UE

Synonimy:
Unia Europejska,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - UE (20)

Filmy - UE (23)

 • "Powinniśmy robić wszystko, żeby uniknąć sankcji". J. Buzek o sytuacji Polski w UE po uruchomieniu art. 7

  Wszyscy bez wyjątku powinniśmy robić wszystko, żeby uniknąć jakichkolwiek sankcji. Jestem o tym przekonany. Oczywiście, najwięcej do zrobienia ma polski rząd, ma niemal większość spraw do załatwienia. I to stoi dziś przed polskimi władzami – powiedział eurodeputowany PO Jerzy Buzek, odnosząc się do decyzji Komisji Europejskiej o uruchomieniu wobec Polski artykułu 7 traktatu Unii Europejskiej. Buzek ocenił, że sytuacja się zmieniła, ponieważ o ewentualnych sankcjach zdecydują szefowie rządów państw Unii, a nie urzędnicy Komisji Europejskiej. – Oby pan premier Morawiecki zdążył przekonać unijnych partnerów i poszczególne rządy – bo to dziś jest w rękach rządów, a nie - jak to się pogardliwie u nas mówi - „jakichś urzędników” – powiedział Buzek.
 • Jaki powinen być... banan idealny?

  W 1995 roku UE wprowadziła dyrektywy dotyczące uprawy bananów. Okazuje się, że nawet wśród owoców odbywa się swoisty konkurs piękności, taki… Mister Banan Universe, World albo może Tree. Banan, aby być prawdziwym panem bananem, takim właśnie z szarfą i koroną na głowie, najpiękniejszym wśród innych przeciętnej urody, musiał mieć co najmniej 14 cm długości, a jego zakrzywienie powinno było mieć co najmniej 27 milimetrów. Ekstremalne zakrzywione banany lub te z „brzydką krzywizną” musiały być odrzucane przez plantatorów. Podobnie rzecz miała się z ogórkami; te nie wystarczająco proste nie mogły trafić do sprzedaży.
 • Dlaczego polscy pracownicy mają gorzej

  Polska zajmuje dopiero 30. miejsce wśród 41 krajów UE i OECD w Indeksie Elastyczności Zatrudnienia 2018, mierzącym elastyczność umów o pracę. Do czołówki Indeksu należą W. Brytania i Irlandia, czyli kraje, do których wielu Polaków emigruje w poszukiwaniu pracy.
 • "Woda nie nawadnia". Unijni urzędnicy obiektem kpin

  Czy wiedzieliście o tym, że w 2011 roku unijni urzędnicy stali się obiektem szyderstw, gdy doszli do bystrego wniosku, że nie ma dowodów na to, jakoby woda nawadniała organizm. Bruksela jednak nic sobie z tych kpin nie robiła i zakazała producentom butelkowanej wody mineralnej umieszczania na etykiecie swoich produktów czegokolwiek, co mogłoby sugerować, że picie wody zapobiega odwodnieniu.