Ukraina

Synonimy:
Ukrainy,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Ukraina (10426)

 • ​"Rzeczpospolita": Nielegalna emigracja "na Polaka"

  ​"Rzeczpospolita": Nielegalna emigracja "na Polaka"

  Grupy przestępcze wypożyczają Ukraińcom polskie paszporty. To pozwala im podjąć legalnie pracę w krajach UE - informuje czwartkowa "Rzeczpospolita".
 • Prezes ukraińskiego IPN stawia Polsce warunek

  Prezes ukraińskiego IPN stawia Polsce warunek

  Warunkiem odwołania moratorium na polskie prace poszukiwawcze na Ukrainie jest przedstawienie koncepcji odnowienia ukraińskich miejsc pamięci na terytorium Polski - oświadczył prezes IPN w Kijowie Wołodymyr Wiatrowycz.
 • Moglibyśmy zablokować import. Gdybyśmy chcieli

  Moglibyśmy zablokować import. Gdybyśmy chcieli

  Od miesiąca DGP zajmuje się różnymi wątkami dotyczącymi sprowadzania z samozwańczych republik Zagłębia Donieckiego antracytu do Polski i innych państw UE. Pieniądze z handlu tym najcenniejszym energetycznym węglem kamiennym trafiają do kieszeni separatystów z Doniecka i Ługańska. Co ciekawe, za antracyt płaci się równowartość 62 zł za tonę, a sprzedaje go za 272 zł.
 • Polska będzie finansować emerytury pracownikom z Ukrainy?

  Polska będzie finansować emerytury pracownikom z Ukrainy?

  Wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka (Kukiz'15), w interpelacji skierowanej do minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbiety Rafalskiej, pyta dlaczego Polska ma finansować emerytury minimalne pracownikom pochodzącym z Ukrainy.
 • Ekspert: Ukraińska gospodarka rośnie, korupcja maleje, ale to tylko iluzja. Nasze firmy powinny szeroko omijać ten rynek

  Ekspert: Ukraińska gospodarka rośnie, korupcja maleje, ale to tylko iluzja. Nasze firmy powinny szeroko omijać ten rynek

  Izba Obrachunkowa Ukrainy podała, że w 1. półroczu br. PKB wyniosło 2,4 proc. Dochody budżetowe wzrosły o 48,3 proc. w zestawieniu z analogicznym okresem ub. roku. To mają być wyniki walki z korupcją. Jednak ekonomista Łukasz Białek uważa, że ww. wskaźniki poważnie fałszują obraz sytuacji, a "sukcesy" w przywracaniu prawa to kłamstwa. Wymyślono je w celu uzyskania kolejnej transzy kredytu od MFW. Trzeba też wiedzieć, że w latach 2014-2015 PKB spadło łącznie o ponad 16 proc. Natomiast w 2016 roku wzrosło o ok. 2 proc., więc nie osiągnęło jeszcze poziomu sprzed 3 lat. Ekspert prognozuje, że na koniec roku wyniesie ono zaledwie 2 proc. Dlatego rząd powinien ostrzegać naszych przedsiębiorców przed inwestowaniem na Ukrainie. Dalej panuje tam korupcja, a zmiany w mentalności potrwają dziesiątki lat. Polscy przedsiębiorcy w konfrontacji z ukraińskimi nie mają szans, bo tamci w większości nie znają uczciwych zasad.
 • Rosja: Do obiegu wchodzą nowe banknoty - 200 i 2000 rubli

  W Rosji do obiegu weszły w czwartek nowe banknoty - o nominałach 200 i 2000 rubli (ok. 12,5-125 zł). Mają one uprościć płatności, bo wiele z nich mieści się między 100 i 500 rublami oraz 1000 i 5000 rubli (ok. 6-31 zł i 60-310 zł).
 • Nasila się konflikt ukraińsko-węgierski

  Nasila się konflikt ukraińsko-węgierski

  MSZ Ukrainy przekazało Węgrom notę protestacyjną, w której domaga się zakazania akcji "Samostanowienie dla Zakarpacia" w Budapeszcie - oświadczył w środę szef ukraińskiej dyplomacji Pawło Klimkin.
 • ​Węgry chcą rewizji układu stowarzyszeniowego Ukrainy z UE

  ​Węgry chcą rewizji układu stowarzyszeniowego Ukrainy z UE

  Minister spraw zagranicznych Węgier Peter Szijjarto wystąpi z inicjatywą rewizji układu o stowarzyszeniu Ukrainy z Unią Europejską ze względu na nową ukraińską ustawę o oświacie, która, zdaniem Budapesztu, narusza prawa mniejszości węgierskiej w tym kraju.
 • Fala pracowników ze Wschodu dopiero nadciąga

  Fala pracowników ze Wschodu dopiero nadciąga

  Niemal połowa Ukraińców chce wyjechać do pracy za granicę. Drugim najczęściej wskazywanym przez nich kierunkiem jest Polska.
 • Coraz więcej firm zamierza zatrudniać cudzoziemców

  Coraz więcej firm zamierza zatrudniać cudzoziemców

  Firmy coraz częściej decydują się na zatrudnienie cudzoziemców, robi to już niemal 40 proc. przedsiębiorców, a blisko 60 proc. to planuje - wynika z badania Business Centre Club oraz Międzynarodowej Organizacji do spraw Migracji (IOM).

Zdjęcia - Ukraina (18)

 • fakty.interia.pl
  Wybory na Ukrainie
 • fakty.interia.pl
  Wybory na Ukrainie
 • fakty.interia.pl
  Wybory na Ukrainie
 • fakty.interia.pl
  Wybory na Ukrainie
 • fakty.interia.pl
  Wybory na Ukrainie
 • fakty.interia.pl
  Wybory na Ukrainie

Filmy - Ukraina (83)

 • Jak żyją w Polsce kobiety ze Wschodu?

  Svetlana Bodnar, Ukrainka, która w Polsce mieszka już 20 lat, stworzyła grupę jednoczącą wszystkie kobiety ze Wschodu, mieszkające w Warszawie. Czego szukają osoby dołączające do grupy? Bodnar i Maria Najdenowa, Rosjanka, która mieszka w Polsce od 11 lat powiedziały, jak ta organizacja pomaga kobietom. Dlaczego założycielki wykluczyły mężczyzn? - Wiemy, że mąż nie zajrzy, nie przeczyta i możemy się dzielić wszystkim - wyśniła Najdenowa. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Ogromna eksplozja w składzie amunicji na Ukrainie

  W obwodzie winnickim w centralnej Ukrainie trwa akcja gaszenia ogromnego pożaru składów amunicji, przez który ewakuowano 30 tysięcy mieszkających w jego pobliżu ludzi. Zamknięto przestrzeń powietrzną dla ruchu samolotów. Mieszkańcy okolicznych miejscowości słyszeli eksplozje.
 • Ogromna eksplozja w składzie amunicji na Ukrainie

  W obwodzie winnickim w centralnej Ukrainie trwa akcja gaszenia ogromnego pożaru składów amunicji, przez który ewakuowano 30 tysięcy mieszkających w jego pobliżu ludzi. Zamknięto przestrzeń powietrzną dla ruchu samolotów. Mieszkańcy okolicznych miejscowości słyszeli eksplozje.
 • "Jestem teraz świadomy ryzyka, jakie mi grozi." M. Saakaszwili zapowiada dalszą walkę z korupcją po powrocie na Ukrainę

  Jestem teraz świadomy ryzyka, jakie mi grozi - mówił we Lwowie Micheil Saakaszwili, który przedostał się na Ukrainę przez zamknięte przejście graniczne Medyka-Szeginie. Były prezydent Gruzji i był gubernator Odessy zapowiedział, że będzie kontynuował walkę przeciwko korupcji i ukraińskim oligarchom. O dalszych planach ma poinformować po naradzie ze swoimi stronnikami politycznymi. - Cokolwiek będą robić, nie zatrzymam się. Nie poddam się i będę walczył do samego końca - powiedział Saakaszwili. Saakaszwili wrócił na Ukrainę, choć w lipcu prezydent Petro Poroszenko pozbawił go ukraińskiego obywatelstwa. Saakaszwili jest obecnie bezpaństwowcem.