waluty

Synonimy:
komentarz walutowy,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Waluty (110)

 • Spokój rynku walutowego

  Rynek walutowy, zarówno ten globalny, jak i krajowy, czeka na publikowane w drugiej połowie tygodnia dane o sytuacji na rynku pracy w USA. Dane, które być może przybliżą nas do odpowiedzi na pytanie, kiedy Fed zacznie podnosić stopy procentowe.
 • Dane z USA neutralne dla dolara

  Dane o PKB ze Stanów Zjednoczonych w II kwartale okazały się wczoraj gorsze od rynkowych oczekiwań, jednak ze względu na pewną zmianę metodologii i próbę odsezonowania odczytów wstecz aż do 2012 roku, to właśnie rewizje zagrały wczoraj pierwszoplanową rolę obok deflatora PCE, który wyniósł w II kwartale aż 1.8 proc., co jest jego najwyższym poziomem odkąd rozpoczął się trend spadkowy na rynku surowców oraz dolar zaczął umacniać się wobec głównych walut.
 • Rynek dolara czeka na więcej i na lepsze

  Dane o PKB z USA ostatecznie były na swój sposób kłopotliwe w interpretacji, hamując rajd USD, który musi poczekać na kolejne dane z gospodarki. Mimo to trend pozostaje niezachwiany, ale dziś mamy koniec tygodnia i miesiąca jednocześnie, co zawsze nosi ze sobą potencjał do pobudzenia zmienności.
 • Mocny dolar i Fed szkodzą złotemu

  Piątkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi próbę stabilizacji kwotowań złotego po wczorajszym wyraźnym spadku. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,1415 PLN za euro, 3,7859 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9097 PLN w relacji do franka szwajcarskiego oraz 5,9044 PLN względem funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 2,971 proc. w przypadku papierów 10-letnich.
 • Końcówka tygodnia na walutach

  O końcówce tygodnia w gruncie rzeczy będziemy mogli mówić dopiero wieczorem, pod koniec sesji, tym niemniej wypada też spojrzeć na to, jak wygląda poranek.
 • EUR/USD pogłębia spadki

  Dane z USA były niezłe. Wprawdzie PKB w II kwartale wyniósł wg. pierwszych szacunków 2,3 proc. w ujęciu zanualizowanym (oczekiwano 2,6-2,7 proc.), to dane za I kwartał zostały podniesione z -0,2 proc. do +0,6 proc. Dodatkowo nieźle wyglądały pozostałe składowe - uwagę zwraca przede wszystkim wzrost wydatkowego PCE Coree o 1,8 proc. k/k wobec szacowanych 1,6 proc. k/k.
 • Greckie problemy wciąż żywe?

  Wprawdzie przedstawicielka Komisji Europejska przyznała dzisiaj, że jest zadowolona z postępów Greków odnośnie wdrażania ustaleń przyjętych w związku z decyzją o trzecim bailoucie dla tego kraju (dwie kluczowe paczki ustaw zostały przepchnięte przez parlament), to jednak grecki premier dał dzisiaj pretekst do obaw.
 • Trend, FOMC i PKB

  Otóż na wykresie głównej pary walutowej (EUR/USD) właśnie spotkały się dwa trendy. To znaczy- z jednej strony mamy spadek od 18 czerwca, znaczony szczytami z 10 i 13 lipca, a z drugiej - ostry, ale krótkoterminowy wzrost, biegnący od 21 lipca.
 • Przesadzone oczekiwania wobec FOMC

  Dzisiaj rynki finansowe z niepomijalną dawką niepewności wyczekują komunikatu FOMC po posiedzeniu na którym zostanie ustalony poziom stóp Rezerwy Federalnej. Zmiana ich poziomu prawie w ogóle nie jest brana pod uwagę. Inwestorzy czekają na treść komunikatu, który ruszy rynkiem stopy procentowej, a tym samym amerykańskim dolarem, gdyż to właśnie od jego tonu będzie zależało czy Fed podniesie stopy we wrześniu, czy jednak w grudniu.
 • Posiedzenie FOMC w centrum uwagi inwestorów

  Dzisiejsze posiedzenie Federalnego Komitetu otwartego Rynku (FOMC) mogłoby stać się najważniejszym wydarzeniem na rynku od wielu miesięcy, jeżeli tylko podjęto by na nim decyzję o wskazaniu terminu podwyżek stóp procentowych. Podczas trwającego posiedzenia wydają się one całkowicie wykluczone, jednak prawdopodobieństwo zdecydowanej zmiany języka przez FED także nie jest dziś duże.

Filmy - Waluty (3)

 • Rośnie popularność walut skandynawskich

  W najbliższych miesiącach zamierzamy rozszerzać ofertę walut skandynawskich. W tym momencie w odpowiedzi na oczekiwania klientów wprowadziliśmy koronę norweską, w planach jest także korona szwedzka ‒ wyjaśnia w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Marek Paciorkowski, dyrektor ds. rynków finansowych Aforti Exchange.
 • To będzie trudny rok dla euro. Bez zmian dla franka

  Euro ma przed sobą trudny rok na rynku światowym, dlatego że europejska gospodarka jest ciągle w nienajlepszej sytuacji, choć widać pewne oznaki poprawy. Na rynkach finansowych jest spokojniej, w dużym stopniu dzięki akcjom Europejskiego Banku Centralnego – mówi agencji informacyjnej Newseria Biznes Przemysław Kwiecień, główny ekonomista X-Trade Brokers.
 • Frank szwajcarski pod presją

  Przy zbyt panicznych informacjach - takich, jak te o sytuacji w Japonii - frank szwajcarski, uważany za bezpieczną walutę, zawsze drożeje - Krzysztof Berenda z RMF FM o sytuacji na rynku walut.