ustawy

Synonimy:
projekt ustawy, ustawa
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Ustawy (1324)

Filmy - Ustawy (42)

 • Ustawa spowodowała wzrost cen działek budowlanych

  Po kilku latach spadku ceny działek budowlanych znów rosną. To efekt niskiej podaży, wywołany ustawą dotyczącą obrotu gruntami rolnymi, która miała chronić tereny rolne przed ich wykupem przez cudzoziemców.
 • Ważny projekt polskiego rządu zagrożony przez pomysł z Brukseli

  Ministerstwo Energii na początku grudnia zaprezentowało projekt rynku mocy, czyli pakietu który ma wspomóc polskie firmy elektroenergetyczne. Polski rząd stawia na węgiel i na nim bazować będzie też nasza energetyka. Problem w tym, że inne podejście reprezentuje Unia Europejska. Zaprezentowany pod koniec listopada tzw „pakiet zimowy” wprowadza niekorzystne dla Polski rozwiązania. Zaproponowane normy są dla nas niewykonalne.
 • Budka (PO) o kolejnej ustawie o Trybunale Konstytucyjnym PiS (TV Interia)

  Budka (PO) o kolejnej ustawie o Trybunale Konstytucyjnym PiS (TV Interia).
 • W Sejmie są już dwa projekty ustaw dotyczące legalizacji medycznej marihuany

  Od kilku miesięcy polscy pacjenci mogą sprowadzać z zagranicy leki zawierające medyczną marihuanę i występować z wnioskiem o ich refundację do Ministerstwa Zdrowia. W Sejmie leżą dwa projekty dotyczące powszechnej legalizacji tej substancji do celów medycznych. Zdaniem ekspertów dostęp do niej powinni mieć zwłaszcza chorzy m.in. na nowotwory i schorzenia neurologiczne. – Dostęp do leczniczej marihuany nie będzie zagrożeniem dla zdrowia publicznego, o ile będziemy traktować takie produkty jako dostępne tylko dla ściśle określonej grupy chorych. Substancje wyekstrahowane z marihuany, o których wiemy, że mają właściwości lecznicze, powinny być traktowane jako leki i stosowane pod pewnymi obostrzeniami – podkreśla dr Mariusz Gujski z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.