Włochy

Synonimy:
wlochy,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Włochy (7348)

 • Włochy: Wchodzi w życie 1000 euro dodatku na żłobek i przedszkole

  We Włoszech rodzice dzieci w wieku do 3 lat mogą ubiegać się o dodatek w wysokości 1000 euro rocznie na żłobek i przedszkole. - To kolejna pomoc strukturalna na rzecz rodzin - stwierdził we wtorek minister ds. polityki regionalnej i rodziny Enrico Costa.
 • ​Kapitan Costa Concordii idzie do więzienia

  ​Kapitan Costa Concordii idzie do więzienia

  Kapitan statku Costa Concordia Francesco Schettino został w piątek prawomocnie skazany przez włoski Sąd Najwyższy na 16 lat więzienia. W 2012 roku w katastrofie wycieczkowca, którym dowodził Schettino, zginęły niedaleko brzegów Toskanii 32 osoby.
 • ​Młody Włoch w poszukiwaniu wymarzonej pracy wysłał 14 tysięcy e-maili

  ​Młody Włoch w poszukiwaniu wymarzonej pracy wysłał 14 tysięcy e-maili

  Około 14 tysięcy e-maili wysłał młody Włoch do 1700 osób, poszukując wymarzonej pracy na planie filmowym. Po roku starań i wysyłaniu podań oraz prób przez 8-10 godzin dziennie znalazł zajęcie; został asystentem operatora.
 • Włochy: Pracownicy Alitalii odrzucili plan ratowania firmy

  Włochy: Pracownicy Alitalii odrzucili plan ratowania firmy

  Pracownicy Alitalii odrzucili w referendum plan naprawczy włoskich linii lotniczych, pogrążonych w głębokim kryzysie finansowym. Media podkreślają, że w tej sytuacji najbardziej realnym scenariuszem jest wprowadzenie zarządu komisarycznego albo upadek firmy.
 • Pomyłka włoskiej agencji. Wypadek Bułgarów, nie Polaków

  Pomyłka włoskiej agencji. Wypadek Bułgarów, nie Polaków

  Włoska agencja Ansa skorygowała w sobotę własną wiadomość z tego dnia i poinformowała, że autokarem, który uległ wypadkowi koło Genui, podróżowała młodzież z Bułgarii, a nie z Polski. Rannych zostało pięć osób. Ansa nie wyjaśniła przyczyn pomyłki.
 • Polemika wokół słów ministra pracy Włoch o szukaniu zatrudnienia

  Polemika wokół słów ministra pracy Włoch o szukaniu zatrudnienia

  Opozycja we Włoszech domaga się przeprosin i dymisji ministra pracy i polityki społecznej Giuliano Polettiego za jego słowa o tym, że podczas szukania pracy ważne są więzi zaufania i dlatego "lepiej grać w piłkę nożną niż wysyłać życiorys na lewo i prawo".
 • Emeryci ratują finanse włoskich rodzin

  Emeryci ratują finanse włoskich rodzin

  Emeryci ratują finanse jednej trzeciej włoskich rodzin - wynika z najnowszego sondażu. 93 proc. jego uczestników przyznało, że obecność osoby na emeryturze w rodzinie to prawdziwe szczęście. 40 proc. uważa, że pieniądze z emerytury poprawiają sytuację w domu.
 • Czy kończy się czas euro?

  Czy kończy się czas euro?

  Zbliżone wyniki sondaży przedwyborczych we Francji nie pozwalają wykluczyć zwycięstwa Marine Le Pen. Kandydatka Frontu Narodowego ma własną wizję Unii Europejskiej, a jej częścią jest odejście Francji od wspólnej waluty.
 • Włochy zapraszają bogatych cudzoziemców i oferują im podatek liniowy

  100 tysięcy euro i jest się w porządku wobec fiskusa - taką propozycję mają Włochy dla bogatych cudzoziemców. Tym rocznym podatkiem liniowym władze w Rzymie chcą zachęcić krezusów, by zamieszkali w tym kraju. W zamian za tę kwotę oferują prawo pobytu.
 • ​Włochy: Wydobyto już 27 ciał spod zasypanego hotelu w Abruzji

  ​Włochy: Wydobyto już 27 ciał spod zasypanego hotelu w Abruzji

  Do 27 wzrosła oficjalna liczba ofiar zejścia lawiny na hotel w Abruzji. W środę wieczorem, tydzień po katastrofie ratownicy znaleźli dwa kolejne ciała. W rumowisku poszukiwane są jeszcze dwie osoby.

Filmy - Włochy (61)