waluty

Synonimy:
komentarz walutowy,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Waluty (110)

 • Otrząsnąć się z niepotrzebnego strachu

  Po tygodniach ignorowania tematu rynki finansowe zaczęły przejawiać obawy o rychłe bankructwo Grecji. W połączeniu z wynikami wyborów w Hiszpanii i Polsce polityczne ryzyko przytłoczyło inwestorów, przynosząc ucieczkę ku bezpiecznym aktywom.
 • Czas wielkiego osłabienia

  Na EUR/USD nie wykroczyliśmy dziś po stronie północnej powyżej 1,10, a w istocie wykres nie dotarł nawet do 1,0990. Po stronie południowej notowano natomiast 1,0870, a zatem bariera 1,09 została już poważnie naruszona.
 • Złoty i dług pod wpływem Grecji, ciążą również wyniki wyborów

  Złoty i dług pod wpływem Grecji, ciążą również wyniki wyborów

  Podczas wtorkowej sesji polskie aktywa znajdują się pod presją związaną z sytuacją Grecji oraz wynikami wyborów prezydenckich. Kolejne dni nie powinny przynieść istotnych zmian w obrazie rynku, a złoty może kontynuować marsz w kierunku 4,17 za euro.
 • Zwycięstwo Dudy osłabia złotego

  Wiadomość o zwycięstwie Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich w istotny sposób wpłynęła na sytuację panującą na rynku walutowym, przyczyniając się do lekkiego osłabienia polskiej waluty. W efekcie, od poniedziałku kurs EUR/PLN wzrósł o 0.7%, sięgając poziomu 4.1287.
 • Inwestorzy zagraniczni wracają na rynek PLN

  Wtorkowa, poranna sesja na rynku walutowym przynosi kolejną próbę osłabienia złotego wobec zagranicznych dewiz. Polska waluta jest kwotowana przez inwestorów następująco: 4,1000 PLN za euro, 3,7550 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9580 PLN wobec franka szwajcarskiego oraz 5,7956 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 2,876% w przypadku obligacji 10-letnich.
 • Pakiet danych zza Wielkiej Wody

  Wczesnym rankiem, ok. godziny piątej, EUR/USD nadal rezyduje bardzo nisko, mianowicie przy 1,0950, co wskazuje na to, że strona grająca na rzecz silniejszego dolara próbuje przebijać wczorajsze minima. Być może jest to ustawianie się pod perspektywę dobrych danych z amerykańskiej gospodarki. Ale czy będą dobre? Cóż, w ostatnich miesiącach z USA przychodziły raczej słabe payrollsy i inne publikacje, niemniej Rezerwa Federalna zapewniała, że to skutek czynników przejściowych.
 • Złoty w najbliższych dniach może się jeszcze osłabić

  Złoty w najbliższych dniach może się jeszcze osłabić

  Złoty w poniedziałek odrobił straty, jakie spowodowało niedzielne ogłoszenie sondażowych wyników II tury wyborów prezydenckich. W kolejnych dniach jednak nie można wykluczyć, że polska waluta będzie się jeszcze osłabiać. Dla rynku długu ważniejszym czynnikiem od wyborów prezydenckich jest sytuacja dotycząca Grecji.
 • Czekamy na nowe impulsy

  Nieaktywny dzisiaj Frankfurt i Londyn - Zielone Świątki jako dzień wolny od pracy - robią swoje. Na rynku zwyczajnie mało co się dzieje. Ruch zacznie się jutro, a tematem numer jeden na najbliższe dni będzie Grecja. Rynki już układają sobie różne scenariusze - także próbę uzasadnienia przyznania 3,7 mld euro Grekom z europejskiej transzy pomocowej, o której spekulował w piątek jeden z niemieckich dzienników.
 • Wzrosty za Oceanem bez oglądania się na dane

  Wczorajsza sesja przyniosła wyraźnie rozczarowującą porcję danych z amerykańskiej gospodarki, która oddaliła perspektywę kontynuacji umocnienia przez dolara. Co jednak ciekawsze, inwestorzy w USA ciągle pozostają optymistycznie nastawieni do perspektyw głównych indeksów, które zakończyły sesje w okolicach historycznych maksimów.
 • Przygotowania przed długim weekendem

  Pomimo bogatego kalendarium w czwartek, na rynku nie udało się rozbudzić zmienności z wyjątkiem funta wzmocnionego dobrymi danymi o sprzedaży detalicznej. Mieszane dane ze strefy euro i USA utrzymują EUR/USD w ciasnym zakresie wahań. Status quo po posiedzeniu Banku Japonii nie daje impulsów na rynek jena.

Filmy - Waluty (3)

 • Rośnie popularność walut skandynawskich

  W najbliższych miesiącach zamierzamy rozszerzać ofertę walut skandynawskich. W tym momencie w odpowiedzi na oczekiwania klientów wprowadziliśmy koronę norweską, w planach jest także korona szwedzka ‒ wyjaśnia w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Marek Paciorkowski, dyrektor ds. rynków finansowych Aforti Exchange.
 • To będzie trudny rok dla euro. Bez zmian dla franka

  Euro ma przed sobą trudny rok na rynku światowym, dlatego że europejska gospodarka jest ciągle w nienajlepszej sytuacji, choć widać pewne oznaki poprawy. Na rynkach finansowych jest spokojniej, w dużym stopniu dzięki akcjom Europejskiego Banku Centralnego – mówi agencji informacyjnej Newseria Biznes Przemysław Kwiecień, główny ekonomista X-Trade Brokers.
 • Frank szwajcarski pod presją

  Przy zbyt panicznych informacjach - takich, jak te o sytuacji w Japonii - frank szwajcarski, uważany za bezpieczną walutę, zawsze drożeje - Krzysztof Berenda z RMF FM o sytuacji na rynku walut.