Ukraina

Synonimy:
Ukrainy,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Ukraina (9442)

 • Ukraina: Zacięte walki w Donbasie. Sankcje dla Rosji

  Ukraina: Zacięte walki w Donbasie. Sankcje dla Rosji

  Na wschodzie Ukrainy trwają walki między ukraińskimi siłami rządowymi a prorosyjskimi separatystami wspieranymi przez wojska rosyjskie. UE przygotowuje nowe sankcje wobec Rosji. Prezydent Obama przybywa do Estonii, demonstrując wsparcie dla wschodniej flanki NATO.
 • UNHCR: Już pół miliona uchodźców ukraińskich w granicach kraju i w Rosji

  UNHCR: Już pół miliona uchodźców ukraińskich w granicach kraju i w Rosji

  Konflikt na Ukrainie zmusił do opuszczenia domów ponad pół miliona ludzi; co najmniej 260 tys. to uchodźcy wewnętrzni, a porównywalna grupa uchodźców udała się do Rosji - podał we wtorek Urząd Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców (UNHCR).
 • Media: Rosyjski terrorysta grozi Polsce

  "Jeśli nie chcecie wpuścić ministra obrony Rosji do Polski, to Motorola idzie po was" - takie słowa bohatera putinowskich mediów o pseudonimie "Motorola" można usłyszeć na materiale zamieszczonym w serwisie YouTube.
 • Ławrow:

  Ławrow: "Partia wojny" chce wejścia Ukrainy do NATO

  "Partia wojny" w Kijowie składa propozycje członkostwa Ukrainy w NATO, próbując w ten sposób zerwać inicjatywy pokojowe dotyczące kryzysu ukraińskiego - oświadczył minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow na konferencji prasowej w Moskwie.
 • Ukraińskie siły wycofały się z lotniska w Ługańsku

  Ukraińskie siły wycofały się z lotniska w Ługańsku

  Poniedziałkowe spotkanie grupy kontaktowej Rosja-Ukraina-OBWE w Mińsku nie przyniosło rezultatów. Ukraińskie siły rządowe wycofały się z lotniska w Ługańsku na wschodzie Ukrainy. Sytuacja w tym kraju będzie tematem wizyty prezydenta USA Baracka Obamy w Estonii.
 • Ukrainie braknie 9-10 miliardów metrów sześciennych gazu

  Rosja obawia się, że Ukraina może zimą nielegalnie zacząć pobierać gaz przeznaczony dla Europy. Mówił o tym w Moskwie minister energetyki Rosji Aleksander Nowak po rozmowach z europejskim komisarzem do spraw energii Guentherem Oettingerem.
 • Mariupol: Mieszkańcy szkolą się z pierwszej pomocy

  Mariupol: Mieszkańcy szkolą się z pierwszej pomocy

  Mariupol przygotowuje się do spodziewanego ataku ze strony separatystów wspieranych przez siły rosyjskie. Blisko półmilionowego miasta nad Morzem Azowskim mają bronić obecne na miejscu oddziały ukraińskie. Dla mieszkańców zorganizowano zajęcia z pierwszej pomocy i bezpieczeństwa, co ma im pomóc właściwie zachować się w trakcie ostrzału.
 • Putin: Uzgodniłem z Poroszenką, że kryzys zostanie rozwiązany pokojowo

  Putin: Uzgodniłem z Poroszenką, że kryzys zostanie rozwiązany pokojowo

  Prezydent Rosji Władimir Putin oświadczył w wywiadzie telewizyjnym, że uzgodnił z ukraińskim prezydentem Petrem Poroszenką, że kryzys na Ukrainie zostanie uregulowany metodami pokojowymi, na drodze negocjacji.
 • Ukraina: Sukcesy na wschodzie. Władze milczą o Iłowajsku

  Ukraina: Sukcesy na wschodzie. Władze milczą o Iłowajsku

  Siły rządowe Ukrainy informują o sukcesach w walkach z separatystami na wschodzie kraju. Dowództwo operacji antyterrorystycznej oświadczyło, że zlikwidowano tam ok. 100 bojowników prorosyjskich. Władze milczą o sytuacji w okrążonym przez przeciwnika Iłowajsku.
 • Minister obrony Niemiec przeciwna pomocy wojskowej dla Ukrainy

  Minister obrony Niemiec przeciwna pomocy wojskowej dla Ukrainy

  Niemiecka minister obrony Ursula von der Leyen wypowiedziała się w niedzielę na łamach "Bild am Sonntag" przeciwko pomocy wojskowej dla Ukrainy. Jej zdaniem sprawa przyjęcia Ukrainy do NATO nie znajduje się obecnie w agendzie.

Filmy - Ukraina (37)

 • Ukraina. Znaleziono groby rosyjskich żołnierzy

  Moskwa zaprzecza, jakoby na wschodzie Ukrainie w walkach brali udział rosyjscy żołnierze - ale dowodem ich zaangażowania w konflikt są mogiły. W Słowiańsku, obok pomnika ku czci poległych w drugiej wojnie światowej, odnaleziono niedawno masowy grób, z którego wykopano ponad tuzin zwłok. Takich bezimiennych miejsc pochówku jest w tej części kraju więcej. Okazuje się, że prorosyjscy separatyści coraz częściej chowają swoich towarzyszy broni tam, gdzie zginęli. Wśród nich prawdopodobnie są także Rosjanie. Tymczasem w Moskwie radykalni nacjonaliści nieustannie rekrutują ochotników do wyjazdu na Ukrainę. W całej Rosji do walki rwą się tysiące - w tym doświadczeni weterani, którzy brali udział w działaniach w Afganistanie czy Czeczenii.
 • Zniesienie ceł. Tak UE pomaga Ukrainie

  W ramach pakietu pomocy dla Ukrainy, Unia Europejska rezygnuje z ceł za ukraińskie towary. Pakiet przewiduje tymczasowe obniżenie lub całkowite zniesienie ceł. Największe korzyści czerpać będzie z tego sektor rolny.
 • Ukraina. Dostawy gazu przez Polskę?

  Ukraina chce uniezależnić się od dostaw z Rosji. Błękitne paliwo będzie więc częściowo pobierać od niemieckiego koncernu energetycznego RWE, który przesyła go przez Polskę. Umowa w tym zakresie podpisana została już w 2012 roku.