UE

Synonimy:
Unia Europejska,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - UE (4)

 • Państwa UE zatwierdziły koncesje na ukraiński eksport

  Państwa UE zatwierdziły koncesje na ukraiński eksport

  Ministrowie odpowiedzialni za rolnictwo w krajach unijnych przyjęli w tym tygondniu w Brukseli przepisy dotyczące przyznania Ukrainie kolejnych koncesji handlowych, które mają wesprzeć tamtejszą gospodarkę. Przedstawiciel Polski i Litwy wstrzymali się od głosu. Zdaniem ekspertów Polska boi się taniej produkcji z Ukrainy.
 • RMF: KE pozwie Polskę do Trybunału Sprawiedliwości?

  RMF: KE pozwie Polskę do Trybunału Sprawiedliwości?

  ​Czy Komisja Europejska pozwie Polskę do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w związku z reformą sądownictwa? O takiej możliwości spekuluje się w Brukseli. Na razie oficjalnie urzędnicy potwierdzają jedynie, że w środę o zmianach w polskim sądownictwie będą rozmawiać unijni komisarze.
 • ​Jak UE zareaguje na zmiany w polskim sądownictwie?

  ​Jak UE zareaguje na zmiany w polskim sądownictwie?

  Najważniejsze jest pytanie o zachowanie prezydenta Francji, który jest w tej chwili najpotężniejszym w UE krytykiem sytuacji w Polsce - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Filmy - UE (1)

 • Stoltenberg: NATO popiera i będzie popierać Ukrainę

  "Rosja powinna wycofać tysiące swoich żołnierzy z Ukrainy, wstrzymać pomoc udzielaną przez swoich dowódców wojskowych oraz dostawy broni dla bojowników (w Donbasie - PAP)" - podkreślił Stoltenberg. "Nie uznajemy także dokonanej przez Rosję bezprawnej aneksji Krymu. NATO nadal będzie udzielać Ukrainie pomocy praktycznej" - oświadczył sekretarz generalny Sojuszu Północnoatlantyckiego.