waluty

Synonimy:
komentarz walutowy,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Waluty (110)

 • Mario Draghi pozostawił otwartą furtkę do poluzowania polityki pieniężnej

  Wczorajsza konferencja po posiedzeniu EBC była dość wyważona i nie przyczyniła się do znaczącego wzrostu zmienności na parze EURUSD.
 • Mieszane wiadomości dla złotego

  Ten tydzień jest jak na razie dla złotego wyborny. Dobre dane, konsumowanie korzystnej decyzji Fitch, wreszcie nadal sprzyjające uwarunkowania zewnętrzne sprawiły, że para EURPLN wreszcie trwalej przebiła się przez barierę 4.40. Plany w kwestii emerytur i kredytów frankowych ograniczają jednak potencjał spadkowy.
 • Helikopter uziemiony

  Rynek akcji z Azji przynosi ochłodzenie nastrojów, ale FX pozostaje zamknięty w wąskich przedziałach wahań. Względnie bogaty w wydarzenia tydzień zmierza ku końcowi, przynosząc pierwsze miarodajne informacje o efektach Brexitu.
 • PLN bez większych zmian, rynek czeka na banki centralne

  Piątkowy, poranny handel na rynku finansowym przynosi utrzymanie stosunkowo mocnego złotego wobec zagranicznych walut. PLN wyceniany jest przez rynek następująco: 4,3590 PLN za euro, 3,9510 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,0134 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,2240 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 2,963% w przypadku obligacji 10-letnich.
 • To wciąż jeszcze eurodolarowa konsolidacja

  W ostatnich dniach - w tym wczoraj - widać było na eurodolarze silne testowanie linii 1,10. Sugerowało to, że przebijana jest (dołem) konsolidacja utrzymująca się od końcówki czerwca. Obserwowano zejścia w rejony 1,0980.
 • Przed komunikatem EBC

  Wczorajszy dzień charakteryzował się wyższą niż dotychczas zmiennością, choć bez wyraźnego kierunku. Dolar przeważnie zyskiwał na sile, choć względem funta notował spadki. Rosły indeksy giełdowe.
 • Dolar wraca do łask

  Amerykański dolar powoli zaczyna wracać do łask inwestorów. Jego umocnienie nie jest co prawda tak spektakularne jak na przełomie 2014/2015, jednakże poprawa danych z amerykańskiej gospodarki pozwala sądzić, iż FED będzie chciał zacieśnić politykę monetarną jeszcze przed końcem roku. Sprzyja to oczywiście amerykańskiej walucie, która jest w ostatnich dniach jedną z najsilniejszych na rynku.
 • Czekanie niegroźne dla dolara

  W gronie G-10 najsłabszą walutą ostatniego tygodnia jest dolar nowozelandzki. NZD/USD spadł z do 0,70. Fala wyprzedaży została wywołana przez decyzję banku centralnego o publikacji nadzwyczajnego raportu o kondycji gospodarki. Zostało to zinterpretowane jako krok w kierunku obniżki stóp na sierpniowym posiedzeniu. I to krok bardzo zdecydowany.
 • Korekta umocnienia PLN, rynek czeka na EBC

  Poranny, środowy handel na rynku walutowym przynosi stabilizację kursu PLN po wczorajszych, lekkich spadkach. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,3809 PLN za euro, 3,9787 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,0300 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,2063 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności krajowego długu wynoszą 2,909% w przypadku obligacji 10-letnich.
 • Główna para mimo wszystko nadal w konsolidacji

  To prawda, że tak wczoraj, jak i dziś (tzn. dziś w nocy czy też nad ranem) wykres eurodolara otarł się w przybliżeniu o poziom 1,10. Oznaczało to więc, podobnie jak 8 lipca, test dolnego ograniczenia konsolidacji uformowanej po 28 czerwca.

Filmy - Waluty (4)

 • Waluty surowcowe mogą być inwestycyjnym czarnym koniem. Najlepsze perspektywy stwarza dolar nowozelandzki

  Dolar nowozelandzki może się okazać inwestycyjnym czarnym koniem – uważa Anna Wrzesińska z DM Noble Securities. Powodem jest oczekiwane odbicie na rynku surowcowym, a także relatywnie wysokie stopy procentowe utrzymywane przez Bank Rezerwy Nowej Zelandii. Znacznie gorsze są natomiast perspektywy dla funta brytyjskiego i franka szwajcarskiego. W przypadku Wielkiej Brytanii inwestorzy boją się ewentualnego brexitu, natomiast walucie Szwajcarów szkodą ujemne stopy procentowe oraz deklaracje ze strony SNB. – Jako czarnego konia na 2016 rok obstawiałabym raczej waluty surowcowe, takie jak dolar australijski, kanadyjski czy nowozelandzki. Powodem jest oczekiwane w II półroczu odbicie na rynku surowców. Dodatkowo tamtejsze banki nie wyceniają obecnie dalszych obniżek stóp, co powinno pozytywnie wpłynąć na notowania tych walut – mówi Anna Wrzesińska, analityk walutowy Domu Maklerskiego Noble Securities.
 • Rośnie popularność walut skandynawskich

  W najbliższych miesiącach zamierzamy rozszerzać ofertę walut skandynawskich. W tym momencie w odpowiedzi na oczekiwania klientów wprowadziliśmy koronę norweską, w planach jest także korona szwedzka ‒ wyjaśnia w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Marek Paciorkowski, dyrektor ds. rynków finansowych Aforti Exchange.
 • To będzie trudny rok dla euro. Bez zmian dla franka

  Euro ma przed sobą trudny rok na rynku światowym, dlatego że europejska gospodarka jest ciągle w nienajlepszej sytuacji, choć widać pewne oznaki poprawy. Na rynkach finansowych jest spokojniej, w dużym stopniu dzięki akcjom Europejskiego Banku Centralnego – mówi agencji informacyjnej Newseria Biznes Przemysław Kwiecień, główny ekonomista X-Trade Brokers.
 • Frank szwajcarski pod presją

  Przy zbyt panicznych informacjach - takich, jak te o sytuacji w Japonii - frank szwajcarski, uważany za bezpieczną walutę, zawsze drożeje - Krzysztof Berenda z RMF FM o sytuacji na rynku walut.