waluty

Synonimy:
komentarz walutowy,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Waluty (109)

 • Rynek dostał mocne preteksty do przeceny euro

  Plotki opublikowane przez agencję Reuters, która powołując się na źródła, miała podać, że na grudniowym posiedzeniu Europejskiego Banku Centralnego mogłaby zostać rozważona możliwość rozpoczęcia masowego skupu obligacji korporacyjnych, dały rynkowi preteksty na które czekał. Szanse na wdrożenie QE w wersji z papierami rządowymi były znikome, biorąc pod uwagę m.in. szereg aspektów natury prawno-politycznej.
 • Korekta na rynku dolara

  Najważniejszym wydarzeniem na rynku walutowym była poranna publikacja minutes z posiedzenia Reserve Bank of Australia, a także publikacja pakietu danych z chińskiej gospodarki, w tym informacji o wzroście gospodarczym w III kwartale bieżącego roku. W trakcie dzisiejszego poranka jedną z najsłabszych walut była amerykański dolar, który tracił w stosunku do wszystkich walut G10.
 • Lekkie spadki na PLN, rynek czeka na kolejne dane makro

  Wtorkowy, poranny handel na rynku złotego przynosi stabilizację kwotowań po wczorajszych lekkich spadkach. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,2260 PLN za euro, 3,2905 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,5006 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskich obligacji wynoszą 2,684 proc. w przypadku długu 10-letniego.
 • Złoty nieco słabszy

  Pogorszenie klimatu inwestycyjnego na świecie przyniosło w poniedziałek osłabienie złotego, po tym jak zdołał się on umocnić na koniec poprzedniego tygodnia. W kolejnych dniach jego losy ściśle będą związane z sytuacją na rynkach globalnych.
 • Dolar nieco słabszy w głównych ustawieniach

  Poniedziałkowy handel jak na razie upływa względnie spokojnie - dolar nieco traci, co potwierdza wcześniejsze wskazania płynące z koszyka BOSSA USD. To przede wszystkim odbicie się od strefy oporu 72,30-72,40 pkt., co wskazywałoby na ruch w stronę 71,58 pkt. Kluczowy impuls dla dolara może pojawić się w środę - inflacja CPI za wrzesień.
 • To nie koniec europejskich problemów

  W ubiegłym tygodniu na rynku momentami rządziła już panika, ale tydzień zamknęliśmy w bardzo dobrych nastrojach. Kilka komentarzy z Fed, które zasugerowały inwestorom, że w razie potrzeby Fed poczeka z podwyżkami stóp sprawiło, że Wall Street mocno odreagowało, ciągnąć za sobą inne rynki. Jednak przyczyny obaw o Europę są cały czas aktualne.
 • Czy jesteśmy w oku cyklonu?

  Pozytywny akcent na zakończenie ostatniego tygodnia utrzymuje się w pierwszych godzinach handlu po weekendzie. Jen jest w defensywie w reakcji na doniesienia prasowe odnośnie GPIF. Australijczyk znajduje wsparcie w planach banku centralnego Chin.
 • Spokojny początek tygodnia na rynku złotego

  Początek nowego tygodnia przynosi stabilne otwarcie na rynku PLN generując szansę na kontynuację piątkowego odbicia. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,2187 PLN za euro, 3,3030 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,4908 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu wynoszą 2,66% w przypadku obligacji 10-letnich.
 • Bez wielkich rozstrzygnięć

  Byliśmy dość sceptyczni co do poglądu, iż ostatnie wzrosty na EUR/USD zakończą się od razu mocnym i szybkim parciem do góry, np. w kierunku 1,30. W istocie na razie dolar wciąż jeszcze się broni, ponieważ w poniedziałek przed szóstą rano mamy poziom 1,2760. Oznacza to powrót do niższych wartości, bo przecież maksima z ubiegłego tygodnia wykraczały ponad 1,2880.

Filmy - Waluty (2)

 • To będzie trudny rok dla euro. Bez zmian dla franka

  Euro ma przed sobą trudny rok na rynku światowym, dlatego że europejska gospodarka jest ciągle w nienajlepszej sytuacji, choć widać pewne oznaki poprawy. Na rynkach finansowych jest spokojniej, w dużym stopniu dzięki akcjom Europejskiego Banku Centralnego – mówi agencji informacyjnej Newseria Biznes Przemysław Kwiecień, główny ekonomista X-Trade Brokers.
 • Frank szwajcarski pod presją

  Przy zbyt panicznych informacjach - takich, jak te o sytuacji w Japonii - frank szwajcarski, uważany za bezpieczną walutę, zawsze drożeje - Krzysztof Berenda z RMF FM o sytuacji na rynku walut.