waluty

Synonimy:
komentarz walutowy,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Waluty (110)

 • Mocna przecena złotego

  Pogorszenie nastrojów na rynkach akcji i silna realizacja zysków na rynku długu, przy wsparciu spadającego eurodolara i analizy technicznej, przełożyła się na mocą wyprzedaż złotego. W relacji do głównych walut był on najsłabszy od kilku miesięcy. A to jeszcze nie koniec jego deprecjacji.
 • Kolejne świetne dane z rynku pracy w USA

  Dzisiejszy dzień przyniósł publikację kolejnych danych ze strefy euro oraz z rynku pracy w USA. Publikacja zarówno danych o sprzedaży detalicznej w Niemczech, jak i inflacji w całej strefie euro sprzyjała słabości euro o poranku. Sprzedaż w czerwcu wzrosła jedynie o 0,4 proc. r/r, podczas gdy rynek oczekiwał wzrostu o 0,8 proc.
 • Mocna przecena złotego

  Dzisiejsza sesja na głównej parze walutowej to nieudana próba przebicia wczorajszych minimów na poziomie 1,3368, obecnie eurodolar wyceniany jest na 1,3387.
 • Dolar coraz mocniejszy

  Zaskakująco mocne odbicie gospodarcze w USA w II kwartale dało dolarowi przysłowiowego kopa. Amerykańska waluta jest coraz mocniejsza, co potwierdza zmianę średnio i długoterminowego nastawienia do niej.
 • Rynek gra na zwyżkę dolara

  Dane o PKB za 2Q14 utwierdził go w przekonaniu, iż ma rację. Rozbudzone oczekiwania na szybszą podwyżkę stóp w USA ostudził komunikat FOMC. Komitet nie zamierza rezygnować z prowadzenia akomodacyjnej polityki monetarnej zwracając uwagę na wciąż daleką od oczekiwanej sytuację na rynku pracy. Złoty słabnie. Kurs EUR/PLN ponownie wzrósł powyżej 4,16.
 • Prawdopodobna próba odreagowania z okolic 3,11 USD/PLN

  Poranny, czwartkowy obrotów na rynku złotego przynosi kolejnego sygnały słabości polskiej waluty. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,1580 PLN za euro, 3,1010 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,4125 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu zamknęły się poniżej 3,20 i wynoszą aktualnie 3,190 proc. w przypadku papierów 10-letnich.
 • Dobry dzień dolara

  Dzisiaj zdecydowanie nie mogliśmy narzekać na nudę na rynku walutowym, co oczywiście związane było ze znacząco rozbudowanym kalendarzem makroekonomicznym, a dzień, szczególnie po godzinie 14 zdecydowanie należał do dolara. Dzisiaj poznaliśmy raport ADP dotyczący rynku pracy, który wypadł lekko poniżej oczekiwań, za to odczyt wstępny odczyt PKB w Stanach Zjednoczonych był fenomenalny i wspomógł znaczne umocnienie się dolara wobec większości walut, a co najważniejsze wobec euro.
 • Spadek wartości polskiej waluty

  Spadek wartości polskiej waluty

  Pozytywne dane z USA osłabiają złotego i polskie obligacje. Rynki czekają na wieczorną decyzję Rezerwy Federalnej.
 • USD/PLN najwyżej od 6 miesięcy, a EUR/USD najniżej od ponad 8 miesięcy

  Mocne odbicie gospodarki USA w II kwartale br., stało się równie silnym wsparciem dla notowań dolara. Kurs USD/PLN wybił się powyżej 4,10 zł, testując poziomy nieoglądane od prawie pół roku. Kurs EUR/USD znalazł się natomiast na ponad 8. miesięcznym minimum.
 • Dynamika PKB USA mocno w górę

  Dzisiejsza sesja to wyczekiwanie na dane z USA, które jak się spodziewaliśmy miały umocnić walutę amerykańską. Taki scenariusz rzeczywiście dziś się zrealizował, a eurodolar zanotował nowe minimum (od listopada ubiegłego roku) na poziomie 1,3372 (obecnie wyceniany jest na 1,3380).

Filmy - Waluty (2)

 • To będzie trudny rok dla euro. Bez zmian dla franka

  Euro ma przed sobą trudny rok na rynku światowym, dlatego że europejska gospodarka jest ciągle w nienajlepszej sytuacji, choć widać pewne oznaki poprawy. Na rynkach finansowych jest spokojniej, w dużym stopniu dzięki akcjom Europejskiego Banku Centralnego – mówi agencji informacyjnej Newseria Biznes Przemysław Kwiecień, główny ekonomista X-Trade Brokers.
 • Frank szwajcarski pod presją

  Przy zbyt panicznych informacjach - takich, jak te o sytuacji w Japonii - frank szwajcarski, uważany za bezpieczną walutę, zawsze drożeje - Krzysztof Berenda z RMF FM o sytuacji na rynku walut.