Warszawa

Synonimy:
warszawie,
Inne znaczenia:
Warszawa (Film (2003) Reż.Dariusz Gajewski) ,

Artykuły - Warszawa (12446)

 • Kolejna afera w Warszawie? "Ogromna skala nadużyć"

  Kolejna afera w Warszawie? "Ogromna skala nadużyć"

  Polskie państwo przez lata w temacie spółdzielni - który dotyczy tysięcy mieszkańców - było po prostu obojętne; jesteśmy po to, aby przywrócić mieszkańcom elementarne poczucie sprawiedliwości społecznej - przekonywali we wtorek członkowie Wolnego Miasta Warszawa.
 • Turniej ITF w Warszawie. Organizatorzy chcą przywrócić stolicy duży turniej

  Turniej ITF w Warszawie. Organizatorzy chcą przywrócić stolicy duży turniej

  Na trzy i pół miesiąca przed rozpoczęciem turnieju, organizatorzy Warsaw Sport Group Open zgłosili go do federacji ITF. W Warszawie nie chcą poprzestać tylko na pierwszej edycji i podkreślają, że ich celem jest przywrócenie stolicy dużej imprezy tenisowej.
 • RMF: Napad i policyjny pościg w Warszawie

  RMF: Napad i policyjny pościg w Warszawie

  W stolicy trwa obława na sprawców napadu na warszawskim Mokotowie. W przebraniu robotników zaatakowali właściciela kantoru walut, który ulicą Wołoską szedł z utargiem w stronę banku. Dwóch z czterech mężczyzn jest już w rękach policji.
 • LiuGong woli Warszawę od Amsterdamu

  LiuGong woli Warszawę od Amsterdamu

  Jeden z największych chińskich inwestorów będzie mieć europejską centralę w stolicy Polski, a główne magazyny w Stalowej Woli.
 • Spektakl "Klątwa": Warszawski ratusz komentuje decyzję sądu

  Spektakl "Klątwa": Warszawski ratusz komentuje decyzję sądu

  "Szanujemy decyzję Sądu Okręgowego w Warszawie o uchyleniu zakazu manifestacji przeciw 'Klątwie'" - powiedział PAP rzecznik stołecznego ratusza Bartosz Milczarczyk.
 • Na przełomie czerwca i lipca możliwa manifestacja emerytów górniczych w Warszawie

  Na przełomie czerwca i lipca możliwa manifestacja emerytów górniczych w Warszawie

  Jeżeli w ciągu najbliższego miesiąca Sejm nie podejmie prac nad rozwiązaniem problemu deputatów węglowych dla emerytów górniczych, na przełomie czerwca i lipca emeryci będą demonstrować w Warszawie - zapowiada Komitet Inicjatywy Ustawodawczej, który zabiega o zmianę prawa w tym zakresie.
 • Warszawa to największy i najdroższy rynek mieszkaniowy w Polsce

  Warszawa to największy i najdroższy rynek mieszkaniowy w Polsce

  Warszawa to największy i najdroższy rynek mieszkaniowy w Polsce. Rozpiętość cen mieszkań jest tu potężna. Stawki sięgają od nieco ponad 5000 zł w peryferyjnych lokalizacjach, do kilkunastu tysięcy w centrum, czy nawet powyżej 20 tys. za segment luksusu.
 • Agencja Moody's podwyższyła perspektywę ratingu kredytowego Warszawy

  Agencja Moody's podwyższyła perspektywę ratingu kredytowego Warszawy

  Agencja Moody's - biorąc pod uwagę bardzo dobre wyniki operacyjne oraz finansowe Warszawy - podwyższyła perspektywę ratingu kredytowego stolicy, z negatywnej na stabilną - poinformował we wtorek stołeczny ratusz.
 • Mostostal Warszawa chce od Agencji Rozwoju Miasta 16,4 mln zł; złożyła pozew wzajemny

  Mostostal Warszawa chce od Agencji Rozwoju Miasta 16,4 mln zł; złożyła pozew wzajemny

  Mostostal Warszawa złożyła w Sądzie Okręgowym w Krakowie pozew wzajemny przeciwko Agencji Rozwoju Miasta - podała spółka w komunikacie. Grupa chce od instytucji 16,4 mln zł za roboty dodatkowe i pozostałe do zapłaty wynagrodzenie związane z budową Hali Widowiskowo - Sportowej Czyżyny w Krakowie.
 • Jak budowa metra zmienia ceny mieszkań?

  Jak budowa metra zmienia ceny mieszkań?

  Ponownie ruszyła budowa przedłużenia drugiej linii warszawskiego metra w kierunku Woli, co ożywiło rynek nieruchomości. Jak wpłynie to na ceny? Budowa metra na Bielanach spowodowała, że ceny m kw mieszkania w ciągu 2 lat wzrosły z 5,5 do 9 tys. zł. Na Pradze był to wzrost o 60 proc. w ciągu 5 lat.

Zdjęcia - Warszawa (36)

Filmy - Warszawa (122)

 • Brytyjska para książeca już w Polsce

  W poniedziałek po godz. 13.30 w Warszawie wylądował samolot z księciem i księżną Cambridge Williamem i Kate na pokładzie. Para książęca spotka się z prezydentem Andrzejem Dudą i pierwszą damą Agatą Kornhauser-Dudą, odwiedzi Muzeum Powstania Warszawskiego, a w Gdańsku - Europejskie Centrum Solidarności.
 • Od lodowca na Antarktydzie oderwał się gigantyczny kawał lodu. Ogromny jak dwanaście Warszaw

  Antarktyka. Po pęknięciu lodowca szelfowego Larsen C na Antarktydzie oderwał się od niego gigantyczny kawał lodu. Góra lodowa ma powierzchnię około 6 tys. kilometrów kwadratowych. To prawie 12 razy więcej niż powierzchnia Warszawy. Eksperci uspokajają jednak, że nie przyczyni się ona do wzrostu poziomu wody w oceanach, ale może być zagrożeniem dla bezpieczeństwa żeglugi. UWAGA! Ze względu na przepisy licencyjne materiał dostępny tylko na terytorium Polski.
 • "Donald Trump będzie mówił o polskiej historii. Miejsce przemówienia wybrał nieprzypadkowo"

  Wystąpienie prezydenta Donalda Trumpa na pl. Krasińskich w Warszawie jest przedstawiane przez stronę amerykańską jako wystąpienie programowe. Dotyczyć będzie polityki bezpieczeństwa, Europy, a także relacji polsko-amerykańskich. Ważne, że będzie przemawiał na placu Krasińskich, przy pomniku Powstańców Warszawskich. Miejsce nie jest przypadkowe, gdyż punktem wyjścia przemówienia prezydenta będzie Polska historia – powiedział Krzysztof Szczerski, szef gabinetu prezydenta, informując o szczegółach wizyty prezydenta USA Donalda Trumpa w Warszawie. Amerykański prezydent wygłosi przemówienie w czwartek (06.07) o godzinie 13.
 • Rabiej w Porannej rozmowie RMF (13.06.17)

  Rabiej w Porannej rozmowie RMF (13.06.17).