Ukraina

Synonimy:
Ukrainy,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Ukraina (9618)

 • Separatyści: Polacy walczą w naszych oddziałach

  Separatyści: Polacy walczą w naszych oddziałach

  Polacy walczą w oddziałach donieckich separatystów. Taką informację przekazał Polskiemu Radiu jeden z liderów separatystycznego "Frontu Ludowego Noworosji" Konstantin Dołgow.
 • Kreml radzi w sprawie wyborów w Donbasie

  Kreml radzi w sprawie wyborów w Donbasie

  W piątek jednym z tematów narady prezydenta Federacji Rosyjskiej Władimira Putina z członkami Rady Bezpieczeństwa FR była sytuacja na wschodzie Ukrainy w kontekście wyznaczonych na 2 listopada wyborów w samozwańczych republikach w Donbasie.
 • Podpisano porozumienie ws. warunków dostaw rosyjskiego gazu na Ukrainę

  Przedstawiciele Komisji Europejskiej, Rosji i Ukrainy podpisali w czwartek wieczorem w Brukseli porozumienie ws. warunków dostaw rosyjskiego gazu na Ukrainę przez okres zimowy do końca marca 2015 r. Ukraina ma zapłacić do końca roku 3,1 mld dol. za wcześniejsze dostawy.
 • Bez porozumienia w rozmowach gazowych w Brukseli, będą kontynuowane

  Prowadzone od środy w Brukseli trójstronne rozmowy w sprawie warunków dostaw gazu dla Ukrainy nie doprowadziły do porozumienia. Negocjacje mają zostać wznowione w czwartek wieczorem - poinformowała w czwartek rano agencja AFP.
 • Gospodarka traci miliardy z powodu rosyjskiego embarga

  Ukraińscy ekonomiści oszacowali skutki rosyjskiego embarga: tegoroczne straty gospodarki, spowodowane spadkiem eksportu do Rosji, sięgną 5 mld dol.
 • Front Ludowy wyprzedza minimalnie Blok Petra Poroszenki

  Front Ludowy wyprzedza minimalnie Blok Petra Poroszenki

  Ukraińska Centralna Komisja Wyborcza informuje po podliczeniu 22.6 proc. głosów, że na pierwszym miejscu jest Front Ludowy z wynikiem 21.71 proc., na drugim Blok Petra Poroszenki 21.62 proc., na trzecim Samopomoc 10.49 proc., na czwartym Blok Opozycyjny 9.57 proc., na piątym Partia Radykalna 7.69 proc., na szóstym Ojczyzna Julii Tymoszenko 5.90 proc.. Tuż pod 5-procentowym progiem wyborczym znalazła się nacjonalistyczna Swoboda z wynikiem 4.58 proc..
 • Wybory parlamentarne na Ukrainie

  Wybory parlamentarne na Ukrainie

  Na Ukrainie trwają od rana przedterminowe wybory parlamentarne. Głosowanie nie jest organizowane na zajętym przez Rosję od marca Krymie i w niektórych regionach Donbasu na wschodzie kraju, kontrolowanych przez prorosyjskich rebeliantów.
 • Doradca szefa SBU: Wybory na Ukrainie będą bezpieczne

  Doradca szefa SBU: Wybory na Ukrainie będą bezpieczne

  Ukraińskie służby specjalne unieszkodliwiły w ostatnim czasie kilka sterowanych z Moskwy grup dywersyjnych i zapewniają, że niedzielne wybory parlamentarne będą bezpieczne - powiedział w piątek PAP doradca szefa Służby Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) Markijan Łubkiwski.
 • Koniec reeksportu

  Od dziś nie wjadą do Rosji ukraińskie owoce i warzywa. Federalna Agencja Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego podjęła taką decyzję, twierdząc że przez terytorium Ukrainy wwożone są do Rosji, objęte embargiem produkty z krajów Unii Europejskiej.
 • Ukraina i Rosja uzgodniły cenę gazu tylko do końca marca

  Ukraina i Rosja uzgodniły cenę gazu tylko do końca marca

  Unijny komisarz ds. energii Guenther Oettinger powiedział we wtorek, po zakończeniu trójstronnych rozmów w Brukseli, że Rosja i Ukraina uzgodniły cenę gazu na 385 dolarów za tysiąc metrów sześciennych. Cena taka ma obowiązywać od października do końca marca.

Zdjęcia - Ukraina (18)

 • fakty.interia.pl
  Wybory na Ukrainie
 • fakty.interia.pl
  Wybory na Ukrainie
 • fakty.interia.pl
  Wybory na Ukrainie
 • fakty.interia.pl
  Wybory na Ukrainie
 • fakty.interia.pl
  Wybory na Ukrainie
 • fakty.interia.pl
  Wybory na Ukrainie

Filmy - Ukraina (38)

 • Podróż w czasie? Na Ukrainie to możliwe!

  Jest niewielka – ale zaskakuje bogactwem historycznych atrakcji. 100 lat temu była domem dla kilku narodowości i tyglem, w którym mieszały się różne kultury i tradycje. Dziś miejsce to jest chętnie odwiedzane przez turystów lubiących podróże w przeszłość. Kołoczawa - wioska na ukraińskim Zakarpaciu - bywa nazywana żywym muzeum. Znajduje się tutaj w sumie 10 placówek muzealnych, wkomponowanych w skansen budownictwa z początków XX wieku. Nie są to puste i martwe budynki. Przez cały rok pracują tutaj aktorzy wcielający się w role nauczycieli, żołnierzy czy karczmarzy sprzed 100 lat. Wycieczka do Kołoczawy będzie niezapomnianym przeżyciem dla miłośników historii. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Dorośli napiją się gorzałki w karczmie - a dzieci wezmą udział w lekcji w... radzieckiej szkole, gdzie ze ściany surowym wzrokiem spoglądać na nie będzie portret Lenina.
 • Ukraina. Znaleziono groby rosyjskich żołnierzy

  Moskwa zaprzecza, jakoby na wschodzie Ukrainie w walkach brali udział rosyjscy żołnierze - ale dowodem ich zaangażowania w konflikt są mogiły. W Słowiańsku, obok pomnika ku czci poległych w drugiej wojnie światowej, odnaleziono niedawno masowy grób, z którego wykopano ponad tuzin zwłok. Takich bezimiennych miejsc pochówku jest w tej części kraju więcej. Okazuje się, że prorosyjscy separatyści coraz częściej chowają swoich towarzyszy broni tam, gdzie zginęli. Wśród nich prawdopodobnie są także Rosjanie. Tymczasem w Moskwie radykalni nacjonaliści nieustannie rekrutują ochotników do wyjazdu na Ukrainę. W całej Rosji do walki rwą się tysiące - w tym doświadczeni weterani, którzy brali udział w działaniach w Afganistanie czy Czeczenii.