waloryzacja rent i emerytur

Artykuły - Waloryzacja rent i emerytur (4)

 • Waloryzacja emerytur 2015: Najwięcej zyskają najbiedniejsi

  Waloryzacja emerytur 2015: Najwięcej zyskają najbiedniejsi

  Waloryzacja procentowa będzie utrzymana. Nie będzie mogła być niższa niż ustalona kwota. Najpewniej 35 zł. Rząd zastanawiał się, czy w przyszłym roku utrzymać obecny mechanizm waloryzacji rent i emerytur (zwiększają się o określony procent, wyliczany na podstawie inflacji i tempa wzrostu wynagrodzeń w gospodarce), czy zastąpić go waloryzacją kwotową.
 • Mundurowi zbiorowo maszerują do sądu

  Mundurowi zbiorowo maszerują do sądu

  750 milionów złotych może kosztować publiczną kasę brak waloryzacji płac funkcjonariuszy - pisze "Dziennik Gazeta Prawna". Mundurowi zbiorowo maszerują do sądu.
 • Emerytom po równo. Po 37 zł

  Emerytom po równo. Po 37 zł

  Projekt zmiany konstytucji, który zakłada jednakowe podwyżki świadczeń dla każdego, ma wstępne poparcie nie tylko PO, PSL i PiS. Waloryzacja kwotowa już od 2015 roku?
 • Kosiniak-Kamysz o kwotowej waloryzacji rent i emerytur

  Minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz chce wprowadzić do konstytucji zapis o kwotowej waloryzacji rent i emerytur.
 • Waloryzacja emerytur: Wysokich podwyżek nie będzie

  Waloryzacja emerytur: Wysokich podwyżek nie będzie

  Niska inflacja uderzy w portfele emerytów. Nasi seniorzy mogą zapomnieć o dużych podwyżkach emerytur. I to nie tylko w 2015 roku.
 • Emerytury rosną szybciej niż płace, ale cieszyć się nie ma z czego

  Emerytury rosną szybciej niż płace, ale cieszyć się nie ma z czego

  Przeciętna emerytura i renta jest wyższa od tej z 2000 r. o 129 proc. W tym czasie średnie wynagrodzenie wzrosło o 104,5 proc. Emeryci jednak wciąż narzekają na niskie świadczenia, pracodawcy na wysokie koszty pracy, w tym składki na ubezpieczenie społeczne, a rząd na wysokie zadłużenie, między innymi wynikające z konieczności dopłacania do emerytur.
 • Skromna waloryzacja emerytur i rent

  Skromna waloryzacja emerytur i rent

  Tegoroczna podwyżka świadczeń w ramach waloryzacji emerytur i rent będzie bardzo skromna. Od jutra najniższa emerytura i renta wzrośnie o nieco ponad 13 złotych, a przeciętna o niespełna 30 złotych.
 • Emeryci i renciści dostaną wyższe świadczenia - rusza waloryzacja

  Emeryci i renciści dostaną wyższe świadczenia - rusza waloryzacja

  Rusza coroczna waloryzacja rent i emerytur. Od 1 marca świadczenia wzrosną o 1,6 proc. Nową wysokość świadczeń ZUS przekaże ubezpieczonym na piśmie. Waloryzacji dokonuje się z urzędu, nie należy składać w tej sprawie żadnych wniosków.
 • Emerytury w górę średnio o 32 złote

  Emerytury w górę średnio o 32 złote

  O 1,6 proc. zwiększą się w tym roku renty i emerytury. GUS podał wskaźnik realnego wzrostu przeciętnego wynagrodzenia w 2013 r. potrzebny do obliczenia waloryzacji świadczeń. Jak podwyżka przełoży się na portfele? Emerytura minimalna wzrośnie o 13 zł, a przeciętna, która wyniosła w III kw. 2013 r. 1983 zł, będzie wyższa o 32 zł. Procentowo to najniższa waloryzacja od 2002 r.
 • Emerytury i renty wzrosną od marca

  Emerytury i renty wzrosną od marca

  W tym roku emeryci i renciści dostaną jedną z najmniejszych podwyżek od lat. W ramach marcowej waloryzacji ich świadczenia wzrosną bowiem o 1,6 proc. - pisze "Gazeta Wyborcza".

Filmy - Waloryzacja rent i emerytur (2)

 • "Proponowany sposób waloryzacji jest krzywdzący dla emerytów"

  To, co proponuje rząd jest krzywdzące dla emerytów i rencistów, ponieważ waloryzacja ustawowa to jest przede wszystkim inflacja i nie mniej niż 20 proc. przeciętnego wzrostu płac – mówi Agencji Informacyjnej Newseria Wiesława Taranowska, wiceprzewodnicząca OPZZ. – Szkoda, że rząd nie usiadł do stołu ze związkami zawodowymi i nie porozmawialiśmy o waloryzacji emerytur i rent, mając na uwadze rozwarstwienie społeczne oraz sytuację emerytów i rencistów w naszym kraju – dodaje.
 • Tusk o waloryzacji rent i emerytur

  Proponujemy, aby przez jakiś waloryzacja miała charakter kwotowy, a nie procentowy - mówił premier Donald Tusk w swoim expose.