waluty

Synonimy:
komentarz walutowy,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Waluty (110)

 • W 2015 r. rynki walutowe czeka szalony rajd

  W 2015 r. rynki walutowe czeka szalony rajd

  Rynki walutowe kończą 2014 r. mocnym akcentem, a 2015 r. może przynieść im zmiany o znaczeniu historycznym. Budzimy się z drzemki, która ogarnęła rynki walutowe po światowym kryzysie finansowym, tj. w okresie od 2009 r. do połowy 2014 r.
 • Nieciekawe perspektywy złotego

  Piątek przynosi kontynuację wyprzedaży złotego. W relacji do euro jest on najtańszy od września 2013, a do dolara od lipca 2012 roku. Perspektywy złotego pozostają wciąż złe. Zwłaszcza te oceniane przez pryzmat analizy wykresów.
 • Uspokojenie po decyzjach banków

  Po środowym zamieszaniu wywołanym przez Fed przyszedł czas na uspokojenie. Choć dolar generalnie rósł w siłę, to zmiany na rynku walutowym nie były wielkie. Ponownie rosły amerykańskie indeksy giełdowe.
 • Trudny koniec roku dla złotego

  Kolejny dzień nie był udany dla złotego. Wczoraj tracił on po kilka groszy wobec większości głównych walut. Kurs EURPLN wzrósł do 4.25, CHFPLN do 3.53, a USDPLN do 3.46 - złoty nie był tak słaby wobec euro od dziesięciu miesięcy, wobec franka od ponad roku, a stosunku dolara od ponad dwóch lat.
 • Wiedźmy przyczynią się do wzrostów?

  Dziś wypada tzw. dzień czterech wiedźm na rynku amerykańskim. Nazywany jest tak każdy trzeci piątek marca, czerwca, września oraz grudnia. Zazwyczaj wiąże się to z podwyższoną zmiennością na rynku, która wynika z wygasania kontraktów terminowych oraz opcji na indeksy i akcje. Na rynku walutowym powinien jednak panować względny spokój.
 • Złoty najsłabszy do euro od ponad 10-miesięcy

  Piątkowy, poranny handel na rynku złotego przynosi próbę stabilizacji po trzech sesjach wyraźnej presji podażowej na PLN. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,2495 PLN za euro, 3,4618 PLN względem dolara amerykańskiego oraz 3,5290 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu wynoszą 2,595 proc. w przypadku papierów 10-letnich.
 • Euro najdroższe od lutego, dolar od lipca 2012 roku

  Euro najdroższe od lutego, dolar od lipca 2012 roku

  Czwartek przyniósł kontynuację wyprzedaży złotego. W relacji do euro był on najsłabszy od lutego br., do franka od czerwca 2013 r., a do dolara aż od lipca 2012 roku. Ostatnia słabość złotego sugeruje, że to jeszcze nie koniec jego przeceny.
 • Więcej o dolarze

  Amerykańska waluta zyskuje dzisiaj w relacji do euro (rynek "powszechnie" oczekuje zainicjowania programu QE przez ECB na posiedzeniu 22 stycznia), franka (to oczywiste po rannej decyzji SNB nt. wprowadzenia ujemnych stóp procentowych), oraz jena (to m.in. efekt chwilowej (?) poprawy nastrojów wokół głównych rynków wschodzących).
 • Władze monetarne w akcji

  Po wczorajszej decyzji FOMC o zmianie forward guidance, dziś nad ranem uwagę zogniskował Narodowy Bank Szwajcarii, który nieoczekiwanie zdecydował się wprowadzić ujemne stopy procentowe.
 • Krok bliżej do podwyżki

  Wzrostami na rynkach giełdowych oraz umocnieniem dolara zakończył się wczorajszy dzień. Po burzliwych ostatnich sesjach na rynku rosyjskim również i tam wczoraj odnotowano względną poprawę.

Filmy - Waluty (2)

 • To będzie trudny rok dla euro. Bez zmian dla franka

  Euro ma przed sobą trudny rok na rynku światowym, dlatego że europejska gospodarka jest ciągle w nienajlepszej sytuacji, choć widać pewne oznaki poprawy. Na rynkach finansowych jest spokojniej, w dużym stopniu dzięki akcjom Europejskiego Banku Centralnego – mówi agencji informacyjnej Newseria Biznes Przemysław Kwiecień, główny ekonomista X-Trade Brokers.
 • Frank szwajcarski pod presją

  Przy zbyt panicznych informacjach - takich, jak te o sytuacji w Japonii - frank szwajcarski, uważany za bezpieczną walutę, zawsze drożeje - Krzysztof Berenda z RMF FM o sytuacji na rynku walut.