Węgry

Artykuły - Węgry (1490)

 • ​Węgry: Rządzący dają uczelniom więcej czasu

  ​Węgry: Rządzący dają uczelniom więcej czasu

  Parlament węgierski dał we wtorek uczelniom zagranicznym dodatkowy rok na spełnienie warunków prowadzenia działalności na Węgrzech, zawartych w nowej ustawie o szkolnictwie wyższym.
 • Nasila się konflikt ukraińsko-węgierski

  Nasila się konflikt ukraińsko-węgierski

  MSZ Ukrainy przekazało Węgrom notę protestacyjną, w której domaga się zakazania akcji "Samostanowienie dla Zakarpacia" w Budapeszcie - oświadczył w środę szef ukraińskiej dyplomacji Pawło Klimkin.
 • ​Węgry chcą rewizji układu stowarzyszeniowego Ukrainy z UE

  ​Węgry chcą rewizji układu stowarzyszeniowego Ukrainy z UE

  Minister spraw zagranicznych Węgier Peter Szijjarto wystąpi z inicjatywą rewizji układu o stowarzyszeniu Ukrainy z Unią Europejską ze względu na nową ukraińską ustawę o oświacie, która, zdaniem Budapesztu, narusza prawa mniejszości węgierskiej w tym kraju.
 • Węgierskie władze intensyfikują kampanię wymierzoną w George'a Sorosa

  Węgierskie władze intensyfikują kampanię wymierzoną w George'a Sorosa

  Władze Węgier rozpoczęły konsultacje narodowe na temat "planu Sorosa", który - jak przekonują przedstawiciele rządu - przewiduje sprowadzanie do Europy imigrantów i jest realizowany w Brukseli. Rząd od dłuższego czasu atakuje finansistę George'a Sorosa.
 • Węgrzy układają się z Gazpromem

  Węgrzy układają się z Gazpromem

  Podpisanie nowego porozumienia na dostawy gazu z rosyjskim Gazpromem zapowiedział wczoraj szef węgierskiej dyplomacji Peter Szijjarto w Moskwie. Podkreślił, że rozbudowa elektrowni atomowej w Paksu to dla Węgier będzie interes stulecia.
 • Węgry zniosły obowiązek zezwoleń na pracę dla części Ukraińców i Serbów

  Węgry zniosły obowiązek zezwoleń na pracę dla części Ukraińców i Serbów

  ​Węgry zniosły obowiązek uzyskania pozwolenia na pracę przez Ukraińców i Serbów w zawodach, w których brakuje siły roboczej - poinformował w czwartek portal gospodarczy portfolio.hu, powołując się na oświadczenie ministerstwa gospodarki.
 • Węgry podpisały porozumienie z Gazpromem

  Węgry podpisały porozumienie z Gazpromem

  Minister spraw zagranicznych i handlu Węgier Peter Szijjarto podpisał w środę z szefem Gazpromu Aleksiejem Millerem porozumienie dotyczące nowego szlaku dostaw gazu na Węgry - poinformował z Moskwy agencję MTI Szijjarto.
 • Węgierski rząd po zamachu w Londynie: Zatrzymać nielegalną imigrację

  Węgierski rząd po zamachu w Londynie: Zatrzymać nielegalną imigrację

  Rząd węgierski potępia zamach w Londynie, do którego doszło w sobotę wieczorem - oświadczył w niedzielę szef węgierskiej dyplomacji Peter Szijjarto, wzywając do całkowitego zatrzymania nielegalnej imigracji w Europie.
 • Czesi, Węgrzy i Słowacy mają swoje Mieszkanie Plus?

  Czesi, Węgrzy i Słowacy mają swoje Mieszkanie Plus?

  Program Mieszkanie dla Młodych definitywnie przechodzi do historii. Za rok prawdopodobnie nie będą już dostępne żadne dotacje z MdM-u. Podczas gdy polskie władze rezygnują z dopłat do wkładu własnego, podobne rozwiązanie właśnie forsuje węgierski rząd.
 • Budapeszt na weekend. 10 najlepszych atrakcji

  Budapeszt na weekend. 10 najlepszych atrakcji

  Budapeszt to idealne miejsce dla tych, którzy lubią krótkie wyjazdy i niekoniecznie dysponują dużym budżetem. Miasto, które niegdyś stanowiło dwie oddzielne osady na przeciwnych brzegach Dunaju, dzisiaj przyciąga wielu turystów. Stolica Węgier pełna jest pięknych kamienic, mostów, kościołów, placów, pomników i fontann.

Filmy - Węgry (35)

 • Wzrost wynagrodzeń o kilkanaście procent: czy Polska może pójść śladem Węgrów

  O Węgrach zrobiło się głośno. Na Węgrzech płace rosną o kilkanaście procent. Czy w Polsce można pójść tym śladem? Węgry zaliczyły kryzysy walutowe, a to bardzo drastyczne katastrofy gospodarcze. Na kilka lat nawet obniżono wynagrodzenia w budżetówce. W Polsce nic podobnego się nie stało, nawet w okresie transformacji. W jaki sposób na Węgrzech tak duży wzrost wynagrodzeń stał się możliwy? - Węgrom bardzo sprzyja ożywienie gospodarcze na świecie, ich gospodarka jest dwukrotnie bardziej otwarta niż to ma miejsce w Polsce - mówi w rozmowie z MarketNews24 dr Przemysław Kwiecień, główny ekonomista XTB.
 • Węgry. Autobusem po wodzie

  Stolica Węgier oferuje wiele atrakcji turystycznych. Jedną z nich, i zarazem nietypową, jest wycieczka autobusem, który wprost z budapesztańskich ulic wjeżdża do... Dunaju. To trzeba przeżyć!
 • Węgry: Demonstracja przeciw ustawie uniwersyteckiej

  Kilkadziesiąt tysięcy osób przeszło w niedzielę ulicami Budapesztu, wzywając prezydenta Węgier Janosa Adera, by nie podpisywał ustawy zaostrzającej warunki działania zagranicznych uniwersytetów, w tym Uniwersytetu Środkowoeuropejskiego (CEU).
 • Węgry: Demonstracja przeciw ustawie uniwersyteckiej

  Kilkadziesiąt tysięcy osób przeszło w niedzielę ulicami Budapesztu, wzywając prezydenta Węgier Janosa Adera, by nie podpisywał ustawy zaostrzającej warunki działania zagranicznych uniwersytetów, w tym Uniwersytetu Środkowoeuropejskiego (CEU).