waluty

Synonimy:
komentarz walutowy,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Waluty (110)

 • Prezydent Turcji oczekuje niższych stóp procentowych

  Kalendarz publikacji ekonomicznych jest dzisiaj relatywnie pusty, najbardziej istotna będzie PMI dla usług w Stanach Zjednoczonych. Jednak ten krótszy na wielu rynkach finansowych tydzień przyniesie sporo ciekawych wydarzeń.
 • Wszystkie waluty mają swoje grzechy

  Kolejny tydzień nie przynosi rozstrzygnięcia na rynku EUR/USD, gdzie w przedziale 1,05-1,10 każdy poziom jest możliwy, a do przebić wsparć/oporów dochodzi w chaotycznych warunkach. Bazą dla niezdecydowanego rynku są bagaże problemów, jakie za sobą niosą i euro i dolar.
 • Na rynku panuje odwrót od dolara

  Dzisiaj na rynku obserwujemy odwrót inwestorów od dolara amerykańskiego. Zdecydowana większość walut z koszyka G10 notuje dzisiaj zyski w stosunku do USD, a na niektórych walutach zostały przełamane istotne poziomy. GPBUSD przekroczył 1,5100, a EURUSD 1,0890.
 • Uderzenie w kiwi

  Gorsze dane nt. inflacji CPI w Nowej Zelandii, jakie poznaliśmy w nocy z niedzieli na poniedziałek (w pierwszym kwartale spadła o 0,3 proc. kw/kw i wzrosła o jedyne 0,1 proc. r/r) mogły sugerować, że temat ewentualnego cięcia stóp procentowych zacznie się częściej pojawiać, chociaż do faktycznego ruchu ze strony RBNZ może nigdy nie dojść.
 • Kalendarz pod znakiem publikacji PMI

  Dzisiaj odczyty wskaźników aktywności PMI dla wielu krajów są najważniejszym punktem dnia w kalendarzach inwestorów na rynkach finansowych. Na razie mamy do czynienia z negatywnymi zaskoczeniami, co może być spowodowane wieloma czynnikami.
 • Indeksy PMI w centrum uwagi

  Podczas wczorajszej sesji nie były publikowane żadne istotniejsze dane makro i handel można by uznać za dość spokojny, gdyby nie historia związana z frankiem szwajcarskim. Zdecydowanie osłabił się on wczoraj po decyzji o objęciu większej ilości rachunków, w tym rządowego funduszu emerytalnego oraz środków posiadanych przez kantony ujemną stopą depozytową.
 • Próba wybicia na GBP/USD

  Wczorajszy handel miał mieszany charakter jeśli chodzi o waluty. Dolar generalnie umacniał się, szczególnie po publikacji danych. Inwestorzy akcyjni wrócili do zakupów w USA. Ceny ropy w rozkroku.
 • Przestworza nie są dla kiwi

  Dolar nowozelandzki, potocznie zwany kiwi, w czwartek traci najwięcej na wartości w gronie walut G10 w reakcji na słowa wiceprezesa RBNZ McDermotta, że bank centralny nie rozważa podwyżek stóp procentowych w najbliższym czasie, a słabnący popyt wewnętrzny i niskie ceny mogą argumentować za obniżką.
 • Złoty najmocniejszy do CHF od 15.01

  Czwartkowy, poranny handel na rynku złotego przynosi kontynuację stabilizacji na większości zestawień oraz próbę odreagowania wczorajszych spadków na CHF/PLN. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 3,9837 PLN za euro, 3,7185 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,8350 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,5904 PLN w relacji do funta brytyjskiego. Rentowności polskiego długu zanotowały kolejną wzrostową sesję i wynoszą obecnie 2,467 proc. w przypadku papierów 10-letnich.
 • Dziś czas na PMI i nie tylko

  Mamy dziś całą serię odczytów makroekonomicznych. O 9:00 zaprezentowany zostanie odczyt stopy bezrobocia w Hiszpanii za I kw. tego roku, poprzedni wynik to, przypomnijmy, 23,7 proc. Nie będzie to publikacja szczególnie istotna dla eurodolara, ale warto o niej pamiętać w kontekście tego, że przecież Hiszpania wciąż jeszcze tak naprawdę nie wyszła z kryzysu - i nie można wykluczyć tego, że jej problemy znów powrócą w skali całej strefy euro.

Filmy - Waluty (3)

 • Rośnie popularność walut skandynawskich

  W najbliższych miesiącach zamierzamy rozszerzać ofertę walut skandynawskich. W tym momencie w odpowiedzi na oczekiwania klientów wprowadziliśmy koronę norweską, w planach jest także korona szwedzka ‒ wyjaśnia w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Marek Paciorkowski, dyrektor ds. rynków finansowych Aforti Exchange.
 • To będzie trudny rok dla euro. Bez zmian dla franka

  Euro ma przed sobą trudny rok na rynku światowym, dlatego że europejska gospodarka jest ciągle w nienajlepszej sytuacji, choć widać pewne oznaki poprawy. Na rynkach finansowych jest spokojniej, w dużym stopniu dzięki akcjom Europejskiego Banku Centralnego – mówi agencji informacyjnej Newseria Biznes Przemysław Kwiecień, główny ekonomista X-Trade Brokers.
 • Frank szwajcarski pod presją

  Przy zbyt panicznych informacjach - takich, jak te o sytuacji w Japonii - frank szwajcarski, uważany za bezpieczną walutę, zawsze drożeje - Krzysztof Berenda z RMF FM o sytuacji na rynku walut.