Trzech Króli

Artykuły - Trzech Króli (136)

 • Ulicami Warszawy przeszedł Orszak Trzech Króli

  Ulicami Warszawy przeszedł Orszak Trzech Króli

  Orszak Trzech Króli przeszedł w poniedziałek ulicami Warszawy. Poprzedziła go modlitwa Anioł Pański; zakończyło wspólne kolędowanie. Podobne uroczystości odbyły się także w około 200 innych polskich miastach.
 • Katolicy obchodzą uroczystość Objawienia Pańskiego

  Katolicy obchodzą uroczystość Objawienia Pańskiego

  Wierni Kościoła katolickiego obchodzą dziś uroczystość Objawienia Pańskiego, tak zwane święto Trzech Króli. Ma ono przypominać, że Jezus ukazuje się także poganom.
 • Uroczystość Objawienia Pańskiego - Trzech Króli

  Uroczystość Objawienia Pańskiego - Trzech Króli

  6 stycznia Kościół obchodzi uroczystość Objawienia Pańskiego, w tradycji znaną jako Trzech Króli. Na Wschodzie była ona znana już w III w. Sto lat później pojawiła się także na Zachodzie, gdzie przeobraziła się w święto Trzech Króli.
 • Włochy: Skarpety z podarkami i węglem ku przestrodze

  Włochy: Skarpety z podarkami i węglem ku przestrodze

  53 metry długości ma skarpeta uszyta w Viterbo we Włoszech na obchodzone uroczyście w tym kraju święto Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Skarpetę uznano za najdłuższą na świecie. Przewieziono ją do centrum miasta na dachach dziesięciu starych fiatów 500.
 • Tajemnica królów

  Tajemnica królów

  Czy było ich trzech? Nie wiadomo. Królowie? Nie wiadomo. Kacper, Melchior i Baltazar? Nie wiadomo. Mimo tak wielu niewiadomych, uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Trzech Króli, osadzona jest głęboko w chrześcijańskiej tradycji.
 • Od soboty przerwa świąteczna w szkołach

  Od soboty przerwa świąteczna w szkołach

  Od 21 grudnia do 1 stycznia potrwa bożonarodzeniowa przerwa świąteczna w szkołach. Część uczniów wróci jednak do szkół dopiero po Święcie Trzech Króli, czyli 7 stycznia.
 • Loteria Dzieciątko: Deszcz 840 mln euro spadł na Hiszpanów

  Deszcz 840 milionów euro spadł w niedzielę na szczęśliwców w wielu regionach Hiszpanii, którzy wykupili wygrane losy w loterii "El Nino" (Dzieciątko) organizowanej co roku w święto Trzech Króli.
 • Benedykt XVI pozdrowił uczestników orszaków Trzech Króli w Polsce

  Benedykt XVI pozdrowił uczestników orszaków Trzech Króli w Polsce

  W obchodzoną w niedzielę uroczystość Objawienia Pańskiego Benedykt XVI pozdrowił uczestników orszaków Trzech Króli w Polsce. Barwny orszak przybył także do Watykanu na spotkanie z papieżem na południowej modlitwie Anioł Pański.

Filmy - Trzech Króli (1)