sztuka

Artykuły - Sztuka (204)

 • Rekordowy rok dla polskiej sztuki

  Rekordowy rok dla polskiej sztuki

  Miniony rok był dla rynku sztuki w Polsce rekordowy. 121 437 557 złotych - tyle wyniósł łączny obrót czterech największych domów aukcyjnych w 2016 roku. Padło też wiele rekordów na pracach konkretnych artystów. Ponad 2 miliony złotych zapłacono za pracę Romana Opałki, po raz pierwszy w historii rzeźba znalazła się wśród 10 najdrożej sprzedanych prac, a sam rynek odnotował 5-milionowy wzrost. Na pozycji lidera umocniła się DESA Unicum.
 • Coraz więcej sztuki na rynku nieruchomości

  Coraz więcej sztuki na rynku nieruchomości

  Wydarzenia takie jak Noc Muzeów udowadniają, iż obcowanie ze sztuką jest nam potrzebne. Tysiące ludzi odwiedzających muzea i galerie świadczą o tym najlepiej. Cieszy fakt, iż coraz częściej deweloperzy osiedli mieszkaniowych i obiektów komercyjnych przewidują w swoich inwestycjach miejsce dla dzieł sztuki. Dzięki temu ich mieszkańcy, czy użytkownicy mogą cieszyć się prawdziwą kulturą nie tylko od święta, ale również na co dzień.
 • Zarobki w sektorze sztuki i kultury w 2016 roku

  Zarobki w sektorze sztuki i kultury w 2016 roku

  Według Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń przeprowadzonego przez Sedlak & Sedlak najniższe płace ex-aequo odnotowano: w kulturze i sztuce, usługach dla ludności, wymiarze sprawiedliwości oraz administracji samorządowej. Mediana miesięcznych zarobków w instytucjach artystycznych wyniosła 3063 zł brutto miesięcznie.
 • Globalny świat sztuki w pigułce. Międzynarodowe art fairs przyciągają miliony

  Mimo odpływu znacznej części transakcji na rynku dzieł sztuki do internetu, tradycyjne targi wciąż mają się świetnie. Co właściwie wnoszą i dlaczego przyciągają w każdym roku miliony odwiedzających i ogromny kapitał?
 • Co trzeci bogaty Polak zamierza inwestować w sztukę

  Co trzeci bogaty Polak zamierza inwestować w sztukę

  Wartość rynku aukcyjnego dzieł sztuki w Polsce przekracza 100 mln zł. Zamożni i bogaci Polacy coraz częściej inwestują w sztukę. Średnio zyski przy 20-letnim okresie inwestycji przekraczają 10 proc., a na niektórych artystach sięgają nawet kilku tysięcy procent. Największym zainteresowaniem cieszy się sztuka współczesna, zwłaszcza malarstwo i rysunek. Popularność zyskują również prace związane z iluzją optyczną oraz z okresu międzywojennego.
 • Rzeźba w rozkwicie. Sztuka przestrzenna podbija serca polskich kolekcjonerów

  Rzeźba w rozkwicie. Sztuka przestrzenna podbija serca polskich kolekcjonerów

  Na rynku sztuki przegrywa z malarstwem, we wnętrzach z designem. A jednak w ostatnim czasie polska rzeźba znajduje coraz szersze grono amatorów.

Zdjęcia - Sztuka (0)

Filmy - Sztuka (46)

 • Stworzył własny portret z naklejek. Zobaczcie jak powstawał

  Richmond, Virginia, Stany Zjednoczone. Noah Scalin stworzył własny portret z naklejek. Inspiracją była dla niego córka, która już w wieku 2 lat wykazywała zainteresowanie sztuką. Od tamtej pory Noah stworzył serię portretów, które można było zobaczyć w Krause Gallery w Nowym Jorku. (STORYFUL/x-news) UWAGA! Ze względu na przepisy licencyjne materiał dostępny tylko na terytorium Polski.
 • Piesek origami

  Origami - tradycyjna japońska sztuka składania papieru przeżywa dziś drugą młodość w świecie Zachodu. Ze zwykłego arkusza można wyczarować przepiękne figurki i ozdoby - tym razem mamy dla was poradnik, jak ze zwykłej kartki papieru zrobić cieszącego oko pieska! To wbrew pozorom naprawdę proste!
 • Niezwykła wystawa w galerii Żak-Branicka

  Artystyczne nawiązanie do historii miejsca, w którym dziś znajduje się renomowana galeria Polek, przyciągnęło na wystawę tłumy. Odwiedził ją też Ai Weiwei.
 • Życie potrafi zaskakiwać! Premiera sztuki "Szach-Mat"

  Wielu ludzi w jesieni swojego życia uważa, że nic szczególnego już ich nie czeka. Jednak los potrafi płatać figle. Przekonacie się o tym, oglądając nową, przezabawną i inteligentną komedię Teatru Capitol „Szach-Mat” w nowej obsadzie! Intrygujący tytuł i jeszcze bardziej niezwykła fabuła. Świetne dialogi i monologi, błyskotliwe puenty, dowcipne sentencje. Wybitni, popularni i lubiani polscy aktorzy: Maciej Damięcki, Jerzy Schejbal, Stanisław Brejdygant, Anna Gornostaj oraz Kacper Kuszewski. Co o jesieni życia mówią aktorzy występujący w tym spektaklu? Jak piękne jest życie? Jak powinniśmy je cenić, jak dbać o relacje z bliskimi? Co zrobić, żeby cieszyć się jesienią życia? Opowiedzą o tym aktorzy występujący w sztuce „Szach-Mat”: Anna Gornostaj oraz Maciej Damięcki.