USA

Synonimy:
USA, stany zjednocozne stany zjednocznone Stany Zjednoczone
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - USA (30091)

 • Budżet na rok 2018: Groźba zmniejszenia pomocy dla Europy Środkowej

  Przedstawiony przez prezydenta Trumpa projekt budżetu na 2018 rok, mimo zwiększenia o prawie 10 procent wydatków na obronę, grozi zmniejszeniem amerykańskiej pomocy wojskowej dla zagranicy - w tym dla regionu Europy Środkowo-Wschodniej (EŚW).
 • Gomułka: Ceny surowców będą stabilne przez następne 10-20 lat

  Gomułka: Ceny surowców będą stabilne przez następne 10-20 lat

  Zdaniem prof. Gomułki, problemy ekonomiczne Rosji, trwające już od 3 lat, wynikają głównie z niskich notowań surowców. Te zaś obniża m.in. wzrost produkcji ropy i gazu w USA, w oparciu o gaz łupkowy. W tej sytuacji państwo Putina mocno ogranicza wydatki na wojsko oraz traci swoją pozycję na arenie międzynarodowej.
 • W najbliższych tygodniach złoto może tanieć. Możliwy powrót do niskich poziomów z grudnia

  W najbliższych tygodniach złoto może tanieć. Możliwy powrót do niskich poziomów z grudnia

  Najbliższe tygodnie mogą przynieść spadki na rynku złota w okolice minimów z grudnia 2016 roku - przewiduje Dorota Sierakowska, analityk surowcowy z Domu Maklerskiego BOŚ. Oznaczałoby to, że surowiec czeka przecena o co najmniej 7-8 proc.
 • Donald Trump zapowiada radykalną modernizację infrastruktury

  Donald Trump zapowiada radykalną modernizację infrastruktury

  Prezydent Donald Trump ogłosił rozpoczęcie przywracania wielkości Ameryce. W przemówieniu przed połączonymi izbami Kongresu zapowiedział narodowy program odbudowy infrastruktury oraz zwiększanie wydatków na obronność. Obiecał też uszczelnienie polityki imigracyjnej.
 • Dolar szuka kierunku w oczekiwaniu na wystąpienie Trumpa

  Dolar szuka kierunku w oczekiwaniu na wystąpienie Trumpa

  W dzisiejszym wystąpieniu Trumpa w centrum uwagi mogą raczej znaleźć się wydatki niż kwestie podatkowe. Istotne zmiany kodeksu podatkowego mogą wejść w życie dopiero w przyszłym roku. Inwestorzy zastanawiają się, czy retoryka Trumpa spowoduje, że USD opuści ostatni wąski zakres.
 • Korekta na rynkach akcji przed wystąpieniem Donalda Trumpa

  Korekta na rynkach akcji przed wystąpieniem Donalda Trumpa

  Inwestorzy na całym świecie zamykają dziś swoje długie pozycje w akcjach, realizując zyski z trzeciego pod rząd wzrostowego tygodnia notowań, w oczekiwaniu na wystąpienie prezydenta Stanów Zjednoczonych przed amerykańskim parlamentem.
 • Podwyżka stóp w USA możliwa wkrótce

  Podwyżka stóp w USA możliwa wkrótce

  Wielu członków Fed opowiada się za podwyżką stóp procentowych "całkiem niedługo", jeżeli pozwoli na to rozwój sytuacji w gospodarce - napisano w protokole z posiedzenia Fed z przełomu stycznia i lutego. Istnieje niewielkie ryzyko, iż presja inflacyjna w USA znacząco wzrośnie - dodano.
 • Złoto nie boi się trzech podwyżek stóp w USA

  Złoto nie boi się trzech podwyżek stóp w USA

  Notowania złota zakończyły miniony tydzień na symbolicznym plusie, osiągając na koniec piątkowej sesji pułap 1235 dolarów. To był trzeci, wzrostowy tydzień z rzędu. Janet Yellen nie wywarła większego wrażenia na inwestorach, mimo że właściwie potwierdziła scenariusz trzech podwyżek stóp w 2017 roku.
 • Waluty: Przed dolarem gorący okres!

  Waluty: Przed dolarem gorący okres!

  Administracja Trumpa nie podała na razie wielu konkretów dotyczących polityki handlowej i pieniężnej. Zdaniem analityków Saxo Baanku, w kolejnym miesiącu będzie miała trzy okazje, aby zaprezentować więcej szczegółów. Utrzymujemy nasze prognozy mówiące, że dolar osłabnie w dłuższej perspektywie, ponieważ mocniejszy uderzy we wzrost gospodarki USA.

Filmy - USA (303)

 • Tillerson: Śmierć Al-Baghdadiego jest kwestią czasu

  Tillerson: Śmierć Al-Baghdadiego jest kwestią czasu.
 • Premier Chin ostrzega USA przed wojną handlową

  Premier Chin Li Keqiang ostrzegł USA przed wojną handlową, podkreślając, że żadnej ze stron nie wyjdzie to na dobre, a obydwa kraje mają sporo wspólnych interesów.
 • Premier Chin ostrzega USA przed wojną handlową

  Premier Chin Li Keqiang ostrzegł USA przed wojną handlową, podkreślając, że żadnej ze stron nie wyjdzie to na dobre, a obydwa kraje mają sporo wspólnych interesów.
 • Nowy dekret imigracyjny Trumpa zablokowany

  Sędzia federalny z Hawajów Derrick. K. Watson zablokował w środę nowy dekret imigracyjny prezydenta Trumpa. Blokada dekretu, który czasowo zabraniał wydawania wiz obywatelom 6 krajów i wpuszczania uchodźców, obowiązuje na terenie całego terytorium USA. Dekret miał zacząć obowiązywać 16 marca. Prezydent Trump zapowiedział na wiecu w Nashville, że odwoła się od werdyktu sędziego federalnego. "Wygramy"- zapewnił. Prezydent wyraził przekonanie, że nowy dekret spełnia wszystkie wymogi prawne i powinien jak najszybciej wejść w życie. Dodał, że kolejna blokada jest "bezprecedensowym nadużyciem uprawnień" przez sędziego oraz, że sprawia, iż "wyglądamy na słabych".