wiek emerytalny

Artykuły - Wiek emerytalny (132)

Filmy - Wiek emerytalny (9)

 • Tak harują niemieccy seniorzy! Nas też to czeka?

  63-letnia Angela Runge ma napięty grafik. Pracuje jako tłumacz i pomoc domowa; dodatkowo przygotowuje też posiłki dla pracowników korporacji. Zatrudnianie „gotujących babć” stało się bardzo modne wśród berlińskich pracodawców. Seniorzy mają dzięki temu pracę, co jest bardzo ważne w obecnej rzeczywistości ekonomicznej. Na niemieckim rynku pracy będzie coraz więcej sześćdziesięciokilkulatków. Nic dziwnego – u naszych zachodnich sąsiadów przyjęto ustawę, która przewiduje stopniowe wydłużanie wieku emerytalnego z 65 do 67 lat. Brzmi znajomo?
 • Związkowcy protestują pod Sejmem

  Mija trzeci dzień protestu NSZZ "Solidarność" przeciw rządowym propozycjom podniesienia wieku emerytalnego. Projekt zmian emerytalnych zrównuje i wydłuża do 67 lat wiek emerytalny kobiet i mężczyzn (TVN24/x-news).
 • OPZZ: Należy zbudować program 60+

  Rząd buduje wiele programów, do których potem nie wraca, nie pilnuje ich realizacji. A należałoby budować kolejne, np. 60+, skoro ma zostać wydłużony wiek emerytalny - uważa Jan Guz, przewodniczący OPZZ.
 • Donald Tusk na Dzień Kobiet

  Premier Donald Tusk złożył Polkom życzenia z okazji Dnia Kobiet. Szef rządu zaznaczył, że o tym, jak ważne są kobiety, należy pamiętać przez cały rok, a nie tylko 8 marca. Odniósł się również do sytuacji zawodowej i społecznej kobiet w Polsce (źródło: Agencja TVN/TVN).