waloryzacja rent i emerytur

Artykuły - Waloryzacja rent i emerytur (4)

 • Najniższe świadczenie wyniesie 880,45 złotych

  Przyszłoroczna waloryzacja emerytur wyniesie co najmniej 36 zł - wynika z uchwalonej wczoraj noweli ustawy o emeryturach i rentach z FUS. Zmiany wprowadzają w 2015 r. jednorazową waloryzację procentowo-kwotową.
 • Koszty zmian mechanizmu waloryzacji świadczeń emerytalno-rentowych w 2015 r.

  Koszty zmian mechanizmu waloryzacji świadczeń emerytalno-rentowych w 2015 r.

  Sejm uchwalił dziś zmiany w mechanizmie zasad waloryzacji rent i emerytur w 2015 r. Pracodawcy RP opracowali materiał, który przedstawia szacunki organizacji dotyczące kosztów wprowadzonych rozwiązań w perspektywie przyszłych lat.
 • Ważne: Emeryci zamiast 9 dostaną 36 złotych

  Ważne: Emeryci zamiast 9 dostaną 36 złotych

  Emeryci i renciści w przyszłym roku się odkują na kwotę... 36 złotych.
 • Projekt dotyczący waloryzacji rent i emerytur w 2015 r.

  Projekt dotyczący waloryzacji rent i emerytur w 2015 r.

  Projektem ustawy zmieniającej zasady waloryzacji rent i emerytur w 2015 r. zajmie się dzisiaj Stały Komitet Rady Ministrów. Projekt zakłada, że w przyszłym roku minimalna kwota podwyżki wynieść ma 36 zł. Według MPiPS, zyska na tym ponad 90 proc. emerytów.
 • 

Premier Tusk zapowiada waloryzację procentową

  Premier Tusk zapowiada waloryzację procentową

  Premier Donald Tusk zapowiedział podczas środowego wystąpienia w Sejmie, że rząd chce wprowadzenia w 2015 roku waloryzacji procentowej świadczeń emerytalno-rentowych. Szef rządu wyjaśnił, że zmiana wyliczenia wskaźnika waloryzacji podyktowana jest niską inflacji w bieżącym roku.
 • Piechociński zapowiada mniejsze podatki zamiast waloryzacji

  Piechociński zapowiada mniejsze podatki zamiast waloryzacji

  Koalicja rządowa rozważa wprowadzenie wyższej kwoty wolnej w podatku dochodowym zamiast kwotowej waloryzacji emerytur - powiedział w wywiadzie dla "Dziennika Gazety Prawnej" wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński. W tym roku wzrost PKB w Polsce powinien sięgnąć 3 proc. - ocenia wicepremier, minister gospodarki.
 • Rewolucja w systemie podatkowym: Zmiany w PIT i waloryzacja mieszana

  Rewolucja w systemie podatkowym: Zmiany w PIT i waloryzacja mieszana

  Rząd wyciąga rękę do najmniej zarabiających. Mają być zmiany w PIT i zapowiadana przez nas wcześniej waloryzacja mieszana. Na rewolucji w systemie podatkowym ktoś będzie też musiał stracić.
 • Waloryzacja emerytur 2015: Najwięcej zyskają najbiedniejsi

  Waloryzacja emerytur 2015: Najwięcej zyskają najbiedniejsi

  Waloryzacja procentowa będzie utrzymana. Nie będzie mogła być niższa niż ustalona kwota. Najpewniej 35 zł. Rząd zastanawiał się, czy w przyszłym roku utrzymać obecny mechanizm waloryzacji rent i emerytur (zwiększają się o określony procent, wyliczany na podstawie inflacji i tempa wzrostu wynagrodzeń w gospodarce), czy zastąpić go waloryzacją kwotową.
 • Mundurowi zbiorowo maszerują do sądu

  Mundurowi zbiorowo maszerują do sądu

  750 milionów złotych może kosztować publiczną kasę brak waloryzacji płac funkcjonariuszy - pisze "Dziennik Gazeta Prawna". Mundurowi zbiorowo maszerują do sądu.
 • Emerytom po równo. Po 37 zł

  Emerytom po równo. Po 37 zł

  Projekt zmiany konstytucji, który zakłada jednakowe podwyżki świadczeń dla każdego, ma wstępne poparcie nie tylko PO, PSL i PiS. Waloryzacja kwotowa już od 2015 roku?

Filmy - Waloryzacja rent i emerytur (2)

 • "Proponowany sposób waloryzacji jest krzywdzący dla emerytów"

  To, co proponuje rząd jest krzywdzące dla emerytów i rencistów, ponieważ waloryzacja ustawowa to jest przede wszystkim inflacja i nie mniej niż 20 proc. przeciętnego wzrostu płac – mówi Agencji Informacyjnej Newseria Wiesława Taranowska, wiceprzewodnicząca OPZZ. – Szkoda, że rząd nie usiadł do stołu ze związkami zawodowymi i nie porozmawialiśmy o waloryzacji emerytur i rent, mając na uwadze rozwarstwienie społeczne oraz sytuację emerytów i rencistów w naszym kraju – dodaje.
 • Tusk o waloryzacji rent i emerytur

  Proponujemy, aby przez jakiś waloryzacja miała charakter kwotowy, a nie procentowy - mówił premier Donald Tusk w swoim expose.