Ukraina

Synonimy:
Ukrainy,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Ukraina (9722)

 • Separatyści grożą: Możemy nasilić ofensywę

  Separatyści grożą: Możemy nasilić ofensywę

  Jeśli rozmowy w sprawie uregulowania kryzysu poniosą fiasko, a ostrzał nie ustanie, to - jak powiedzieli w piątek przedstawiciele samozwańczych republik donieckiej (DRL) i ługańskiej (ŁRL) - oni "zastrzegają sobie prawo nasilenia ofensywy".
 • Ukraina: Rośnie liczba zabitych cywilów

  Ukraina: Rośnie liczba zabitych cywilów

  W ciągu ostatniej doby w wyniku walk na wschodzie Ukrainy śmierć poniosły co najmniej 24 osoby, w tym 19 cywilów.
 • Waszczykowski: To może doprowadzić do wojny w całej Europie

  Waszczykowski: To może doprowadzić do wojny w całej Europie

  Unia Europejska powinna ukarać Rosję za złamanie prawa międzynarodowego. Mówił o tym w radiowej Jedynce poseł Prawa i Sprawiedliwości, Witold Waszczykowski.
 • Ukraina: Nie ma okrążenia Debalcewa

  Ukraina: Nie ma okrążenia Debalcewa

  Ukraińskie dowództwo dementuje informacje o okrążeniu przez separatystów Debalcewa. To miasto, zajmowane przez Ukraińców, rozdziela zgrupowania separatystów w Doniecku i Ługańsku.
 • Siemoniak: Polscy żołnierze na Ukrainie? Nie ma takiej opcji

  Siemoniak: Polscy żołnierze na Ukrainie? Nie ma takiej opcji

  - Cierpliwość Europy i Zachodu powoli się wyczerpuje - mówi o zaostrzeniach sankcji wobec Rosji szef MON i wicepremier Tomasz Siemoniak w kontrwywiadzie RMF FM.
 • Merkel i Obama zaniepokojeni eskalacją konfliktu na wschodzie Ukrainy

  Angela Merkel i Barack Obama są zaniepokojeni ponowny nasileniem się walk na wschodzie Ukrainy i dalszym wspieraniem separatystów przez Rosję - poinformował Biały Dom po rozmowie telefonicznej kanclerz Niemiec i prezydenta USA.
 • "Rosja chce zająć więcej terytorium Ukrainy"

  "Rosja chce zająć więcej terytorium Ukrainy"

  Sobotni atak na strategiczny ukraiński port Mariupol, dokonany przez prorosyjskich separatystów, wskazuje, że celem Moskwy jest zwiększenie kontrolowanego przez nią terytorium - powiedziała w poniedziałek ambasador USA przy ONZ Samantha Power.
 • Mocna deklaracja ukraińskiego prezydenta

  Mocna deklaracja ukraińskiego prezydenta

  Deeskalacja konfliktu we wschodniej Ukrainie pozostaje dla rządu w Kijowie sprawą priorytetową - oświadczył prezydent Petro Poroszenko. Jego zdaniem nie ma alternatywy dla zawartych z separatystami porozumień pokojowych z Mińska.
 • Będzie pilna narada szefów MSZ ws. Mariupola?

  Będzie pilna narada szefów MSZ ws. Mariupola?

  Trwają konsultacje w sprawie zwołania pilnej narady unijnych ministrów spraw zagranicznych - dowiedziało się nieoficjalnie Polskie Radio.
 • Sikorski w "FAZ": Putin chciał stłumienia Majdanu

  Sikorski w "FAZ": Putin chciał stłumienia Majdanu

  Władimir Putin miał naciskać na poprzedniego prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza, aby ten krwawo rozprawił się z demonstrantami na kijowskim Majdanie. Mówi o tym marszałek Sejmu Radosław Sikorski w wywiadzie dla niemieckiej gazety „Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung”.

Zdjęcia - Ukraina (18)

 • fakty.interia.pl
  Wybory na Ukrainie
 • fakty.interia.pl
  Wybory na Ukrainie
 • fakty.interia.pl
  Wybory na Ukrainie
 • fakty.interia.pl
  Wybory na Ukrainie
 • fakty.interia.pl
  Wybory na Ukrainie
 • fakty.interia.pl
  Wybory na Ukrainie

Filmy - Ukraina (46)

 • 4-latek ofiarą walk na wschodzie Ukrainy

  Kilka dni temu Władimir Bobryszczew z Doniecka wracał do domu po nocnej zmianie w pracy, kiedy nagle zobaczył rozbłysk na niebie. Po sekundzie pocisk rakietowy uderzył w jego dom… W tym tygodniu Władimir pożegnał na cmentarzu swojego synka, 4-letniego Artioma. Chłopiec zginął pod gruzami domu, w który – jak się okazało – trafił pocisk wystrzelony przez ukraińskie siły rządowe, walczące z prorosyjskimi separatystami w obwodzie donieckim. Malec został pochowany z ulubioną maskotką - pluszowym króliczkiem, którego włożyła mu do trumny zrozpaczona babcia. W szpitalu wciąż przebywa żona Władimira, która straciła nogę, i jego drugi syn, 7-letni Michaił. Lekarze próbują uratować jego oczy. Bobryszczew, który własnymi rękami starał się wydobyć swoich bliskich spod gruzów, nie może pogodzić się z tym, co się stało. „Czy mój synek był terrorystą?” – pyta z goryczą. Tak władze w Kijowie określają separatystów, którzy od 9 miesięcy walczą na wschodniej Ukrainie z siłami rządowymi. W efekcie tych bratobójczych walk najbardziej cierpi ludność cywilna – pozbawiona świadczeń, żywności, lekarstw, opieki medycznej i poczucia bezpieczeństwa.
 • Ukraina. Niemiecka pomoc dla uchodźców z Donbasu

  Mimo porozumienia o zawieszeniu broni, na wschodniej Ukrainie wciąż dochodzi do starć rebeliantów z siłami rządowymi. Ludność żyje w strachu. Wiele osób - jak Ludmiła i jej dzieci czy Jelena, która zaszła w ciążę, gdy wybuchła wojna - opuszcza rodzinne strony. Dla nich właśnie w Charkowie (gdzie wciąż jest spokojnie) powstaje małe, prowizoryczne osiedle, którego budowę finansuje niemiecki rząd. To piękny gest, doceniany przez uchodźców.
 • Miłość w czasach wojny. Dramaty zakochanych na Ukrainie

  Na wschodzie Ukrainy toczy się regularna wojna między prorosyjskimi separatystami a siłami rządowymi. Zbrojna zawierucha odciska swoje piętno na życiu zwykłych obywateli. Media informują o problemach z wypłatą świadczeń rentowych i emerytalnych, o braku podstawowych produktów i przerwach w dostawach mediów. Ale ten konflikt ma jeszcze jeden przykry aspekt. Julia i Dmitrij mieli się pobrać latem 2014 roku, ale musieli uciekać, ponieważ w ich rodzinnych stronach wybuchły zażarte walki. Teraz, kiedy sytuacja się uspokoiła, wreszcie sfinalizowali swoje plany i pobrali się. Ich szczęście mąci tylko jedna myśl - czy ich ślub jest legalny? Kijów od miesięcy nie uznaje wszelkich aktów cywilnych wydawanych przez samozwańczą Doniecką Republikę Ludową. A ta nie ma jeszcze własnego systemu prawnego... W tej sytuacji wiele par odwleka decyzję o zalegalizowaniu swojego związku. Kieruje jednak nimi nie tylko obawa przed prawnym chaosem. - Wojna wciąż trwa, a ceny rosną. W takich okolicznościach trudno jest podejmować finansowe zobowiązania. Nie wiemy, czy jutro będziemy mieć pracę i pieniądze - mówi Ałła, która musiała odłożyć ślub ze swoim narzeczonym, Maksymem.