tofu

Artykuły - Tofu (-3)

Filmy - Tofu (8)

 • Kimchi jjigae - szybki przepis

  Przepis na kimchi jjigae to jeden z najprostszych, a jednocześnie najpyszniejszych dań kuchni koreańskiej. Głównym składnikiem jest oczywiście kimchi, do którego dodaje się odrobinę wody i tofu - wyborny twarożek sojowy. Niekiedy kimchi jjigae podawane jest również z owocami morza, krojonymi warzywami czy wbitym surowym jajkiem - w zależności od upodobań. Zobaczcie, jak zrobić doskonałą zupę kimchi jjigae!
 • Przepis na zupę z tofu

  Tofu, czyli sojowy twarożek, to podstawa menu osób na diecie wegańskiej czy wegetariańskiej. Doskonale sprawdza się w wypiekach, sałatkach, a także jako dodatek na kanapki, z tofu można jednak zrobić również doskonałą, sycącą zupę, której smak polubią wszyscy! To propozycja na zdrową, szybką i aromatyczną zupę, której przygotowanie trwa dosłownie parę chwil, a koszt jest naprawdę niski!
 • Tofu po włosku - prosty przepis na pyszną sałatkę

  Tofu, czyli wegetariański, sojowy twarożek, przywędrował do nas ze wschodniej Azji i jest dziś podstawowym składnikiem kuchni bezmięsnej. Doskonale uzupełnia braki białka w naszej diecie, ma niewiele kalorii, a za to sporo witamin. Świetnie sprawdza się również w... sałatkach! To klasyczny przepis na sałatkę we włoskim wydaniu, gdzie jedyną zmianą jest właśnie twarożek - zdziwicie się, jak pyszna będzie sałatka w tej wersji!
 • Żytni wrap z pomidorowym tofu

  Przepis na żytni wrap z pomidorowym tofu to przepis na doskonałą przekąskę, która świetnie zaspokoi pierwszy głód i dostarczy mnóstwo energii w chwili, kiedy nie mamy czasu na żmudne przygotowywanie posiłku. Odrobina tofu, czosnek, sos pomidorowy, a wszystko to zawinięte w doskonały żytni wrap - w parę chwil posiłek gotowy! Zobaczcie, jak prosto go zrobić!