waloryzacja rent i emerytur

Artykuły - Waloryzacja rent i emerytur (4)

 • 

Premier Tusk zapowiada waloryzację procentową

  Premier Tusk zapowiada waloryzację procentową

  Premier Donald Tusk zapowiedział podczas środowego wystąpienia w Sejmie, że rząd chce wprowadzenia w 2015 roku waloryzacji procentowej świadczeń emerytalno-rentowych. Szef rządu wyjaśnił, że zmiana wyliczenia wskaźnika waloryzacji podyktowana jest niską inflacji w bieżącym roku.
 • Piechociński zapowiada mniejsze podatki zamiast waloryzacji

  Piechociński zapowiada mniejsze podatki zamiast waloryzacji

  Koalicja rządowa rozważa wprowadzenie wyższej kwoty wolnej w podatku dochodowym zamiast kwotowej waloryzacji emerytur - powiedział w wywiadzie dla "Dziennika Gazety Prawnej" wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński. W tym roku wzrost PKB w Polsce powinien sięgnąć 3 proc. - ocenia wicepremier, minister gospodarki.
 • Rewolucja w systemie podatkowym: Zmiany w PIT i waloryzacja mieszana

  Rewolucja w systemie podatkowym: Zmiany w PIT i waloryzacja mieszana

  Rząd wyciąga rękę do najmniej zarabiających. Mają być zmiany w PIT i zapowiadana przez nas wcześniej waloryzacja mieszana. Na rewolucji w systemie podatkowym ktoś będzie też musiał stracić.
 • Waloryzacja emerytur 2015: Najwięcej zyskają najbiedniejsi

  Waloryzacja emerytur 2015: Najwięcej zyskają najbiedniejsi

  Waloryzacja procentowa będzie utrzymana. Nie będzie mogła być niższa niż ustalona kwota. Najpewniej 35 zł. Rząd zastanawiał się, czy w przyszłym roku utrzymać obecny mechanizm waloryzacji rent i emerytur (zwiększają się o określony procent, wyliczany na podstawie inflacji i tempa wzrostu wynagrodzeń w gospodarce), czy zastąpić go waloryzacją kwotową.
 • Mundurowi zbiorowo maszerują do sądu

  Mundurowi zbiorowo maszerują do sądu

  750 milionów złotych może kosztować publiczną kasę brak waloryzacji płac funkcjonariuszy - pisze "Dziennik Gazeta Prawna". Mundurowi zbiorowo maszerują do sądu.
 • Emerytom po równo. Po 37 zł

  Emerytom po równo. Po 37 zł

  Projekt zmiany konstytucji, który zakłada jednakowe podwyżki świadczeń dla każdego, ma wstępne poparcie nie tylko PO, PSL i PiS. Waloryzacja kwotowa już od 2015 roku?
 • Kosiniak-Kamysz o kwotowej waloryzacji rent i emerytur

  Minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz chce wprowadzić do konstytucji zapis o kwotowej waloryzacji rent i emerytur.
 • Waloryzacja emerytur: Wysokich podwyżek nie będzie

  Waloryzacja emerytur: Wysokich podwyżek nie będzie

  Niska inflacja uderzy w portfele emerytów. Nasi seniorzy mogą zapomnieć o dużych podwyżkach emerytur. I to nie tylko w 2015 roku.
 • Emerytury rosną szybciej niż płace, ale cieszyć się nie ma z czego

  Emerytury rosną szybciej niż płace, ale cieszyć się nie ma z czego

  Przeciętna emerytura i renta jest wyższa od tej z 2000 r. o 129 proc. W tym czasie średnie wynagrodzenie wzrosło o 104,5 proc. Emeryci jednak wciąż narzekają na niskie świadczenia, pracodawcy na wysokie koszty pracy, w tym składki na ubezpieczenie społeczne, a rząd na wysokie zadłużenie, między innymi wynikające z konieczności dopłacania do emerytur.
 • Skromna waloryzacja emerytur i rent

  Skromna waloryzacja emerytur i rent

  Tegoroczna podwyżka świadczeń w ramach waloryzacji emerytur i rent będzie bardzo skromna. Od jutra najniższa emerytura i renta wzrośnie o nieco ponad 13 złotych, a przeciętna o niespełna 30 złotych.

Filmy - Waloryzacja rent i emerytur (2)

 • "Proponowany sposób waloryzacji jest krzywdzący dla emerytów"

  To, co proponuje rząd jest krzywdzące dla emerytów i rencistów, ponieważ waloryzacja ustawowa to jest przede wszystkim inflacja i nie mniej niż 20 proc. przeciętnego wzrostu płac – mówi Agencji Informacyjnej Newseria Wiesława Taranowska, wiceprzewodnicząca OPZZ. – Szkoda, że rząd nie usiadł do stołu ze związkami zawodowymi i nie porozmawialiśmy o waloryzacji emerytur i rent, mając na uwadze rozwarstwienie społeczne oraz sytuację emerytów i rencistów w naszym kraju – dodaje.
 • Tusk o waloryzacji rent i emerytur

  Proponujemy, aby przez jakiś waloryzacja miała charakter kwotowy, a nie procentowy - mówił premier Donald Tusk w swoim expose.