Ukraina

Synonimy:
Ukrainy,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Ukraina (9878)

 • Rozejm na Ukrainie "wydaje się być respektowany"

  Rozejm na Ukrainie "wydaje się być respektowany"

  W rozmowie telefonicznej, przeprowadzonej w poniedziałek, przywódcy Niemiec, Francji, Rosji i Ukrainy ocenili, że rozejm na wschodzie Ukrainy "wydaje się być respektowany" - poinformował wieczorem rzecznik niemieckiego rządu Steffen Seibert.
 • Ukraina: Bezlitosne zniszczenia, tortury i zaginięcia

  Ukraina: Bezlitosne zniszczenia, tortury i zaginięcia

  Ponad 6 tysięcy zabitych i "wiarygodne doniesienia o arbitralnych aresztowaniach, torturach i wymuszonych zaginięciach” – ONZ alarmuje w raporcie na temat sytuacji na Ukrainie.
 • Polska może skorzystać na tranzycie gazu na Ukrainę

  Polska może skorzystać na tranzycie gazu na Ukrainę

  Polska musi zainwestować w rozbudowę połączenia gazowego na granicy z Ukrainą - przekonuje były minister skarbu Mikołaj Budzanowski. Według niego powinniśmy uzyskać zdolność eksportu nawet 20 mld metrów sześciennych rocznie błękitnego paliwa na wschód. Byłaby to nie tylko ważna deklaracja polityczna, lecz także decyzja opłacalna ekonomicznie.
 • Ukraińskie media: Putin przygotowuje bunty w ukraińskich miastach

  Ukraińskie media: Putin przygotowuje bunty w ukraińskich miastach

  Jak ocenia przewodniczący klubu parlamentarnego Bloku Petra Poroszenki, Jurij Łucenko, w marcu i kwietniu Rosja planu zorganizowanie buntów i protestów w szeregu największych ukraińskich miast.
 • "Gazeta Wyborcza": Ukraińskie dowództwo śpi

  "Gazeta Wyborcza": Ukraińskie dowództwo śpi

  Powodem przegranej z prorosyjskimi separatystami na wschodzie Ukrainy była słabość nie ukraińskich żołnierzy, ale dowództwa – przekonuje Jurij Butusow, ukraiński ekspert wojskowy i redaktor serwisu Censor.net.
 • NATO nie pomaga Ukrainie? "Wywołamy zamieszanie"

  NATO nie pomaga Ukrainie? "Wywołamy zamieszanie"

  Czy państwa Sojuszu Północnoatlantyckiego niewystarczająco pomagają Ukrainie? "Jeśli zaczniemy poruszać się po terenach, za które nie odpowiadamy, wywołamy zamieszanie" – odpowiada Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg.
 • Ukraina nad ekonomiczną przepaścią

  Ukraina nad ekonomiczną przepaścią

  Ukraina drastycznie podnosi ceny energii dla odbiorców prywatnych i tnie świadczenia socjalne. Wszystko po to, by zapobiec niewypłacalności i uzyskać zagraniczne kredyty. Większości mieszkańców grozi nędza.
 • Putin grozi odcięciem gazu Ukrainie!

  Putin grozi odcięciem gazu Ukrainie!

  Ukraińska przedpłata za rosyjski gaz starczy na trzy, cztery dni. Potem Gazprom zakręci kurek - zagroził prezydent Rosji Władimir Putin. - To będzie oznaczało problemy z tranzytem do Europy - oświadczył Putin. Wyraził też nadzieję, że "do tego nie dojdzie".
 • Gazprom grozi wstrzymaniem dostaw gazu na Ukrainę!

  Gazprom grozi wstrzymaniem dostaw gazu na Ukrainę!

  Ukraina nie dokonała przedpłaty za gaz za marzec i przyspieszyła odbiór surowca objętego zaliczką za luty, co może doprowadzić do wstrzymania dostaw w ciągu dwóch dni - ostrzegł we wtorek prezes rosyjskiego Gazpromu Aleksiej Miller.
 • Kredobank najbezpieczniejszym bankiem na Ukrainie

  Kredobank zajął pierwsze miejsce w rankingu bezpieczeństwa banków ukraińskiej edycji magazynu Forbes. Bank wchodzący w skład Grupy PKO Banku Polskiego wyprzedził m.in. miejscowe spółki należące do Credit Agricole i Citibanku oraz ING Bank Ukraina.

Zdjęcia - Ukraina (18)

 • fakty.interia.pl
  Wybory na Ukrainie
 • fakty.interia.pl
  Wybory na Ukrainie
 • fakty.interia.pl
  Wybory na Ukrainie
 • fakty.interia.pl
  Wybory na Ukrainie
 • fakty.interia.pl
  Wybory na Ukrainie
 • fakty.interia.pl
  Wybory na Ukrainie

Filmy - Ukraina (46)

 • 4-latek ofiarą walk na wschodzie Ukrainy

  Kilka dni temu Władimir Bobryszczew z Doniecka wracał do domu po nocnej zmianie w pracy, kiedy nagle zobaczył rozbłysk na niebie. Po sekundzie pocisk rakietowy uderzył w jego dom… W tym tygodniu Władimir pożegnał na cmentarzu swojego synka, 4-letniego Artioma. Chłopiec zginął pod gruzami domu, w który – jak się okazało – trafił pocisk wystrzelony przez ukraińskie siły rządowe, walczące z prorosyjskimi separatystami w obwodzie donieckim. Malec został pochowany z ulubioną maskotką - pluszowym króliczkiem, którego włożyła mu do trumny zrozpaczona babcia. W szpitalu wciąż przebywa żona Władimira, która straciła nogę, i jego drugi syn, 7-letni Michaił. Lekarze próbują uratować jego oczy. Bobryszczew, który własnymi rękami starał się wydobyć swoich bliskich spod gruzów, nie może pogodzić się z tym, co się stało. „Czy mój synek był terrorystą?” – pyta z goryczą. Tak władze w Kijowie określają separatystów, którzy od 9 miesięcy walczą na wschodniej Ukrainie z siłami rządowymi. W efekcie tych bratobójczych walk najbardziej cierpi ludność cywilna – pozbawiona świadczeń, żywności, lekarstw, opieki medycznej i poczucia bezpieczeństwa.
 • Ukraina. Niemiecka pomoc dla uchodźców z Donbasu

  Mimo porozumienia o zawieszeniu broni, na wschodniej Ukrainie wciąż dochodzi do starć rebeliantów z siłami rządowymi. Ludność żyje w strachu. Wiele osób - jak Ludmiła i jej dzieci czy Jelena, która zaszła w ciążę, gdy wybuchła wojna - opuszcza rodzinne strony. Dla nich właśnie w Charkowie (gdzie wciąż jest spokojnie) powstaje małe, prowizoryczne osiedle, którego budowę finansuje niemiecki rząd. To piękny gest, doceniany przez uchodźców.
 • Miłość w czasach wojny. Dramaty zakochanych na Ukrainie

  Na wschodzie Ukrainy toczy się regularna wojna między prorosyjskimi separatystami a siłami rządowymi. Zbrojna zawierucha odciska swoje piętno na życiu zwykłych obywateli. Media informują o problemach z wypłatą świadczeń rentowych i emerytalnych, o braku podstawowych produktów i przerwach w dostawach mediów. Ale ten konflikt ma jeszcze jeden przykry aspekt. Julia i Dmitrij mieli się pobrać latem 2014 roku, ale musieli uciekać, ponieważ w ich rodzinnych stronach wybuchły zażarte walki. Teraz, kiedy sytuacja się uspokoiła, wreszcie sfinalizowali swoje plany i pobrali się. Ich szczęście mąci tylko jedna myśl - czy ich ślub jest legalny? Kijów od miesięcy nie uznaje wszelkich aktów cywilnych wydawanych przez samozwańczą Doniecką Republikę Ludową. A ta nie ma jeszcze własnego systemu prawnego... W tej sytuacji wiele par odwleka decyzję o zalegalizowaniu swojego związku. Kieruje jednak nimi nie tylko obawa przed prawnym chaosem. - Wojna wciąż trwa, a ceny rosną. W takich okolicznościach trudno jest podejmować finansowe zobowiązania. Nie wiemy, czy jutro będziemy mieć pracę i pieniądze - mówi Ałła, która musiała odłożyć ślub ze swoim narzeczonym, Maksymem.