waluty

Synonimy:
komentarz walutowy,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Waluty (109)

 • M. Wołos: dolar wraca do silnych fundamentów i w najbliższym czasie to się nie zmieni

  M. Wołos: dolar wraca do silnych fundamentów i w najbliższym czasie to się nie zmieni

  Choć w tym tygodniu dolar lekko osłabił się do złotego, wciąż pozostaje na poziomach najwyższych od kilkunastu lat. Powodem są zarówno dobre dane z amerykańskiej gospodarki, jak i niemal pewna podwyżka stóp procentowych w USA w grudniu. Najistotniejszym czynnikiem są jednak obawy przed zapowiadanymi przez Donalda Trumpa wydatkami, co może przyspieszyć inflację i spowodować kolejne wzrosty stóp procentowych.
 • EBC miesza na rynkach

  Pierwsza reakcja euro na informację, że od marca 2017 r. program skupu aktywów zostanie zmniejszony do 60 mld EUR miesięcznie z obecnych 80 mld EUR była pozytywna. Niemniej im więcej szczegółów zaczęliśmy poznawać tym gorzej. Program został wydłużony o 9 miesięcy (a nie 6 miesięcy), a Draghi podczas konferencji prasowej zasugerował, że dopuszcza możliwość zwiększenia programu zarówno czasowo, jak i jeżeli chodzi o miesięczny wolumen zakupów.
 • Potencjał do umocnienia złotego powoli się wyczerpuje

  Potencjał do umocnienia złotego powoli się wyczerpuje

  Potencjał do umocnienia złotego powoli się wyczerpuje, a wzrosty w wycenie polskiej waluty są korektą ostatnich spadków - powiedział Grzegorz Maliszewski, analityk Banku Millennium. Jego zdaniem, spadek rentowności wynika z większego zainteresowania inwestorów ryzykownymi aktywami. Dodał, że środowa decyzja RPP nie miała większego wpływu na rynek FX/FI.
 • A w Kanadzie bez zmian

  Dzisiejsza decyzja Banku Kanady była zgodna z rynkowym konsensusem - stopy procentowe nie uległy zmianie. Niemniej w komunikacie BOC nie znaleźliśmy już wielu stricte "gołębich" stwierdzeń, chociaż BOC podtrzymał stwierdzenie nt. utrzymującej się niepewności, co do perspektyw gospodarki, która ogranicza inwestycje biznesu (te nadal pozostają rozczarowujące).
 • Zmienne koleje losu złotego

  Na eurodolarze nie doszło dziś do dramatycznych zmian, jeśli rozumieć przez to takie, które wybiegałyby poza wahania, które mamy od poniedziałkowego ranka. Z jednej strony byliśmy przy 1,0710, z drugiej - przy 1,0745-50. Te wyższe okolice badane są teraz, po 16:00.
 • Złoty dopiero się rozkręca

  Odbicie eurodolara wytraciło impet przed 1,08. Najbliższe godziny powinny stać pod znakiem oczekiwania na wynik jutrzejszego posiedzenia Europejskiego Banku Centralnego.
 • Złoty wreszcie odrabia straty

  Sprzyjający rozwój sytuacji na rynku globalnym sprawił, że polski złoty wreszcie zaczął odrabiać straty. Tym samym trzeci raz w tym roku widzieliśmy cofnięcie znad poziomu 4,50 złotego za euro. Kluczowe rozdania grudnia jednak jeszcze przed nami, w tym już jutro decyzja EBC.
 • Rynek akcyjny nie dyskontuje ryzyk widocznych na horyzoncie

  Mimo fiaska włoskiego referendum i związanym z nim czynników ryzyka dla europejskiej gospodarki, sytuacja na rynku akcyjnym pozostaje nad wyraz dobra.
 • Gdzie jesteśmy o poranku?

  Dziś rano eurodolar rezyduje przy 1,0720. Poniżej maksimów notowanych u progu tego tygodnia, ale na pewno powyżej zakresu wahań, który obowiązywał w tygodniu minionym. Tym samym za wsparcie można uznać okolicę 1,0680-90.

Filmy - Waluty (4)

 • Waluty surowcowe mogą być inwestycyjnym czarnym koniem. Najlepsze perspektywy stwarza dolar nowozelandzki

  Dolar nowozelandzki może się okazać inwestycyjnym czarnym koniem – uważa Anna Wrzesińska z DM Noble Securities. Powodem jest oczekiwane odbicie na rynku surowcowym, a także relatywnie wysokie stopy procentowe utrzymywane przez Bank Rezerwy Nowej Zelandii. Znacznie gorsze są natomiast perspektywy dla funta brytyjskiego i franka szwajcarskiego. W przypadku Wielkiej Brytanii inwestorzy boją się ewentualnego brexitu, natomiast walucie Szwajcarów szkodą ujemne stopy procentowe oraz deklaracje ze strony SNB. – Jako czarnego konia na 2016 rok obstawiałabym raczej waluty surowcowe, takie jak dolar australijski, kanadyjski czy nowozelandzki. Powodem jest oczekiwane w II półroczu odbicie na rynku surowców. Dodatkowo tamtejsze banki nie wyceniają obecnie dalszych obniżek stóp, co powinno pozytywnie wpłynąć na notowania tych walut – mówi Anna Wrzesińska, analityk walutowy Domu Maklerskiego Noble Securities.
 • Rośnie popularność walut skandynawskich

  W najbliższych miesiącach zamierzamy rozszerzać ofertę walut skandynawskich. W tym momencie w odpowiedzi na oczekiwania klientów wprowadziliśmy koronę norweską, w planach jest także korona szwedzka ‒ wyjaśnia w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Marek Paciorkowski, dyrektor ds. rynków finansowych Aforti Exchange.
 • To będzie trudny rok dla euro. Bez zmian dla franka

  Euro ma przed sobą trudny rok na rynku światowym, dlatego że europejska gospodarka jest ciągle w nienajlepszej sytuacji, choć widać pewne oznaki poprawy. Na rynkach finansowych jest spokojniej, w dużym stopniu dzięki akcjom Europejskiego Banku Centralnego – mówi agencji informacyjnej Newseria Biznes Przemysław Kwiecień, główny ekonomista X-Trade Brokers.
 • Frank szwajcarski pod presją

  Przy zbyt panicznych informacjach - takich, jak te o sytuacji w Japonii - frank szwajcarski, uważany za bezpieczną walutę, zawsze drożeje - Krzysztof Berenda z RMF FM o sytuacji na rynku walut.