waloryzacja rent i emerytur

Artykuły - Waloryzacja rent i emerytur (4)

 • Skromna waloryzacja emerytur i rent

  Skromna waloryzacja emerytur i rent

  Tegoroczna podwyżka świadczeń w ramach waloryzacji emerytur i rent będzie bardzo skromna. Od jutra najniższa emerytura i renta wzrośnie o nieco ponad 13 złotych, a przeciętna o niespełna 30 złotych.
 • Emeryci i renciści dostaną wyższe świadczenia - rusza waloryzacja

  Emeryci i renciści dostaną wyższe świadczenia - rusza waloryzacja

  Rusza coroczna waloryzacja rent i emerytur. Od 1 marca świadczenia wzrosną o 1,6 proc. Nową wysokość świadczeń ZUS przekaże ubezpieczonym na piśmie. Waloryzacji dokonuje się z urzędu, nie należy składać w tej sprawie żadnych wniosków.
 • Emerytury w górę średnio o 32 złote

  Emerytury w górę średnio o 32 złote

  O 1,6 proc. zwiększą się w tym roku renty i emerytury. GUS podał wskaźnik realnego wzrostu przeciętnego wynagrodzenia w 2013 r. potrzebny do obliczenia waloryzacji świadczeń. Jak podwyżka przełoży się na portfele? Emerytura minimalna wzrośnie o 13 zł, a przeciętna, która wyniosła w III kw. 2013 r. 1983 zł, będzie wyższa o 32 zł. Procentowo to najniższa waloryzacja od 2002 r.
 • Emerytury i renty wzrosną od marca

  Emerytury i renty wzrosną od marca

  W tym roku emeryci i renciści dostaną jedną z najmniejszych podwyżek od lat. W ramach marcowej waloryzacji ich świadczenia wzrosną bowiem o 1,6 proc. - pisze "Gazeta Wyborcza".
 • Waloryzacja rent i emerytur

  Waloryzacja rent i emerytur

  Rząd zastanawia się jak podwyższyć najniższe emerytury i renty.
 • Rewolucyjne zmiany w waloryzacji rent i emerytur?

  Rewolucyjne zmiany w waloryzacji rent i emerytur?

  Minister pracy i polityki społecznej chce dyskusji o zasadach waloryzacji rent i emerytur. Władysław Kosiniak-Kamysz zapowiedział, że jeszcze w styczniu może odbyć się spotkanie w tej sprawie z pracodawcami i związkami zawodowymi.
 • "Gazeta Wyborcza": Emerytury sprawiedliwsze

  Minister pracy będzie rozmawiał z pracodawcami i związkowcami o zmianie zasad waloryzacji rent i emerytur dla 9 mln seniorów, zapowiada "Gazeta Wyborcza".
 • Fałszywe uzasadnienia pośpiechu legislacyjnego ws. zmian w systemie emerytalnym

  Fałszywe uzasadnienia pośpiechu legislacyjnego ws. zmian w systemie emerytalnym

  Forum Obywatelskiego Rozwoju ostrzega przed szkodliwym dla przyszłych emerytów i polskiej gospodarki zmiany w systemie emerytalnym przepchnięto przez Parlament w ekspresowym tempie uzasadniając ten pośpiech co najmniej trzema fałszywymi argumentami: potrzebą waloryzacji "przenoszonych" środków, wypłatą świadczeń z filaru kapitałowego i wzmocnieniem konstytucyjności ustawy.
 • Ceny stop, emerytury stop

  Z powodu niskiej inflacji emeryci dostaną w przyszłym roku jedną z najniższych podwyżek od lat. Cieszyć się może minister finansów, który nie będzie musiał zbyt wiele wydawać - informuje "Gazeta Wyborcza".
 • W przyszłym roku niższa podwyżka emerytur i rent

  W przyszłym roku niższa podwyżka emerytur i rent

  Jeśli sprawdzą się rządowe prognozy, w 2014 r. świadczeniorcy mogą się spodziewać niewielkiego, bo tylko 2-procentowego podniesienia swoich wypłat z ZUS. Wzrośnie wysokość m.in. świadczenia przedemerytalnego i renty socjalnej. Przeciętnie o niespełna 40 zł.

Filmy - Waloryzacja rent i emerytur (2)

 • "Proponowany sposób waloryzacji jest krzywdzący dla emerytów"

  To, co proponuje rząd jest krzywdzące dla emerytów i rencistów, ponieważ waloryzacja ustawowa to jest przede wszystkim inflacja i nie mniej niż 20 proc. przeciętnego wzrostu płac – mówi Agencji Informacyjnej Newseria Wiesława Taranowska, wiceprzewodnicząca OPZZ. – Szkoda, że rząd nie usiadł do stołu ze związkami zawodowymi i nie porozmawialiśmy o waloryzacji emerytur i rent, mając na uwadze rozwarstwienie społeczne oraz sytuację emerytów i rencistów w naszym kraju – dodaje.
 • Tusk o waloryzacji rent i emerytur

  Proponujemy, aby przez jakiś waloryzacja miała charakter kwotowy, a nie procentowy - mówił premier Donald Tusk w swoim expose.