VAT na samochody

Artykuły - VAT na samochody (0)

 • Ministerstwo Finansów opublikowało broszurę jak odliczać VAT

  Ministerstwo Finansów opublikowało broszurę jak odliczać VAT

  Ministerstwo Finansów opublikowało broszurę informacyjną, w której podjęło próbę wyjaśnienia funkcjonowania nowych zasad odliczania podatku VAT od wydatków związanych z pojazdami samochodowymi. - Fiskus nie uwzględnił w niej wszystkich okoliczności, które dają możliwość odliczenia 100 proc. podatku VAT - zwraca uwagę ekspert Pracodawców RP Mariusz Korzeb. Nowe przepisy obowiązują od 1 kwietnia 2014 roku.
 • Podatki: Okienko

  Podatki: Okienko "vatowskie" zamknięte

  Od dziś odliczenie VAT-u - znów tylko dla tych którzy używają samochodów wyłącznie do celów służbowych. Branża leasingowa obawia się , że tak już zostanie.
 • Nowe propozycje zmian w odliczaniu VAT od samochodów

  Do prac w Sejmie trafił poselski projekt nowelizacji ustawy o VAT, który ma na celu zniesienie ograniczeń w pełnym odliczaniu podatku naliczonego od nabycia m.in. samochodów osobowych oraz usunięcie barier w odliczaniu podatku naliczonego przy nabyciu paliwa do tych pojazdów.
 • Leasing samochodu po 1 kwietnia 2014 r. Jaki będzie?

  Leasing samochodu po 1 kwietnia 2014 r. Jaki będzie?

  Już wkrótce wejdą w życie nowe przepisy dotyczące odliczania VAT-u od samochodów. Zmiany przygotowane przez resort finansów dotyczą również leasingu tzw. aut z kratką. Jaka po 1 kwietnia 2014 r. będzie w tym przypadku możliwość odliczenia VAT-u od rat leasingowych i co z umowami zawartymi przed tym terminem?
 • 2014: Dobry początek roku w leasingu

  2014: Dobry początek roku w leasingu

  Wzrost finansowania leasingiem jest jednym z pierwszych sygnałów rosnącej aktywności inwestycyjnej przedsiębiorstw. Początek 2014 roku wskazuje na zwiększającą się skłonność firm do zakupów i nowych inwestycji. Analitycy wskazują na optymistyczne prognozy dla całej branży.
 • Warto teraz wykupić auto z kratką

  Warto teraz wykupić auto z kratką

  Przedsiębiorcy, którzy na początku 2014 r. nabywają od leasingodawcy samochód z homologacją ciężarową i ładownością nie mniejszą niż 500 kg, mogą w pełni potrącić VAT naliczony.
 • Nasz system podatkowy na dnie

  Nasz system podatkowy na dnie

  - Konieczność przekazywania zbyt wielu danych w celu odliczenia podatku VAT od nabywanych samochodów osobowych wykorzystywanych do działalności gospodarczej jest zbyt rygorystyczna - ocenia ekspert Pracodawców RP Mariusz Korzeb.
 • Pełne odliczenie do końca marca

  Pełne odliczenie do końca marca

  Samochody z kratką tylko do końca marca. Parlament zakończył prace nad nowelizacją ustawy o podatku od towarów i usług, która zmienia zasady rozliczania podatku VAT od zakupu firmowych aut.
 • Przeniesienie środka trwałego z działalności żony do działalności męża

  Przeniesienie środka trwałego z działalności żony do działalności męża

  Żona w swojej działalności wykorzystywała środek trwały - samochód (zarejestrowany na męża i żonę), który obecnie będzie przydatny w działalności męża. Jak dokonać przeniesienia takiego środka trwałego między działalnościami? Chodzi o kwestię podatku dochodowego. Jak wygląda jego dalsza amortyzacja? Jakim dokumentem dokonać przeniesienia?
 • Zasady odliczania VAT od samochodów

  Zasady odliczania VAT od samochodów

  Od 1 stycznia 2014 r. zasady odliczania podatku naliczonego przy używaniu samochodów na potrzeby działalności opodatkowanej VAT reguluje art. 86a oraz art. 88a ustawy o VAT. Zasady określone w tych przepisach mają jednak obowiązywać do momentu uchwalenia kolejnych zmian do ustawy o VAT. Rząd planuje bowiem wprowadzić zmiany w zakresie odliczania VAT zarówno przy nabyciu samochodów, jak i od wydatków eksploatacyjnych z nimi związanych.

Filmy - VAT na samochody (1)

 • Rząd chce ograniczyć możliwości odliczania VAT od samochodów

  Inicjatywa rządu jest korzystna dla budżetu i niekorzystna dla podatników. Pytanie brzmi, czy Polska do końca roku uzyska decyzję derogacyjną od Rady UE. Jest wysokie prawdopodobieństwo, że tej decyzji nie będzie. Ona pozwoliłaby na kontynuowanie ograniczenia w prawie odliczenia VAT, zarówno przy nabyciu i leasingu samochodów, jak i paliwa – mówi Agencji Informacyjnej Newseria Jerzy Martini, partner w Kancelarii Martini i Wspólnicy.