turyści

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Turyści (Film (2012)[Sightseers] Reż.Ben Wheatley) ,

Artykuły - Turyści (245)

 • Coraz więcej cudzoziemców wybiera wakacje w Polsce

  Coraz więcej cudzoziemców wybiera wakacje w Polsce

  90 tys. więcej osób przyjechało w tym roku na wakacje do Polski. Urlop nad Wisłą spędziło prawie 1,5 miliona turystów zagranicznych. Najmocniej zyskujemy w oczach Niemców, Amerykanów, Ukraińców i Włochów. W ostatnim sezonie mniej przyjechało natomiast do Polski Białorusinów, Rosjan i Norwegów - wynika z danych zebranych przez Lion's Bank.
 • Nacje, które mają dość turystów...

  Nacje, które mają dość turystów...

  W Hiszpanii - szczególnie na Balearach i w Barcelonie - mają dość turystów. Podobnie jest w Rzymie czy Nowym Jorku. Czy konflikty pomiędzy podróżnikami a społecznościami lokalnymi będą eskalować?
 • Procedura reklamacyjna usług turystycznych

  Procedura reklamacyjna usług turystycznych

  Nie każdy turysta korzystający z usług organizatora turystyki może zaliczyć wczasy lub wycieczkę do udanych. Jeżeli przyczyna takiego stanu rzeczy leży po stronie samego organizatora lub podmiotów, z którymi ten współpracuje przy wykonaniu umowy, należy rozważyć złożenie reklamacji. Pomocna do tego powinna być zwykle nieczytana przez klientów umowa o świadczenie usług turystycznych. W jej treści powinno się znaleźć wskazanie sposobu i terminu zgłaszania reklamacji związanych z wykonywaniem usług.
 • Turyści powoli rozkradają wyspę, padł rekord

  Turyści powoli rozkradają wyspę, padł rekord

  Celnicy na lotnisku na Sardynii rekwirują turystom setki kilogramów piasku z plaż, muszelek i kamieni, które chcą zabrać jako pamiątkę z wakacji. Rekordzista miał przy sobie 25 kg kamyków.
 • Nepal: Turyści zawdzięczają życie złodziejowi?

  Nepal: Turyści zawdzięczają życie złodziejowi?

  Z powodu kradzieży pieniędzy przez nieuczciwego nepalskiego przewodnika, dziewięciu Greków zostało zmuszonych do wcześniejszego powrotu do Europy. Dzięki temu udało im się uniknąć katastrofalnego trzęsienia ziemi i być może śmierci – pisze serwis AFP. Liczba ofiar trzęsienia ziemi w Nepalu wzrosła do ponad 3200 osób.
 • Trwa akcja poszukiwawcza w Tatrach

  Trwa akcja poszukiwawcza w Tatrach

  Ratownicy TOPR szukają turystów, którzy zaginęli w okolicy Dol. Chochołowskiej- informuje Tygodnik Podhalański.
 • Islamscy ekstremiści: Zabijemy dwoje niemieckich turystów

  Islamscy ekstremiści: Zabijemy dwoje niemieckich turystów

  ​Islamscy ekstremiści grożą zabiciem dwojga uprowadzonych niemieckich turystów. Porywacze domagają się okupu i wycofania się Niemiec z koalicji przeciwko Państwu Islamskiemu.

Filmy - Turyści (24)

 • Francja. Szturm turystów na Mont Blanc

  Coraz więcej osób wybiera się na Mont Blanc bez przewodnika, co jest bardzo niebezpieczne i spędza sen z oczu burmistrza pobliskiej gminy. Turyści dosłownie szturmują najwyższy szczyt Alp. Wyruszają już o 3:00 w nocy, by zdążyć przed kolejnymi falami miłośników górskich wędrówek.
 • Jastrząb podrzucił im niemiłą niespodziankę

  Turyści obserwowali pięknego drapieżnika, wtedy ten zaskoczył ich niezbyt miłym prezentem.
 • Przeprawa przez wiszący most

  Nowa Zelandia, turyści z Francji przechodzili przez wiszący most. Skończyło się nieciekawie
 • Znaleźli delfina. Trzeba było go uśpić

  Turyści odpoczywający w porcie Gulf Shores w Alabamie znaleźli w wodzie melonogłowa wielozębnego. Ssak z rodziny delfinowatych był podtrzymywany przy życiu w wodzie przez kilka godzin. Naukowcy z laboratorium Dauphin Island See zadecydowali o zabraniu zwierzęcia do siebie i przebadaniu go. Delfina grubogłowego przetransportowała jednostka strażacka. Wyniki badań wykazały ciężkie choroby oraz obrażenia wewnętrzne. Pracownicy laboratorium byli zmuszeni do uśpienia ciężko chorego ssaka. (CNN Newsource/x-news) UWAGA! Ze względu na przepisy licencyjne materiał dostępny tylko na terytorium Polski