waluty

Synonimy:
komentarz walutowy,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Waluty (110)

 • Bez przełomu na obu frontach

  Ostatnie godziny nie przynoszą przełomu: ani w kwestii przyszłości Grecji, ani perspektyw polityki monetarnej Fed. Wczorajsze dane z rynku pracy USA umiarkowanie osłabiły dolara i wywołały wzrost cen obligacji skarbowych. Nie przełamują jednak status quo. Lipcowa podwyżka i tak nie wchodziła w grę.
 • Powrót na rynek ropy

  Rynki finansowe były wczoraj wyjątkowo spokojne. Eurodolar zakończył dzień na minimalnym plusie (0.3 proc.). Podobnie niewielkie zmiany odnotowano na rynku metali oraz ropy.
 • W oczekiwaniu na referendum

  Zamknięte giełdy w USA, zawieszone rozmowy ws. Grecji i w zasadzie drugoligowe dane makro. Wydaje się więc, że szykuje się spokojny koniec tygodnia - o ile oczywiście nie zakłócą tego wypowiedzi ws. greckiego kryzysu, w tym przede wszystkim ze strony rządu w Atenach. Ze wspomnianych danych makro, dziś poznamy odczyty indeksów PMI dla usług w Hiszpanii (9:15), Włoszech (9:45) i Wielkiej Brytanii (10:30) oraz sprzedaży detalicznej z eurolandu za maj (11:00).
 • Nadal w oczekiwaniu

  Wczorajsze dane z rynku pracy USA nie do końca potwierdziły pozytywny obraz wyłaniające się ze środowego raportu ADP. Owszem, bezrobocie spadło do rekordowo niskiego poziomu 5,3 pkt, niemniej zmiana zatrudnienia zaskoczyła negatywnie. Dość mizernie wypadły też o 16:00 doniesienia na temat majowych zamówień.
 • Złoty bez większych zmian, rynek czeka na wyniki referendum

  Piątkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi kontynuację stabilizacji złotego w oczekiwania na weekendowe referendum w Grecji. Polska waluta wyceniana jest przez inwestorów następująco: 4,1880 PLN za euro, 3,7775 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,0103 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,9002 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,260 proc. w przypadku obligacji 10-letnich.
 • Złoty w opałach

  Kolejny dzień spadków na rynku euro za nami. Eurodolar tracił wczoraj na koniec dnia 0.8%. Ponownie mocno zyskiwał dolar amerykański do franka szwajcarskiego. Spadki powróciły na rynek ropy.
 • NFP w przerwie greckiego kryzysu

  Po wczorajszym spotkaniu Eurogrupy, dziś nie powinniśmy dowiedzieć się wiele nowego ws. Grecji. Uwaga natomiast powinna przenieść się za Ocean, gdzie czeka nas publikacja raportu z amerykańskiego rynku pracy za czerwiec (14:30) - nietypowo w czwartek, gdyż od jutra w USA zaczynają się obchody Dnia Niepodległości. Dziś warto również odnotować decyzję Banku Szwecji ws. stóp procentowych oraz wielkości programu skupu aktywów (9:30).
 • Do 5 lipca konkretnych propozycji ws. Grecji nie będzie

  Wygląda na to, że część europejskich polityków zaczyna być już zmęczona zamieszaniem wokół Grecji i traktuje premiera Aleksisa Tsiprasa, jako coraz mniej wiarygodnego partnera do rozmów.
 • Mocny rynek pracy w Stanach

  Rankiem spodziewaliśmy się, że wahania eurodolara będą dziś przebiegały pomiędzy 1,11 i 1,12 (mniej więcej), zaś zarówno parcie ku 1,13, jak i schodzenie stricte do 1,10 uznawaliśmy za mało prawdopodobne. Z drugiej strony, założeniem było też to, że jeśli tylko dane z USA będą niezłe, a z Grecji nie napłynie żaden optymizm - to piłka będzie raczej po stronie dolara i wzrosty euro będą blokowane.
 • Ciągle widać światełko w tunelu w sprawie Grecji

  Grecja nie zapłaciła wczoraj do północy raty wynoszącej ponad 1.5 mld euro do MFW, jednak zgodnie z oczekiwaniami nie zaowocowało to natychmiastową tragedią, a poważne problemy mogą zacząć się dopiero w drugiej połowie lipca, kiedy upływa termin spłaty kolejnej raty kredytu do Europejskiego Banku Centralnego.

Filmy - Waluty (3)

 • Rośnie popularność walut skandynawskich

  W najbliższych miesiącach zamierzamy rozszerzać ofertę walut skandynawskich. W tym momencie w odpowiedzi na oczekiwania klientów wprowadziliśmy koronę norweską, w planach jest także korona szwedzka ‒ wyjaśnia w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Marek Paciorkowski, dyrektor ds. rynków finansowych Aforti Exchange.
 • To będzie trudny rok dla euro. Bez zmian dla franka

  Euro ma przed sobą trudny rok na rynku światowym, dlatego że europejska gospodarka jest ciągle w nienajlepszej sytuacji, choć widać pewne oznaki poprawy. Na rynkach finansowych jest spokojniej, w dużym stopniu dzięki akcjom Europejskiego Banku Centralnego – mówi agencji informacyjnej Newseria Biznes Przemysław Kwiecień, główny ekonomista X-Trade Brokers.
 • Frank szwajcarski pod presją

  Przy zbyt panicznych informacjach - takich, jak te o sytuacji w Japonii - frank szwajcarski, uważany za bezpieczną walutę, zawsze drożeje - Krzysztof Berenda z RMF FM o sytuacji na rynku walut.