transport

Artykuły - Transport (348)

 • Ursus rozbudowuje bazę produkcyjną

  Ursus rozbudowuje bazę produkcyjną

  Ursus, polska marka o ponad 120-letniej tradycji mechanizacji polskiego rolnictwa, otworzyła nową halę produkcyjną w Lublinie. Ursus posiada trzy zakłady produkcyjne.
 • Polskie rzeki powinny być żeglowne

  Polskie rzeki powinny być żeglowne

  Krajowe rzeki odpowiadają za zaledwie 0,4 proc. transportu. Rząd stara się o międzynarodowe wsparcie na ich użeglowienie.
 • Rząd chce wskrzesić transport rzeczny

  Rząd chce wskrzesić transport rzeczny

  Największe polskie rzeki - Wisła i Odra - kiedyś były integralną częścią transportowego krwiobiegu. Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej chce wskrzesić krajowy transport śródlądowy. Resort tworzy wehikuł do inwestycji w żeglowność. W wielki, wielomiliardowy projekt chce zaangażować firmy energetyczne, banki, ubezpieczycieli, porty, a także środki unijne.
 • Rynek magazynowy w drodze po rekord

  Rynek magazynowy w drodze po rekord

  Aż 1 312 000 mkw. magazynów wynajęły firmy w okresie od początku stycznia do końca czerwca 2016. To najlepsze pierwsze półrocze w historii rynku. W Polsce w budowie jest 742 000 mkw., z czego 51 proc. powstaje na zasadach spekulacyjnych. Historycznie najniższy wskaźnik powierzchni niewynajętych - dostępnych jest jedynie 6,1 proc. istniejących zasobów magazynowych w kraju.
 • Leniwe tory, czyli jak kolej oddaje rynek samochodom

  Leniwe tory, czyli jak kolej oddaje rynek samochodom

  Kiepskie wskaźniki finansowe, spółki w długach, ospały postęp techniczny - to wszystko można by wybaczyć kolejarzom w Europie. Ale nie to, że nadal oddają rynek towarowy samochodom.
 • Resort środowiska złoży w sprawie budowy ekranów akustycznych zawiadomienie do prokuratury

  Resort środowiska złoży w sprawie budowy ekranów akustycznych zawiadomienie do prokuratury

  W ocenie Ministerstwa Środowiska przy budowie ekranów akustycznych wzdłuż dróg w latach 2008-2012 mogło dojść do przestępstw. Dlatego szef resortu Jan Szyszko zapowiedział we wtorek, że w najbliższych dniach złoży do prokuratury zawiadomienie w tej sprawie.
 • Wielkie zmiany w ruchu wokół Krakowa

  Wielkie zmiany w ruchu wokół Krakowa

  W nocy z poniedziałku na wtorek, w związku ze Światowymi Dniami Młodzieży, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zacznie wprowadzać zmiany w organizacji ruchu wokół Krakowa. Obejmą one autostradę A4, drogę ekspresową S7 i drogę krajową nr 94.
 • Korki w miastach kosztują każdego kierowcę średnio 3,3 tys. zł rocznie

  Korki w miastach kosztują każdego kierowcę średnio 3,3 tys. zł rocznie

  Kierowcy i gospodarka tracą miliardy złotych przez korki w polskich miastach. Tylko w Warszawie średni koszt na jednego kierowcę to blisko 4 tys. zł - wynika z badania Deloitte i Targeo.pl.
 • Z Helsinek do Sztokholmu w 28 minut

  Z Helsinek do Sztokholmu w 28 minut

  Hyperloop, system transportu przyszłości, powstanie w wielu miejscach na świecie. Jedna z tras połączy Helsinki i Sztokholm.
 • Branża transportowa ma problem z długami

  Branża transportowa ma problem z długami

  Silny wzrost gospodarczy nie przekłada się na poprawę sytuacji w branży transportowej. Podwyżka cen paliw, wciąż duża konkurencja odbijają się na marżach przewoźników, którzy są coraz gorszymi płatnikami - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Filmy - Transport (18)

 • Transport w Etiopii

  Posłuszne owieczki nie protestują.
 • Dla chcącego nic trudnego!

  Ten facet wie jak transportować rożne rzeczy! Mimo, że jego pojazd nie jest imponujący.
 • Ekologiczny transport

  Przewożone na rowerze owce były bardzo spokojne. Chyba są przyzwyczajone do takiej jazdy.
 • Przedsiębiorcy mogą ograniczyć ryzyko w handlu z krajami rozwijającymi się dzięki kontraktom terminowym

  Dzięki transakcjom walutowym typu forward przedsiębiorcy handlujący z krajami spoza Europy mogą znacznie ograniczyć ryzyko wahań kursowych. Tego typu kontrakty pozwalają na zabezpieczenie kursu walut, który w przypadku niektórych krajów może być bardzo zmienny. To szczególnie ważne tam, gdzie występują duże różnice w stopach procentowych. – Eksporterowi zależy przede wszystkim na zapewnieniu sobie określonego poziomu przychodów. Importerowi zaś na tym, żeby zapanować nad kosztami. Stosując instrumenty zabezpieczające, których najlepszym przykładem są transakcje terminowe forward, możemy w danym momencie, kiedy podejmujemy decyzję biznesową, być pewni, po jakim kursie nastąpi rozliczenie w przyszłości – wyjaśnia w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Biznes Jakub Makurat, dyrektor generalny Ebury Polska, firmy świadczącej usługi z zakresu handlu walutą i zarządzania ryzykiem kursowym.