Ukraina

Synonimy:
Ukrainy,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Ukraina (10406)

 • Państwa UE zatwierdziły koncesje na ukraiński eksport

  Państwa UE zatwierdziły koncesje na ukraiński eksport

  Ministrowie odpowiedzialni za rolnictwo w krajach unijnych przyjęli w tym tygondniu w Brukseli przepisy dotyczące przyznania Ukrainie kolejnych koncesji handlowych, które mają wesprzeć tamtejszą gospodarkę. Przedstawiciel Polski i Litwy wstrzymali się od głosu. Zdaniem ekspertów Polska boi się taniej produkcji z Ukrainy.
 • Ukraina: Separatyści proklamowali nowe państwo - Małorosję

  Ukraina: Separatyści proklamowali nowe państwo - Małorosję

  Prorosyjscy separatyści ze wschodniej Ukrainy oświadczyli we wtorek, że proklamują nowe państwo - Małorosję, które w ich zamyśle ma obejmować nie tylko tereny przez nich kontrolowane, ale także resztę Ukrainy.
 • ​Szczyt Ukraina-UE w Kijowie bez deklaracji końcowej? Opór Holandii

  ​Szczyt Ukraina-UE w Kijowie bez deklaracji końcowej? Opór Holandii

  W Kijowie rozpoczął się w czwartek 19. szczyt Ukraina-Unia Europejska. Według mediów zakończy się on bez deklaracji końcowej, gdyż strona unijna nie zgodziła się na postulaty Kijowa, by umieścić w niej zapewnienie o europejskiej perspektywie Ukrainy.
 • Ukraina zapłaciła hakerom

  Ukraina zapłaciła hakerom

  Hakerzy, którzy niedawno na Ukrainie i w innych krajach szantażowali użytkowników komputerów, odebrali okup - twierdzi część ekspertów. Z portfela z wirtualną walutą bitcoin zniknęła równowartość dziewięciu tysięcy euro.
 • Ukraina: Zatrzymano dwóch rosyjskich żołnierzy przy granicy z Krymem

  Ukraina: Zatrzymano dwóch rosyjskich żołnierzy przy granicy z Krymem

  Straż Graniczna Ukrainy poinformowała w piątek o zatrzymaniu dwóch żołnierzy rosyjskiej Federalnej Służby Bezpieczeństwa. Rosjanie zostali zauważeni w obwodzie chersońskim, po ukraińskiej stronie granicy z zaanektowanym przez Rosję Krymem.
 • Ukraina - cyberatak na banki, telekomunikację i metro

  Ukraina - cyberatak na banki, telekomunikację i metro

  ​Nieznany wirus komputerowy zaatakował system bankowy i telekomunikacyjny Ukrainy, poważnie utrudniając pracę największego lotniska w kraju, metra w Kijowie oraz zakładów energetycznych i ciepłowniczych. Ukraińskie MSW twierdzi, że stoją za tym rosyjskie służby specjalne. Ukraina padła już ofiarą poważnego cyberataku ponad rok temu.
 • Ukraina. Proces Wiktora Janukowycza został przełożony

  Ukraina. Proces Wiktora Janukowycza został przełożony

  Proces oskarżonego o zdradę stanu byłego prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza został odłożony do czwartku. Ukrywający się w Rosji polityk nie pojawił się w poniedziałek na posiedzeniu sądu w Kijowie.
 • Lekarze z Ukrainy? Tylko nieliczni do nas przyjadą

  Lekarze z Ukrainy? Tylko nieliczni do nas przyjadą

  Nie sprawdziły się oczekiwania, że lekarze napływający z Ukrainy zmniejszą niedostatki kadrowe w Polsce. W naszym kraju pracuje ich niespełna 300. Zniechęcają nie tyle egzaminy, co dość kosztowne formalności i np. konieczność odbywania stażu podyplomowego w ramach wolontariatu. - Z czego wtedy żyć? - pytają.
 • ​Od północy Ukraińcy mogą wjechać do UE bez wizy na 90 dni

  ​Od północy Ukraińcy mogą wjechać do UE bez wizy na 90 dni

  Od północy z soboty na niedzielę został zniesiony obowiązek posiadania wiz przez obywateli Ukrainy podróżujących do Unii Europejskiej. Mogą wjechać do krajów członkowskich bez wizy na 90 dni - w ciągu pół roku - w celach biznesowych, turystycznych lub rodzinnych.
 • Coraz więcej Ukraińców zasila ZUS

  Coraz więcej Ukraińców zasila ZUS

  Już ponad 227 tys. naszych wschodnich sąsiadów jest objętych polskim ubezpieczeniem emerytalno-rentowym. Ale w porównaniu z liczbą pracujących cudzoziemców to wciąż raczej niewiele - pisze wtorkowa "Rzeczpospolita".

Zdjęcia - Ukraina (18)

 • fakty.interia.pl
  Wybory na Ukrainie
 • fakty.interia.pl
  Wybory na Ukrainie
 • fakty.interia.pl
  Wybory na Ukrainie
 • fakty.interia.pl
  Wybory na Ukrainie
 • fakty.interia.pl
  Wybory na Ukrainie
 • fakty.interia.pl
  Wybory na Ukrainie

Filmy - Ukraina (87)