Szlachetna Paczka

Artykuły - Szlachetna Paczka (197)

 • "Szlachetna Paczka" od Donalda Tuska

  Wózek rehabilitacyjny dla 6-latki, trylogia Tolkiena dla jej mamy i wiertarko-wkrętarka dla taty znalazły się w paczce przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska z małżonką oraz jego współpracowników. Prezenty z Brukseli trafią do rodziny wybranej w akcji "Szlachetna Paczka".
 • Szlachetna Paczka od skoczków narciarskich. Łzy Adama Małysza

  Szlachetna Paczka od skoczków narciarskich. Łzy Adama Małysza

  - Kiedy słyszę takie historie, mam łzy w oczach. Ale cieszę się, że możemy pomóc je zmieniać - powiedział Adam Małysz. Jak co roku, wspólnie z trenerem i zawodnikami narodowej reprezentacji skoczków narciarskich przekazał prezenty dla jednej z rodzin włączonych do projektu Szlachetna Paczka. Stoch i spółka wsparli panią Ewę i pana Roberta, wychowujących niepełnosprawnego Kacpra.
 • Joanna Jędrzejczyk ambasadorką Szlachetnej Paczki

  Joanna Jędrzejczyk ambasadorką Szlachetnej Paczki

  Joanna Jędrzejczyk została ambasadorką Szlachetnej Paczki. Mistrzyni świata UFC w wadze słomkowej już od lat pomaga tej organizacji, ale teraz jeszcze bardziej zaangażuje się w pomoc potrzebującym. - Planuję także namówić moich sponsorów i partnerów biznesowych, aby także włączyli się do tej wspaniałej akcji - powiedziała podczas spotkania w Warszawie.
 • Ksiądz Jacek Stryczek zmierzył się z Andrzejem Supronem

  Ksiądz Jacek Stryczek zmierzył się z Andrzejem Supronem

  Do niecodziennego zdarzenia doszło w sobotę wieczorem na warszawskim Torwarze. Znany ksiądz Jacek Stryczek pobił się z wicemistrzem olimpijskim w zapasach Andrzejem Supronem. Całe zajście zarejestrowały kamery podczas IV Gali Biznes Boxing Polska.
 • Ksiądz zaboksuje w słusznej sprawie

  Ksiądz zaboksuje w słusznej sprawie

  Twardy wzrok, skrzyżowane pięści. Walczą, by Polacy również potrafili walczyć: o samych siebie i o innych. Już 13 maja Ksiądz Jacek Wiosna Stryczek zmierzy się ze znanym zapaśnikiem Andrzejem Supronem. Staną naprzeciw siebie w ringu, by zawalczyć dla Szlachetnej Paczki pod hasłem "Walczę o ludzi".
 • Robert Lewandowski wierzy w Świętego Mikołaja

  Robert Lewandowski wierzy w Świętego Mikołaja

  Kto z najwybitniejszych polskich sportowców wierzy w Mikołaja, kto był grzeczny i spodziewa się prezentu, a kto już teraz wie, że pod choinką znajdzie rózgę? W tym przedświątecznym tygodniu w specjalnym cyklu Interii i Szlachetnej Paczki możesz odkryć piękno Świąt Bożego Narodzenia i pomóc potrzebującym, aby mieli piękne święta.
 • Lewandowski i inni nasi sportowcy o wymarzonych prezentach świątecznych

  Lewandowski i inni nasi sportowcy o wymarzonych prezentach świątecznych

  Jaki był najpiękniejszy prezent, który Robert Lewandowski znalazł pod choinką i o czym marzyła Agnieszka Radwańska, kiedy miała kilka lat? W specjalnym cyklu Interii i Szlachetnej Paczki możesz odkryć piękno Świąt Bożego Narodzenia i pomóc potrzebującym, aby i oni mieli piękne święta.
 • Tradycje wigilijne polskich sportowców

  Tradycje wigilijne polskich sportowców

  Czy mistrzynię olimpijską Anitę Włodarczyk da się zagonić do przedświątecznego sprzątania? Co Rafał Majka robi w każdy wigilijny poranek? I jaka jest ulubiona wigilijna potrawa Mai Włoszczowskiej? Zobaczcie jak spędzają święta polscy sportowcy. W tym przedświątecznym tygodniu, w specjalnym cyklu Interii i Szlachetnej Paczki możesz odkryć piękno Świąt Bożego Narodzenia i pomóc potrzebującym, aby oni również mieli piękne święta!
 • Polscy sportowcy opowiadają o idealnych świętach

  Polscy sportowcy opowiadają o idealnych świętach

  Szlachetna Paczka zapytała najwybitniejszych polskich sportowców o to, jak wyobrażają sobie swoje idealne święta. Musi być choinka, prezenty, czy wystarczy tylko karp? W tym przedświątecznym tygodniu w specjalnym cyklu Interii i Szlachewtnej Paczki możesz odkryć piękno Świąt Bożego Narodzenia i samemu pomóc potrzebującym, aby oni mieli również piękne święta.

Filmy - Szlachetna Paczka (38)

 • Ta rodzina wiele wycierpiała. Szlachetna Paczka pospieszyła z pomocą

  Pani Genowefa oraz jej syn Janusz wspólnie wychowują czwórkę dzieci: Dawida, Grzegorza, Oliwię i Gabrysię. Chwilą największego bólu dla rodziny był moment, gdy żona pana Janusza zapadła w długą śpiączkę i zmarła. Babcia, mąż i dzieci bardzo ciężko to przeżyły. To był bolesny cios dla całej rodziny - nadzieja na to, że pani Danusia się obudzi i wróci do domu, odeszła w zapomnienie.Pani Genowefa przejęła obowiązki matki i bardzo się cieszy, że dzieci są zdrowe i nic im nie dolega. Pan Janusz mimo złego stanu zdrowia stara się zapewnić rodzinie dochód i - wykorzystując swoje wieloletnie doświadczenie jako pracownik służb ochrony - podjął pracę jako ochroniarz w jednym z krakowskich lokali. Rodzina mieszka w wynajętym domu, więc zmaga się z pokrywaniem miesięcznego, wysokiego czynszu. Mimo ciężkiej sytuacji materialnej i żałoby po śmierci pani Danuty, rodzina jest pełna ciepła, gościnności i nadziei na przyszłość. W tej rodzinie każdy pomaga sobie nawzajem. Najważniejszymi potrzebami były codziennie produkty, takie jak żywność czy środki czystości oraz nowa pralka. Wszystkie z nich udało się darczyńcom zrealizować.
 • Wolontariuszki Szlachetnej Paczki: Większa radość jest z dawania niż z brania

  Katarzyna Borzęcka i Katarzyna Kuczyńska to wolontariuszki Szlachetnej Paczki. Wyjaśniły w rozmowie z Interią, w jaki sposób działa organizacja i jakimi kryteriami kierują się przy wyborze rodzin, które mają być potem obdarowane.
 • Szlachetna Paczka: W tym roku dzieją się cuda

  Joanna Sadzik, dyrektor Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości, opowiedziała o organizacji Szlachetnej Paczki i pomysłach na pomoc dla potrzebujących.Trwa 17. finał Szlachetnej Paczki, podczas którego wolontariusze przekazują pomoc przygotowaną przez darczyńców prawie 20 tys. rodzin w potrzebie. Największe paczkowe magazyny znajdują się w Krakowie, w namiocie przy Galerii Kazimierz i w Warszawie, w Szkole Podstawowej nr 132.
 • Wielki finał Szlachetnej Paczki. Sportowcy i politycy pomagają

  9-10 grudnia to dwa dni, które zmienią Polskę na lepsze. Trwa finał Szlachetnej Paczki, podczas którego wolontariusze przekazują pomoc przygotowaną przez darczyńców. Największe paczkowe magazyny znajdują się w Krakowie, w namiocie przy Galerii Kazimierz i w Warszawie, w Szkole Podstawowej nr 132.W tym roku pomoc trafi do blisko 20 tys. rodzin żyjących w niezawinionej biedzie. To kulminacyjny moment projektu, ale nie jego koniec. Szlachetna Paczka działa przez cały rok, a wolontariusze pracują z rodzinami nad tym, by trwale poprawić ich sytuację, pomagając im samodzielnie radzić sobie z trudnościami.