waluty

Synonimy:
komentarz walutowy,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Waluty (110)

 • Dolar znów rośnie w siłę

  Po czwartej już nieudanej próbie trwałego wyjścia powyżej 1.10, kurs EURUSD powrócił do spadków i obecnie zniżkuje do 1.0830. Dynamiczne odejście od wspomnianego oporu sugerować może brak siły do dalszych wzrostów i perspektywę spadku do wsparcia na 1.0770 w najbliższym czasie. Złoty znów zyskał wobec euro, a kurs EURPLN osiągnął minimum na 4.07.
 • Do samego końca dnia

  Inwestorzy z Europy uwalnianie myśli od służbowych obowiązków na czas weekendu rozpoczną później niż zwykle, gdyż piątkowe kalendarium zamyka wieczorne wystąpienie prezes Fed Yellen. Poza tym rynek zdaje się otrząsać z wstępnego szoku wywołanego sytuacją na Bliskim Wschodzie, a USD odzyskuje równowagę.
 • Złoty tanieje w ślad za spadkiem EUR/USD

  Wczorajsze wyhamowanie zwyżki na EUR/USD zatrzymało również aprecjację złotego. W piątek ponownie losy polskiej waluty będą zależne od sytuacji na tej głównej parze. Póki co dominuje podaż.
 • Wyhamowanie trendu wzrostowego na złotym

  Piątkowy, poranny handel na rynku złotego przynosi lokalną stabilizację po wczorajszym wyhamowaniu trendów spadkowych na parach. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,0810 PLN za euro, 3,7547 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,8901 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,5656 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu nieznacznie wzrosły do 2,301 proc. w przypadku obligacji 10-letnich.
 • Ostatni dzień tygodnia

  Mamy ostatni dzień tygodnia roboczego, rzecz jasna. Ale to nas właśnie interesuje. Piątkowy poranek sugeruje, że korekta na EUR/USD dobiega końca - nawet jeśli powoli i nie bez walki ze strony graczy nastawionych na mocne euro. Pokazywały to ostatnie dni, znaczone wyjściami na północ nawet do 1,1050. A mimo tego dziś rano notujemy relatywnie skromną wartość 1,0880.
 • Ryzyka dla naftowych walut

  Obserwowany dzisiaj rano mocny wyskok cen ropy w odpowiedzi na interwencję militarną w Jemenie, został w kolejnych godzinach skorygowany - taki scenariusz sugerowaliśmy w raporcie surowcowym. Dla ropy WTI, która za chwilę będzie zmagać się z barierą 50 USD/brk mocne wsparcie to okolice 48,70 USD/brk.
 • Niezłe dane z USA i napięcia na Bliskim Wschodzie

  Dzisiejszy dzień o poranku przyniósł informację o ataku Arabii Saudyjskiej i koalicji 10 państwa na pozycje bojówek szyickich w Jemenie. Informacja ta wsparła napływ kapitału do walut uważanych powszechnie za bezpieczne (frank i jen). Oczywiście mocno odbiły także ceny ropy, za którymi podążyły m.in. waluty Norwegii i Kanady.
 • Zmagania o linię 1,10

  Widać było dzisiaj na EUR/USD wychodzenie wysoko ponad charakterystyczny poziom 1,10 - chwilami nawet do 1,1050 i wyżej. To oznacza testowanie szczytów wyższych niż wczorajsze i przedwczorajsze. Z drugiej strony, schodzenie do 1,0960 w godzinach popołudniowych pokazuje, że nie jest tak łatwo wybić się naprawdę wysoko.
 • Euro po 4 zł? To możliwe. Zobacz, co ciągnie złotego w górę

  Euro po 4 zł? To możliwe. Zobacz, co ciągnie złotego w górę

  Od poniedziałku złoty zyskał ok. 6 groszy wobec euro. W środę po południu płacono za nie nieco ponad 4,08 zł. Będzie 4 zł? To możliwe, mówią niektórzy analitycy. I zupełnie niegroźne - dodają.
 • Dobre dane z niemieckiej gospodarki

  Wczoraj poznaliśmy odczyt indeksu instytutu Ifo, który wyniósł 107,9 pkt. i był najwyższy od lipca 2014 roku. Dzisiaj z kolei poznaliśmy odczyt indeksu zaufania konsumentów GfK, którego wartość jest najwyżej od października 2001 roku. Natomiast za oceanu napłynęły słabsze dane. Zamówienia na dobra trwałego użytku w lutym spadły o 1,4%.

Filmy - Waluty (3)

 • Rośnie popularność walut skandynawskich

  W najbliższych miesiącach zamierzamy rozszerzać ofertę walut skandynawskich. W tym momencie w odpowiedzi na oczekiwania klientów wprowadziliśmy koronę norweską, w planach jest także korona szwedzka ‒ wyjaśnia w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Marek Paciorkowski, dyrektor ds. rynków finansowych Aforti Exchange.
 • To będzie trudny rok dla euro. Bez zmian dla franka

  Euro ma przed sobą trudny rok na rynku światowym, dlatego że europejska gospodarka jest ciągle w nienajlepszej sytuacji, choć widać pewne oznaki poprawy. Na rynkach finansowych jest spokojniej, w dużym stopniu dzięki akcjom Europejskiego Banku Centralnego – mówi agencji informacyjnej Newseria Biznes Przemysław Kwiecień, główny ekonomista X-Trade Brokers.
 • Frank szwajcarski pod presją

  Przy zbyt panicznych informacjach - takich, jak te o sytuacji w Japonii - frank szwajcarski, uważany za bezpieczną walutę, zawsze drożeje - Krzysztof Berenda z RMF FM o sytuacji na rynku walut.