USA

Synonimy:
USA, stany zjednocozne stany zjednocznone Stany Zjednoczone
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - USA (30105)

 • Amerykańska gospodarka mocno wyhamowała

  Amerykańska gospodarka mocno wyhamowała

  Produkt Krajowy Brutto USA w pierwszym kwartale 2017 r. wzrósł o 0,7 proc. w ujęciu zanualizowanym kdk - podał Departament Handlu USA w pierwszym wyliczeniu. Analitycy spodziewali się wzrostu PKB USA o 1,0 proc. w ujęciu zanualizowanym kdk.
 • Dolar reaguje na plan Trumpa

  Dolar reaguje na plan Trumpa

  Plan podatkowy Trumpa w pewnym sensie okazał się mocny, ale był również ogólnikowy i w gruncie rzeczy nie zaskoczył, jeżeli porównać go z wcześniejszymi zapowiedziami. Sceptycy podkreślają, że na razie to tylko zbiór haseł. Owszem, są w tym konkrety, ale brak technicznych, szczegółowych rozwiązań.
 • Trump przedstawi plan reformy systemu podatkowego

  Trump przedstawi plan reformy systemu podatkowego

  Prezydent USA Donald Trump przedstawi w środę założenia planu reformy krajowego systemu podatkowego. Plan ten zakłada przede wszystkim zmniejszenie ciężaru opodatkowania amerykańskiego biznesu i przyspieszanie w ten sposób dynamiki wzrostu gospodarki.Trump, szykuje obniżkę podatku dochodowego dla części firm z 39,6 do 15%.
 • Amerykańscy studenci wybrali Polskę

  Amerykańscy studenci wybrali Polskę

  - Studenci z American University w Waszyngtonie przyjadą do Polski, aby podsumować współpracę z trzema polskimi firmami chcącymi wejść na amerykański rynek. Realizowany w ramach studiów MBA projekt ma pomóc w umiędzynarodowieniu technologicznie zaawansowanych firm.
 • Plan Trumpa pod znakiem zapytania

  Plan Trumpa pod znakiem zapytania

  Wczorajsza zmiana na eurodolarze była znacząca - a u jej podstaw stała głównie wypowiedź p. Mnuchina, sekretarza skarbu USA, który przyznał, że wdrożenie "rewelacyjnego" planu podatkowego Trumpa może się opóźnić (czy właściwie, że już się opóźnia). W ten sposób dolar stracił, euro zyskało, a skok objął zakres od 1,0635 do 1,0735.
 • Wiceprezydent USA: W sprawie Korei Północnej możliwe wszystkie opcje

  Wiceprezydent USA: W sprawie Korei Północnej możliwe wszystkie opcje

  Wiceprezydent USA Mike Pence oświadczył we wtorek, że wszystkie opcje są możliwe, jeśli chodzi o kryzys wokół Korei Północnej, ale zaznaczył, że USA są zdeterminowane, by współpracować z Japonią, Chinami i Koreą Płd. w celu znalezienia pokojowego rozwiązania.
 • Wojna o wielką Amerykę i słabszego dolara

  Wojna o wielką Amerykę i słabszego dolara

  Czytelne perspektywy rozwoju sytuacji na światowym rynku walutowym zdecydowanie się skomplikowały z wyborem Donalda Trumpa na prezydenta USA. Reakcja dolara na jego zwycięstwo była niejednoznaczna, a oskarżenia formułowane pod adresem Chin, Japonii i Niemiec oraz deklaracje dotyczące polityki gospodarczej i amerykańskiej waluty sprawiają, że niczego nie można być pewnym.
 • Do Polski płyną inwestycje zagraniczne

  Do Polski płyną inwestycje zagraniczne

  W pierwszym kwartale tego roku Polska Agencja Inwestycji i Handlu zakończyła 22 projekty. Ich wartość to blisko 240 milionów euro. Dzięki nim powstanie prawie 4 770 miejsc pracy.
 • USA uderzą w Koreę Północną sankcjami

  USA uderzą w Koreę Północną sankcjami

  Prezydent USA Donald Trump zaaprobował zarys działań wobec Korei Płn. w związku z programem nuklearnym i rakietowym Pjongjangu. Administracja USA koncentruje się na sankcjach gospodarczych - pisze Reuters, powołując się na amerykańskie osobistości oficjalne.

Filmy - USA (318)