Ukraina

Synonimy:
Ukrainy,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Ukraina (10260)

 • Ukraina szykuje się do odbicia Krymu?

  Ukraina szykuje się do odbicia Krymu?

  ​Rosyjskie media informują, że Ukraina gromadzi sprzęt wojskowy w pobliżu okupacyjnej granicy Krymu. Rozgłośnia "Gawarit Moskwa" podała, że zauważono między innymi transportery opancerzone i czołgi. Informacje na ten temat powtórzyły również rosyjskie portale informacyjne, w tym Gazieta.ru i Rambler.
 • ​Ukraina: Pomagają, choć same potrzebują pomocy

  ​Ukraina: Pomagają, choć same potrzebują pomocy

  Konflikt na wschodzie Ukrainy trwa już ponad dwa lata. W wyniku działań wojennych pomocy humanitarnej potrzebuje ok. 3 mln osób. - Szacuje się, że osoby starsze oraz kobiety i dzieci, czyli grupy najbardziej narażone na skutki konfliktu, stanowią 80 procent potrzebujących pomocy. Ok. 0,5 mln to dzieci, ok. 1,7 mln to kobiety, ok. 1 mln osoby starsze - mówi Michał Serwiński z Polskiej Akcji Humanitarnej, która od kilku miesięcy udziela pomocy samotnym matkom.
 • Gorbaczow z zakazem wjazdu na Ukrainę

  Gorbaczow z zakazem wjazdu na Ukrainę

  Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) wydała zakaz wjazdu na Ukrainę przez pięć lat dla byłego prezydenta ZSRR Michaiła Gorbaczowa.
 • Nasiliły się ostrzały na Ukrainie. Zginęło 7 żołnierzy

  Nasiliły się ostrzały na Ukrainie. Zginęło 7 żołnierzy

  ​Siedmiu ukraińskich żołnierzy zginęło w ciągu ostatniej doby na wschodzie kraju. To największa od początku roku liczba zabitych w ciągu 24 godzin. Dziewięciu żołnierzy zostało rannych.
 • Za Republikę!

  Za Republikę!

  Dwa lata temu prorosyjscy separatyści proklamowali Doniecką Republikę Ludową. Jak wygląda codzienność we wschodnioukraińskich parapaństwach?
 • ​Ukraina: Ruszyła budowa muru na granicy z Rosją

  ​Ukraina: Ruszyła budowa muru na granicy z Rosją

  Na terenie obwodu ługańskiego na granicy z Rosją rozpoczęto budowę ogrodzenia, a na szczególnie niebezpiecznych odcinkach powstaną rowy przeciwczołgowe - piszą w poniedziałek rosyjskie media, powołując się na władze ukraińskie.
 • ​Ukraina: Biden rozmawiał z Poroszenką o misji policyjnej w Donbasie

  ​Ukraina: Biden rozmawiał z Poroszenką o misji policyjnej w Donbasie

  Wiceprezydent USA Joe Biden i prezydent Ukrainy Petro Poroszenko omówili w rozmowie telefonicznej kwestię skierowania na objęty konfliktem ukraiński Donbas uzbrojonej misji policyjnej OBWE - podała w piątek administracja Poroszenki.
 • 29 dni do Euro 2016. Surowa baza Ukraińców

  29 dni do Euro 2016. Surowa baza Ukraińców

  W tym szaleństwie jest metoda? Ukraińcy podczas Euro we Francji zamieszkają w hotelu, który nie jest tak luksusowy, jak chociażby reprezentacji Polski, ale ma jeden ważny atut. Znajduje się zaledwie 30 km od Marsylii, gdzie stoczymy bój, którego stawką prawdopodobnie będzie awans do fazy pucharowej.
 • 17 obrazów skradzionych w Weronie znaleziono na Ukrainie

  Na Ukrainie znaleziono 17 obrazów, wśród nich arcydzieła Tintoretta i Rubensa, które zostały skradzione z muzeum w Weronie - podała w środę Ansa, powołując się na ukraińską straż graniczną. Obrazy wykradziono w nocy w listopadzie zeszłego roku.
 • Zamieszki podczas obchodów Dnia Zwycięstwa na Ukrainie

  Zamieszki podczas obchodów Dnia Zwycięstwa na Ukrainie

  ​9 maja na Ukrainie świętowany jest Dzień zwycięstwa nad nazizmem. To część obchodów rocznicy zakończenia II wojny światowej. W Kijowie niektórzy uczestnicy uroczystości przynieśli zakazaną sowiecką symbolikę. Doprowadziło to do zamieszek.

Zdjęcia - Ukraina (18)

 • fakty.interia.pl
  Wybory na Ukrainie
 • fakty.interia.pl
  Wybory na Ukrainie
 • fakty.interia.pl
  Wybory na Ukrainie
 • fakty.interia.pl
  Wybory na Ukrainie
 • fakty.interia.pl
  Wybory na Ukrainie
 • fakty.interia.pl
  Wybory na Ukrainie

Filmy - Ukraina (60)

 • Ukraina. Kto zabił demonstrantów z Majdanu?

  Dwa lata po rewolucji na Majdanie specjalna komisja ds. badania zbrodni szuka winnych śmierci 106 demonstrantów. Wszystkie ślady prowadzą do rządowej jednostki specjalnej "Berkut". Wśród śmiertelnych ofiar jest Wołodymyr Czaplinski elektryk z miasteczka Obuchów, który dla swojej rodziny jest bohaterem. Dziś jego bliskim pozostały tylko zdjęcia i wideo z tragicznego dnia na Majdanie. – Nie bał się walczyć przeciwko rządowej przemocy. Nie chował się, do końca pozostał na polu walki – mówi Swietłana Czaplinskaja, krewna ofiary. Półtorej roku później prokuratora na brzegu rzeki nieopodal Kijowa znalazła broń z której strzelano do powstańców. To broń ukraińskiej służby specjalnej „Berkut". W ciągu ostatnich dwóch lat prokuratura, szukając sprawców, przeanalizowała tysiące godzin materiału filmowego.
 • Szalony Ukrainiec jeździ na dachu pociągu

  Trend ze Wschodu, jazda na dachach pociągów jest tam normą. Ten Ukrainiec postanowił zakończyć swoją jazdę w widowiskowy sposób
 • Rozjuszony niedźwiedź pędził wprost na publiczność

  Żytomierz, Ukraina. Tej wizyty w cyrku widownia z pewnością długo nie zapomni. Po wykonaniu jednej z cyrkowych sztuczek, występujący na scenie niedźwiedź o mały włos nie zerwał się z łańcucha. Zwierzę popędziło wprost w siedzących na arenie rodziców z dziećmi. Na szczęście drapieżnik został szybko spacyfikowany przez pracowników cyrku. Być może miś miał pokojowe zamiary i chciał jedynie się przywitać z widownią. Jeśli tak, osiągnął zupełnie odwrotny efekt - na sali rozległy się krzyki i piski przerażonych ludzi. (STORYFUL/x-news) UWAGA! Ze względu na przepisy licencyjne materiał dostępny tylko na terytorium Polski.
 • Ukraińcy mobilizują się do walki

  Paramilitarna organizacja Prawy Sektor szykuje się do walki z Rosjanami. To nielegalna armia, działająca na terenie Ukrainy, hołdująca ideom nacjonalistycznym. Jej członkowie trenują w byłym obozie wakacyjnym dla dzieci i nie mogą się doczekać, kiedy trafią na front. Podczas treningów ochotnicy używają prawdziwej amunicji, chcą by wszystko było jak najbardziej zbliżone do wojennych realiów. Nikt tu nie myśli o zawieszeniu broni. - W regularnej armii, nawet w momencie bezpośredniej agresji wroga, nie zawsze pada rozkaz strzelania. To z powodu zawartego w Mińsku porozumienia, ale jaką ono ma wartość, kiedy w twoim kierunku jedzie czołg? - zastanawia się jeden z członków Prawego Sektora.