waluty

Synonimy:
komentarz walutowy,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Waluty (110)

 • EUR/PLN stabilny przynajmniej do decyzji Fed

  EUR/PLN stabilny przynajmniej do decyzji Fed

  Kurs euro-złotego powinien pozostać stabilny do środowej decyzji Fed. We wtorek inwestorzy zwrócą uwagę na wskaźnik ZEW z Niemiec, krajowe dane o płacach i zatrudnieniu nie powinny wpłynąć na rynek.
 • Czekamy do jutra

  1,2940 - mniej więcej taki kurs na EUR/USD mamy dziś rano, co uzasadnia taki, a nie inny tytuł tej części raportu. Od początku ubiegłego tygodnia (a nawet od końca tygodnia jeszcze wcześniejszego) eurodolar konsoliduje się.
 • Dane o produkcji w USA zaważyły na dolarze

  Rozczarowanie, jakim był spadek dynamiki produkcji przemysłowej w sierpniu o 0,1 proc. m/m (oczekiwano zwyżki o 0,3 proc. m/m), oraz wyhamowanie mocy produkcyjnych do 78,8 proc. z 79,1 proc. miesiąc wcześniej, stało się pretekstem do realizacji zysków na pozycjach w dolarze.
 • Waluty: Spokojny poniedziałek. Rynek może się rozruszać w kolejnych dniach

  Waluty: Spokojny poniedziałek. Rynek może się rozruszać w kolejnych dniach

  Poniedziałek przebiegał w spokojnej atmosferze. Ekonomiści uważają jednak, że rynek może się rozruszać w kolejnych dniach.
 • Na EUR/USD bez drastycznych zmian

  Produkcja przemysłowa w USA (za sierpień) zaskoczyła negatywnie. Spodziewano się jej wzrostu o 0,3 proc. m/m, tymczasem faktycznie zmalała o 0,1 proc. Wynik z lipca został z kolei obniżony - z 0,4 proc. m/m do 0,2 proc. m/m.
 • Dobre dane z USA pomagają dolarowi

  Najważniejszą figurą, którą poznaliśmy w trakcie dzisiejszej sesji walutowej były dane dotyczące sierpniowej sprzedaży detalicznej na rynku amerykańskim, a także finalne odczyty dotyczące inflacji we Włoszech i Hiszpanii. We wczesnych godzinach popołudniowych opublikowano także kolejny sondaż traktujący o przyszłości Szkocji, który doprowadził do osłabienia brytyjskiego funta. Najsłabszą walutą w dniu dzisiejszym był dolar australijski, któremu ciążą spadające ceny żelaza, a także rozczarowujące dane z Chin.
 • Złoty stabilny, pomimo spekulacji o zmianach w rządzie

  Piątkowy, poranny handel na rynku zł przynosi kontynuację stabilizacji kwotowań polskiej waluty z sesji wczorajszej. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,1900 zł za euro, 3,2400 zł wobec dolara amerykańskiego oraz 3,4651 zł względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu wyraźnie wzrosły i wynoszą teraz 3,245% w przypadku papierów 10-letnich.
 • Finał tygodnia

  W strefie euro najważniejszym odczytem będzie dziś ten dotyczący produkcji przemysłowej na tym obszarze. Chodzi o jej dynamikę w lipcu, którą poznamy o godzinie 11:00. Prognozy to 0,5 proc. m/m oraz 1,2 proc. r/r, w czerwcu notowano -0,3 proc. m/m oraz 0,0 proc. r/r.
 • Rynek walutowy: SNB "grozi palcem"

  Środa na krajowym rynku nie przyniosła większych zmian w układzie sił par walutowych pomimo, że przez pierwsze godziny handlu złoty ulegał jeszcze silnej wyprzedaży. Niedługo po otwarciu dnia kurs EUR/PLN wzrósł do ponad 4,215. Do wyprzedaży naszej waluty przyczyniły się zapewne gorsze nastroje na EM po tym jak Australia opublikowała zaskakująco słabe dane.
 • Silny wzrost rentowności obligacji skarbowych

  W ostatnich dniach doszło do silnego wzrostu rentowności obligacji skarbowych po publikacji raportu Fed. Na tle globalnych zmian polskie papiery, mimo bardzo silnej wyprzedaży we wtorek i na początku wczorajszej sesji, zachowywały się w środę wyraźnie stabilniej.

Filmy - Waluty (2)

 • To będzie trudny rok dla euro. Bez zmian dla franka

  Euro ma przed sobą trudny rok na rynku światowym, dlatego że europejska gospodarka jest ciągle w nienajlepszej sytuacji, choć widać pewne oznaki poprawy. Na rynkach finansowych jest spokojniej, w dużym stopniu dzięki akcjom Europejskiego Banku Centralnego – mówi agencji informacyjnej Newseria Biznes Przemysław Kwiecień, główny ekonomista X-Trade Brokers.
 • Frank szwajcarski pod presją

  Przy zbyt panicznych informacjach - takich, jak te o sytuacji w Japonii - frank szwajcarski, uważany za bezpieczną walutę, zawsze drożeje - Krzysztof Berenda z RMF FM o sytuacji na rynku walut.