transport

Artykuły - Transport (366)

 • Impas w negocjacjach między krajami UE ws. pracowników delegowanych

  Impas w negocjacjach między krajami UE ws. pracowników delegowanych

  Państwa UE nadal nie porozumiały się co do kluczowych zapisów planowanej nowelizacji unijnej dyrektywy o pracownikach delegowanych. Kwestia sporna dotyczy m.in. maksymalnego okresu delegowania i okresu przejściowego dla nowych przepisów.
 • Czeski LEO Express bliżej otwarcia połączenia kolejowego Kraków-Praga

  Czeski LEO Express bliżej otwarcia połączenia kolejowego Kraków-Praga

  Czeski prywatny przewoźnik LEO Express dostał od prezesa Urzędu Transportu Kolejowego decyzję o przyznaniu otwartego dostępu na trasie kolejowej Praga-Kraków, co oznacza, że będzie mógł złożyć odpowiedni wniosek do zarządcy polskiej infrastruktury - PKP PLK - i rozpocząć przewozy od 10 grudnia.
 • Wiceprezes UKE: Wysyłamy coraz mniej listów, rozwija się natomiast rynek usług kurierskich

  Wiceprezes UKE: Wysyłamy coraz mniej listów, rozwija się natomiast rynek usług kurierskich

  W 2016 roku można było zaobserwować spadek przychodów z listów, wzrosły natomiast przychody z przesyłek kurierskich - wynika z raportu o stanie rynku pocztowego w 2016 roku, przedstawionego w czwartek na posiedzeniu sejmowej komisji infrastruktury przez wiceprezesa UKE.
 • Czy ZUS zatrzyma polski transport?

  Czy ZUS zatrzyma polski transport?

  W Polsce brakuje ok. 100 tys. zawodowych kierowców - to jeden z największych problemów, z jakim spotykają się firmy transportowe. Rozwiązaniem miał być napływ pracowników ze wschodu Europy, ale coraz częściej odmawia się zagranicznym kierowcom wydania niezbędnego zaświadczenia A1.
 • Traficar także w Poznaniu i Wrocławiu

  Traficar także w Poznaniu i Wrocławiu

  Po udanym starcie w Krakowie i Warszawie, Traficar – usługa wynajmu samochodów na minuty rozszerza swoją działalność o stolicę Wielkopolski i Dolnego Śląska. Od 2 października mieszkańcy i goście odwiedzający oba miasta zyskali alternatywę dla komunikacji miejskiej.
 • W Polsce powstanie pociąg hybrydowy

  W Polsce powstanie pociąg hybrydowy

  W Polsce powstanie pociąg hybrydowy. W jednym składzie będzie zarówno napęd elektryczny, jak i spalinowy. List intencyjny w sprawie zaprojektowania maszyny podpisali między innymi przedstawiciele Agencji Rozwoju Przemysłu, fabryki Cegielski oraz spółki Przewozy Regionalne.
 • Leo Express od 10 grudnia? Proponuje zmianę rozkładu

  Leo Express od 10 grudnia? Proponuje zmianę rozkładu

  Czeski prywatny przewoźnik nie rezygnuje z wejścia na polskie tory. Zaproponował Urzędowi Transportu Kolejowego nowy rozkład jazdy, który ma niestanowić konkurencji dla PKP Intercity - z odjazdami ok. 4:30 z Krakowa i ok. godz. 16 z Pragi.
 • Polskie miasta rozwijają ekologiczny transport

  Polskie miasta rozwijają ekologiczny transport

  Z pomocą unijnych środków kilkadziesiąt polskich gmin i samorządów zainwestuje w proekologiczny transport miejski. Według założeń resortu rozwoju do 2021 roku po polskich drogach ma jeździć około tysiąca elektrycznych autobusów. Miasta widzą w tym korzyść, bo dzięki wymianie floty na autobusy hybrydowe i elektryczne obniżają koszty transportu miejskiego, a także poziom hałasu i emisji.
 • Poczta Polska chce inwestować w innowacje

  Poczta Polska chce inwestować w innowacje

  Poczta Polska inwestuje w innowacje. Na liście pomysłów m.in. kreator opakowań czy - naśladujące konkurencyjne paczkomaty - tzw. automaty do odbierania przesyłek w miejscu zamieszkania.
 • Centralny i wielki. Ale czy potrzebny?

  Centralny i wielki. Ale czy potrzebny?

  Początek prac nad przygotowaniem budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego nadał inne znaczenie starym dylematom: czy koniecznie, czy nie za wcześnie? Może warto mieć wątpliwości i zadawać pytania? Czy wieloletnia inwestycja przetrwa ewentualną zmianę władzy?

Filmy - Transport (23)

 • Od września satelity będą monitorowały przewóz towarów

  Ustawa o systemie monitorowania drogowego przewozu towarów wrażliwych weszła już w pełni w życie, zaczęły obowiązywać sankcje. Przepisy wprowadziły spore zmiany w zakresie transportu artykułów takich jak susz tytoniowy czy alkohol etylowy. Od września pojazdy przewożące wrażliwe towary dodatkowo będą musiały udostępniać także swoją lokalizację. – Coraz częściej otrzymujemy od przewoźników informacje na temat kontroli przeprowadzanych przez służby celno-skarbowe. Funkcjonariusze skrupulatnie sprawdzają, czy przewoźnicy w czasie transportu spełniają wymagania zapisane w ustawie oraz czy rodzaj i ilość przewożonego ładunku zgadzają się ze złożoną wcześniej deklaracją – wyjaśnia Kamil Wolański, ekspert Ogólnopolskiego Centrum Rozliczania Kierowców.
 • Czy drożejący transport wpłynie na ceny produktów?

  Transport na drogach Europy staje się coraz droższy dla polskich firm przewozowych. Oprócz konieczności respektowania przez przewoźników stawek płac minimalnych krajów do których kierowcy są delegowani, zazwyczaj dochodzą dodatkowe koszty z tytułu podróży służbowych. W dalszej perspektywie może to oznaczać nawet podwyższenie cen importowanych produktów.
 • Czy tak będzie wyglądał transport przyszłości?

  Co powiecie na taki środek transportu?
 • Pechowy załadunek samochodu

  Nieudany załadunek samochodu na statek.