waluty

Synonimy:
komentarz walutowy,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Waluty (110)

 • Polska waluta się umocniła

  Polska waluta się umocniła

  Piątkowa sesja przebiegała w spokojnej atmosferze, a złoty się umocnił.
 • Podsumowanie tygodnia

  W tym tygodniu nie doszło jeszcze do zasadniczego rozstrzygnięcia sytuacji na EUR/USD na korzyść którejkolwiek ze stron. Innymi słowy, ani nie dotarliśmy do 1,29, co oznaczałoby przebicie położonych nieco niżej maksimów z 15 października, z apogeum korekty - ani też nie zeszliśmy poniżej 1,26, czy tym bardziej poniżej 1,25.
 • Bez stresu przed stress testami

  Na początku mijającego tygodnia pytaniem nurtującym inwestorów było, czy kolejne dane makroekonomiczne z globalnej gospodarki potwierdzą obawy o hamowanie ożywienia, czy jednak szok z połowy października był nieco na wyrost? Teraz, po szeregu publikacji z Chin, USA i strefy euro, klimat inwestycyjny jest zdecydowanie lepszy. Ale czy równie dobry będzie po weekendzie?
 • Dolar - realizacja zysków przed weekendem

  Widać, że niektórzy inwestorzy chcą skasować część zysków z dolarowych pozycji przed weekendem. Zwłaszcza, że ten nie zapowiada się dramatycznie. Teoretycznie news agencji Bloomberg, która podała, że aż 25 ze 130 banków mogło oblać testy wytrzymałościowe (oficjalne wyniki poznamy w niedzielę) mógłby zaszkodzić euro.
 • Rubel traci, złoty walczy, a giełdy rosną

  Za nami kolejny tydzień silnej przeceny rosyjskiego rubla, a także tydzień walki złotego o uniknięcie przeceny, zakończenia wzrostowego odbicia na EUR/USD oraz potwierdzonego końca spadkowej korekty na globalnych rynkach akcji. Przyszły tydzień będzie nie mniej ekscytujacy. Kończący się tydzień, będący przedostatnim tygodniem października, należał do tych ciekawszych.
 • Stressująca niedziela

  Piątkowa sesja na rynku walutowym upływała w spokojnej atmosferze, co pozwoliło inwestorom złapać oddech przed emocjonującymi wydarzeniami przyszłego tygodnia. Już w niedzielę opublikowane zostaną wyniki stress-testów przeprowadzanych wśród banków w strefie euro, które mogą mieć znaczący wpływ na sentyment rynkowy w nadchodzących dniach. Z kolei najważniejszą figurą, którą poznaliśmy w dniu dzisiejszym był wstępny odczyt PKB z Wielkiej Brytanii, który nie przyniósł żadnego zaskoczenia.
 • W strefie euro dramatu nie ma (na razie)

  Opublikowane dzisiaj dane nt. indeksów PMI nieco zaskoczyły - pozytywnie. W górę względem odczytu z września poszły wartości przemysłowego PMI dla Niemiec - do 51,8 pkt. z 49,9 pkt. wracając tym samym powyżej bariery 50 pkt. To natychmiast spotkało się z komentarzem szefa Bundesbanku sugerującego konieczność zachowania ostrożności przy podejmowaniu kolejnych działań niestandardowych przez ECB.
 • Dolar unoszony słabością innych walut

  Podczas środowej sesji europejskiej euro wciąż pozostawało pod presją doniesień agencji Reuters, jakoby EBC przymierzał się do skupowania obligacji korporacyjnych począwszy od 1 kwartału 2015 r. a decyzję o rozpoczęciu działania miał podjąć już podczas grudniowego posiedzenia. Dementi rzecznik ECB specjalnie nie zniechęciło strony podażowej, rynek doniesienia te odczytał jako gotowość banku do dalszego luzowania monetarnego (krok ku klastycznemu QE).
 • Oczekiwane słabe PMI dla Niemiec powinny umocnić rynek

  Przez większą część środy inwestorzy dyskontowali informację z wtorku o tym, że EBC wznawia skup ABS. Jednak w ciągu dnia informacja ta została zneutralizowana poprzez wiadomość o tym, że decyzje o kształtowaniu polityki gospodarczej w Europie będą podejmowane dopiero na szczycie w grudniu.
 • Dolar zyskuje na kłopotach euro

  Dolar zyskiwał wczoraj ponownie. Amerykańska waluta wraca do łask na fali danych i obaw o kondycję strefy euro. Do najniższych poziomów od marca spadł indeks RTS. Spadki zagościły też na giełdach w USA.

Filmy - Waluty (2)

 • To będzie trudny rok dla euro. Bez zmian dla franka

  Euro ma przed sobą trudny rok na rynku światowym, dlatego że europejska gospodarka jest ciągle w nienajlepszej sytuacji, choć widać pewne oznaki poprawy. Na rynkach finansowych jest spokojniej, w dużym stopniu dzięki akcjom Europejskiego Banku Centralnego – mówi agencji informacyjnej Newseria Biznes Przemysław Kwiecień, główny ekonomista X-Trade Brokers.
 • Frank szwajcarski pod presją

  Przy zbyt panicznych informacjach - takich, jak te o sytuacji w Japonii - frank szwajcarski, uważany za bezpieczną walutę, zawsze drożeje - Krzysztof Berenda z RMF FM o sytuacji na rynku walut.