waluty

Synonimy:
komentarz walutowy,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Waluty (110)

 • Informacje z RPP tylko nieznacznie wsparły złotego

  Wydarzeniem dla rynku złotego była dzisiaj decyzja Rady Polityki Pieniężnej, a konkretnie konferencja prasowa, która zwyczajowo rozpoczęła się o godz. 16:00. Utrzymanie głównej stopy procentowej na poziomie 1,50 proc. nie było żadnym zaskoczeniem - wydaje się, że stopy utrzymają się na obecnym poziomie znacznie dłużej, niż to się obecnie szacuje.
 • Czwarta po południu

  Dwa momenty były dziś, przynajmniej w teorii, kluczowe dla eurodolara. O 14:15 poznaliśmy raport ADP ze Stanów Zjednoczonych - dotyczący sierpniowej zmiany liczby miejsc pracy poza rolnictwem, w sektorze prywatnym. Odczyt był dość słaby: 190 tys. Prognozowano 205 tys., jakkolwiek na podstawie lipcowego odczytu wynoszącego pierwotnie 185 tys. Ten jednak został obniżony do 177 tys. A zatem w lipcu było mniej niż myślano dotąd, a w sierpniu - tylko trochę więcej.
 • Złoty stabilnie, ale z szansami na wzrost

  Krajowa waluta była stabilna podczas poniedziałkowego handlu. Warto jednak wspomnieć, że aktywność inwestorów była mniejsza ze względu na dzień wolny w Londynie. Po południu EUR/PLN oscylował wokół 4,2150, a USD/PLN przy 3,76. Nieznaczną poprawę widać było w całym regionie.
 • Będzie to gorące pięć dni

  Tytuł naszego dzisiejszego raportu popołudniowego nie oznacza, że z przewidywań foreksowych przeszliśmy na prognozy pogody, choć prawdopodobnie temperatura za oknem również wpisze się w nasze założenia - patrząc na upał, który towarzyszy finałowi sierpnia. My jednak mamy na myśli temperatury na foreksie.
 • Sierpień zmian

  18 czerwca tego roku na EUR/USD notowano poziomy rzędu 1,1430, mniej więcej tak, jak w połowie maja (wtedy były nieco wyższe). Później rozwinął się trend spadkowy, za którego potwierdzenie uznać można np. szczyty z 10 i 13 lipca, wynikające z euforii na rzecz euro, wywołanej porozumieniem greckim.
 • Przewidzieć myśli wiceprezesa Fischera

  Przed właściwym startem sympozjum w Jackson Hole przedstawiciele Fed rozgrzewali atmosferę, ale gołębie pozostawali gołębiami, a jastrzębie - jastrzębiami. Wszyscy czekają na kluczowe wystąpienie wiceprezesa Fischera, choć nie zabraknie komentarzy z ECB, BoE i SNB.
 • Oczy inwestorów zwrócone w stronę sympozjum w Jackson Hole

  Środowa sesja na rynku walutowym przyczyniła się do wzrostu wartości dolara amerykańskiego. Wparciem dla USD był bardzo dobry wstępny odczyt danych dotyczących zamówień na dobra trwałego użytku, które wzrosły w lipcu o 2,0 proc. w ujęciu miesięcznym wobec oczekiwanego spadku o 0,4 proc.
 • Poprawa nastrojów na rynkach finansowych

  Poprawa nastrojów na rynkach finansowych i związany z tym wzrost apetytu na ryzyko wspiera w czwartek notowania złotego do euro i szwajcarskiego franka, przy jednoczesnej ich stabilizacji do amerykańskiego dolara.
 • Optymizm zdaje się wracać na rynki po dobrych danych z USA

  Rynki zaczynają coraz bardziej wyraźnie odzyskiwać równowagę po poniedziałkowym załamaniu. Giełdy w Azji odrabiały dziś straty dzięki poprawie nastrojów po wczorajszym bardzo wysokim zakończeniu sesji w Stanach Zjednoczonych.
 • Nieprzewidywalny Fed

  Jednym z głównych tematów na którym skupią się inwestorzy będzie dzisiejsza publikacja zrewidowanych danych o PKB z USA. Rynkowy konsensus przewiduje pozytywną rewizję odczytu za II kw. z 2,3 proc. do 3,2 proc. w ujęciu odsezonowanym i annualizowanym. Mogłoby się wydawać, że ta pozytywna publikacja przyczyni się do większego zdecydowania członków FOMC oraz tym samym wzroście rynkowego prawdopodobieństwa podwyżki stóp procentowych we wrześniu i umocnienia amerykańskiego dolara.

Filmy - Waluty (3)

 • Rośnie popularność walut skandynawskich

  W najbliższych miesiącach zamierzamy rozszerzać ofertę walut skandynawskich. W tym momencie w odpowiedzi na oczekiwania klientów wprowadziliśmy koronę norweską, w planach jest także korona szwedzka ‒ wyjaśnia w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Marek Paciorkowski, dyrektor ds. rynków finansowych Aforti Exchange.
 • To będzie trudny rok dla euro. Bez zmian dla franka

  Euro ma przed sobą trudny rok na rynku światowym, dlatego że europejska gospodarka jest ciągle w nienajlepszej sytuacji, choć widać pewne oznaki poprawy. Na rynkach finansowych jest spokojniej, w dużym stopniu dzięki akcjom Europejskiego Banku Centralnego – mówi agencji informacyjnej Newseria Biznes Przemysław Kwiecień, główny ekonomista X-Trade Brokers.
 • Frank szwajcarski pod presją

  Przy zbyt panicznych informacjach - takich, jak te o sytuacji w Japonii - frank szwajcarski, uważany za bezpieczną walutę, zawsze drożeje - Krzysztof Berenda z RMF FM o sytuacji na rynku walut.