waluty

Synonimy:
komentarz walutowy,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Waluty (110)

 • Euro, dolar, złoty - pod lupą i z daleka

  Rezerwa Federalna w tym tygodniu nie podniosła stopy procentowej w USA. Ostatnie dwie szanse w tym roku na taki ruch to 2 listopada i następnie połowa grudnia (ściślej - 14-ty dzień tego miesiąca). Czy Fed z nich skorzysta?
 • Trudna sytuacja funta?

  Czwartek można uznać za dzień kontynuacji środowych ruchów, rozpoczętych po decyzji Fed. Dolar ponownie tracił na sile. Umacniały się natomiast amerykańskie indeksy giełdowe.
 • Dziś w kalendarium dane PMI oraz wypowiedzi członków FOMC

  Końcówka tygodnia upływa pod znakiem wstępnych danych PMI odzwierciedlających koniunkturę gospodarczą w największych gospodarkach w mijającym miesiącu.
 • Nastał czas danych

  Kluczowe wydarzenia tego kwartału już za nami, właściwie pozostało jedynie przyszłotygodniowe, nieformalne spotkanie przedstawicieli OPEC w Algierii. Banki centralne podjęły swoje decyzje, pora więc powrócić do normalnego trybu funkcjonowania rynków, gdzie główną rolę, krótkoterminowo będą grały dane.
 • Lepiej niż można było mieć nadzieję

  Czwartkowy rajd ulgi pod decyzjach Fed i BoJ stracił na impecie w piątek, ale nastroje w Azji są stabilne. Na rynku walutowym dolar liże rany, ale ogólnie nie widać większych wahań, a inwestorzy najwyraźniej chcą doczekać weekendu. Bliżej nas złoty kontynuuje pomyślny tydzień, dając do zrozumienia, że rynek ponownie przymyka oko na ryzyka wewnętrzne.
 • Złoty pozostawał silny w czwartek

  Obserwowana rano aprecjacja polskiej waluty była w ciągu dnia kontynuowana, w efekcie po południu byliśmy przy dziennych maksimach. To oczywiście echo wczorajszego przekazu z Fed, który przyczynił się do osłabienia dolara na głównych ustawieniach.
 • Dolar wyraźnie słabszy pod decyzji FOMC

  Zgodnie z konsensusem rynkowym decyzją FOMC stopy procentowe zostały utrzymane na niezmienionym poziomie we wrześniu. W związku z powyższym w dalszym ciągu docelowy zakres głównej stopy procentowej wynosi 0,25-0,50%.
 • FED powoli przygotowuje rynek na podwyżkę

 • Celujemy w grudzień, a potem się zobaczy

  Fed zrobił to, czego od niego oczekiwano. Pozytywny aspekt wyższych szans na podwyżkę w grudniu jest neutralizowany przez sugestie ślimaczego tempa normalizacji w kolejnych latach. Polowanie na stopę zwrotu powinno dalej wspierać aktywa ryzykowne, do czasu aż uwaga nie przerzuci się na wybory prezydenckie w USA.
 • Podwyżka jednak w grudniu

  Wczorajszy dzień zdominowany był przez oczekiwanie i reakcję na posiedzenie Fed.

Filmy - Waluty (4)

 • Waluty surowcowe mogą być inwestycyjnym czarnym koniem. Najlepsze perspektywy stwarza dolar nowozelandzki

  Dolar nowozelandzki może się okazać inwestycyjnym czarnym koniem – uważa Anna Wrzesińska z DM Noble Securities. Powodem jest oczekiwane odbicie na rynku surowcowym, a także relatywnie wysokie stopy procentowe utrzymywane przez Bank Rezerwy Nowej Zelandii. Znacznie gorsze są natomiast perspektywy dla funta brytyjskiego i franka szwajcarskiego. W przypadku Wielkiej Brytanii inwestorzy boją się ewentualnego brexitu, natomiast walucie Szwajcarów szkodą ujemne stopy procentowe oraz deklaracje ze strony SNB. – Jako czarnego konia na 2016 rok obstawiałabym raczej waluty surowcowe, takie jak dolar australijski, kanadyjski czy nowozelandzki. Powodem jest oczekiwane w II półroczu odbicie na rynku surowców. Dodatkowo tamtejsze banki nie wyceniają obecnie dalszych obniżek stóp, co powinno pozytywnie wpłynąć na notowania tych walut – mówi Anna Wrzesińska, analityk walutowy Domu Maklerskiego Noble Securities.
 • Rośnie popularność walut skandynawskich

  W najbliższych miesiącach zamierzamy rozszerzać ofertę walut skandynawskich. W tym momencie w odpowiedzi na oczekiwania klientów wprowadziliśmy koronę norweską, w planach jest także korona szwedzka ‒ wyjaśnia w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Marek Paciorkowski, dyrektor ds. rynków finansowych Aforti Exchange.
 • To będzie trudny rok dla euro. Bez zmian dla franka

  Euro ma przed sobą trudny rok na rynku światowym, dlatego że europejska gospodarka jest ciągle w nienajlepszej sytuacji, choć widać pewne oznaki poprawy. Na rynkach finansowych jest spokojniej, w dużym stopniu dzięki akcjom Europejskiego Banku Centralnego – mówi agencji informacyjnej Newseria Biznes Przemysław Kwiecień, główny ekonomista X-Trade Brokers.
 • Frank szwajcarski pod presją

  Przy zbyt panicznych informacjach - takich, jak te o sytuacji w Japonii - frank szwajcarski, uważany za bezpieczną walutę, zawsze drożeje - Krzysztof Berenda z RMF FM o sytuacji na rynku walut.