Ukraina

Synonimy:
Ukrainy,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Ukraina (10330)

 • Rosyjski konwój wjechał na Ukrainę

  Rosyjski konwój wjechał na Ukrainę

  Na zajęty przez prorosyjskich separatystów Donbas na wschodzie Ukrainy wjechał kolejny konwój z Rosji, którego nie uzgodniono z władzami w Kijowie i organizacjami międzynarodowymi - poinformował rzecznik Państwowej Służby Granicznej Ukrainy Ołeh Słobodian.
 • Optymistyczne sygnały z Ukrainy

  Optymistyczne sygnały z Ukrainy

  Mamy nadzieję, że w przyszłym roku gospodarka Ukrainy wzrośnie o 2 proc., a w tym roku powinno to być 1 proc. To pokazuje, że ukraińska gospodarka stabilizuje się - przekonuje w rozmowie z PAP wicepremier Ukrainy Iwanna Kłympusz-Cincadze. Według Bloomberga gospodarka Ukrainy wychodzi z recesji.
 • Deklaracja Waszczykowskiego: Polska popiera reformy na Ukrainie

  Deklaracja Waszczykowskiego: Polska popiera reformy na Ukrainie

  Szef resortu spraw zagranicznych Witold Waszczykowski rozmawiał w środę w Kijowie z ministrami spraw zagranicznych Niemiec i Francji na temat bezpieczeństwa Ukrainy w związku z jej konfliktem z Rosją i intensyfikacji współpracy w ramach Trójkąta Weimarskiego.
 • "Starej szkoły nie ma. Zbombardowali"

  "Starej szkoły nie ma. Zbombardowali"

  Rozpoczęcie roku szkolnego w szkole podstawowej w Izjumskoje na wschodniej Ukrainie.
 • W Donbasie wstrzymano walki. "Przyjemne zaskoczenie"

  W Donbasie wstrzymano walki. "Przyjemne zaskoczenie"

  Od 1 września zostały wstrzymane walki w strefie konfliktu z prorosyjskimi separatystami na wschodzie Ukrainy – oświadczył w czwartek ukraiński minister obrony Stepan Połtorak. O przerwanie ognia apelował wcześniej prezydent Ukrainy Petro Poroszenko.
 • Petro Poroszenko: Władimir Putin chce całej Ukrainy

  Petro Poroszenko: Władimir Putin chce całej Ukrainy

  Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko ostrzegł w wywiadzie dla CNN, że prezydent Władimir Putin chce, by "cała Ukraina" stała się częścią "rosyjskiego imperium". "Rosyjska agresja całkowicie zniszczyła powojenny globalny system bezpieczeństwa" - oznajmił.
 • Barack Obama: Stany Zjednoczone będą wspierały Ukrainę

  Barack Obama: Stany Zjednoczone będą wspierały Ukrainę

  Stany Zjednoczone pozostają przy Ukrainie "w czasie, gdy opiera się ona rosyjskiej agresji" – napisał prezydent USA Barack Obama w depeszy do prezydenta Petra Poroszenki z okazji 25. rocznicy ogłoszenia ukraińskiej niepodległości.
 • Andrzej Duda i Petro Poroszenko o niepokojącej sytuacji na Ukrainie

  Andrzej Duda i Petro Poroszenko o niepokojącej sytuacji na Ukrainie

  Prezydent Andrzej Duda we wtorek wieczorem spotkał się z prezydentem Ukrainy Petrem Poroszenką na prywatnej kolacji w domu ukraińskiego prezydenta. Polski prezydent przybył do Kijowa, by w środę wziąć udział w obchodach 25-lecia niepodległości Ukrainy.
 • Prezydent Ukrainy: Nasza flaga zawiśnie nad Krymem i Donbasem

  Prezydent Ukrainy: Nasza flaga zawiśnie nad Krymem i Donbasem

  Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko wyraził we wtorek przekonanie, że flaga jego kraju ponownie zawiśnie nad zaanektowanym przez Rosję Krymem oraz zajętymi przez wspieranych przez Moskwę separatystów terytoriami w Donbasie.
 • Rosyjskie manewry na Krymie. Desant i pociągi pancerne

  Rosyjskie manewry na Krymie. Desant i pociągi pancerne

  Od 2013 roku Moskwa wzmacniała jednostki w Południowym Okręgu Wojskowym. Od dwóch tygodni prowadzą na Krymie szeroko zakrojone manewry, podczas których ćwiczone jest forsowanie rzek i wsparcie desantu.

Zdjęcia - Ukraina (18)

 • fakty.interia.pl
  Wybory na Ukrainie
 • fakty.interia.pl
  Wybory na Ukrainie
 • fakty.interia.pl
  Wybory na Ukrainie
 • fakty.interia.pl
  Wybory na Ukrainie
 • fakty.interia.pl
  Wybory na Ukrainie
 • fakty.interia.pl
  Wybory na Ukrainie

Filmy - Ukraina (71)

 • Pracownicy z Ukrainy powinni wypełnić lukę na rynku pracy po 500+

  Od pewnego czasu można zaobserwować efekt programu "500+" i można przyjąć, że spełnia on oczekiwania rządu. Większość kobiet, które mają dzieci i korzystają z programu, postanowiła zostać w domu. Powoduje to negatywny proces na rynku pracy, ponieważ brakuje pracowników w niektórych zawodach. Głównie chodzi o sektory potrzebujące niższych kwalifikacji i prace fizyczne.
 • Johnson na Ukrainie: Konieczne wypełnienie umowy zawartej w Minńsku

  Boris Johnson w trakcie swojej wizyty na Ukrainie podkreślił konieczność wypełnienia umowy zawartej w Mińsku. Brytyjski minister spraw zagranicznych spotkał się w Kijowie m.in. z prezydentem Ukrainy - Petro Poroszenką.
 • Johnson na Ukrainie: Konieczne wypełnienie umowy zawartej w Minńsku

  Boris Johnson w trakcie swojej wizyty na Ukrainie podkreślił konieczność wypełnienia umowy zawartej w Mińsku. Brytyjski minister spraw zagranicznych spotkał się w Kijowie m.in. z prezydentem Ukrainy - Petro Poroszenką.
 • Polityczne ambicje Nadii Sawczenko

  Nadia Sawczenko jest wielką patriotką. W randze porucznika, jako pierwsza kobieta na Ukrainie, została strzelcem helikopterowym; brała udział w akcjach wojskowych w Iraku. Kiedy na wschodzie Ukrainy zaczęły się zamieszki zbrojne przeciwko rządowi w Kijowie, Sawczenko zgłosiła się na ochotnika. Sterowani przez Rosję separatyści wzięli ją do niewoli, gdzie stanęła przed sądem. Skazano ją na 22 lata więzienia, ale niespodziewanie w maju bieżącego roku została zwolniona. Na Ukrainie uznano ją za bohaterkę narodową. Sawczenko nie ukrywa swojego politycznego zaangażowania. Zapowiedziała, że będzie startować na prezydenta Ukrainy. – Uprawnienia prezydenta muszą zostać zmienione, aby móc zreformować państwo i wprowadzać ustawy dla dobra ludzi oraz zwalczać korupcję. W tym celu należy wprowadzić dyktaturę i skupić władzę w rękach jednej osoby, ale później musi ona zostać zwrócona narodowi – tak wizję swojej prezydentury opisała Nadia Sawczenko. Ukraińska Dziewica Orleańska, jak nazywają ją rodacy, ma jednak świadomość, że popularność szybko może przerodzić się w nieufność i dezaprobatę.