w polsce

Artykuły - W polsce (0)

 • Poczta Polska zwiększa zatrudnienie i poszukuje nowych pracowników

  Poczta Polska zwiększa zatrudnienie i poszukuje nowych pracowników

  Od 2016 r. Poczta Polska, największy pracodawca w Polsce, zwiększyła zatrudnienie o ponad 2,5 tys. pracowników. Nowe osoby do pracy w spółce (m.in. listonosze, pracownicy placówek handlowych, kierowcy oraz pracownicy sortowni) wciąż są poszukiwane - na umowy o pracę, oraz sezonowo - do obsługi szczytu świątecznego - na umowy zlecenia.
 • Rząd liczy nową reformę emerytalną PPK

  Rząd liczy nową reformę emerytalną PPK

  Zachętą do włączenia się przyszłych emerytów do Pracowniczego Planu Kapitałowego (PPK) będzie "kwota powitalna, która przypuszczalnie będzie wynosiła 250 zł - zapowiedział podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju Witold Słowik.
 • Wyraźna poprawa sytuacji materialnej Polaków

  Wyraźna poprawa sytuacji materialnej Polaków

  Jak podał GUS, w 2016 r. wystąpiła wyraźna poprawa sytuacji materialnej wszystkich grup społeczno-ekonomicznych gospodarstw domowych w Polsce. Gospodarstwa domowe osiągały wyższe dochody i ponosiły większe wydatki.
 • Fundusze TFI wracają do łask?

  Fundusze TFI wracają do łask?

  Miniony rok był już piątym z kolei, w którym wzrosła wartość aktywów zarządzanych przez fundusze inwestycyjne w Polsce. Na koniec grudnia wyniosła aż 259 mld zł, co oznacza że w ciągu 5 lat wartość oszczędności w nich ulokowanych powiększyła się o +144 mld zł.
 • Jeszcze w tym roku ruszy 16. magazyn Biedronki. Sieć zatrudni ok. 250 osób

  Jeszcze w tym roku ruszy 16. magazyn Biedronki. Sieć zatrudni ok. 250 osób

  W trzecim kwartale roku Biedronka wystartuje ze swoim 16. centrum dystrybucyjnym w Polsce.
 • Rząd dąży do zmniejszenia spożycia alkoholu. Rozważa nowe regulacje i chce promować odpowiedzialną konsumpcję

  Rząd dąży do zmniejszenia spożycia alkoholu. Rozważa nowe regulacje i chce promować odpowiedzialną konsumpcję

  Rząd pracuje nad przepisami, które mają ograniczać reklamy alkoholu. Według wstępnych deklaracji, zmienić mogą się przepisy dotyczące napojów niskoprocentowych i regulacje dotyczące punktów sprzedaży. W Polsce - według danych PARPA - konsumpcja czystego alkoholu etylowego wynosi ok. 9,4 litrów rocznie na mieszkańca, co stawia nas poniżej średniej europejskiej.
 • 800 specjalistów IT security w jednym miejscu? Tylko na CONFidence

  800 specjalistów IT security w jednym miejscu? Tylko na CONFidence

  Tytuł największego spotkania hakerów i specjalistów cyberbezpieczeństwa w Polsce wciąż nie zmienia właściciela. Niemal 800 przedstawicieli tej społeczności odwiedziło Kraków, by wziąć udział w jednej z najstarszych polskich konferencji poświęconej IT security - CONFidence. Dlaczego zainteresowanie wydarzeniem stale rośnie?
 • Co 15. dziecko pojedzie na wakacje dzięki świadczeniu z programu 500 plus

  Co 15. dziecko pojedzie na wakacje dzięki świadczeniu z programu 500 plus

  Przeszło 16 mln Polaków zamierza wyjechać w tym roku na wakacje. 26 proc. wyjeżdżających (4,2 mln) wybiera się za granicę. Pozostałe 74 proc. (12,3 mln) zdecydowało się na wypoczynek w Polsce. Zwraca uwagę, że ok. 7 proc. dzieci będzie mogło pojechać na wakacje dzięki świadczeniu z programu Rodzina 500 plus. Co jeszcze wynika z badania firmy Mondial Assistance?
 • Już ponad 1,7 mln Polaków płaci za najem

  Już ponad 1,7 mln Polaków płaci za najem

  Konieczność posiadania wysokiego wkładu własnego to powód, dla którego coraz więcej osób rezygnuje z zakupu na rzecz najmu. Rynek ten jest w Polsce wciąż niewielki, ale przez ostatnie lata bardzo dynamicznie rośnie - wynika z danych Eurostatu, do których dotarł Open Finance.
 • MKiDN: Projekt ustawy abonamentowej - całkowicie zgodny z prawem

  MKiDN: Projekt ustawy abonamentowej - całkowicie zgodny z prawem

  Operatorzy płatnej telewizji w Polsce oczekują porzucenia pomysłu "nierównego traktowania obywateli" w zakresie poboru opłaty abonamentowej. Resort kultury odpowiada: projekt ustawy abonamentowej jest całkowicie zgodny z polskim prawem i uzyskał pozytywną opinię Rady Legislacyjnej i GIODO.

Filmy - W polsce (2)

 • Brytyjska para książeca już w Polsce

  W poniedziałek po godz. 13.30 w Warszawie wylądował samolot z księciem i księżną Cambridge Williamem i Kate na pokładzie. Para książęca spotka się z prezydentem Andrzejem Dudą i pierwszą damą Agatą Kornhauser-Dudą, odwiedzi Muzeum Powstania Warszawskiego, a w Gdańsku - Europejskie Centrum Solidarności.
 • Witold Waszczykowski o wizycie Donalda Trumpa w Polsce

  Biały Dom potwierdził, że Donald Trump odwiedzi Warszawę w czwartek 6 lipca, ale jak mówi Witold Waszczykowski, Air Force One najprawdopodobniej wyląduje u nas już dzień wcześniej. W planach jest przede wszystkim spotkanie z Andrzejem Dudą i przywódcami inicjatywy Trójmorza. Wiadomo jednak, że amerykański prezydent planuje też wystąpienie publiczne dla mieszkańców Polski. Trump odwiedzi Warszawę w drodze na szczyt G20 w Niemczech.