Ukraina

Synonimy:
Ukrainy,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Ukraina (9659)

 • Ewa Kopacz: "Ukraińcy, możecie zawsze na nas liczyć"

  Ewa Kopacz: "Ukraińcy, możecie zawsze na nas liczyć"

  "Te ciężarówki to jest początek tego, co jesteśmy w stanie i chcemy zrobić dla naszych sąsiadów" - powiedziała premier Ewa Kopacz na briefingu przed odjazdem z Warszawy konwoju z pomocą humanitarną dla Ukrainy.
 • Polska liczy na handel z Ukrainą

  Dziś oficjalną, dwudniową wizytą rozpoczyna w Polsce prezydent Ukrainy. Oprócz spraw politycznych, ważne miejsce zajmą zagadnienia gospodarcze.
 • Poroszenko, Putin, Merkel i Hollande rozmawiali o Ukrainie

  Poroszenko, Putin, Merkel i Hollande rozmawiali o Ukrainie

  Przywódcy Ukrainy, Rosji, Niemiec i Francji omówili sytuację w Donbasie i podkreślili wagę przestrzegania wszystkich porozumień z Mińska. Opowiedzieli się też za spotkaniem trójstronnej grupy kontaktowej - poinformowały służby prasowe prezydentów Ukrainy i Rosji.
 • Prof. Malicki: Ukraina jest w potwornie trudnej sytuacji

  Prof. Malicki: Ukraina jest w potwornie trudnej sytuacji

  Przed wizytą prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki w Polsce profesor Jan Malicki ze Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego komentuje sytuacje naszego wschodniego sąsiada.
 • Wschodni sąsiad Polski jest na skraju zapaści

  Wschodni sąsiad Polski jest na skraju zapaści

  Gospodarka ukraińska znalazła się na skraju zapaści, choć na razie podtrzymują ją programy ratunkowe Międzynarodowego Funduszu Walutowego. PKB Ukrainy już spadło o 5,6 proc. Trudną sytuację dodatkowo pogłębia konflikt z separatystami w Donbasie.
 • Ostra reakcja Rosji na ustawę o wolnej Ukrainie

  Ostra reakcja Rosji na ustawę o wolnej Ukrainie

  Rosja podejmie przeciwdziałania, jeśli Stany Zjednoczone nałożą na nią nowe sankcje w związku z kryzysem na Ukrainie - oświadczył w sobotę wiceszef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Riabkow po uchwaleniu przez Kongres USA ustawy o zaostrzeniu sankcji wobec Rosji.
 • Obcokrajowcy ze Wschodu chętnie zatrudniani w Polsce

  Obcokrajowcy ze Wschodu chętnie zatrudniani w Polsce

  Polski rynek pracy cały czas pozostaje atrakcyjnym dla cudzoziemców spoza Unii Europejskiej. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się wśród osób zza wschodniej granicy. Tylko w przypadku obywateli Ukrainy polskie urzędy pracy notują kilkudziesięcioprocentowy wzrost oświadczeń przedsiębiorców o chęci zatrudnienia takich pracowników. Równie dynamicznie wzrasta zainteresowanie specjalistami o wysokich kwalifikacjach z sektora IT, teleinformatyki i nowych technologii.
 • Do parlamentu dostała się prosto z Facebooka

  Do parlamentu dostała się prosto z Facebooka

  Ukraińska deputowana Elena Koszelewa jest na ustach całego kraju - jednak nie z powodu politycznych kwalifikacji.
 • Ukraina: Krytyczna sytuacja z węglem

  Na Ukrainie brakuje węgla. Kilku elektrowniom wystarczy go zaledwie na 1 - 2 dni. Węgla brakuje, ponieważ ukraińskie elektrownie nie otrzymują surowca, który zalega na składach w Zagłębiu Donieckim, bądź jest tam wydobywany.

Zdjęcia - Ukraina (18)

 • fakty.interia.pl
  Wybory na Ukrainie
 • fakty.interia.pl
  Wybory na Ukrainie
 • fakty.interia.pl
  Wybory na Ukrainie
 • fakty.interia.pl
  Wybory na Ukrainie
 • fakty.interia.pl
  Wybory na Ukrainie
 • fakty.interia.pl
  Wybory na Ukrainie

Filmy - Ukraina (41)

 • Głód i nędza na Ukrainie! Wojna ich wykończy?

  W obwodach donieckim i ługańskim na wschodzie Ukrainy - gdzie prorosyjscy separatyści proklamowali samozwańcze republiki ludowe - głód i nędza dają się we znaki starszym i schorowanym ludziom. Rząd w Kijowie wstrzymał wypłatę rent i emerytur dla osób żyjących na tych terenach. Ludziom zaczyna brakować jedzenia, nie mają też węgla na opał. Sceny, które zarejestrowała kamera agencji Associated Press w małej miejscowości Kommunar pod Donieckiem, wyglądają jak koszmar rodem z poprzedniej epoki. W lokalnym domu kultury tłum ludzi, w większości staruszków, czeka na ciepłą owsiankę, herbatę i chleb. Z ich oczu wyziera smutek i rezygnacja. -Na początku wstydziłem się przyjść tutaj, bo w domu zostało mi jeszcze trochę jedzenia. Ale teraz już się nie wstydzę. Dałem się przekonać – i przychodzę tutaj dwa razy w tygodniu, we wtorki i piątki - opowiada Fiodor, emeryt. - Nie ma rent i emerytur, nikt się tym nie interesuje, nie ma nic! Jak ludzie mają przeżyć? - pyta z goryczą.
 • Rosyjski raper walczy o Ukrainę

  Każdy, kto ośmiela się krytykować politykę Kremla i Władimira Putina, jest bezpardonowo atakowany przez wierne władzy rosyjskie media. Szykany dotykają nawet znanych artystów - muzyków czy aktorów. Iwan Aleksiejew alias Noize MC to raper, który podczas swoich koncertów otwarcie sprzeciwia się rosyjskiej interwencji na Ukrainie. Nazwano go za to "zdrajcą ojczyzny". Przeciwko muzykowi rozpętano brudną kampanię oszczerstw, on jednak nie zamierza wyrzec się swoich przekonań. - Mam nadzieję, że ludziom już wkrótce otworzą się oczy - mówi.
 • Podróż w czasie? Na Ukrainie to możliwe!

  Jest niewielka – ale zaskakuje bogactwem historycznych atrakcji. 100 lat temu była domem dla kilku narodowości i tyglem, w którym mieszały się różne kultury i tradycje. Dziś miejsce to jest chętnie odwiedzane przez turystów lubiących podróże w przeszłość. Kołoczawa - wioska na ukraińskim Zakarpaciu - bywa nazywana żywym muzeum. Znajduje się tutaj w sumie 10 placówek muzealnych, wkomponowanych w skansen budownictwa z początków XX wieku. Nie są to puste i martwe budynki. Przez cały rok pracują tutaj aktorzy wcielający się w role nauczycieli, żołnierzy czy karczmarzy sprzed 100 lat. Wycieczka do Kołoczawy będzie niezapomnianym przeżyciem dla miłośników historii. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Dorośli napiją się gorzałki w karczmie - a dzieci wezmą udział w lekcji w... radzieckiej szkole, gdzie ze ściany surowym wzrokiem spoglądać na nie będzie portret Lenina.