USA

Synonimy:
USA, stany zjednocozne stany zjednocznone Stany Zjednoczone
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - USA (30162)

 • Dzięki reformie podatkowej typowa Amerykańska rodzina zaoszczędzi 4 tys. dol. rocznie

  Dzięki reformie podatkowej typowa Amerykańska rodzina zaoszczędzi 4 tys. dol. rocznie

  Dzięki reformie podatkowej przeciętna amerykańska rodzina będzie mogła zaoszczędzić 4 tys. dolarów rocznie - zapowiedział w tym tygodniu w Harrisburgu prezydent USA Donald Trump, powołując się na dane rady ekonomicznej Białego Domu.
 • Świat odwraca się od wielkiego dolara

  Świat odwraca się od wielkiego dolara

  Zmiany geopolityczne powodują, że rośnie zapotrzebowanie na wymianę dolara, coraz bardziej dysfunkcyjnej globalnej waluty rezerwowej, "na coś innego". To poszukiwanie będzie kluczowe dla globalnych rynków w nadchodzących latach. Zacznijmy jednak od trzech geopolitycznych czynników, które wywierają presję na dolara oraz osłabiają jego rolę w globalnej gospodarce.
 • Inwestorzy komentują cięcia podatków w Ameryce

  Inwestorzy komentują cięcia podatków w Ameryce

  Inwestorzy kontemplują perspektywę zapowiadanych cięć podatków w USA i mniej gołębiego nowego szefa Fed - podają maklerzy. Do 12 tys.dolarów, zwiększona ma być standardowa ulga podatkowa. Stawka CIT ma być ścięta do 20 proc. z 35 proc.
 • ​USA: Nasz sponsor, nasz pan

  ​USA: Nasz sponsor, nasz pan

  Miliarderzy wspierający Partię Republikańską szantażują członków Kongresu. Albo zniesiecie Obamacare, albo możecie pożegnać się z naszymi pieniędzmi - grożą. Dlatego właśnie republikanie próbują za wszelką cenę przepchnąć ustawę Grahama-Cassidy'ego, mimo ogromnego społecznego sprzeciwu.
 • USA: Ograniczenia wjazdu dla obywateli kolejnych państw

  USA: Ograniczenia wjazdu dla obywateli kolejnych państw

  Administracja Donalda Trumpa poinformowała o nowych ograniczeniach wjazdu na teren Stanów Zjednoczonych obywateli kilku państw. Chodzi o Wenezuelę, Jemen, Czad, Iran, Libię, Koreę Północną, Somalię oraz Syrię. Zdaniem prezydenta to kolejne posunięcia mające zapewnić krajowi jak największe bezpieczeństwo.
 • Ile zarabia się w poszczególnych stanach? Dwa bieguny amerykańskiej gospodarki

  Ile zarabia się w poszczególnych stanach? Dwa bieguny amerykańskiej gospodarki

  Przez ostatnie lata kryzys w niektórych rejonach strefy euro był utożsamiany z wprowadzeniem wspólnej waluty, nierównomiernym tempem wzrostu gospodarczego poszczególnych krajów czy przepaścią w wynagrodzeniach. Jednak w USA, gdzie integracja pomiędzy stanami jest zdecydowanie głębsza niż w strefie euro, również można zaobserwować olbrzymie różnice we wzroście gospodarczym, pensjach czy w inflacji - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.
 • Senat USA szykuje zakaz stosowania rosyjskiego "antywirusa"

  Senat USA szykuje zakaz stosowania rosyjskiego "antywirusa"

  Jeanne Shaheen, deputowana Partii Demokratycznej w Senacie, zapowiedziała we wtorek, że poprze ponadpartyjny projekt ustawy o zakazie używania przez resorty i agencje rządu federalnego programów rosyjskiej firmy informatycznej Kaspersky Lab.
 • ​USA: Biały Dom daje Kongresowi pół roku na zastąpienie programu DACA

  ​USA: Biały Dom daje Kongresowi pół roku na zastąpienie programu DACA

  Sekretarz sprawiedliwości Jeff Sessions poinformował we wtorek, że administracja zakończy program DACA, pozwalający dzieciom nielegalnych imigrantów, tzw. dreamersom zostać w USA. Sytuacja prawna tych osób ma zostać uregulowana na nowo w ciągu pół roku.
 • Rosyjskie MSZ ostro o akcji amerykańskich służb

  Rosyjskie MSZ ostro o akcji amerykańskich służb

  ​Gniewna reakcja Moskwy na pojawienie się pracowników amerykańskich służb w zamkniętych rosyjskich przedstawicielstwach dyplomatycznych w San Francisco i Waszyngtonie. Marija Zacharowa, rzecznik rosyjskiego MSZ, powiedziała, że obejrzała zdjęcia z przeszukania przez funkcjonariuszy FBI rosyjskich przedstawicielstw i uważa, że jest to jakaś "piekielna clownada, tępa, bezprawna i bezsensowna".
 • USA: Chciały obrabować bank w przebraniach zakonnic

  USA: Chciały obrabować bank w przebraniach zakonnic

  Do nietypowej próby kradzieży doszło w Tannersville w stanie Pensylwania w USA - informuje "The Telegraph". Dwie kobiety przebrane za zakonnice próbowały okraść miejscowy bank.

Filmy - USA (345)