wczasy

Artykuły - Wczasy (64)

Filmy - Wczasy (14)

 • Piękna pogoda i o wiele taniej. Koniecznie jedź tam jesienią!

  Lato powoli dobiega końca, a większość z nas długo wyczekiwany urlop ma już za sobą. Są jednak spóźnialscy, którzy wypoczynek zaplanowali nieco później – i właśnie dla nich mamy dobrą wiadomość – są w Europie takie miejsca, które właśnie jesienią wyglądają najpiękniej, a idealna pogoda nie odpuszcza ani na chwilę. Specjalnie dla was przygotowaliśmy subiektywne zestawienie ciekawych miejsc. Koniecznie zobaczcie! W samym środku jesieni warto poplażować między innymi w Słowenii. Choć tamtejsze wybrzeże Adriatyku nie należy do najdłuższych, zrekompensują to urokliwe miejscowości, które wprowadzają w romantyczny nastrój. Szczególnie polecamy, położony na charakterystycznym półwyspie, Piran, średniowieczne miasto będące perłą weneckiej architektury. Jesienią temperatura powietrza wynosi tu od 28 do 20˚C. Naprawdę warto! Poza polecanymi przez nas miejscami, Europa obfituje w wiele ciekawych punktów urlopowych. Są blisko i warto je odwiedzić.
 • Biuro podróży ma prawo przed wyjazdem podwyższyć koszty wycieczki, ale tylko w trzech sytuacjach

  Operator podróży może podnieść cenę już opłaconej imprezy turystycznej, najpóźniej 20 dni przed jej rozpoczęciem, i zażądać od klienta dopłaty. Ma on prawo odmówić i zrezygnować z wyjazdu. Wówczas odzyska w całości wniesione środki i będzie mógł ubiegać się o odszkodowanie.
 • Klaudia Halejcio planuje urlop na Dominikanie

  Klaudia Halejcio przyznaje, że po intensywnym sezonie zawodowym potrzebuje czasu na zregenerowanie sił, pełny luz i odpoczynek. Trudno jest jej jednak z dużym wyprzedzeniem planować urlop za granicą, bo często w ostatniej chwili dochodzą nowe obowiązki i musi rezygnować z wyjazdu. Aktorka ma jednak nadzieję, że jej najbliższe wakacyjne plany dojdą do skutku. – Planuję polecieć na Dominikanę, może mi się uda. Trzymam za to kciuki. Przydałoby się naładować baterie, bo czasami jest tak bardzo intensywnie, że potrzeba takiego odpoczynku – mówi.
 • Nikt nie chce jeździć do Tunezji! Ludzie boją się terrorystów

  Jeszcze w 2010 roku turyści - w tym także turyści z Polski - masowo wyjeżdżali na wakacje do Tunezji, by poczuć powiew egzotyki za niezbyt wygórowaną cenę. Po tamtych czasach zostało dziś zaledwie odległe wspomnienie... Kiedy 4 lata temu w wyniku rewolucji został obalony prezydent Ben Ali, nikt nie spodziewał się, że zamiast demokratycznych przemian w kraju zapanują chaos i anarchia. Odstrasza to klientów biur podróży. Czarę przepełnił zamach na Muzeum Bardo w Tunisie w marcu br., w którym zginęli zwiedzający z zagranicy. Pracownicy branży turystycznej w Tunezji załamują ręce. Adel Tarres, właściciel hotelu na wyspie Dżerbie, stracił kontrakt opiewający na 1,5 miliona dolarów. - Podpisaliśmy umowę z włoskim operatorem wycieczek na wynajem 170 pokoi. Wszystko wskazywało na to, że będzie to doskonały sezon, zaczęliśmy więc rekrutować dodatkowy personel i poczyniliśmy pewne inwestycje. Po ataku na Muzeum Bardo kontrakt od razu został jednak zerwany - opowiada. Nie lepiej dzieje się u właścicieli stoisk na tunezyjskich bazarach. Sprzedaż pamiątek drastycznie spadła, a wraz z nią dochody sklepikarzy.