Ukraina

Synonimy:
Ukrainy,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Ukraina (10236)

 • Sankcje wobec Rosji do momentu zwrotu Krymu

  Sankcje wobec Rosji do momentu zwrotu Krymu

  Sankcje wobec Rosji zostaną utrzymane do czasu całkowitego wypełnienia mińskich porozumień w sprawie Donbasu oraz zwrotu Ukrainie Krymu – oświadczyła w środę w Kijowie wysoka rangą przedstawicielka amerykańskiego Departamentu Stanu Victoria Nuland.
 • "Wpływ Polski na europejską politykę wschodnią jest bardzo ważny"

  "Wpływ Polski na europejską politykę wschodnią jest bardzo ważny"

  Polska powinna wykorzystywać wszelkie mechanizmy, by jej głos w sprawach Ukrainy był słyszany w UE – oświadczył w poniedziałek w Kijowie Grzegorz Schetyna, który przybył tu jako przewodniczący sejmowej komisji spraw zagranicznych.
 • Balcerowicz o swojej roli na Ukrainie: Udział w procesach decyzyjnych

  Balcerowicz o swojej roli na Ukrainie: Udział w procesach decyzyjnych

  - Chodzi o udział w procesach decyzyjnych od samego początku oraz o merytoryczny wpływ na projekty i plany strategiczne, a nie o opiniowanie po fakcie - mówił Leszek Balcerowicz - przedstawiciel prezydenta Poroszenki w ukraińskim rządzie.
 • Prezydent Ukrainy podpisał ustawę o zakazie rozpowszechniania rosyjskich filmów

  Prezydent Ukrainy podpisał ustawę o zakazie rozpowszechniania rosyjskich filmów

  Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko podpisał ustawę zakazującą rozpowszechniania rosyjskich filmów zrealizowanych po 2013 roku oraz filmów, które propagują działalność rosyjskich organów ścigania - poinformowała w czwartek kancelaria parlamentu w Kijowie.
 • KE chce rozpocząć kolejną turę rozmów o gazie między Rosją a Ukrainą

  KE chce rozpocząć kolejną turę rozmów o gazie między Rosją a Ukrainą

  Komisja Europejska chce jak najszybciej doprowadzić do kolejnych rozmów gazowych miedzy Rosją a Ukrainą - poinformowało źródło unijne. Wiceszef KE ds. unii energetycznej Marosz Szefczovicz wysłał w tej sprawie listy do Moskwy i Kijowa.
 • Ukraina: Wyroki 14 lat więzienia dla żołnierzy specnazu Rosji

  Ukraina: Wyroki 14 lat więzienia dla żołnierzy specnazu Rosji

  Sąd rejonowy w Kijowie skazał na kary 14 lat więzienia dwóch żołnierzy rosyjskiego specnazu, ujętych w Donbasie na wschodniej Ukrainie, gdzie walczyli oni w szeregach prorosyjskich separatystów.
 • ​Zachód a łapówkarstwo na Ukrainie

  ​Zachód a łapówkarstwo na Ukrainie

  Jeśli przypadkiem miałeś okazję ukraść miliony dolarów, pomyśl nad tym, aby ukryć je w bezpieczniejszym miejscu niż Panama - kpi na łamach "The New York Times" Oliver Bullough.
 • Unia ma poważny problem z Ukrainą

  Unia ma poważny problem z Ukrainą

  Sytuacja na Ukrainie jest dużo bardziej niebezpieczna niż dekadę temu, gdy po pomarańczowej rewolucji swary w prozachodnim sojuszu doprowadziły do powrotu władzy prorosyjskiej Partii Regionów Wiktora Janukowycza - ocenił w piątek "Financial Times".
 • Polsce grozi zapaść demograficzna

  Polsce grozi zapaść demograficzna

  Do 2050 roku liczba mieszkańców Polski spadnie o 3 mln. Dodatkowo pogorszy się struktura populacji: mocno wzrośnie liczba osób w wieku emerytalnym, a spadnie - w produkcyjnym. Zdaniem ekspertów, konieczne są działania nakierowane na powrót Polaków z zagranicy, mówimy tu o 2 mln osób.
 • ​Ukraina: Hrojsman odmawia przyjęcia teki premiera

  ​Ukraina: Hrojsman odmawia przyjęcia teki premiera

  Rozmowy o nowym rządzie na Ukrainie zostały wstrzymane. Przewodniczący parlamentu Wołodymyr Hrojsman odmawia objęcia stanowiska premiera - doniosły w poniedziałek wieczorem media, powołując się na uczestników negocjacji.

Zdjęcia - Ukraina (18)

 • fakty.interia.pl
  Wybory na Ukrainie
 • fakty.interia.pl
  Wybory na Ukrainie
 • fakty.interia.pl
  Wybory na Ukrainie
 • fakty.interia.pl
  Wybory na Ukrainie
 • fakty.interia.pl
  Wybory na Ukrainie
 • fakty.interia.pl
  Wybory na Ukrainie

Filmy - Ukraina (59)

 • Szalony Ukrainiec jeździ na dachu pociągu

  Trend ze Wschodu, jazda na dachach pociągów jest tam normą. Ten Ukrainiec postanowił zakończyć swoją jazdę w widowiskowy sposób
 • Rozjuszony niedźwiedź pędził wprost na publiczność

  Żytomierz, Ukraina. Tej wizyty w cyrku widownia z pewnością długo nie zapomni. Po wykonaniu jednej z cyrkowych sztuczek, występujący na scenie niedźwiedź o mały włos nie zerwał się z łańcucha. Zwierzę popędziło wprost w siedzących na arenie rodziców z dziećmi. Na szczęście drapieżnik został szybko spacyfikowany przez pracowników cyrku. Być może miś miał pokojowe zamiary i chciał jedynie się przywitać z widownią. Jeśli tak, osiągnął zupełnie odwrotny efekt - na sali rozległy się krzyki i piski przerażonych ludzi. (STORYFUL/x-news) UWAGA! Ze względu na przepisy licencyjne materiał dostępny tylko na terytorium Polski.
 • Ukraińcy mobilizują się do walki

  Paramilitarna organizacja Prawy Sektor szykuje się do walki z Rosjanami. To nielegalna armia, działająca na terenie Ukrainy, hołdująca ideom nacjonalistycznym. Jej członkowie trenują w byłym obozie wakacyjnym dla dzieci i nie mogą się doczekać, kiedy trafią na front. Podczas treningów ochotnicy używają prawdziwej amunicji, chcą by wszystko było jak najbardziej zbliżone do wojennych realiów. Nikt tu nie myśli o zawieszeniu broni. - W regularnej armii, nawet w momencie bezpośredniej agresji wroga, nie zawsze pada rozkaz strzelania. To z powodu zawartego w Mińsku porozumienia, ale jaką ono ma wartość, kiedy w twoim kierunku jedzie czołg? - zastanawia się jeden z członków Prawego Sektora.
 • Rosyjska milicja i żołnierze Ukraińscy

  Ukraińcy złapani przez rosyjskich separatystów prowadzeni są przez miasto. Ich dalszy los jest nieznany