waluty

Synonimy:
komentarz walutowy,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Waluty (110)

 • Lipiec miesiącem dolara

  Eurodolar w tym tygodniu zniżkował z okolic 1,3520 do poziomu poniżej 1,3450, schodząc na 8-miesięczne minima. Dość stabilny pozostał EUR/PLN, natomiast USD/PLN zwyżkował o około 2 gr, do ponad 3,08. Zdecydowanie najsłabszą walutą w mijającym tygodniu był dolar nowozelandzki. Na wartości traciły także funt i euro. W lipcu wyraźnie zyskuje dolar amerykański, który nie stracił w tym miesiącu jeszcze wobec żadnej z walut G10.
 • Słabsza końcówka tygodnia w wykonaniu złotego

  Para EUR/USD na nowych minimach.
 • Euro pod presja indeksu Ifo

  W czasie wczorajszej sesji mieliśmy odczyty indeksów PMI dla całej strefy euro, a także dla Niemiec oraz Francji. Szczególnie warto zauważyć dużo lepsze odczyty usługowego PMI we Francji oraz w euro strefie. Dzięki tym odczytom mieliśmy w końcu trochę wzrostów na prze EURUSD i nawet dobre dane z amerykańskiego rynku pracy. Wnioski o zasiłek spadły o 19 tys. t/t do 284 tys. Odczyt okazał się niższy od wszystkich zebranych do konsensusu prognoz.
 • Mieszane dane z USA jednak dolar powinien zyskiwać

  Wczorajsza sesja przebiegała dość spokojnie i niewiele wydarzyło się na głównych instrumentach. Przyczyniły się do tego mieszane dane z USA, gdzie świetne okazały się odczyty z rynku pracy, dużo gorzej niestety wyglądała sprzedaż nowych domów. Liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych w ubiegłym tygodniu wyniosła 284 tys., co skutkuje obniżeniem się czterotygodniowej średniej do poziomu 302 tys. najniższego od maja 2007 roku.
 • Co dalej z funtem?

  Eurodolar w godzinach porannych znajduje się na poziomie około 1,3465. Od rana osłabia się polski złoty. Kurs USD/PLN zmierza w kierunku 3,08, a EUR/PLN zwyżkuje ponad 4,1450. Dziś poznamy ważny odczyt dla dalszych losów funta szterlinga.
 • Eurozłoty lekko wyżej, eurodolar relatywnie stabilny

  Czwartkowa sesja walutowa przyniosła lekkie umocnienie euro wobec dolara i niewielkie osłabienie złotego wobec obydwu tych walut. Nominalnie kurs EUR/USD wzrósł jeszcze podczas sesji europejskiej do poziomu ponad 1,348 zaś EUR/PLN już przed południem zaatakował opór na 4,144.
 • Lepsze niż oczekiwano dane osłabiły niemieckie i amerykańskie obligacje

  Obligacje niemieckie i amerykańskie traciły na wartości przez cały czwartek. Rano spadki cen były spowodowane przez lepsze niż oczekiwano dane PMI z Eurostrefy, po południu wzmogły je informacje z rynku pracy w USA. Liczba nowo zarejestrowanych bezrobotnych wyniosła 284 tys., osiągając poziom notowany ostatnio na początku 2006 roku.
 • Stabilność przed weekendem

  Stabilność przed weekendem

  Przed weekendem rynek walutowy powinien być raczej stabilny.
 • Dane z Niemiec i UK w centrum uwagi

  W piątek uwaga rynku walutowego, również tego rodzimego, będzie się koncentrować przede wszystkim na publikacji niemieckiego indeksu instytutu Ifo oraz wstępnych danych nt. brytyjskiego PKB. Losy dnia rozstrzygną się więc jeszcze przed południem.
 • Złoto szuka miejsca

  Podczas czwartkowej sesji dało się wyczuć uspokojenie nastrojów. Główne pary walutowe niewiele zmieniły swoje kursy na koniec dnia. Spadki odnotowano na rosyjskiej giełdzie oraz na rynku ropy.

Filmy - Waluty (2)

 • To będzie trudny rok dla euro. Bez zmian dla franka

  Euro ma przed sobą trudny rok na rynku światowym, dlatego że europejska gospodarka jest ciągle w nienajlepszej sytuacji, choć widać pewne oznaki poprawy. Na rynkach finansowych jest spokojniej, w dużym stopniu dzięki akcjom Europejskiego Banku Centralnego – mówi agencji informacyjnej Newseria Biznes Przemysław Kwiecień, główny ekonomista X-Trade Brokers.
 • Frank szwajcarski pod presją

  Przy zbyt panicznych informacjach - takich, jak te o sytuacji w Japonii - frank szwajcarski, uważany za bezpieczną walutę, zawsze drożeje - Krzysztof Berenda z RMF FM o sytuacji na rynku walut.