Ukraina

Synonimy:
Ukrainy,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Ukraina (9610)

 • Doradca szefa SBU: Wybory na Ukrainie będą bezpieczne

  Doradca szefa SBU: Wybory na Ukrainie będą bezpieczne

  Ukraińskie służby specjalne unieszkodliwiły w ostatnim czasie kilka sterowanych z Moskwy grup dywersyjnych i zapewniają, że niedzielne wybory parlamentarne będą bezpieczne - powiedział w piątek PAP doradca szefa Służby Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) Markijan Łubkiwski.
 • Koniec reeksportu

  Od dziś nie wjadą do Rosji ukraińskie owoce i warzywa. Federalna Agencja Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego podjęła taką decyzję, twierdząc że przez terytorium Ukrainy wwożone są do Rosji, objęte embargiem produkty z krajów Unii Europejskiej.
 • Ukraina i Rosja uzgodniły cenę gazu tylko do końca marca

  Ukraina i Rosja uzgodniły cenę gazu tylko do końca marca

  Unijny komisarz ds. energii Guenther Oettinger powiedział we wtorek, po zakończeniu trójstronnych rozmów w Brukseli, że Rosja i Ukraina uzgodniły cenę gazu na 385 dolarów za tysiąc metrów sześciennych. Cena taka ma obowiązywać od października do końca marca.
 • Prezydent: Chcemy stabilnej i bezpiecznej Ukrainy

  Prezydent: Chcemy stabilnej i bezpiecznej Ukrainy

  Prezydent Bronisław Komorowski w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" mówi m. in. o wyborach samorządowych, polskiej polityce wobec Ukrainy i rządzie premier Ewy Kopacz.
 • ​Poroszenko: Ukraina będzie miała zapewniony gaz tej zimy

  ​Poroszenko: Ukraina będzie miała zapewniony gaz tej zimy

  Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko oświadczył w sobotę, że tej zimy jego kraj będzie miał zapewniony gaz, a cena za 1000 metrów sześciennych błękitnego paliwa z Rosji do marca 2015 roku wyniesie 385 dolarów.
 • Ukraina: Rosja odrzuciła założenia projektu KE w sprawie gazu

  Ukraina: Rosja odrzuciła założenia projektu KE w sprawie gazu

  W czasie rozmów z Ukrainą i UE o dostawach gazu Rosja odrzuciła główne założenia projektu protokołu zaproponowanego przez Komisję Europejską i wcześniej już uzgadnianego ze stroną rosyjską - powiedział w sobotę ukraiński minister energetyki Jurij Prodan.
 • Uchodźcy z Krymu domagają się swoich praw

  Uchodźcy z Krymu domagają się swoich praw

  ​Uchodźcy z Krymu domagają się zainteresowania ze strony ukraińskich władz. Oficjalnie jest ich około 20 tysięcy - nieoficjalnie dwa razy więcej. Od czasu rosyjskiej aneksji Krymu w marcu Rada Najwyższa nie przyjęła ustawy, która regulowałaby status tzw. uchodźców wewnętrznych, i otworzyłaby drogę to konkretnej pomocy dla nich.
 • Ukraina:

  Ukraina: "Potrzebujemy więcej pieniędzy"

  Ukrainie potrzebne są większe fundusze niż obiecane przez Zachód 30 mld dolarów - powiedział ukraiński minister spraw zagranicznych Pawło Klimkin w sobotę niemieckiemu tygodnikowi "Wirtschaftswoche". Potwierdził aspiracje swego kraju do UE
 • Ukraina: Zatrzymani dywersanci, którzy planowali zamachy terrorystyczne

  Ukraina: Zatrzymani dywersanci, którzy planowali zamachy terrorystyczne

  Służba Bezpieczeństwa Ukrainy zatrzymała grupę dywersantów, która planowała zamachy terrorystyczne w Zaporożu i okolicach. Obwód zaporoski graniczy z donieckim.
 • Merkel: Nie ma postępu w rozmowach z Rosją o Ukrainie

  Merkel: Nie ma postępu w rozmowach z Rosją o Ukrainie

  ​Nie ma postępu w rozmowach z Rosją na temat Ukrainy - stwierdziła kanclerz Niemiec Angela Merkel na zakończenie dwudniowego szczytu Azja-Europa w Mediolanie. Ponieważ wzięli w nim udział prezydenci Federacji Rosyjskiej i Ukrainy, sprawa ta zdecydowanie zdominowała jego obrady.

Filmy - Ukraina (38)

 • Podróż w czasie? Na Ukrainie to możliwe!

  Jest niewielka – ale zaskakuje bogactwem historycznych atrakcji. 100 lat temu była domem dla kilku narodowości i tyglem, w którym mieszały się różne kultury i tradycje. Dziś miejsce to jest chętnie odwiedzane przez turystów lubiących podróże w przeszłość. Kołoczawa - wioska na ukraińskim Zakarpaciu - bywa nazywana żywym muzeum. Znajduje się tutaj w sumie 10 placówek muzealnych, wkomponowanych w skansen budownictwa z początków XX wieku. Nie są to puste i martwe budynki. Przez cały rok pracują tutaj aktorzy wcielający się w role nauczycieli, żołnierzy czy karczmarzy sprzed 100 lat. Wycieczka do Kołoczawy będzie niezapomnianym przeżyciem dla miłośników historii. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Dorośli napiją się gorzałki w karczmie - a dzieci wezmą udział w lekcji w... radzieckiej szkole, gdzie ze ściany surowym wzrokiem spoglądać na nie będzie portret Lenina.
 • Ukraina. Znaleziono groby rosyjskich żołnierzy

  Moskwa zaprzecza, jakoby na wschodzie Ukrainie w walkach brali udział rosyjscy żołnierze - ale dowodem ich zaangażowania w konflikt są mogiły. W Słowiańsku, obok pomnika ku czci poległych w drugiej wojnie światowej, odnaleziono niedawno masowy grób, z którego wykopano ponad tuzin zwłok. Takich bezimiennych miejsc pochówku jest w tej części kraju więcej. Okazuje się, że prorosyjscy separatyści coraz częściej chowają swoich towarzyszy broni tam, gdzie zginęli. Wśród nich prawdopodobnie są także Rosjanie. Tymczasem w Moskwie radykalni nacjonaliści nieustannie rekrutują ochotników do wyjazdu na Ukrainę. W całej Rosji do walki rwą się tysiące - w tym doświadczeni weterani, którzy brali udział w działaniach w Afganistanie czy Czeczenii.