waluty

Synonimy:
komentarz walutowy,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Waluty (110)

 • Impet wzrostowy na EURUSD nieco wyhamował

  Bieżący tydzień charakteryzuje się słabszym sentymentem na rynkach finansowych. Wzrost awersji do ryzyka przekłada się na silny popyt na aktywa, które są uznawane w czasach niepewności za bezpieczne. Motorem do wszelkich ruchów na rynku walutowym w ostatnim czasie pozostawały także nastroje rynkowe, jednakże w dniu dzisiejszym będzie nieco więcej danych makroekonomicznych.
 • Złoty idzie śladem EUR/USD

  Złoty w piątek lekko umacnia się do euro i traci do dolara. Polska waluta reaguje w ten sposób na zmiany na rynku EUR/USD, zupełnie ignorując opublikowane rano wyniki rodzimej gospodarki za ostatni kwartał 2015 roku.
 • Rynki ciągle szukają kierunku, lecz rosną szanse na odbicie

  Nastroje na najważniejszych rynkach ciągle pozostają niespokojne, widząc jednak szansę na pewną konsolidację, warto spojrzeć z dystansem na ostatnie tygodnie na rynkach. To co rzuca się w oczy bardzo wyraźnie to zdecydowana awersja do ryzykownych aktywów, która była widoczna praktycznie w przypadku wszystkich klas aktywów.
 • Złoto dobre na stres

  Czwartek na rynkach finansowych był wyjątkowo ciekawym dniem. Praktycznie każdy segment rynku zaoferował swym inwestorom wiele wrażeń. Traciły giełdy oraz dolar amerykański. Nerwowo było na wykresach ropy.
 • Rynek nie wierzy w podwyżki w USA

  Nie ma wątpliwości, że J. Yellen zawiodła rynki. Jeszcze przed wczorajszym przesłuchaniem przed Komisje Bankową niektórzy liczyli, że po środowym wystąpieniu, które wywołało niepokój na rynkach, prezes amerykańskiej Rezerwy Federalnej będzie chciała wlać nieco optymizmu w serca inwestorów. Niestety również we czwartek tak się nie stało.
 • Przerwać spiralę

  Indeksy giełdowe są niżej, rośnie złoto, silne są JPY, EUR i CHF. Tryb paniki pozostaje włączony, a płynność (a raczej jej brak) wciąż stanowi problem. Dziś dylematem dla inwestorów jest, czy zaufać danym makro (jeśli będą dobre), czy przygotowywać się na powrót chińskich kolegów po tygodniowej przerwie?
 • Złoty stabilny wraz z koszykiem CEE, pakiet danych w kalendarzu

  Piątkowy, poranny handel na rynku walutowym nie przynosi istotniejszych zmian na wycenie złotego. Polska waluta wyhamowała umocnienie wobec GBP oraz USD. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,4190 PLN za euro, 3,9107 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,0123 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,6522 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,136 proc. w przypadku obligacji 10-letnich.
 • Dzień, który przyniesie sporo publikacji

  W piątek rano eurodolar generalnie nadal utrzymuje dość wysokie poziomy, mamy bowiem 1,13 na wykresie. Oczywiście wczoraj kurs podchodził znacznie wyżej, nawet w rejon 1,1365, tak więc mimo wszystko jesteśmy świadkami korekty - nie zmienia to jednak znacząco ogólnego obrazu, w którym dolar jest słaby.
 • Ciekawe ruchy na jenie i franku, EUR/USD znalazł krótkoterminowy szczyt?

  Wprawdzie dzisiaj Japończycy mają Święto Założenia Państwa, to nie oznacza to wcale, że w tak napiętej sytuacji na rynkach finansowych na chwilę wolnego może pozwolić sobie Bank Japonii.
 • Defensywa w ofensywie

  Waluty gospodarek wschodzących, złoto i jen - to główne ofiary perspektywy zacieśniania polityki przez amerykańskie władze monetarne. Oczekiwanie na podwyżkę stóp było fundamentem długoterminowych trendów spadkowych w notowaniach poprzez kanał wzrostu rentowności długu USA.

Filmy - Waluty (3)

 • Rośnie popularność walut skandynawskich

  W najbliższych miesiącach zamierzamy rozszerzać ofertę walut skandynawskich. W tym momencie w odpowiedzi na oczekiwania klientów wprowadziliśmy koronę norweską, w planach jest także korona szwedzka ‒ wyjaśnia w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Marek Paciorkowski, dyrektor ds. rynków finansowych Aforti Exchange.
 • To będzie trudny rok dla euro. Bez zmian dla franka

  Euro ma przed sobą trudny rok na rynku światowym, dlatego że europejska gospodarka jest ciągle w nienajlepszej sytuacji, choć widać pewne oznaki poprawy. Na rynkach finansowych jest spokojniej, w dużym stopniu dzięki akcjom Europejskiego Banku Centralnego – mówi agencji informacyjnej Newseria Biznes Przemysław Kwiecień, główny ekonomista X-Trade Brokers.
 • Frank szwajcarski pod presją

  Przy zbyt panicznych informacjach - takich, jak te o sytuacji w Japonii - frank szwajcarski, uważany za bezpieczną walutę, zawsze drożeje - Krzysztof Berenda z RMF FM o sytuacji na rynku walut.