Tomasz Adamek

Synonimy:
adamek,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Tomasz Adamek (2262)

 • Tomasz Adamek wróci na ring w 2017 roku?

  Tomasz Adamek wróci na ring w 2017 roku?

  - Cały czas się ruszam i podtrzymuję formę. Są ciągle pewne propozycje, ale nie odpowiedziałem jeszcze na nie konkretnie. Mam już co prawda czterdziestkę na karku, lecz to nie jest tak, że nie mogę już dalej walczyć - mówi Tomasz Adamek (50-5, 30 KO). Były mistrz świata dwóch kategorii oraz pretendent w trzeciej, miał już na dobre zawiesić rękawice na kołku, jednak wciąż się waha.
 • Steve Cunningham (znów) na drodze Polaka do wielkiej kariery

  Steve Cunningham (znów) na drodze Polaka do wielkiej kariery

  Steve Cunningham w nocy z soboty na niedzielę zmierzy się z Krzysztofem Głowackim o pas mistrza świata federacji WBO. To bokser, którego polskim kibicom nie trzeba przedstawiać. Stoczył cztery doskonałe walki z dwoma Polakami - Krzysztofem "Diablo" Włodarczykiem i Tomaszem "Góralem" Adamkiem. Każda z nich wyglądała jak ringowa wojna! Poniżej przedstawiamy wszystkie z nich.
 • Adamek - Molina. Tomasz Adamek: Sędzia popełnił błąd

  Adamek - Molina. Tomasz Adamek: Sędzia popełnił błąd

  Tomasz Adamek nie może pogodzić się z porażką z Amerykaninem Erikiem Moliną. Polak twierdzi, że sędzia popełnił błąd przedwcześnie przerywając walkę. - Nie protestowałem po walce, bo już nic więcej nie mogłem zrobić. Przecież nie uderzę sędziego - rozkłada ręce legendarny polski pięściarz.
 • Tomasz Adamek zabrał głos w sprawie decyzji sędziego w walce z Erikiem Moliną

  Tomasz Adamek zabrał głos w sprawie decyzji sędziego w walce z Erikiem Moliną

  Sprawa protestu ekipy Tomasza Adamka po walce z Erikiem Moliną w Tauron Arenie Kraków ma ciąg dalszy. Głos w sprawie zajął polski bokser na łamach „Przeglądu Sportowego”.
 • Eric Molina zmierzy się z Arturem Szpilką w Polsce?

  Eric Molina zmierzy się z Arturem Szpilką w Polsce?

  Niewątpliwie Eric Molina (25-3, 19 KO) zwycięstwem nad Tomkiem Adamkiem otworzył sobie wiele furtek. On sam chciałby raz jeszcze powrócić do Polski, lecz myśli przede wszystkim o podboju Wielkiej Brytanii, gdzie opcji jest jeszcze więcej.
 • Adamek - Molina. Eric Molina: Jestem dumny, chcę być inspiracją

  Adamek - Molina. Eric Molina: Jestem dumny, chcę być inspiracją

  ​Eric Molina w sobotę pokonał Tomasza Adamka, a od poniedziałku wrócił do pracy. Amerykanin jest nauczycielem w szkole specjalnej. "Jestem dumny ze zwycięstwa, bo chcę być inspiracją dla dzieciaków" - powiedział 33-letni pięściarz.
 • Adamek - Molina. Adwokat Adamka: Nie będzie powtórki walki

  Adamek - Molina. Adwokat Adamka: Nie będzie powtórki walki

  ​Adwokat Tomasza Adamka Pat English poinformował, że nie dojdzie do powtórki walki Polaka z Erikiem Moliną. Po przegranym pojedynku z Amerykaninem obóz "Górala" złożył protest do Wydziału Boksu Zawodowego.
 • Paweł Skrzecz: Adamek powinien już wcześniej zakończyć karierę

  Paweł Skrzecz: Adamek powinien już wcześniej zakończyć karierę

  ​Tomasz Adamek przegrał w sobotę przez nokaut z Erikiem Moliną, a po walce poinformował, że kończy karierę. - Tomek powinien dać sobie spokój już wcześniej - komentuje w rozmowie z Interią ceniony trener bokserski Paweł Skrzecz.
 • Tomasz Adamek "prawdopodobnie najlepszy bokser w historii Polski"

  Tomasz Adamek "prawdopodobnie najlepszy bokser w historii Polski"

  Tomasz Adamek (50-5, 30 KO) przegrał, ale w walce z Erikiem Moliną (25-3, 19 KO) jak zwykle dał z siebie wszystko - pisze o występie "Górala" jeden z najbardziej cenionych amerykańskich dziennikarzy bokserskich Dan Rafael.
 • Adamek - Molina. Sędzia źle "wyliczył" Polaka?

  Adamek - Molina. Sędzia źle "wyliczył" Polaka?

  Kontrowersje po gali Polsat Boxing Night. W poniedziałkowym programie "Puncher" zastanawiano się, czy sędzia Leszek Jankowiak prawidłowo "wyliczył" leżącego na deskach Tomasza Adamka. Zdaniem ekspertów Polsatu arbiter popełnił błąd i "Góral" powinien walczyć dalej! Mateusz Borek powiedział, że Main Events, jedna z firm promujących Adamka, składa protest do federacji IBF dotyczący decyzji sędziego Jankowiaka o przerwaniu walki.

Filmy - Tomasz Adamek (50)

 • Adamek znokautowany. "Smutne, że wielcy mistrzowie nie umieją powiedzieć dość"

  Tomasz Adamek przegrał przez nokaut w dziesiątej rundzie z Erikiem Moliną podczas walki wieczoru gali bokserskiej w Krakowie. Po starciu niemal 40-letni pięściarz z Gilowic ogłosił zakończenie kariery. - Tacy zawodnicy, którzy zasłużyli się dla polskiego boksu, nie powinni w taki sposób żegnać się ze sportem. Podobnie było po walce ze Szpilką, wtedy też zapowiadał koniec i powinien dotrzymać słowa. Nie wiadomo, czy za jakiś czas za parę groszy znowu mu się nie zachce boksować z takim Saletą czy Gołotą. Smutne jest to, że wielcy mistrzowie nie umieją powiedzieć "dość", a telewizja promuje takich ludzi. I tak podziwiam Adamka, że wyszedł na ring - powiedział były mistrz olimpijski w boksie Jerzy Rybicki. Źródło: Press Focus/x-news
 • Eric Molina wzruszony po pokonaniu Tomasza Adamka

  Eric Molina pokonał Tomasza Adamka przez nokaut w 10. rundzie podczas bokserskiej gali w Krakowie. - Czekałem na to całe lata. Wszyscy eksperci zawsze mnie skreślali. Zawsze! Ale ja się nie załamywałem. Po porażkach wracałem mocniejszy i pokazałem, że nie można mnie złamać. Tak napisałem moją historię - mówił Amerykanin ze łzami w oczach.
 • Adamek-Molina. Gmitruk o nadchodzącej walce

  2 kwietnia podczas gali Polsat Boxing Night w Krakowie Tomasz Adamek stoczy pojedynek z Erikiem Moliną, który jeszcze rok temu walczył o pas mistrza świata federacji WBC. - Twardy, solidny, silny przeciwnik. Dla jednego i drugiego to ważna walka. Dla Adamka może być przepustką walki o najwyższe trofea. Z kolei dla Moliny, wygrywając z Tomkiem będzie on dalej atrakcyjnym przeciwnikiem dla wielu pięściarzy w USA - ocenił Andrzej Gmitruk, były trener Adamka. Press Focus/x-news
 • Tomasz Adamek odpowiedział na zaczepki Moliny

  Tomasz Adamek odpowiedział na zaczepki Erika Moliny.