waluty

Synonimy:
komentarz walutowy,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Waluty (110)

 • RPP nie będzie reagować na Brexit

  RPP nie będzie reagować na Brexit

  Grażyna Ancyparowicz z Rady Polityki Pieniężnej nie widzi żadnego powodu, aby polityka pieniężna, która powinna być nastawiona na długi horyzont, miała reagować na Brexit.
 • Jednak Brexit!

  Brytyjczycy zagłosowali na "NIE" we wczorajszym referendum. Przewaga eurosceptyków okazała się zbliżona do tego, co sugerowały niektóre sondaże (52 do 48). Nie sprawdziły się zatem prognozy mówiące, że niezdecydowani, postawieni przed decyzją zagłosują za utrzymaniem status quo, tak jak to było w przypadku dwóch poprzednich głosowań w Wielkiej Brytanii.
 • Wiceminister finansów: Resort nie będzie interweniował na rynku walutowym

  Wiceminister finansów: Resort nie będzie interweniował na rynku walutowym

  Osłabienie złotego w wyniku Brexitu nie jest zagrożeniem dla polskiej gospodarki. Resort finansów nie widzi powodu do interwencji na rynku walutowym - powiedział w piątek wiceminister finansów Piotr Nowak.
 • Brexit. Nowe porządki

  Brexit. Nowe porządki

  Szok. Niedowierzanie. Brytyjczycy ku zaskoczeniu wszystkich, w tym przede wszystkich rynków finansowych, opowiedzieli się za wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej (UE). W reakcji na to funt do dolara potaniał o prawie 11 proc., japońska giełda spadła o 7 proc., szwajcarski frank podrożał o 6 proc. do 4,19 zł. I to nie koniec zamieszania na rynkach finansowych. Dziś tworzy się historia. Ruszyła lawina, która bardzo wiele może zmienić. Zarówno w europejskiej polityce, jak w i światowej gospodarce, i na rynkach finansowych.
 • Rafał Benecki, główny ekonomista ING Banku dla Interii: To jeszcze nie koniec osłabienia funta i złotego

  Rafał Benecki, główny ekonomista ING Banku dla Interii: To jeszcze nie koniec osłabienia funta i złotego

  Choć pierwsza reakcja rynków ma znamiona paniki, to nie wykluczam, że funt i inne waluty, w tym złoty, jeszcze mocniej stracą, a dolar i frank szwajcarski się umocnią - powiedział dla Interii Rafał Benecki, główny ekonomista ING Banku.
 • PLN mocniejszy, referendum w centrum uwagi

  Czwartkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi kontynuację wzrostów na wycenie PLN w oczekiwaniu na referendum w Wlk. Brytanii.
 • Rośnie zmienność na rynkach

  Na rynek nie napłynęły nowe sondaże ws. brytyjskiego referendum. Te zapowiadane są na dzisiejszy wieczór - Opinium i Comres, ale i też na jutro - jak chociażby YouGov, który zostanie opublikowany o godz. 23:00, a więc w momencie zamknięcia lokali wyborczych - nie będzie to jednak klasycznie rozumiany exit polls - tych zresztą może nie być za względu na nazbyt duże ryzyko błędu.
 • Kolejne sondaże kierują wyceną PLN

  Środowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi lekką korektę wczorajszych spadków na wycenie złotego.
 • Rynki czekają na Brexit lub jego brak

  U progu tego tygodnia wydawało się być może, iż eurodolar przed referendum brexitowym będzie jednak ustawiony wysoko, z mocnym euro, w okolicach 1,1370 czy wyżej. Wczorajszy dzień pokazał jednak, że to nie takie proste.
 • Brexit rządzi rynkowymi nastrojami

  W tym tygodniu rynki finansowe żyją przede wszystkim czwartkowym referendum, które zadecyduje o dalszych losach Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej. To właśnie sondaże przedreferendalne są głównym impulsem do zmian na rynkach. Ponadto dziś bardzo ważnym wydarzeniem może okazać się przesłuchanie Janet Yellen w amerykańskim Kongresie.

Filmy - Waluty (4)

 • Waluty surowcowe mogą być inwestycyjnym czarnym koniem. Najlepsze perspektywy stwarza dolar nowozelandzki

  Dolar nowozelandzki może się okazać inwestycyjnym czarnym koniem – uważa Anna Wrzesińska z DM Noble Securities. Powodem jest oczekiwane odbicie na rynku surowcowym, a także relatywnie wysokie stopy procentowe utrzymywane przez Bank Rezerwy Nowej Zelandii. Znacznie gorsze są natomiast perspektywy dla funta brytyjskiego i franka szwajcarskiego. W przypadku Wielkiej Brytanii inwestorzy boją się ewentualnego brexitu, natomiast walucie Szwajcarów szkodą ujemne stopy procentowe oraz deklaracje ze strony SNB. – Jako czarnego konia na 2016 rok obstawiałabym raczej waluty surowcowe, takie jak dolar australijski, kanadyjski czy nowozelandzki. Powodem jest oczekiwane w II półroczu odbicie na rynku surowców. Dodatkowo tamtejsze banki nie wyceniają obecnie dalszych obniżek stóp, co powinno pozytywnie wpłynąć na notowania tych walut – mówi Anna Wrzesińska, analityk walutowy Domu Maklerskiego Noble Securities.
 • Rośnie popularność walut skandynawskich

  W najbliższych miesiącach zamierzamy rozszerzać ofertę walut skandynawskich. W tym momencie w odpowiedzi na oczekiwania klientów wprowadziliśmy koronę norweską, w planach jest także korona szwedzka ‒ wyjaśnia w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Marek Paciorkowski, dyrektor ds. rynków finansowych Aforti Exchange.
 • To będzie trudny rok dla euro. Bez zmian dla franka

  Euro ma przed sobą trudny rok na rynku światowym, dlatego że europejska gospodarka jest ciągle w nienajlepszej sytuacji, choć widać pewne oznaki poprawy. Na rynkach finansowych jest spokojniej, w dużym stopniu dzięki akcjom Europejskiego Banku Centralnego – mówi agencji informacyjnej Newseria Biznes Przemysław Kwiecień, główny ekonomista X-Trade Brokers.
 • Frank szwajcarski pod presją

  Przy zbyt panicznych informacjach - takich, jak te o sytuacji w Japonii - frank szwajcarski, uważany za bezpieczną walutę, zawsze drożeje - Krzysztof Berenda z RMF FM o sytuacji na rynku walut.