transport

Artykuły - Transport (327)

 • Niemcy: Maszyniści ogłaszają bezterminowy strajk na kolei

  Niemcy: Maszyniści ogłaszają bezterminowy strajk na kolei

  Związek zawodowy maszynistów GDL ogłosił bezterminowy strajk na kolei. Od wtorku od godz. 15 przestaną kursować pociągi towarowe, od środy od godz. 2 - pociągi pasażerskie - poinformował w poniedziałek szef GDL Claus Weselsky. To już 9. strajk.
 • KE przygotowuje wszczęcie procedury o naruszenie unijnego prawa przeciwko Niemcom

  KE przygotowuje wszczęcie procedury o naruszenie unijnego prawa przeciwko Niemcom

  Komisja Europejska przygotowuje wszczęcie procedury o naruszenie unijnego prawa przeciwko Niemcom w sprawie płacy minimalnej, która dyskryminuje między innymi polskich transportowców - ustaliła korespondentka RMF FM w Brukseli Katarzyna Szymańska-Borginon. Niemcom grozi tym samym sprawa przed Trybunałem Unii Europejskiej i wysokie kary finansowe.
 • Niemiecki pomysł w tej branży jest niedopuszczalny

  Niemiecki pomysł w tej branży jest niedopuszczalny

  Warszawa i Berlin zgadzają się, że w sprawie sporu wokół płacy minimalnej w Niemczech decydująca będzie odpowiedź Komisji Europejskiej, choć dla Polski objęcie nią transportu międzynarodowego - zarówno z punktu widzenia prawa UE, jak i zasady swobody świadczenia usług - jest niedopuszczalne.
 • Pociąg do akwizycji

  Pociąg do akwizycji

  PKP Cargo zajmuje drugie miejsce, za DB Schenker Rail, wśród kilkuset przewoźników towarowych w UE. Musi nie tylko gonić lidera, ale i uciekać konkurentom, takim jak Fret SNCF, Rail Cargo Austria czy Trenitalia Cargo.
 • Gdzie powstają węzły logistyczne

  Gdzie powstają węzły logistyczne

  Wiele krajów ma dobre położenie dogodne dla rozwoju transportu i logistyki. Ale wielkie węzły transportowe nie powstają wszędzie... Nie decyduje geografia - raczej ekonomia. Francuzi chcą wprowadzić obowiązek nocowania w hotelach zagranicznych kierowców, Niemcy - naliczania im płacy minimalnej według swoich stawek. Norwegia ogłosi w maju, że zagraniczni kierowcy muszą mieć specjalne uprawnienia do prowadzenia samochodów po... śliskich nawierzchniach.
 • Prezes PKP: Kolej przetrwa

  Prezes PKP: Kolej przetrwa

  - PKP SA będzie działać do momentu, kiedy historyczny dług zostanie spłacony, co może nastąpić w roku 2022. Decyzję o dalszych losach spółki podejmie właściciel - mówi Jakub Karnowski, prezes zarządu PKP SA, w rozmowie z Piotrem Stefaniakiem.
 • Strata Przewozów Regionalnych znacznie niższa

  Spółka Przewozy Regionalne zanotowała w 2014 r. stratę w wysokości 5, 46 mln zł - poinformował w czwartek prezes PR Tomasz Pasikowski. Dodał, że jest to strata 10 razy mniejsza niż w 2013 r., kiedy to wyniosła 54 mln zł.
 • ZUS od dojazdów do pracy na koszt pracodawcy

  ZUS od dojazdów do pracy na koszt pracodawcy

  Zagwarantowanie pracownikowi odpowiednimi przepisami zakładowymi bezpłatnych lub częściowo odpłatnych przejazdów środkami lokomocji w celu dotarcia do pracy lub powrotu z niej stanowi dla niego przychód ze stosunku pracy. W niektórych przypadkach korzyść ta może być jednak zwolniona z oskładkowania.
 • Posłowie chcą pomocy UE dla przewoźników dotkniętych rosyjskim embargiem

  Posłowie chcą pomocy UE dla przewoźników dotkniętych rosyjskim embargiem

  Wielu posłów biorących udział we wczorajszej debacie wezwało państwa członkowskie UE do większej solidarności w obliczu rosyjskiego embarga na żywność i produkty rolne z UE oraz do udzielania wsparcia transportowcom dotkniętym sankcjami.

Filmy - Transport (12)