waluty

Synonimy:
komentarz walutowy,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Waluty (110)

 • Wyprzedaż dolara

  Wczorajszy dzień nie należał do udanych dla dolara amerykańskiego. Niewielkie spadki odnotowano na rynkach giełdowych - w Polsce jak i w USA. Spadały też ceny paliw, a zyskiwało złoto.
 • Dolar powoli odrabia straty

  Wczorajsza przecena amerykańskiej waluty nie jest dziś kontynuowana, a dolar o poranku zyskuje wobec innych walut.
 • Skoki od jednej informacji do drugiej

  Emocje znaczą teraz więcej niż fundamenty, co pomaga funtowi, ale szkodzi dolarowi. W dłuższym terminie jednak czyny, a nie słowa liderów politycznych będą generować skutki ekonomiczne. Inwestorzy na razie pozostają w oparach niepewności, co nie zachęca do obrony fundamentalnych przekonań, a przynosi gwałtowne reakcje na każda nową informację.
 • Twardy Brexit nie przeszkodził funtowi

  Najważniejszy wydarzeniem ostatnich kilkunastu godzin z pewnością było wystąpienie Theresy May, brytyjskiej premier, która przedstawiła wstępny plan na wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Spełniły się obawy inwestorów dotyczące twardego podejścia do negocjacji, ale nie spełniły się oczekiwania, co do rynkowych ruchów. Polski złoty po wczorajszym umocnieniu dzisiaj cofa się na początku sesji w oczekiwaniu na dane z rynku pracy.
 • Próba ratunku funta

  Pod nieobecność amerykańskich inwestorów polska giełda zyskiwała na sile. Nieznacznie zyskiwał też dolar amerykański. Ogólnie zmiany na rynku były- zgodnie z prognozami - niewielkie.
 • W centrum zainteresowania pozostaje dzisiaj funt

  Od początku tego tygodnia uwagę inwestorów zwraca funt brytyjski. Wydarzeniem dzisiejszego dnia będzie wystąpienie premier Theresy May o godzinie 12:45 podczas którego powinniśmy poznać szczegóły dotyczące planu wychodzenia Wielkiej Brytanii ze strefy euro. Brytyjska waluta pozostawała wczoraj pod presją sprzedających, gdyż rynki obawiają się o tzw. hard Brexit i o to, że Wielka Brytania może utracić dostęp do wspólnego rynku za cenę odzyskania kontroli granicznej, co niekorzystnie przełożyłoby się na sytuację ekonomiczną i konkurencyjność brytyjskiej gospodarki.
 • Odbicie po zniżce notowań funta

  Ostatnie dni na rynkach walutowych przyniosły osłabienie się brytyjskiego funta. Wartość tej waluty względem dolara amerykańskiego zeszła do okolic 1,20, ostatnio widzianych podczas nerwowej sesji w dniu 7 października, natomiast kurs EUR/GBP dotarł do najwyższego poziomu od pierwszej połowy listopada ub.r.
 • Zbliżający się Brexit oraz Trump pogarszają rynkowy sentyment

  Dzisiejsze przemówienie Theresy May, które ma odbyć się wczesnym popołudniem oraz coraz bliższe objęcie władzy przez Donalda Trumpa stają się katalizatorami wzrostu awersji do ryzyka.
 • Rynki nie lubią niepewności

  Przebudzony strach o twardy Brexit oraz obawy o politykę protekcjonizmu prezydenta-elekta Trumpa wybijają się na czołowe tematy dla rynku, wzniecając awersję do ryzyka. Bezpieczne przystanie czują się mocne, rynek akcji czuję presję, a nagromadzone długie pozycje w USD czynią go podatnym na ucieczkę inwestorów.
 • Trump strzela w stopę dolarowi

  Amerykański dolar jest dziś zdecydowanie najsłabszą walutą w grupie G10, traci -0.5 proc. wobec EUR oraz -0.8 proc. wobec JPY. Wynika to z reakcji rynków na ostatni wywiad Trumpa udzielony gazecie Wall Street Journal. Po dolarze drugą najciekawszą walutą jest GBP, który przed wystąpieniem premier May odrabia część strat.

Filmy - Waluty (4)

 • Waluty surowcowe mogą być inwestycyjnym czarnym koniem. Najlepsze perspektywy stwarza dolar nowozelandzki

  Dolar nowozelandzki może się okazać inwestycyjnym czarnym koniem – uważa Anna Wrzesińska z DM Noble Securities. Powodem jest oczekiwane odbicie na rynku surowcowym, a także relatywnie wysokie stopy procentowe utrzymywane przez Bank Rezerwy Nowej Zelandii. Znacznie gorsze są natomiast perspektywy dla funta brytyjskiego i franka szwajcarskiego. W przypadku Wielkiej Brytanii inwestorzy boją się ewentualnego brexitu, natomiast walucie Szwajcarów szkodą ujemne stopy procentowe oraz deklaracje ze strony SNB. – Jako czarnego konia na 2016 rok obstawiałabym raczej waluty surowcowe, takie jak dolar australijski, kanadyjski czy nowozelandzki. Powodem jest oczekiwane w II półroczu odbicie na rynku surowców. Dodatkowo tamtejsze banki nie wyceniają obecnie dalszych obniżek stóp, co powinno pozytywnie wpłynąć na notowania tych walut – mówi Anna Wrzesińska, analityk walutowy Domu Maklerskiego Noble Securities.
 • Rośnie popularność walut skandynawskich

  W najbliższych miesiącach zamierzamy rozszerzać ofertę walut skandynawskich. W tym momencie w odpowiedzi na oczekiwania klientów wprowadziliśmy koronę norweską, w planach jest także korona szwedzka ‒ wyjaśnia w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Marek Paciorkowski, dyrektor ds. rynków finansowych Aforti Exchange.
 • To będzie trudny rok dla euro. Bez zmian dla franka

  Euro ma przed sobą trudny rok na rynku światowym, dlatego że europejska gospodarka jest ciągle w nienajlepszej sytuacji, choć widać pewne oznaki poprawy. Na rynkach finansowych jest spokojniej, w dużym stopniu dzięki akcjom Europejskiego Banku Centralnego – mówi agencji informacyjnej Newseria Biznes Przemysław Kwiecień, główny ekonomista X-Trade Brokers.
 • Frank szwajcarski pod presją

  Przy zbyt panicznych informacjach - takich, jak te o sytuacji w Japonii - frank szwajcarski, uważany za bezpieczną walutę, zawsze drożeje - Krzysztof Berenda z RMF FM o sytuacji na rynku walut.