Warszawa

Synonimy:
warszawie,
Inne znaczenia:
Warszawa (Film (2003) Reż.Dariusz Gajewski) ,

Artykuły - Warszawa (12440)

Zdjęcia - Warszawa (36)

Filmy - Warszawa (119)

 • "Kontrmanifestacje są karygodne". "Żyjemy w wolnym kraju. Jeśli ludzie chcą manifestować, to wszyscy powinni mieć równe prawa"

  Warszawa. 85. raz na Krakowskim Przedmieściu odbyła się miesięcznica smoleńska. Towarzyszyły jej dwie kontrmanifestacje, chociaż wcześniej decyzję zakazującą ich przeprowadzenia wydał wojewoda mazowiecki. Innego zdania jednak był Sąd Okręgowy w Warszawie, który uchylił decyzję wojewody. Członkowie Stowarzyszenia Tama i Obywatele RP, pojawili się na Krakowskim Przedmieściu. - Na pewno te manifestacje powinny się odbywać zgodnie z prawem. W moim przekonaniu one są karygodne, szczególnie te w ciągu miesięcznic, gdzie wieczorem zakłócają okrzykami bardzo często chamskimi. Na pewno nie ma społecznego przyzwolenia na to. Decyzje powinny być przyjmowane zgodnie z prawem i na pewno takie uzasadnienie do tego wyroku będzie. – powiedział Paweł Szefernaker z Kancelarii Premiera. Rafał Trzaskowski z PO wyraził opinię, że sąd jest przede wszystkim zainteresowany prawami obywateli, a nie obostrzeniami, które PiS próbował wprowadzić. - Nie może być tak, że niektóre zgromadzenia są faworyzowane, a inne napotykają na różnego rodzaju przeszkody. Żyjemy w wolnym kraju i jeżeli ludzie chcą manifestować swoje poglądy, to wszyscy powinni mieć równe prawa – stwierdził R. Trzaskowski.
 • "Referenda w sprawie metropolii są teraz bezprzedmiotowe". PiS wycofuje projekt "wielkiej Warszawy"

  W tej chwili wydaje się, że referenda w sprawie metropolii warszawskiej są bezprzedmiotowe - stwierdził poseł PiS Jacek Sasin. Chwilę wcześniej ogłosił, że przygotowywany przez niego projekt ustawy zostaje wycofany.
 • D. Tusk przyjeżdża na przesłuchanie, zwolennicy szykują mu specjalne powitanie. "Chcą go wesprzeć, bo czują, że jest szykanowany"

  W środę (19.04) w warszawskiej Prokuraturze Okręgowej przesłuchany zostanie przewodniczący Rady Europejskiej. Śledztwo dotyczy byłych szefów Służby Kontrwywiadu Wojskowego (SKW) i ich współpracy z rosyjskim wywiadem bez zgody władz. Zwolennicy Tuska planują powitać go na Dworcu Centralnym. - Myślę, że Donald Tusk doskonale by sobie poradził na dworcu ze znalezieniem wyjścia. Na jego miejscu podziękowałabym za takie przywitanie, bo robi się z tego nikomu niepotrzebna pokazówka - skomentowała plany powitania Joanna Scheuring-Wielgus z Nowoczesnej. - To jest oddolna akcja ludzi, którzy chcą wesprzeć Tuska, bo czują, że jest szykanowany przez władzę - powiedział Marcin Kierwiński z PO. Z kolei poseł PiS Stanisław Pięta odnosząc się do planów zwolenników byłego premiera powiedział, że „każdy może nosić na rękach kogo mu się podoba”. - Jeżeli ktoś chce nosić na rękach tego pana, odpowiedzialnego za kompromitację Polski to ich prawo - dodał.
 • Politycy o pomniku smoleńskim (TV Interia)

  Politycy o pomniku smoleńskim - Kidawa-Błońska (PO), Gryglas (Nowoczesna), Jakubiak (Kukiz15).