Ukraina

Synonimy:
Ukrainy,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Ukraina (10392)

 • Ukraina: OBWE alarmuje. Porozumienia mińskie są łamane

  Ukraina: OBWE alarmuje. Porozumienia mińskie są łamane

  Liczba ofiar w rejonie konfliktu na Ukrainie od stycznia do maja wzrosła o 120 proc. w porównaniu z analogicznym okresem 2016 r., a porozumienia mińskie są łamane - oświadczył w środę przedstawiciel OBWE w trójstronnej grupie kontaktowej Martin Sajdik.
 • ​Rosja skarży Ukrainę do międzynarodowej organizacji

  ​Rosja skarży Ukrainę do międzynarodowej organizacji

  Rosja złożyła pozew do Światowej Organizacji Handlu (WTO) przeciw Ukrainie z powodu sankcji nałożonych przez Kijów.
 • Rosja: Wszystkie scenariusze są złe

  Rosja: Wszystkie scenariusze są złe

  Trzy lata od aneksji Krymu i związanego z rosyjską agresją na Ukrainie wprowadzenia przez Zachód sankcji, z Moskwy napływają sprzeczne sygnały co do stanu tamtejszej gospodarki. Wiele jednak wskazuje na to, że zbliża się solidne tąpnięcie i związane z nim wstrząsy.
 • Na Ukrainie zablokowano dostęp do popularnych rosyjskich serwisów internetowych

  Na Ukrainie zablokowano dostęp do popularnych rosyjskich serwisów internetowych

  Władze Ukrainy wprowadziły sankcje przeciwko osobom fizycznym i firmom z Rosji oraz z kapitałem rosyjskim, wśród których znalazły się popularne serwisy internetowe, takie jak Yandex, Mail.ru, Odnoklassniki oraz VKontakte. Dostęp do tych serwisów zablokowano.
 • Wybudowanie gazociągu polsko-ukraińskiego zmieni układ sił w Europie

  Wybudowanie gazociągu polsko-ukraińskiego zmieni układ sił w Europie

  Jeżeli Polska chce eksportować więcej gazu na Ukrainę, potrzebna jest nowa infrastruktura. Budowa nowego gazociągu może okazać się atrakcyjną inwestycją, skoro Ukraina zapowiada częściową prywatyzację swoich magazynów i gazociągów przesyłowych.
 • MSW Ukrainy: W eksplozji zginął Brytyjczyk

  MSW Ukrainy: W eksplozji zginął Brytyjczyk

  Obserwator OBWE, który zginał w wyniku wybuchu samochodu, to obywatel Wielkiej Brytanii - powiedział doradca szefa ukraińskiego MSW i deputowany do parlamentu Anton Heraszczenko. Do eksplozji doszło na wschodzie Ukrainy, na terenach kontrolowanych przez wspierane przez Rosję nielegalne ugrupowania zbrojne.
 • Polska stała się szóstym producentem słodyczy w Europie

  Polska stała się szóstym producentem słodyczy w Europie

  Polska jest w pierwszej dziesiątce największych w Unii Europejskiej producentów słodyczy. Jednak ze względu na stagnację na polskim rynku, dominującą pozycję sieci handlowych oraz rosnącą konkurencję ze strony producentów z Ukrainy krajowi wytwórcy rozwijają eksport słodyczy na rynki zagraniczne. Głównymi odbiorcami są państwa Wspólnoty, jednak rozwijają się też rynki trzecie, przede wszystkim blisko- i dalekowschodnie. Eksport polskich słodyczy rósł w ostatnich latach w tempie sięgającym 10-15 proc. rocznie.
 • ​Ukraina: Petro Poroszenko spotkał się z szefami MSZ Czech, Słowacji i Węgier

  ​Ukraina: Petro Poroszenko spotkał się z szefami MSZ Czech, Słowacji i Węgier

  Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko spotkał się we wtorek z ministrami spraw zagranicznych Czech, Słowacji i Węgier, z którymi omówił konieczność utrzymania sankcji wobec Rosji i wzmocnienie współpracy między jego krajem i NATO.
 • Leszek Balcerowicz: Kończę swoją misję. Ukraina uratowana od katastrofy

  Leszek Balcerowicz: Kończę swoją misję. Ukraina uratowana od katastrofy

  - Zaczyna się wzrost gospodarczy. Ruszają inwestycje. Rozszerza się wymienialność hrywny. Ta ekipa uratowała Ukrainę od katastrofy - mówi "DGP" prof. Leszek Balcerowicz.
 • Polska pod ramię z MFW pomoże Ukrainie

  Polska pod ramię z MFW pomoże Ukrainie

  Podobnie jak w październiku, tym razem również - podczas wizyty wicepremiera Mateusza Morawieckiego w Stanach Zjednoczonych - doszło do spotkania z szefową Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Dyskusja dotyczyła wsparcia dla Polski, w tym utrzymania elastycznej linii kredytowej, chociaż w mocno ograniczonym stopniu. Wicepremier potwierdził w rozmowie z Interią, że decyzja z 2016 r. pozostaje w sile.

Zdjęcia - Ukraina (18)

 • fakty.interia.pl
  Wybory na Ukrainie
 • fakty.interia.pl
  Wybory na Ukrainie
 • fakty.interia.pl
  Wybory na Ukrainie
 • fakty.interia.pl
  Wybory na Ukrainie
 • fakty.interia.pl
  Wybory na Ukrainie
 • fakty.interia.pl
  Wybory na Ukrainie

Filmy - Ukraina (85)

 • Tusk po spotkaniu z Trumpem: Zgoda w dwóch kwestiach, dwa tematy sporne

  Tusk po spotkaniu z Trumpem: Zgoda w dwóch kwestiach, dwa tematy sporne
 • Powrót do Czarnobyla. Jak wygląda miejsce katastrofy 30 lat po tragicznych wydarzeniach?

  W 1986 roku miała miejsce awaria reaktora atomowego w Czarnobylu. Co się teraz dzieje na miejscu katastrofy? Jak się czują ludzie, którzy tam zostali? Czy miejsce to jest cały czas napromieniowane? O sytuacji w okolicy elektrowni atomowej w Czarnobylu opowiedział w "Dzień Dobry TVN" dziennikarz i współautor dokumentu „Powrót do Czarnobyla” Jacek Podemski. (Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news).
 • Ukraina. Wojna o tory kolejowe

  Nieznani sprawcy zaatakowali mieszkańców blokujących tory kolejowe na wschodzie Ukrainy. Jeśli blokada dalej potrwa, cała ukraińska gospodarka będzie zagrożona. Jak donosi prasa, chuligani zostali opłaceni przez jednego z ukraińskich oligarchów, który na tych terenach ma liczne przedsiębiorstwa i nie chce ich stracić.
 • W. Waszczykowski: Jest duże prawdopodobieństwo, że Rosja chce zaanektować Donbas

  Jest duże prawdopodobieństwo, że chcą (Rosja - red.) zaanektować Donbas. Jest wystawianie dowodów tożsamości i paszportów, dochodzi do zaboru mienia ukraińskiego, odcinanie Donbasu od Ukrainy. Jest to bardzo niebezpieczne - ocenił Witold Waszczykowski. Zdaniem ministra spraw zagranicznych może to być "próba sił" obliczona na podniesienie stawki w rozmowach z tymi wszystkimi państwami, które przyłączą się do dyskusji na temat zażegnania konfliktu na Ukrainie. W środę (01.03) min. Waszczykowski wraz z szefem MSZ W. Brytanii Borisem Johnsonem rozmawiali z władzami Ukrainy o pomocy Unii Europejskiej przy realizacji tzw. porozumienia mińskiego i zapobieżeniu eskalacji wpływów Rosji na wschodzie kraju.