waluty

Synonimy:
komentarz walutowy,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Waluty (110)

 • Dolar pozostaje w korekcie

  Dane Chicago PMI rozczarowały - indeks spadł w listopadzie do 48,7 pkt. z 56,2 pkt. w październiku. Mediana oczekiwań wynosiła 54 pkt. To może budzić obawy, co do jutrzejszego odczytu ISM dla przemysłu, zwłaszcza, że rynek spodziewa się odbicia od newralgicznych okolic 50 pkt. (z 50,1 pkt. do 50,5 pkt.).
 • Tak naprawdę czekamy na czwartek

  Tu - czyli w okolicach 1,0570-80, jeśli chodzi o główną parę walutową, tj. eurodolara. Rynek prawdopodobnie nie podniesie notowań znacząco wyżej (1,0630 uważamy za lokalny opór dla ewentualnej korekty), ponieważ od czwartkowego posiedzenia EBC oczekuje się powszechnie wdrożenia nowej fazy luzowania ilościowego w Eurolandzie.
 • Siedem miesięcy spadków

  Ostatnią listopadową indeks WIG20 rozpoczął od spadków i wyznaczenia nowego ponad 6-letniego dołka. Listopad jest już siódmym kolejnym miesiącem przeceny tego indeksu. Pytanie tylko, czy ostatnim?
 • Spokojny początek ciekawego tygodnia

  Ubiegły tydzień zakończył się na rynkach bez istotniejszych rozstrzygnięć skróconą sesją w Stanach Zjednoczonych. Inwestorzy byli jednak w większym stopniu skupieni na zakupach w ramach "czarnego piątku", niż szukaniu okazji na rynkach finansowych.
 • PLN pod presją, PKB i CPI w kalendarzu

  Początek nowego tygodnia handlu na rynku walutowym przynosi lekkie osłabienie złotego wobec zagranicznych dewiz. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,2700 PLN za euro, 4,0356 PLN względem dolara amerykańskiego, 3,9100 PLN wobec franka szwajcarskiego oraz 6,0607 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności krajowego długu wynoszą 2,652% w przypadku obligacji 10-letnich.
 • Ponowne rozkręcanie tempa

  Po apatycznym zakończeniu ubiegłego tygodnia pierwsze takty po weekendzie jeszcze są wolne, ale tempo będzie się rozkręcać z każdym dniem. Seria decyzji banków centralnych, NFP i OPEC to główne pozycje w najbliższych dniach, choć i tak dla wszystkich liczy się tylko jedno - ECB.
 • To będzie pamiętny grudzień

  U progu nowego tygodnia, w ostatnim dniu listopada, eurodolar dalej rezyduje nisko, mianowicie przy 1,0580-90. Widać może pewien opór przeciwko ostremu, jednoznacznemu zejściu do 1,05 - ale bardzo możliwe, że to tylko pozory, które szybko zostaną rozwiane.
 • EUR/USD coraz niżej

  Eurostrefa: Indeksy nastrojów Komisji Europejskiej w listopadzie były mieszane. Główny wskaźnik nastrojów gospodarczych wyniósł 106,1 pkt. - po rewizji w górę za październik nie uległ zmianie. Z kolei słabsze były nastroje w przemyśle (-3,2 pkt.), ale lepsze w usługach 12,8 pkt., oraz konsumenckie (-5,9 pkt.).
 • Przygotowania do tygodnia z euro czas zacząć

  W przyszłym tygodniu na rynku dominowały będą wydarzenia wyznaczające trend kierujące główną parą walutową. EURUSD znajdzie się pod presją dwóch najistotniejszych wydarzeń: grudniowego posiedzenia Europejskiego Banku Centralnego (3 grudnia) oraz publikacji raportu z amerykańskiego rynku pracy (4 grudnia).
 • Chiny zaburzają świąteczny spokój

  Słabe dane z Chin pogorszyły rynkowy sentyment. Sesja azjatycka kończy się spadkami głównych indeksów, a liderem zniżek jest Szanghaj Composite, który stracił aż 5.5 proc. Wzrost awersji do ryzyka powoduje lekkie osłabienie amerykańskiego dolara oraz polskiego złotego.

Filmy - Waluty (3)

 • Rośnie popularność walut skandynawskich

  W najbliższych miesiącach zamierzamy rozszerzać ofertę walut skandynawskich. W tym momencie w odpowiedzi na oczekiwania klientów wprowadziliśmy koronę norweską, w planach jest także korona szwedzka ‒ wyjaśnia w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Marek Paciorkowski, dyrektor ds. rynków finansowych Aforti Exchange.
 • To będzie trudny rok dla euro. Bez zmian dla franka

  Euro ma przed sobą trudny rok na rynku światowym, dlatego że europejska gospodarka jest ciągle w nienajlepszej sytuacji, choć widać pewne oznaki poprawy. Na rynkach finansowych jest spokojniej, w dużym stopniu dzięki akcjom Europejskiego Banku Centralnego – mówi agencji informacyjnej Newseria Biznes Przemysław Kwiecień, główny ekonomista X-Trade Brokers.
 • Frank szwajcarski pod presją

  Przy zbyt panicznych informacjach - takich, jak te o sytuacji w Japonii - frank szwajcarski, uważany za bezpieczną walutę, zawsze drożeje - Krzysztof Berenda z RMF FM o sytuacji na rynku walut.