transport

Artykuły - Transport (364)

 • Samochody elektryczne rozgrzewają inwestorów

  Samochody elektryczne rozgrzewają inwestorów

  - Spółka ElectroMobility Poland w poniedziałek zaprezentowała 66 projektów, które spełniły wymogi formalne w konkursie na karoserię polskiego samochodu elektrycznego. Pięciu zwycięzców konkursu ma zostać wyłonionych we wrześniu.
 • Rozwój - solo czy w duecie?

  Rozwój - solo czy w duecie?

  W planie Morawieckiego pojawia się program o nazwie "Luxtorpeda ", odnoszący się do branży kolejowej. Jego celem jest "zaprojektowanie i wyprodukowanie polskich pojazdów na potrzeby komunikacji miejskiej". Przykład spółki joint venture Solarisa i Stadlera wskazuje na możliwość współpracy, a nie konfrontacji, na perspektywicznym rynku taboru dla komunikacji zbiorowej. Czy pozostanie wyjątkiem?
 • Czarne chmury nad transportem. Blisko 80 proc. firm ma trudności

  Czarne chmury nad transportem. Blisko 80 proc. firm ma trudności

  Niedobór kierowców zawodowych oraz nowe prawo unijne uderzają w Polskie firmy transportowe. Już teraz blisko 80 proc. firm transportowych w Polsce ma trudności z prowadzeniem działalności gospodarczej.
 • Adamczyk: Warunkiem powstania kolei dużych prędkości rentowność przedsięwzięcia

  Adamczyk: Warunkiem powstania kolei dużych prędkości rentowność przedsięwzięcia

  Warunkiem powstania w Polsce kolei dużych prędkości (KDP) musi być rentowność tego przedsięwzięcia. Resort infrastruktury wraca do debaty publicznej na ten temat, która została przerwana w 2011 r. - poinformował w środę minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.
 • Firmy transportowe mają ponad 730 mln zł zaległości

  Firmy transportowe mają ponad 730 mln zł zaległości

  Polscy przewoźnicy działający na terenie UE brną w kłopoty finansowe. Powodów rosnących zaległości płatniczych polskich firm jest wiele - od rosyjskiego embarga handlowego wobec Polski po wspólny front bogatszych państw Unii Europejskiej w sprawie płacy minimalnej dla pracowników delegowanych (uderza w polskie firmy transportowe).
 • ​Hyperloop połączy Amsterdam i Paryż przed 2021 rokiem

  ​Hyperloop połączy Amsterdam i Paryż przed 2021 rokiem

  Tegoroczny zwycięzca organizowanego przez SpaceX konkursu na najlepsze zastosowanie technologii Hyperloop pochodzi z Holandii. System, który połączy Amsterdam z Paryżem ma być gotowy przed 2021 rokiem.
 • ZUS robi problemy z kartami A1, wielu firmom transportowym grozi plajta

  Czy część polskich firm transportowych upadnie przez ZUS? Tak będzie, jeśli np. Ukraińcy zapełniający wakaty jako kierowcy tirów w naszych firmach nie będą mogli otrzymać tzw. kart A1. Potwierdzają one ubezpieczenie zdrowotne, potrzebne do wyjazdu na zagraniczną delegację. Do tej pory nie było problemów. Coś się zmieniło... ale nie są to przepisy.
 • Przewoźnicy o decyzji Brukseli w sprawie wynagrodzenia i delegacji

  Przewoźnicy o decyzji Brukseli w sprawie wynagrodzenia i delegacji

  KE przedstawiła w środę propozycję przepisów, które zobligują firmy transportowe do stosowania płacy minimalnej wobec kierowców wykonujących przewozy międzynarodowe. Ma być stosowana, jeśli kierowca spędzi więcej niż trzy dni w miesiącu w danym kraju. Polscy przedsiębiorcy są oburzeni.
 • Rosja chce ożywić sterowce

  Rosja chce ożywić sterowce

  Władze Rosji rozważają uruchomienie produkcji sterowców. Część rosyjskich ekspertów twierdzi, że ten typ statków powietrznych może wypełniać zadania, z którymi nie radzą sobie samoloty i śmigłowce.
 • Norwegia inwestuje w autonomiczne statki

  Norwegia inwestuje w autonomiczne statki

  ​Już w 2018 r. Norwegia zwoduje pierwszy autonomiczny i w pełni elektryczny statek towarowy. Jego użytkowanie pozwoli zaoszczędzić nawet 40 000 przejazdów ciężarówek rocznie.

Filmy - Transport (22)