UE

Synonimy:
Unia Europejska,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - UE (6)

Filmy - UE (9)

 • May we Florencji: Opuszczamy Unię Europejską, ale nie opuszczamy Europy

  May we Florencji: Opuszczamy Unię Europejską, ale nie opuszczamy Europy.
 • "Jarosław Kaczyński myśli o Polsce bez Unii Europejskiej". T. Siemoniak o słowach prezesa PiS

  Jarosław Kaczyński myśli o Polsce bez Unii Europejskiej, o Polsce poza UE – tak Tomasz Siemoniak, były szef MON odniósł się do przemówienia Jarosława Kaczyńskiego w czasie 89. miesięcznicy smoleńskiej. Szef PiS mówił, że „Polska nawet jeżeli pozostanie sama w Europie, pozostanie wyspą wolności”. - To bardzo groźne słowa, pokazujące, jak faktyczny przywódca Polski w tym momencie myśli – dodał Siemoniak.
 • "Wszyscy zapłacimy za arogancję PiS-u". Rząd odrzucił rekomendację KE ws. praworządności

  Polski rząd odrzuca zalecenia Komisji Europejskiej w kwestii praworządności i nie zamierza się do nich stosować. W przesłanej do Brukseli odpowiedzi na pakiet rekomendacji z 26 lipca, dotyczących między innymi czterech ustaw zmieniających wymiar sprawiedliwości oraz wcześniejszych zmian w Trybunale Konstytucyjnym, MSZ utrzymuje, że wątpliwości Komisji są bezzasadne. Podkreśla również, że Polska ma mandat społeczny do tego typu zmian. - Nie będziemy mieli żadnych partnerów, jeśli będziecie się tak niepoważnie zachowywać na arenie wewnątrzunijnej i międzynarodowej. Nikt nie będzie za Polskę płacił, a płacić za waszą arogancję będziemy my wszyscy - skomentował Andrzej Halicki. Poseł Platformy Obywatelskiej ocenił działania polskiej dyplomacji. - Kto ma być waszym partnerem? Francuzi, których uczycie jeść widelcem? Niemcy, które uważacie za największego wroga? - pytał Halicki, nawiązując do konfliktów dyplomatycznych w ramach niegdysiejszego trójkąta weimarskiego. Rządowego stanowiska bronił Jan Maria Jackowski z Prawa i Sprawiedliwości. - Rządy PO charakteryzowała wasalna podległość w stosunku do Brukseli. My prowadzimy politykę upodmiotowienia Polski, stąd te ataki - tłumaczył poseł.
 • S. Neumann: Polacy zapłacą z własnej kieszeni za szaleńczą, antyeuropejską politykę PiS

  Ministerstwo Spraw Zagranicznych zapowiedziało, że 28 sierpnie udzieli odpowiedzi na zalecenia Komisji Europejskiej ws. praworządności w Polsce. MSZ miało miesiąc na ustosunkowanie się do zaleceń Komisji, które dotyczyły czterech ustaw przyjętych przez polski sejm. Chodzi o zawetowane przez prezydenta ustawy o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa oraz obowiązujące już ustawy o ustroju sądów powszechnych i Krajowej Szkole Sądownictwa. - My jako Polacy będziemy fizycznie płacić z własnej kieszeni za tą szaleńczą antyeuropejską politykę PiS. Za to szukanie wszędzie wroga - ocenił Sławomir Neumann, poseł PO. Piotr Apel, poseł Kukiz’15 uważa że przez nonszalancję PiS, który broni tylko swojego interesu, Polska traci możliwość budowania na forum Unii Europejskiej koalicji, która broniłaby interesów jej obywateli.