w polsce

Artykuły - W polsce (0)

 • Czarny rynek alkoholu w Polsce

  Czarny rynek mocnych alkoholi w Polsce to ok. 24 mln litrów 100% alkoholu rocznie. W tym morzu nielegalnych trunków jakie trafiają do konsumentów ok. 18 mln litrów stanowi alkohol skażony, przemyt to co najmniej 3 mln litrów, a bimbrownictwo to kolejne 3 mln litrów nielegalnego spirytusu wprowadzonego do obrotu. Czarny rynek stanowi prawie 20% rynku alkoholi mocnych w Polsce. Straty skarbu państwa z tytułu nieodprowadzonej akcyzy i podatku VAT sięgają 2 mld złotych - wynika z analiz przeprowadzonych przez Fundację Republikańską.
 • Jak się żyje w Polsce? Co czwarta rodzina musi liczyć każdy grosz

  Jak się żyje w Polsce? Co czwarta rodzina musi liczyć każdy grosz

  GUS przedstawił raport zawierający zestaw wskaźników umożliwiających ocenę istotnych obszarów jakości życia. W diagnozie wyodrębniono dziewięć obszarów tematycznych, wśród nich m.in. bezpieczeństwo ekonomiczne i fizyczne, materialne warunki życia oraz subiektywny dobrobyt.
 • Komisja Europejska zatwierdziła program wspierania OZE w Polsce o wartości 40 mld zł

  Komisja Europejska zatwierdziła program wspierania OZE w Polsce o wartości 40 mld zł

  Komisja Europejska zatwierdziła w środę polski program wspierania energii ze źródeł odnawialnych o wartości 40 mld zł. Zakłada on, że producentom energii z tych źródeł zostanie przyznana pomoc państwa.
 • W 2022 r. rynek modowy w Polsce osiągnie wartość ponad 43 mld zł. To coraz bardziej perspektywiczna branża dla młodych ludzi

  W 2022 r. rynek modowy w Polsce osiągnie wartość ponad 43 mld zł. To coraz bardziej perspektywiczna branża dla młodych ludzi

  Polskie firmy odzieżowe nie boją się rywalizacji nawet na zagranicznych rynkach i nie mają wobec zachodniej konkurencji kompleksów. Według prognoz PMR, rynek odzieży i obuwia w Polsce w 2022 roku osiągnie wartość 43,2 mld zł. Także globalnie staje się coraz większą siłą gospodarczą. Sukcesy krajowych firm powodują, że branża ta przyciąga coraz więcej młodych osób, które wybierają tę ścieżkę kariery.
 • To mogą być najdroższe święta od lat

  To mogą być najdroższe święta od lat

  - W grudniu ceny żywności w Polsce będą o 4,5 proc. wyższe niż przed rokiem. Tempo wzrostu cen tych produktów będzie zatem najszybsze od 2011 r., kiedy to w grudniu ceny żywności były o 4,7 proc. wyższe niż rok wcześniej - prognozują analitycy Departamentu Analiz Ekonomicznych, Sektorowych i Rynków Rolnych Banku BGŻ BNP Paribas.
 • Liczba internautów w Polsce w listopadzie 2017 roku wzrosła do 27,7 mln - Gemius/PBI

  Liczba internautów w Polsce w listopadzie 2017 roku wzrosła do 27,7 mln - Gemius/PBI

  Liczba internautów w Polsce w listopadzie 2017 roku wyniosła ogółem 27,7 mln wobec 27,5 mln w październiku - wynika z badania Gemius/PBI. Według badania, w minionym miesiącu z internetu na komputerach osobistych i laptopach korzystało 24,2 mln, a na urządzeniach mobilnych (smartfony i tablety) 21,5 mln.
 • Czy jednolity plik kontrolny przyspieszy cyfryzację małych firm?

  Czy jednolity plik kontrolny przyspieszy cyfryzację małych firm?

  Od 1 stycznia 2018 roku mikroprzedsiębiorcy będą zobowiązani do comiesięcznego przekazywania Ministerstwu Finansów rejestrów VAT w formacie tzw. jednolitego pliku kontrolnego (JPK_VAT). Szacuje się, że ten obowiązek będzie dotyczyć ok. 1,6 mln mikrofirm w Polsce. Według szacunków Tax Care, ponad połowa z nich może nie być przygotowana na taką zmianę.
 • Listopad na "5" w Kraków Airport

  Listopad na "5" w Kraków Airport

  Od początku roku obsłużono 5 355 855 pasażerów w Kraków Airport. Krakowskie lotnisko jest pierwszym regionalnym portem lotniczym w Polsce, który w ciągu roku obsługuje ponad 5 mln pasażerów.
 • RCS - SMS nowej generacji

  RCS - SMS nowej generacji

  Operatorzy sieci komórkowych w wielu krajach świata, w tym także w Europie, wprowadzają do swoich usług RCS (Rich Communication Services). Na czym ma polegać nowy standard komunikacji mobilnej i kiedy możemy się go spodziewać w Polsce?
 • W Nowym Jorku o tym, że warto inwestować w Polsce

  W Nowym Jorku o tym, że warto inwestować w Polsce

  20 i 21 listopada w Nowym Jorku przedstawiciele polskich firm spotykają się z amerykańskimi inwestorami podczas Polskiego Forum Inwestycyjnego (Poland Investment Forum).

Filmy - W polsce (2)

 • Brytyjska para książeca już w Polsce

  W poniedziałek po godz. 13.30 w Warszawie wylądował samolot z księciem i księżną Cambridge Williamem i Kate na pokładzie. Para książęca spotka się z prezydentem Andrzejem Dudą i pierwszą damą Agatą Kornhauser-Dudą, odwiedzi Muzeum Powstania Warszawskiego, a w Gdańsku - Europejskie Centrum Solidarności.
 • Witold Waszczykowski o wizycie Donalda Trumpa w Polsce

  Biały Dom potwierdził, że Donald Trump odwiedzi Warszawę w czwartek 6 lipca, ale jak mówi Witold Waszczykowski, Air Force One najprawdopodobniej wyląduje u nas już dzień wcześniej. W planach jest przede wszystkim spotkanie z Andrzejem Dudą i przywódcami inicjatywy Trójmorza. Wiadomo jednak, że amerykański prezydent planuje też wystąpienie publiczne dla mieszkańców Polski. Trump odwiedzi Warszawę w drodze na szczyt G20 w Niemczech.