uzdrowienie

Artykuły - Uzdrowienie (18)

Filmy - Uzdrowienie (3)

  • To ją uzdrowił Jan Paweł II. Lekarze byli w szoku!

    Dwie kanonizacje, dwa cudowne uzdrowienia - i dwie kobiety. Kostarykanka Floribeth Mora Diaz i włoska zakonnica Caterina Capitani żegnały się już z tym światem. Nieoczekiwanie, ku zdumieniu lekarzy, w niewytłumaczalny sposób wróciły do pełni zdrowia. W obu przypadkach miało się to dokonać na skutek "interwencji z nieba". Floribeth Mora Diaz, kostarykańska prawniczka, w 2011 r. doznała krwotocznego udaru mózgu. Lekarze wykryli u niej nieoperacyjnego tętniaka. Sparaliżowana już kobieta wróciła do domu, szykując się na śmierć. 1 maja obejrzała telewizyjną transmisję z beatyfikacji Jana Pawła II. Jak twierdzi, to właśnie wtedy usłyszała głos papieża, który zachęcał ją, by wstała. Okazało się, że Floribeth może wstać z łóżka o własnych siłach. Wkrótce poddała się rezonansowi magnetycznemu, a zdumieni lekarze stwierdzili, że tętniak zniknął. Siostra Caterina Capitani cierpiała na ciężką chorobę żołądka, która spowodowała konieczność wycięcia fragmentów licznych organów wewnętrznych, zaatakowanych przez guzy. Był rok 1966. Bliska śmierci zakonnica otrzymała od przełożonej prowincjalnej relikwie Jana XXIII, które przykładała do swoich ran. Trzy dni później miała zobaczyć przy swoim łóżku uśmiechniętego Jana XXIII, który powiedział jej, że została uzdrowiona.
  • "Kanonizacja nie wcześniej niż w grudniu"

    Ze względu na trwający sezon urlopowy papież Franciszek najprawdopodobniej zwoła konsystorz najwcześniej w sierpniu, a to sprawi, że najwcześniejszym terminem kanonizacji Jana Pawła II będzie ten grudniowy - uważa Artur Sporniak z "Tygodnika Powszechnego". Papież Franciszek oficjalnie uznał cud papieża Jana Pawła II - poinformował Watykan. Oznacza to, że papież-Polak zostanie świętym. Jan Paweł II zostanie kanonizowany razem z swoim poprzednikiem, Janem XXIII, który był papieżem w latach 1958-63. Franciszek zgodził się na ogłoszenie dekretów kanonizacyjnych (TVN24/x-news).
  • Rodzina zaświadcza o cudzie JPII. "Wróciła z Watykanu i nic jej nie dolegało"

    - Jesteśmy pewni, ze to dzięki papieżowi - twierdzi rodzina Kostarykanki, której wyzdrowienie będzie w procesie kanonizacyjnym dowodem na zaistnienie cudu za sprawą wstawiennictwa Jana Pawła II. Maria, bo tak ma na imię cudownie ozdrowiała, cierpiała na tętniaka, gdy wybrała się w podróż do Watykanu. Po powrocie do domu okazało się, że jest zdrowa. - To był cud - mówi z przekonaniem jej matka (CNN Newsource/x-news). Uwaga! Materiał dostępny tylko w Polsce.