właściciel

Artykuły - Właściciel (636)

 • Jest projekt: Użytkownik wieczysty będzie właścicielem

  Jest projekt: Użytkownik wieczysty będzie właścicielem

  "Z dniem 1 stycznia 2017 r. współużytkowania wieczyste gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe związane z prawem odrębnej własności lokalu albo z udziałem we własności budynku przekształcają się we współwłasność tych gruntów" - tak ma brzmieć pierwszy artykuł ustawy, która - w zamyśle rządzących - rozwiąże problemy użytkowników wieczystych. Chodzi o właścicieli mieszkań w blokach czy kamienicach, którzy chcieliby uwłaszczyć się na gruntach pod tymi budynkami.
 • Niski podatek od nieruchomości będzie płatny jednorazowo, a nie w ratach

  Niski podatek od nieruchomości będzie płatny jednorazowo, a nie w ratach

  Resort finansów planuje, by podatek od nieruchomości, który nie przekracza 100 zł, był płatny jednorazowo, a nie - jak obecnie - w ratach. A gdy jego wysokość będzie niższa niż koszty doręczenia decyzji o wymiarze tego podatku, nie będzie on pobierany. Zmiany mają wejść w życie od stycznia 2015 roku.
 • Związki zawodowe niechętnie widziane w firmie

  Właściciele i menedżerowie małych i średnich firm nie mają najlepszej opinii o związkach zawodowych. Tylko co piąty (19 proc.) na 600 pytanych zgadza się, by działały one we wszystkich przedsiębiorstwach - informuje "Gazeta Wyborcza".
 • W. Brytania: Podatek dla zagranicznych właścicieli domów

  W. Brytania: Podatek dla zagranicznych właścicieli domów

  Brytyjski rząd rozważa wprowadzenie podatku od zysków kapitałowych dla cudzoziemców inwestujących w nieruchomości, co miałoby ograniczyć wzrost cen domów w Londynie - poinformowała w czwartek telewizja Sky News powołując się na anonimowe źródła.
 • Portugalia: Nietrzeźwym właścicielom psów na spacerze grozi więzienie

  Portugalia: Nietrzeźwym właścicielom psów na spacerze grozi więzienie

  W Portugali opublikowano nowe przepisy dotyczące wyprowadzania zwierząt na spacery w miejscach publicznych. Wynika z nich, że nietrzeźwemu właścicielowi spacerującemu z psem grozić będzie do roku więzienia.
 • Właściciel prywatnego zoo rozszarpany przez tygrysy

  Właściciel prywatnego zoo rozszarpany przez tygrysy

  Właściciel prywatnego ogrodu zoologicznego z okolic Turynu na północy Włoch zginął we wtorek rozszarpany przez 3 tygrysy. Małe zoo zostało zamknięte dla zwiedzających przez władze sanitarne, ale 72-letni mężczyzna wciąż zajmował się rosnącym stadem zwierząt.
 • Rewolucja śmieciowa nie zwolni właścicieli i zarządców ze sprzątania

  Rewolucja śmieciowa nie zwolni właścicieli i zarządców ze sprzątania

  Rewolucja śmieciowa nie zwolni właścicieli prywatnych posesji z obowiązku sprzątania na swojej działce czy polu, a zarządców dróg - z obowiązku utrzymywania czystości na drogach - poinformowała PAP Monika Kita z biura prasowego Ministerstwa Środowiska.
 • Uwaga! Wyciekły tajemnice 16 milionów hipotek

  Uwaga! Wyciekły tajemnice 16 milionów hipotek

  Chociaż dane o właścicielach hipotecznych i o ich ewentualnych kredytach są objęte tajemnicą, udostępnia je portal z Seszeli. Według polskiego prawa nie jest to przestępstwem, ale stwarza pole do oszustw - informuje "Rzeczpospolita".
 • Kawał historii w kartonowych pudłach

  Kawał historii w kartonowych pudłach

  To tu Stanisław Władysław Reymont spędził najważniejsze lata swojego życia i tu znajduje się najwięcej pamiątek po nobliście. Mało kto wie, że Prażki (30 km od Piotrkowa) to miejscowość, w której razem z rodzicami mieszkał Reymont. Miejsce niszczeje, bo nie ma pieniędzy na zagospodarowanie. Nie ma ich ani właścicielka posiadłości, ani gmina, ani powiat. Jednym zdaniem: kawał historii leży w kartonowych pudłach.
 • Droga "niczyja" - właściciel pilnie poszukiwany

  Droga "niczyja" - właściciel pilnie poszukiwany

  Mieszkańcy Oraczewic koło Choszczna (woj. zachodniopomorskie) szukają właściciela drogi prowadzącej do ich wioski. Problem w tym, że do drogi od 13 lat nikt się nie przyznaje, a zarządca jest niezbędny, żeby przeprowadzić remont.

Filmy - Właściciel (5)

 • Czy właściciel zaimponuje pupilowi?

  Właściciel chciał zaimponować swojemu pupilowi najprostszą sztuczką polegającą na znikającej zabawce w dłoni. Niestety, kot mimo, że sprawiał wrażenie zmęczonego, celnie wskazywał rękę, w której jest jego zabawka. Czy w końcu mężczyzna odniesie sukces? Oglądajcie do końca, aby się przekonać.
 • Walka o popcorn. Wygrał pies czy jego właściciel?

  Jeśli zdecydujesz się na zabawę polegającą na łapaniu popcornu ustami, konkurując ze swoim psem, sprawdź najpierw, jak wysoko twój pupil skacze. Ten mężczyzna nie docenił umiejętności swojego psa. (STORYFUL/x-news) UWAGA! Ze względu na przepisy licencyjne materiał dostępny tylko na terytorium Polski.
 • Nie widzieli się trzy miesiące. Jak będzie reakcja?

  Ten dzień, suka o imieniu Lola, zapamięta na długo. Właściciele przygotowali dla niej specjalną niespodziankę. Została ona zabrana do sypialni, w której czekał właściciel schowany pod kołdrą, z którym nie widziała się aż trzy miesiące. Zobaczcie jak zareagowała na jego widok.
 • Buldog przykrył śpiącego właściciela

  Buldog, widząc swojego właściciela podczas drzemki, postanowił wziąć swój koc i przykryć go, by ten nie zmarzł.