wał przeciwpowodziowy

Artykuły - Wał przeciwpowodziowy (2)

 • Naukowcy opracowują model nowoczesnego wału przeciwpowodziowego

  Nowoczesny wał przeciwpowodziowy, który ma być trwalszy i tańszy od używanych obecnie tradycyjnych umocnień, opracowują naukowcy z Politechniki Gdańskiej. Proponują, by głównym budulcem wału był popiół składowany przy elektrowniach.
 • Wrocław: Nowy wał osłoni osiedle Kozanów

  We Wrocławiu rozpoczęła się budowa nowego kolektora oraz wału przeciwpowodziowego, który ma osłonić przed wodą osiedle Kozanów. Koszt całej inwestycji to około 25 mln zł. Ma ona zostać zakończona do maja 2013 roku.
 • Wyremontowano wał, który pękł podczas powodzi

  Wyremontowano wał, który pękł podczas powodzi

  1 mln 740 tys. zł kosztowała naprawa wału przeciwpowodziowego na Wiśle w Krakowie, który pękł podczas ubiegłorocznej powodzi. Remont przeprowadziła gmina, ale środki pochodziły z rezerwy celowej budżetu państwa na usuwanie skutków klęsk żywiołowych.
 • Kraków: Czy zdążą naprawić wał przed kolejną powodzią?

  Kraków: Czy zdążą naprawić wał przed kolejną powodzią?

  Wał przy ulicy Nowohuckiej w Krakowie, przerwany w maju zeszłego roku, do tej pory nie został naprawiony.
 • Dwa alarmy i przerwany wał kołoTrzebnicy

  Dwa alarmy powodziowe - we Wrocławiu i Żmigrodzie - obowiązują na Dolnym Śląsku, gdzie stan wód w rzekach jest bardzo wysoki. Pod Trzebnicą rzeka przerwała wał i zalała na niewielkim odcinku drogę krajową nr 5. Trasa jest przejezdna, ale sytuacja jest poważna.
 • Wał ochroni Kozanów przed wodą

  Najprawdopodobniej w sierpniu 2011 roku rozpocznie się budowa wału przeciwpowodziowego, który osłoni przed wodą wrocławskie osiedle Kozanów. Koszt budowy wału o długości ok. 1200 m to ponad 21 mln złotych.
 • Spada poziom Wisły w Wyszogrodzie

  Spada poziom Wisły w Wyszogrodzie

  Poziom Wisły w rejonie Wyszogrodu (Mazowieckie) zaczął się obniżać. Rzeka podnosi się nadal w okolicach Kępy Polskiej. Według powiatowego sztabu kryzysowego w Płocku, to efekt spływania Wisłą fali wezbraniowej od strony Warszawy.
 • Wzrasta poziom Wisły w Wyszogrodzie i Kępie Polskiej

  Wzrasta poziom Wisły w Wyszogrodzie i Kępie Polskiej

  Wzrasta poziom Wisły w rejonie Wyszogrodu i Kępy Polskiej. Woda z wezbranej rzeki podeszła pod naprawiany wał w Świniarach i Dobrzykowie. W ocenie powiatowego sztabu kryzysowego w Płocku, nie ma groźby przerwania wału.
 • Przerwano naprawę wału w Świniarach i Dobrzykowie

  Obfite opady śniegu i niskie temperatury spowodowały wstrzymanie robót przy naprawie wału przeciwpowodziowego w Świniarach i Dobrzykowie pod Płockiem (Mazowieckie). Zgodnie z ostatnim harmonogramem, naprawa miała potrwać do końca listopada.
 • W powiecie płockim odwołano alarm powodziowy

  W powiecie płockim odwołano alarm powodziowy

  W związku ze spadkiem poziomu Wisły w siedmiu nadwiślańskich gminach powiatu płockiego (woj. mazowieckie) odwołano we wtorek alarm powodziowy, który obowiązywał tam od 6 września.