waluty

Synonimy:
komentarz walutowy,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Waluty (108)

 • Surowcowe trio w opałach

  Na koniec miesiąca przepływy kapitału na rynku walutowym potrafią być oderwane od bazowych trendów, jednak na głównych walutach na starcie europejskiej części handlu dominuje spokój. Waluty surowcowe liżą rany po czwartkowej przecenie napędzanej słabością rynku surowców i nasilającym się oczekiwaniom łagodzenia polityki pieniężnej.
 • Dziś poznamy amerykańskie PKB

  Już o godzinie ósmej dowiemy się, jak kształtowała się sprzedaż detaliczna w Niemczech w grudniu ubiegłego roku. Może być to pewien prognostyk co do kursu eurodolara - dobry odczyt zapewne umocni euro, a w każdym razie nie wpłynie spadkowo na EUR/USD, słaby może sprowadzić notowania nieco niżej, ale mimo wszystko nie przecenialibyśmy jego roli.
 • Rynkowe spekulacje przed FED

  Inwestorzy na rynku dolara zaczynają się niecierpliwić. Wygląda na to, że komunikat FED musiałby dać inwestorom mocne argumenty uzasadniające możliwość zacieśnienia polityki w najbliższe wakacje.
 • W oczekiwaniu na komunikat FOMC

  Podczas wtorkowej sesji dominowały mieszane publikacje z gospodarki amerykańskiej, które ostatecznie przyczyniły się do osłabienia dolara względem innych walut.
 • Pierwsze obawy dotyczące dolara

  Po spokojnym przyjęciu wyników wyborów w Grecji, euro zadziwia ponownie. W środę wspólna waluta zyskała ponad 1.2% do dolara. Rynek walutowy ma już nowy leitmotiv, na który wczoraj stawiano.
 • Czym i czy w ogóle niepokoi się Fed?

  Długie pozycje w USD w ostatnich godzinach były redukowane, gdyż słabsze dane makro z USA oraz wyniki spółek z Wall Street podnoszą wątpliwości, czy FOMC nie złagodzi stanowiska z powodu siły dolara? EUR/USD został pchnięty ponad 1,14, choć rynek wygląda, jakby badał, na ile można podciągnąć kurs, zanim podaż znów zaatakuje.
 • Wygórowane oczekiwania przed decyzją FOMC

  Jak na razie bieżący tydzień upływa pod znakiem korekty siły amerykańskiego dolara oraz wzrostu wartości wspólnej waluty.
 • Silne wahania CHF przyćmiły dane z Polski

  Silne wahania CHF przyćmiły dane z Polski

  Silne wahania szwajcarskiego franka skoncentrowały dziś większą uwagę i wywołały dużo większe emocje niż seria danych makroekonomicznych z polskiej gospodarki, opublikowana dziś przez Główny Urząd Statystyczny.

Filmy - Waluty (2)

 • To będzie trudny rok dla euro. Bez zmian dla franka

  Euro ma przed sobą trudny rok na rynku światowym, dlatego że europejska gospodarka jest ciągle w nienajlepszej sytuacji, choć widać pewne oznaki poprawy. Na rynkach finansowych jest spokojniej, w dużym stopniu dzięki akcjom Europejskiego Banku Centralnego – mówi agencji informacyjnej Newseria Biznes Przemysław Kwiecień, główny ekonomista X-Trade Brokers.
 • Frank szwajcarski pod presją

  Przy zbyt panicznych informacjach - takich, jak te o sytuacji w Japonii - frank szwajcarski, uważany za bezpieczną walutę, zawsze drożeje - Krzysztof Berenda z RMF FM o sytuacji na rynku walut.