Ukraina

Synonimy:
Ukrainy,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Ukraina (8538)

 • Kryzys: USA grożą Rosji

  Kryzys: USA grożą Rosji

  Jeśli Moskwa nie wdroży postanowień z Genewy dotyczących deeskalacji napięć na Ukrainie, Biały Dom nałoży sankcje na ważne sektory rosyjskiej gospodarki - oświadczyła wczoraj wieczorem doradczyni prezydenta USA ds. bezpieczeństwa Susan Rice.
 • SBU: Operacja antyterrorystyczna na wschodzie wciąż trwa

  SBU: Operacja antyterrorystyczna na wschodzie wciąż trwa

  Operacja antyterrorystyczna, którą władze Ukrainy ogłosiły po zajęciu przez uzbrojonych prorosyjskich separatystów gmachów państwowych na wschodzie kraju, wciąż trwa - poinformowała w piątek rzeczniczka Służby Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) Maryna Ostapenko.
 • Obama: Nie ma pewności realizacji porozumień z Genewy ws. Ukrainy

  Obama: Nie ma pewności realizacji porozumień z Genewy ws. Ukrainy

  Prezydent USA Barack Obama powiedział, że liczy na zastosowanie się Rosji do ustaleń, które zapadły tego dnia na rozmowach w Genewie. Jednocześnie wyraził w tej kwestii sceptycyzm, przypominając dotychczasową praktykę.
 • Ukraina: 5-tysięczna demonstracja jedności kraju w Doniecku

  Około pięciu tysięcy osób wyszło w czwartek na demonstrację poparcia jedności Ukrainy w Doniecku na wschodzie kraju; Donieck to jedno z centrów akcji separatystów prorosyjskich w tym regionie. Okupują tu oni administrację obwodową oraz radę miasta.
 • Po rozmowach w Genewie - wspólne oświadczenie

  Po rozmowach w Genewie - wspólne oświadczenie

  Szefowie dyplomacji USA, UE, Rosji i Ukrainy, którzy przez siedem godzin rozmawiali w Genewie na temat kryzysu ukraińskiego, podkreślili we wspólnym oświadczeniu, że porozumiano się w sprawie konkretnych kroków zmierzających do deeskalacji napięć.
 • Myśliwiec nad głowami mieszkańców Kramatorska

  Myśliwiec nad głowami mieszkańców Kramatorska

  W ramach operacji antyterrorystycznej prowadzonej na wschodzie Ukrainy, po ulicach tamtejszych miast jeżdżą czołgi, a przestrzeni powietrznej bronią myśliwce.
 • Ukraina prosi MTK o śledztwo ws. zabitych na Majdanie

  Ukraina prosi MTK o śledztwo ws. zabitych na Majdanie

  Władze Ukrainy przyjęły jurysdykcję Międzynarodowego Trybunału Karnego (MTK) i poprosiły o wszczęcie śledztwa ws. śmierci osób, które zginęły podczas protestów na Majdanie - poinformował MTK w komunikacie.
 • Kanadyjskie myśliwce przylecą do Polski w ramach operacji NATO

  Kanadyjskie myśliwce przylecą do Polski w ramach operacji NATO

  Kanada wyśle sześć myśliwców CF-18 i personel naziemny do Polski w ramach operacji NATO w reakcji na kryzys na Ukrainie - ogłosił premier Stephen Harper. Myśliwce mają stacjonować w Łasku.
 • W Słowiańsku wyłączono ukraińską telewizję

  W Słowiańsku wyłączono ukraińską telewizję

  W Słowiańsku w obwodzie donieckim prorosyjscy aktywiści przejęli lokalny nadajnik telewizyjny i wyłączyli ukraińską telewizję; zamiast niej nadawana jest telewizja rosyjska. W przejętym obiekcie tv w Kramatorsku (KRRT) trwa odłączanie ukraińskich kanałów.
 • Załucki: Konferencja Putina ma cel propagandowy

  Załucki: Konferencja Putina ma cel propagandowy

  - Konferencja Władimira Putina miała cel propagandowy - ocenia Andrzej Załucki były ambasador Polski w Rosji.

Filmy - Ukraina (30)

 • Ukraina zrezygnowała z organizacji EuroBasketu. Polska przejmie turniej?

  Ukraina zrezygnowała z organizacji EuroBasketu 2015. Markijan Łubkiwski, szef lokalnego komitetu organizacyjnego turnieju zgłosił się do FIBA z oficjalną prośbą o zmianę gospodarza najbliższych mistrzostw Europy w koszykówce. Na początku marca prezes PZKosz Grzegorz Bachański stwierdził, że w ramach pomocy Polska mogłaby przejąć organizację części spotkań. Agencja TVN/x-news
 • OECD zawiesza rozmowy o członkostwie z Federacją Rosyjską

  Rada Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) zawiesza rozmowy z Rosją w sprawie jej członkostwa w Organizacji. Dziś decyzja ta została przekazana władzom rosyjskim. Jednocześnie Rada OECD zadeklarowała potrzebę wzmocnienia współpracy z Ukrainą, szczególnie że Ukraina zgłosiła ponownie w zeszłym tygodniu wniosek o znalezienie się w kręgu tej elitarnej organizacji. Rosja zabiegała o członkostwo w OECD od 7 lat. – OECD po posiedzeniu Rady, która miała miejsce wczoraj, na wniosek dziekana Rady – polskiego ambasadora, zawiesiła postępowanie w ramach ewentualnego przyjęcia Federacji Rosyjskiej do OECD – poinformował agencję informacyjną Newseria Olgierd Dziekoński, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP.
 • Rosyjskie okręty w drodze na Krym

  Dwa rosyjskie okręty przepłynęły przez cieśninę Bosfor w Turcji, podążając na Półwysep Krymski. Cieśnina Bosfor łączy Morze Czarne z Morzem Marmara. Statki były ponoć eskortowane przez turecką straż morską. Na ich kadłubach były odpowiednio numery 150 i 156. Z kolei przez cieśninę Dardanele przepłynęła fregata ukraińska - tak informuje turecka agencja informacyjna. Na Krymie jest obecnie około 16 tys. rosyjskich żołnierzy. Kontrolują oni wszystkie posterunki graniczne, obiekty wojskowe oraz terminal promowy w Kerczu. Prezydent Rosji Władimir Putin rozkazał wojskom, które uczestniczyły w zarządzonej przez niego w zeszłą środę kontroli gotowości bojowej sił zbrojnych Federacji Rosyjskiej, by wróciły do miejsc stałej dyslokacji.
 • Krym już jest w rosyjskich rękach!

  Wszystko wskazuje na to, że Krym już jest w rosyjskich rękach. Rosja i Ukraina stanęły prawie na krawędzi wojny.