waluty

Synonimy:
komentarz walutowy,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Waluty (110)

 • Złoty osłabi się na jesieni?

  Złoty osłabi się na jesieni?

  Naszą walutą nie wstrząsnęło zbytnio zamieszanie z portugalskim Banco Espirito Santo, ani też zapiski, jakie napłynęły z FED - bo nie wskazały na możliwość przyspieszenia terminu pierwszej podwyżki stóp procentowych w USA.
 • Ożywienie w Europie wciąż niepewne

  Początek dzisiejszej sesji na głównej parze walutowej to lekkie wzrosty wartości tej pary, jednak ma to miejsce po wczorajszym umocnieniu dolara. Obecnie eurodolar wyceniany jest na 1,3611.
 • Czy spadki na rynkach akcyjnych zostaną na dłużej?

  Wczorajsza sesja europejska upłynęła pod znakiem zdecydowanych spadków na europejskich parkietach oraz silnego osłabienia EURUSD, który ponownie znalazł się w okolicach 1.36. W centrum zainteresowania znalazł się mający problemy portugalski bank Espirito Santo. W chwili obecnej mało prawdopodobna wydaje się jego upadłość i najpewniej problemy płynnościowe zostaną zażegnane, być może z pomocą portugalskiego rządu.
 • Szacowanie strat w toku

  Od środy tematem numer jeden na rynku jest portugalski bank Espirito Santo. Problemy spółki matki z wykupieniem długu kładą się cieniem na notowaniach na rynkach akcji i peryferyjnym długu, szkodząc przy okazji złotemu. Portugalscy urzędnicy zapewniają, że wszystko jest pod kontrolą. Czy tak jest w rzeczywistości przekonamy się zapewne już wkrótce.
 • Powracają obawy o strefę euro

  W związku z dzisiejszym brakiem publikacji ważnych figur makroekonomicznych uwaga inwestorów i spekulantów może skupić się na sprawie Espirito Santo. W wyniku wczorajszych informacji na temat problemów tego banku, na rynkach zaobserwować można było wyraźne odejście od wszelkich ryzykownych aktywów.
 • Słabe dane z Chin negatywnie wpływają na złotego

  Po publikacji minutes z ostatniego posiedzenia Fed-u w środę wieczorem eurodolar rozpoczął czwartkową sesję europejską z nieco wyższych poziomów od tych które były na jej zamknięciu. Było to rezultatem publikacji komunikatu Fed-u, który wbrew widocznej w ostatnim czasie poprawie na rynku pracy sugerował, że podwyżki stóp w USA mogą się dokonać raczej później niż wcześniej w stosunku do tego co aktualnie antycypuje rynek.
 • Uwaga na nastroje na rynkach globalnych

  Wzrost awersji do ryzyka stał się w czwartek impulsem do sprzedaży złotego. Dziś może on dalej pozostawać pod presją sprzedających. Aczkolwiek już zdecydowanie mniejszą niż wczoraj.
 • Powróciły obawy

  Najważniejszym wydarzeniem wczorajszego dnia były doniesienia o problemach w Portugalii. Sprawy nabrały dużego tempa, spychając wspólną walutę w obszar wyprzedaży. Traciły też rynki giełdowe.
 • Lekki spadek wyceny złotego w ślad za wzrostem ryzyka na rynkach

  Piątkowy, poranny handel na rynku złotego przynosi stabilizację kwotowań po wczorajszej mocniejszej korekcie spowodowanej wzrostem awersji do ryzyka na szerokim rynku. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,1400 PLN za euro, 3,0411 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,4098 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu wzrosły do 3,467 proc. w przypadku papierów 10-letnich.
 • Portugalia szkodzi złotemu

  Espirito Santo ma nie być puszką Pandory. Problemy banku nie były tajemnicą i jak dotąd nie przeszkadzały inwestorom w kupowaniu peryferyjnego długu. Jednak dla rynków, na których w ostatnich miesiącach panowała sielankowa atmosfera, a wręcz ignorancja, taki zgrzyt nie jest obojętny. Traci euro, a wraz z nim złoty, umacnia się jen.

Filmy - Waluty (2)

 • To będzie trudny rok dla euro. Bez zmian dla franka

  Euro ma przed sobą trudny rok na rynku światowym, dlatego że europejska gospodarka jest ciągle w nienajlepszej sytuacji, choć widać pewne oznaki poprawy. Na rynkach finansowych jest spokojniej, w dużym stopniu dzięki akcjom Europejskiego Banku Centralnego – mówi agencji informacyjnej Newseria Biznes Przemysław Kwiecień, główny ekonomista X-Trade Brokers.
 • Frank szwajcarski pod presją

  Przy zbyt panicznych informacjach - takich, jak te o sytuacji w Japonii - frank szwajcarski, uważany za bezpieczną walutę, zawsze drożeje - Krzysztof Berenda z RMF FM o sytuacji na rynku walut.