Warszawa

Synonimy:
warszawie,
Inne znaczenia:
Warszawa (Film (2003) Reż.Dariusz Gajewski) ,

Artykuły - Warszawa (12464)

 • Coraz więcej chętnych na mieszkania w stolicy

  Coraz więcej chętnych na mieszkania w stolicy

  Jak wynika z najnowszego raportu Metrohouse i Expandera, popyt na warszawskie mieszkania nie maleje. Największą popularnością wśród kupujących cieszy się Mokotów oraz Praga Południe. Mimo dużego zainteresowania, średnia cena ofertowa za m kw. nowego lokalu wzrosła tu zaledwie o 0,73 proc. względem II kwartału 2017 roku. Eksperci ostrzegają jednak, by kwotę kredytu hipotecznego dobrać do swoich możliwości i nie zadłużać się nadmiernie. Niskie obecnie raty za kilka lat będą bowiem znacznie wyższe.
 • Luxoft otwiera nowe biuro w Warszawie i świętuje siedem lat rozwoju w Polsce

  Luxoft otwiera nowe biuro w Warszawie i świętuje siedem lat rozwoju w Polsce

  Notowany na nowojorskiej giełdzie Luxoft otwiera nową siedzibę w stolicy. Szybko rosnące warszawskie centrum firmy nie mieściło się już w dotychczasowej lokalizacji. Teraz pracuje tu blisko 120 specjalistów, w większości świadczących zaawansowane usługi IT dla międzynarodowych klientów. Nowe biuro na 36. piętrze budynku Warsaw Spire to zarazem symbol sukcesu i dynamicznego rozwoju Luxoft w ciągu siedmiu lat obecności Polsce.
 • Warszawa: Pełnomocnicy miasta naruszyli ustawę o ochronie danych osobowych?

  Warszawa: Pełnomocnicy miasta naruszyli ustawę o ochronie danych osobowych?

  Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych bada, czy podczas posiedzenie komisji weryfikacyjnej w sprawie ul. Poznańskiej 14 pełnomocnicy prezydent Warszawy naruszyli przepisy ustawy o ochronie danych osobowych. Chodzi m.in o ich pytania dotyczące zadłużenia lokatorów kamienicy - dowiedziała się nieoficjalnie PAP.
 • Planujesz karierę zawodową? Odwiedź Absolvent Talent Days w Warszawie!

  Już 17 października na Stadionie Narodowym odbędą się największe targi pracy i praktyk w Polsce. Co roku Absolvent Talent Days przyciągają tysiące młodych ludzi - studentów i absolwentów. Każdy, kto poszukuje ciekawej pracy, rozwijających praktyk lub stażu, który może być początkiem wymarzonej kariery zawodowej powinien się na nie wybrać.
 • Warszawa - miasto duchów. Ratusz zwracał kamienice osobom, które od dziesięcioleci nie żyją

  Warszawa - miasto duchów. Ratusz zwracał kamienice osobom, które od dziesięcioleci nie żyją

  DGP dotarł do dowodów na to, że stołeczny ratusz bez większego zastanowienia wydawał decyzje reprywatyzacyjne na rzecz osób, które od dziesięcioleci nie żyją. Wystarczyło zostać kuratorem dla osoby nieznanej z miejsca pobytu, następnie pójść do ratusza po decyzję zwrotową. A potem przejętą nieruchomość sprzedać zaufanej osobie.
 • Akcja ABW w Warszawie. Zatrzymano pięć osób

  Akcja ABW w Warszawie. Zatrzymano pięć osób

  Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymali pięć osób podejrzanych o współudział w wyłudzaniu prawa własności nieruchomości na terenie Warszawy i okolic - informuje portal tvp.info.
 • #InwestStory - Do inwestowania jeden krok!

  #InwestStory - Do inwestowania jeden krok!

  Noble Securities wspólnie z Giełdą Papierów Wartościowych w Warszawie zapraszają na cykl spotkań dla inwestorów.
 • Warszawa: Pracownik zajezdni przywiązał graficiarza łańcuchem do tramwaju

  Warszawa: Pracownik zajezdni przywiązał graficiarza łańcuchem do tramwaju

  TVN24 informuje, że Tramwaje Warszawskie wszczęły postępowanie dyscyplinarne ws. pracownika zajezdni, który przywiązał wandala łańcuchem do tramwaju. Przykuty mężczyzna miał być autorem graffiti, które spowodowały szkody szacowane na siedem milionów złotych.
 • Warszawa: Protest przeciwko "czyścicielom kamienic"

  Warszawa: Protest przeciwko "czyścicielom kamienic"

  ​"Dość nękania lokatorów. Dość paserstwa" - pod takim hasłem przed kamienicą przy Noakowskiego 16 w Warszawie odbył się protest zorganizowany przez Komitet Obrony Praw Lokatorów. Uczestnicy pikiety, która rozpoczęła się po godzinie 18, protestowali przeciwko "czyścicielom kamienic".
 • Warszawa zarabia miliardy na turystyce

  Warszawa zarabia miliardy na turystyce

  Wkład turystyki w PKB stolicy w ubiegłym roku wyniósł ponad 15 mld zł - podaje Stołeczne Biuro Turystyki. Warszawa jest pierwszym miastem w Polsce, które dokonało takich szacunków.

Zdjęcia - Warszawa (36)

Filmy - Warszawa (123)

 • "Bulwersuje mnie oddawanie kamienic i wszechobecna szyldoza". R. Trzaskowski kandydatem PO na prezydenta Warszawy

  Nie można dłużej czekać. Niektórzy rozpoczęli już kampanię wyborczą. Żarty się skończyły. Bitwa o samorząd zostanie stoczona w Warszawie - powiedział Rafał Trzaskowski podczas wspólnej konferencji z Grzegorzem Schetyną. Ogłoszono na niej, że były wiceminister spraw zagranicznych będzie kandydował na prezydenta Warszawy w przyszłorocznych wyborach samorządowych. - Mnie jako warszawiaka bulwersuje to samo, co większość warszawiaków: oddawanie kamienic w ręce jakiegoś dziwnego układu, które rozpoczęło się jeszcze w 2002 roku, denerwuje mnie to, jak wygląda centrum, denerwuje mnie wszechobecna "szyldoza", denerwują mnie korki. I dlatego zdecydowałem się kandydować – tłumaczył swoją decyzję Trzaskowski. Przewodniczący PO Grzegorz Schetyna zaznaczył, że zrobi wszystko, aby Rafał Trzaskowski był kandydatem nie tylko Platformy, ale całej zjednoczonej opozycji.
 • Kochalski przed komisją weryfikacyjną: Okoliczności wskazują, że podpisałem decyzję

  Okoliczności wskazują, że podpisałem decyzję [o reprywatyzacji kamienicy przy Nabielaka 9 - red.] - zeznał przed komisją weryfikacyjną były sekretarz miasta stołecznego Warszawy Mirosław Kochalski. Zaznaczył jednocześnie, że po 11 latach nie jest w stanie przypomnieć sobie, czy rzeczywiście taką decyzję podpisywał. - W natłoku spraw nie sposób zapamiętać każdą decyzję. Ilość decyzji, które wtedy podejmowałem była zbyt duża - mówił. Nabielaka 9 to kamienica, w której mieszkała założycielka ruchu lokatorskiego Jolanta Brzeska. W 2011 roku zginęła w niewyjaśnionych okolicznościach.
 • Rabiej w Porannej rozmowie RMF (18.10.17)

  Rabiej w Porannej rozmowie RMF (18.10.17).
 • Rabiej w Porannej rozmowie RMF (18.10.17)

  Rabiej w Porannej rozmowie RMF (18.10.17).