sztuka

Artykuły - Sztuka (200)

 • Zarobki w sektorze sztuki i kultury w 2016 roku

  Zarobki w sektorze sztuki i kultury w 2016 roku

  Według Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń przeprowadzonego przez Sedlak & Sedlak najniższe płace ex-aequo odnotowano: w kulturze i sztuce, usługach dla ludności, wymiarze sprawiedliwości oraz administracji samorządowej. Mediana miesięcznych zarobków w instytucjach artystycznych wyniosła 3063 zł brutto miesięcznie.
 • Globalny świat sztuki w pigułce. Międzynarodowe art fairs przyciągają miliony

  Mimo odpływu znacznej części transakcji na rynku dzieł sztuki do internetu, tradycyjne targi wciąż mają się świetnie. Co właściwie wnoszą i dlaczego przyciągają w każdym roku miliony odwiedzających i ogromny kapitał?
 • Co trzeci bogaty Polak zamierza inwestować w sztukę

  Co trzeci bogaty Polak zamierza inwestować w sztukę

  Wartość rynku aukcyjnego dzieł sztuki w Polsce przekracza 100 mln zł. Zamożni i bogaci Polacy coraz częściej inwestują w sztukę. Średnio zyski przy 20-letnim okresie inwestycji przekraczają 10 proc., a na niektórych artystach sięgają nawet kilku tysięcy procent. Największym zainteresowaniem cieszy się sztuka współczesna, zwłaszcza malarstwo i rysunek. Popularność zyskują również prace związane z iluzją optyczną oraz z okresu międzywojennego.
 • Rzeźba w rozkwicie. Sztuka przestrzenna podbija serca polskich kolekcjonerów

  Rzeźba w rozkwicie. Sztuka przestrzenna podbija serca polskich kolekcjonerów

  Na rynku sztuki przegrywa z malarstwem, we wnętrzach z designem. A jednak w ostatnim czasie polska rzeźba znajduje coraz szersze grono amatorów.

Zdjęcia - Sztuka (0)

Filmy - Sztuka (44)

 • Niezwykła wystawa w galerii Żak-Branicka

  Artystyczne nawiązanie do historii miejsca, w którym dziś znajduje się renomowana galeria Polek, przyciągnęło na wystawę tłumy. Odwiedził ją też Ai Weiwei.
 • Życie potrafi zaskakiwać! Premiera sztuki "Szach-Mat"

  Wielu ludzi w jesieni swojego życia uważa, że nic szczególnego już ich nie czeka. Jednak los potrafi płatać figle. Przekonacie się o tym, oglądając nową, przezabawną i inteligentną komedię Teatru Capitol „Szach-Mat” w nowej obsadzie! Intrygujący tytuł i jeszcze bardziej niezwykła fabuła. Świetne dialogi i monologi, błyskotliwe puenty, dowcipne sentencje. Wybitni, popularni i lubiani polscy aktorzy: Maciej Damięcki, Jerzy Schejbal, Stanisław Brejdygant, Anna Gornostaj oraz Kacper Kuszewski. Co o jesieni życia mówią aktorzy występujący w tym spektaklu? Jak piękne jest życie? Jak powinniśmy je cenić, jak dbać o relacje z bliskimi? Co zrobić, żeby cieszyć się jesienią życia? Opowiedzą o tym aktorzy występujący w sztuce „Szach-Mat”: Anna Gornostaj oraz Maciej Damięcki.
 • Takiego zakończenia się nie spodziewano

  Kto pozwolił na to, żeby takie przedstawienie skończyło się tak źle.
 • Ożywiona sztuka. Niesamowite!

  Mapowanie wideo pozwala tworzyć niesamowitą, ruchomą sztukę. Myślicie, że ten wynalazek sprawi, ze młodzi ludzie chętniej będą wybierać się do muzeów?