waluty

Synonimy:
komentarz walutowy,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Waluty (112)

 • Trump w obliczu dobrze znanych problemów

  Wtorkowa sesja na rynku walutowym należała do zdecydowanie ciekawszych, aczkolwiek na solidne podbicie zmienności par dolarowych należy poczekać do jutrzejszej decyzji Fed w sprawie poziomu prowadzonej polityki monetarnej. Tuż przed południem uwagę inwestorów próbowała zwrócić wyższa inflacja CPI z Wielkiej Brytanii (3,1 proc., konsensus: 3,0 proc.), która uplasowała się tuż pod sześcioletnimi maksimami.
 • Dryfowanie ku ciekawszemu

  Kiedy kalendarz dopiero w drugiej części tygodnia jest napakowany kluczowymi wydarzeniami, nie powinna dziwić poniedziałkowa flauta.
 • Polityka i inflacja w centrum uwagi

  Poniedziałkowa sesja na rynku walutowym upłynęła dość spokojnie, co nie powinno dziwić z uwagi na fakt, iż przed nami wciąż kilka kluczowych posiedzeń banków centralnych. Oprócz oświadczeń FED i EBC w tym tygodniu poznamy również decyzję SNB, a także Banku Anglii - wszystkie cztery kluczowe banki dla polskiego złotego. Z punktu widzenia polskiej gospodarki obecnie największa uwagę przyciąga zaprzysiężenie Mateusza Morawieckiego na stanowisko premiera oraz zaplanowane na dzisiaj expose.
 • Złoty konsoliduje, rynek czeka na banki centralne

  Wtorkowy, poranny handel na rynku walutowym nie przynosi większych zmian na wycenie PLN.
 • Dwa wymiary politycznego poniedziałku

  Początek tygodnia na rynku walutowym nie należał do wysoce spektakularnych. Do chwilowego odpływu kapitału w stronę bezpiecznych przystani przyczyniły się doniesienia z Nowego Jorku, gdzie potwierdzono przeprowadzenie ataku z wykorzystaniem improwizowanej bomby. Na czele koszyka walut G10 w dalszej mierze plasuje się nowozelandzki dolar.
 • Są już kontrakty terminowe na bitcoina

  Są już kontrakty terminowe na bitcoina

  W niedzielę po raz pierwszy uruchomiono notowania kontraktów terminowych na bitcoina. To dzieło spółki Cboe Global Markets, podczas gdy firma CME Group chce zrobić to samo za tydzień.
 • Raport z amerykańskiego rynku pracy w centrum uwagi

  Wydarzeniem dzisiejszego dnia jest publikacja raportu z amerykańskiego rynku pracy. Konsensus rynkowy zakłada, że w listopadzie w sektorze pozarolniczym powstanie 200 tys. nowych etatów wobec wzrostu o 261 tys. w październiku,, co z kolei było odwróceniem słabszych tendencji obserwowanych we wrześniu i wywołanych złymi warunkami pogodowymi. Spodziewana jest także stabilizacja stopy bezrobocia na poziomie 4,1 proc.
 • USD na fali

  Piątkowa sesja rozpoczęła się pod znakiem umocnienia amerykańskiej waluty, co oznacza, że kurs EURUSD spada już czwarty kolejny dzień i schodzi poniżej 1.1740 przebijając 50-sesyjną średnią kroczącą. Spory wpływ na kondycje dolara ma oddalenie perspektywy tzw. government shutdown. Wczoraj Izba Reprezentantów stosunkiem głosów 235-193 i Senat (81-14), zagłosowały za przedłużeniem porozumienia dotyczącego finansowania rządu do 22 grudnia, co odsuwa w czasie negatywne ryzyko dla amerykańskiej waluty.
 • Payrolle? BREXIT!

  Koniec tygodnia na rynku walutowym nie będzie należał do szczególnie leniwych.
 • O zatrudnieniu w Stanach

  O 14:30 w Stanach ukażą się dane o zatrudnieniu w Stanach Zjednoczonych, tzn. o jego zmianie w listopadzie. A także - o bezrobociu i płacy godzinowej. Im będą lepsze, tym lepiej dla dolara. Na razie eurodolar lokuje się na poziomie 1,1745-50. A zatem jest dość nisko, dolar nadal ma sporo siły.

Filmy - Waluty (5)

 • Czy kryptowaluty zagoszczą w bankach?

  Nie można ich dotknąć, schować do portfela, zobaczymy je tylko na ekranie komputera i innych urządzeń – to kryptowaluty, które budzą coraz więcej emocji. Ten środek płatniczy nie jest jeszcze akceptowany przez banki. Czy to się zmieni?
 • Waluty surowcowe mogą być inwestycyjnym czarnym koniem. Najlepsze perspektywy stwarza dolar nowozelandzki

  Dolar nowozelandzki może się okazać inwestycyjnym czarnym koniem – uważa Anna Wrzesińska z DM Noble Securities. Powodem jest oczekiwane odbicie na rynku surowcowym, a także relatywnie wysokie stopy procentowe utrzymywane przez Bank Rezerwy Nowej Zelandii. Znacznie gorsze są natomiast perspektywy dla funta brytyjskiego i franka szwajcarskiego. W przypadku Wielkiej Brytanii inwestorzy boją się ewentualnego brexitu, natomiast walucie Szwajcarów szkodą ujemne stopy procentowe oraz deklaracje ze strony SNB. – Jako czarnego konia na 2016 rok obstawiałabym raczej waluty surowcowe, takie jak dolar australijski, kanadyjski czy nowozelandzki. Powodem jest oczekiwane w II półroczu odbicie na rynku surowców. Dodatkowo tamtejsze banki nie wyceniają obecnie dalszych obniżek stóp, co powinno pozytywnie wpłynąć na notowania tych walut – mówi Anna Wrzesińska, analityk walutowy Domu Maklerskiego Noble Securities.
 • Rośnie popularność walut skandynawskich

  W najbliższych miesiącach zamierzamy rozszerzać ofertę walut skandynawskich. W tym momencie w odpowiedzi na oczekiwania klientów wprowadziliśmy koronę norweską, w planach jest także korona szwedzka ‒ wyjaśnia w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Marek Paciorkowski, dyrektor ds. rynków finansowych Aforti Exchange.
 • To będzie trudny rok dla euro. Bez zmian dla franka

  Euro ma przed sobą trudny rok na rynku światowym, dlatego że europejska gospodarka jest ciągle w nienajlepszej sytuacji, choć widać pewne oznaki poprawy. Na rynkach finansowych jest spokojniej, w dużym stopniu dzięki akcjom Europejskiego Banku Centralnego – mówi agencji informacyjnej Newseria Biznes Przemysław Kwiecień, główny ekonomista X-Trade Brokers.