waluty

Synonimy:
komentarz walutowy,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Waluty (110)

 • Helikopter jenów

  Poranek na rynku walutowym przyniósł niemałe zaskoczenie w postaci dalszego luzowania ze strony Banku Japonii. Działania BoJ wyraźnie zaskoczyły rynki, co doprowadziło do potężnej wyprzedaży japońskiej waluty. Kluczową figurą, którą poznamy w dniu dzisiejszym będzie inflacja PCE na rynku amerykańskim.
 • Jen japoński w opałach

  Po potężnych ruchach na rynku walutowym z środy, wczorajszy dzień przyniósł już nieco mniej wrażeń. Początkowe umocnienie dolara napotkało na problemy. Do odwilży doszło natomiast na rynku rosyjskim.
 • Działania BoJ zaskakują rynek

  Wydarzeniem, które nad ranem dość nieoczekiwanie zogniskowało uwagę uczestników rynku okazało się posiedzenie Banku Japonii. Władze monetarne bowiem niespodziewanie podniosły docelową sumę, o którą zwiększać będą bazę monetarną w ciągu roku z 60 - 70 bln JPY do 80 bln JPY (poprzez zakup m. in. japońskich obligacji rządowych).
 • Pozytywnie szokująca decyzja BOJ

  Bank Japonii zaskoczył rynek, zwiększając poziom skupu obligacji do około 727 mld USD rocznie. Program luzowania ilościowego będzie w opinii BOJ kontynuowany tak długo, jak tylko będzie to konieczne.
 • Podwójny cios w jena

  Niespodziewana decyzja Banku Japonii oraz zapowiedź agresywniejszych inwestycji państwowego funduszu emerytalnego podbiły indeks Nikkei i złamały kurs jena, który jest najsłabszy do dolara od siedmiu lat.
 • Siła waluty USA

  O godzinie 8:00 poznamy niemieckie dane o sprzedaży detalicznej za wrzesień. Prognoza to wzrost o 1,2 proc. w skali rocznej i spadek o 1,0 proc. m/m (poprzednie, sierpniowe wyniki, to +0,1 proc. r/r i +2,5 proc. m/m). Naturalnie dobry odczyt może znów skierować uwagę graczy na euro, aczkolwiek ewentualna zwyżka kursu głównej pary nie zaprowadzi nas wysoko, startujemy bowiem z niskich poziomów. Dość powiedzieć, że obecnie - kwadrans po szóstej - znajdujemy się w okolicach 1,2575 - 1,2580.
 • Goldman Sachs: Na rynku walutowym euro będzie tanieć, dolar drożeć, a złoty pozostanie stabilny

  Goldman Sachs: Na rynku walutowym euro będzie tanieć, dolar drożeć, a złoty pozostanie stabilny

  Na rynku walutowym w najbliższych miesiącach euro powinno się osłabiać, a dolar umacniać. Analitycy największych wahań oczekują na rynkach wschodzących. Złoty jednak będzie należał do stabilnych walut.
 • Złoty traci do dolara po FED

  Czwartkowy, poranny handel na rynku złotego przynosi stabilizację kwotowań polskiej waluty wobec euro i franka oraz spadek wyceny względem dolara amerykańskiego. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,2155 PLN za euro, 3,3450 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,4959 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu wynoszą 2,606% w przypadku obligacji 10-letnich.
 • Oczekiwanie na FOMC

  Ostatnimi dniami obserwujemy lekkie osłabienie się dolara. Sytuacja ta utrzymuje się do dnia dzisiejszego i wskazuje, że rynek ustawia się pod gołębi komunikat FOMC. Dzisiaj poznamy również decyzję RBNZ. Natomiast do dolara silnie traciła dzisiaj korona norweska, co związane było ze słabym odczytem stopy bezrobocia w Norwegii.
 • Wciąż w oczekiwaniu

  Po 19:00 dowiemy się, czy Fed zmienił stopy procentowe dla dolara (ale na pewno tego teraz nie zrobi), a także - jak FOMC ocenia obecną sytuację amerykańskiej waluty i gospodarki. Wydaje się, że komunikat będzie miał względnie gołębi wydźwięk, choć program QE zostanie wygaszony. Taki gołębi wydźwięk i tak jednak nie powinien spowodować trwałego wyjścia ponad opory na 1,2840 i 1,2885, niemniej ruch do 1,28 byłby zupełnie naturalny. Po drugiej stronie mamy mniej więcej 1,2630-35, wątpliwe, by nawet bardzo jastrzębia wymowa doprowadziła nas niżej.

Filmy - Waluty (2)

 • To będzie trudny rok dla euro. Bez zmian dla franka

  Euro ma przed sobą trudny rok na rynku światowym, dlatego że europejska gospodarka jest ciągle w nienajlepszej sytuacji, choć widać pewne oznaki poprawy. Na rynkach finansowych jest spokojniej, w dużym stopniu dzięki akcjom Europejskiego Banku Centralnego – mówi agencji informacyjnej Newseria Biznes Przemysław Kwiecień, główny ekonomista X-Trade Brokers.
 • Frank szwajcarski pod presją

  Przy zbyt panicznych informacjach - takich, jak te o sytuacji w Japonii - frank szwajcarski, uważany za bezpieczną walutę, zawsze drożeje - Krzysztof Berenda z RMF FM o sytuacji na rynku walut.