzieży.
 • Para Polaków zaatakowana na plaży. Kobieta wielokrotnie zgwałcona

  Para Polaków zaatakowana na plaży. Kobieta wielokrotnie zgwałcona

  ​Horror na plaży we włoskim Rimini. Para turystów z Polski została napadnięta przez czterech napastników. Mężczyzna został pobity i okradziony, a kobieta wielokrotnie zgwałcona.
 • Włochy: Karabinierzy radzą turystom, by zabrali na wakacje magnesy

  Włochy: Karabinierzy radzą turystom, by zabrali na wakacje magnesy

  Karabinierzy radzą turystom we Włoszech, aby na wakacje zabrali oprócz kremu do opalania także mały magnes. Jak wyjaśniają, uchroni on przed nasilającym się latem procederem wydawania reszty podrabianymi monetami.
 • Szef włoskiego MSZ w "Bildzie": UE nie pomogła Włochom w kryzysie uchodźczym

  Szef włoskiego MSZ w "Bildzie": UE nie pomogła Włochom w kryzysie uchodźczym

  Szef MSZ Włoch Angelino Alfano, w wywiadzie dla niemieckiego dziennika "Bild" skrytykował działania Unii Europejskiej co do kryzysu uchodźczego. Według włoskiego polityka, nie udzielono pomocy Włochom w walce ze skutkami fali uchodźców, która napłynęła do kraju. Alfano dodał, że jego zdaniem polityka migracyjna Unii skończyła się fiaskiem.
 • Włochy po raz pierwszy nie wpuściły statku z migrantami

  Włochy po raz pierwszy nie wpuściły statku z migrantami

  Włoska straż przybrzeżna po raz pierwszy nie wpuściła na włoskie wody statku organizacji pozarządowej. Organizacja nie podpisała wprowadzonego przez władze włoskie kodeksu zasad obowiązującego przy akcjach ratowniczych.

Filmy - Włochy (68)

 • "Ufam, że przyczynimy się do uchwycenia tych zbirów, bandziorów i bandytów". Śledztwo ws. zbrodni na Polakach w Rimini

  W związku z tym, że dowiedziałem się o zatrważającym zdarzeniu, którego ofiarą padło młode polskie małżeństwo we Włoszech - doszło do bestialskiego gwałtu na młodej kobiecie oraz brutalnego pobicie męża tejże kobiety - wydałem polecenie jako Prokurator Generalny, niezwłocznego wszczęcia śledztwa w tej sprawie - powiedział Zbigniew Ziobro. 26-letnia Polka i jej mąż zostali napadnięci na plaży w Rimini przez czterech mężczyzn pochodzących z północnej Afryki. Napastnicy zbiorowo zgwałcili kobietę, a mężczyznę kilka razy uderzyli w głowę, wskutek czego stracił przytomność. Oboje zostali też ograbieni. Na wniosek Prokuratora Generalnego Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła w tej sprawie śledztwo. - Uważam, że państwo polskie zawsze winne jest reakcji, zwłaszcza wtedy, gdy dochodzi do tak dramatycznej historii z krzywdą polskich obywateli - uzasadnił swoją decyzję Ziobro. Ziobro nazwał sprawców napadu "zbirami, bandziorami i bandytami". Jak podkreślił, powinni oni ponieść bardzo surową karę.
 • Kryzys migracyjny. Włosi widzą "światełko w tunelu"

  Kryzys migracyjny. Włosi widzą "światełko w tunelu".
 • Kryzys migracyjny. Włosi widzą "światełko w tunelu"

  Kryzys migracyjny. Włosi widzą "światełko w tunelu".
 • Włoski patrol na ulicach Warszawy. Jak czują się w Polsce?

  Dziennikarka "Dzień Dobry Wakacje" Ula Chincz spędziła dzień z włoskimi policjantami, patrolującymi warszawskie ulice. Dlaczego pełnią służbę w Polsce? Czy podczas ich pracy w naszym kraju doszło do niebezpiecznej sytuacji? (Dzień dobry TVN/x-news)