USA

Synonimy:
USA, stany zjednocozne stany zjednocznone Stany Zjednoczone
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - USA (30142)

  • Gen. Dunford deklaruje żelazną więź pomiędzy USA i Japonią

    Gen. Dunford deklaruje żelazną więź pomiędzy USA i Japonią

    Generał Joseph Dunford, który pełni rolę przewodniczącego kolegium szefów sztabów sił zbrojnych USA, potwierdził w piątek "żelazne zobowiązanie" Stanów Zjednoczonych o zapewnieniu bezpieczeństwa dla Japonii. Obietnica ta ma zostać spełniona w obliczu zagrożeń ze strony Korei Północnej.
  • Ceny ropy naftowej wciąż pod wyraźną presją podaży

    Ceny ropy naftowej wciąż pod wyraźną presją podaży

    Wczorajsza sesja na rynku ropy naftowej potwierdziła zdecydowaną przewagę sprzedających w krótkoterminowej perspektywie. Notowania amerykańskiej ropy naftowej WTI zniżkowały w środę o 1,6%, schodząc na koniec sesji poniżej poziomu 47 USD za baryłkę. Rynki boją się podaży z USA.
  • Gen. Dunford o kryzysie z Koreą Płn.: Liczymy na dyplomację, ale wojsko się przygotowuje

    Gen. Dunford o kryzysie z Koreą Płn.: Liczymy na dyplomację, ale wojsko się przygotowuje

    Szef połączonych sztabów sił zbrojnych USA generał Joseph Dunford, poinformował o planach USA w związku z kryzysem z Koreą Północną. Według generała, trwają wysiłki w celu dyplomatycznego rozwiązania konfliktu, lecz wojsko przygotowuje też własne opcje na wypadek, gdyby były one potrzebne.
  • Optymalne wakacje w raju (cz. XI): USA - oszczędności w Wyoming i Delaware

    Optymalne wakacje w raju (cz. XI): USA - oszczędności w Wyoming i Delaware

    Amerykańskie stany Wyoming i Delaware mogą być doskonałym miejscem na założenie firmy. W obu stanach rejestracja podmiotów gospodarczych jest bajecznie prosta, a korzyści podatkowe nie do pogardzenia.
  • W 2019 r. Guardian uruchomi w Częstochowie drugi zakład produkcji szkła

    W 2019 r. Guardian uruchomi w Częstochowie drugi zakład produkcji szkła

    W trzecim kwartale 2019 r. amerykańska firma Guardian Glass, wyspecjalizowana m.in. w produkcji szkła dla budownictwa, uruchomi swój drugi zakład w Częstochowie. Pracę znajdzie ponad 150 osób - wynika z poniedziałkowej informacji firmy.
  • USA: Kolejny seksskandal w Fox News

    USA: Kolejny seksskandal w Fox News

    Eric Bolling, długoletni prezenter konserwatywnej telewizji Fox News, został zawieszony w związku z oskarżeniami o wysłanie trzem współpracowniczkom nieprzyzwoitych fotografii - poinformował internetowy portal Huffington Post. Bolling odrzuca te oskarżenia.
  • Kongres USA chce zapobiec zwolnieniu prokuratora Muellera

    Kongres USA chce zapobiec zwolnieniu prokuratora Muellera

    W czwartek przedstawiono w Kongresie ponadpartyjne projekty dwóch ustaw, które mają na celu zablokowanie możliwości zwolnienia przez prezydenta USA Donalda Trumpa specjalnego prokuratura Roberta Muellera.
  • "Washington Post": Polityka Putina doprowadza do progu zimnej wojny

    "Washington Post": Polityka Putina doprowadza do progu zimnej wojny

    Amerykański dziennik "Washington Post" pisze, że relacje USA i Rosji są obecnie najgorsze od czasu zakończenia zimnej wojny. Winą za tę sytuację dziennik obarcza prezydenta Rosji Władimira Putina i jego politykę. Gazeta ocenia, że "jesteśmy u progu nowej zimnej wojny".
  • ​USA: Dramatyczna noc w Senacie. Jak ocalało Obamacare?

    ​USA: Dramatyczna noc w Senacie. Jak ocalało Obamacare?

    Partia Republikańska przez siedem lat obiecywała zniesienie Obamacare - reformy służby zdrowia według pomysłu Baracka Obamy. Obiecywał to również Donald Trump. W kontrolowanym przez republikanów Senacie próbowano tego trzykrotnie. Nie udało się. Co poszło nie tak?
  • USA: Przegłosowano budżet na obronność w wysokości 790 mld dolarów

    USA: Przegłosowano budżet na obronność w wysokości 790 mld dolarów

    Amerykańska Izba Reprezentantów przegłosowała ustawy o bezpieczeństwie narodowym, które zapewniają finansowanie resortów związanych z obronnością na rok fiskalny 2018. Wysokość budżetu to 790 mld dolarów, w tym 1,6 mld dolarów na budowę 120 km muru na południowej granicy.

Filmy - USA (337)

  • Usilnie walczy z nudą. Jak mu idzie?

    Massachusetts, Stany Zjednoczone. Koty uwielbiają harce. Są to zwierzęta lubiące łowić, dlatego z zapałem będą uganiać się za piłeczkami, myszkami czy sznurkami. Ten futrzak uwielbia natomiast gonić własny ogon. (STORYFUL/x-news) UWAGA! Ze względu na przepisy licencyjne materiał dostępny tylko na terytorium Polski.
  • Nie uwierzysz, że przy pomocy tych narzędzi można przygotować posiłek

    Tampa, Floryda, Stany Zjednoczone. Technik krojenia składników potraw jest zapewne tyle, ilu je przygotowujących. Metoda szatkowania warzyw, jaką przedstawił bohater materiału, jest jednak mocno zdumiewająca. Czy można przyrządzić danie przy użyciu narzędzi budowlanych? Okazuje się, że jak najbardziej! (STORYFUL/x-news) UWAGA! Ze względu na przepisy licencyjne materiał dostępny tylko na terytorium Polski.
  • Trampolina dosłownie odleciała z ogrodu

    Rodzina oglądała wspólnie telewizję, gdy zauważyli, że trampolina zaczyna podskakiwać z powodu wiatru. Kiedy chcieli wyjść ją zabezpieczyć, ta po prostu odleciała.
  • Dlaczego Polacy ciągle potrzebują wiz do Stanów Zjednoczonych?

    Od lat kwestia zniesienia wiz dla Polaków wiąże się nierozerwalnie z wizytą kolejnych prezydentów Stanów Zjednoczonych w Polsce. - Decyzja o wizach wymaga zmianę prawa w Kongresie. Teraz w Stanach toczy się dyskusja o prawie emigracyjnym, więc inne grupy mogłyby chcieć podobnych udogodnień - mówi w rozmowie z MarketNews24 Tony Housh, przewodniczący rady dyrektorów Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce.