Szkocja

Artykuły - Szkocja (758)

 • Twardy brexit będzie kosztował Szkocję

  Twardy brexit będzie kosztował Szkocję

  Prawie 13 miliardów funtów rocznie przez następne 12 lat - tyle może kosztować gospodarkę Szkocji wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. To wniosek płynący z raportu przygotowanego przez rząd regionalny.
 • Minerały nie z tego świata odkryte w Szkocji

  Minerały nie z tego świata odkryte w Szkocji

  Na skalistych wzgórzach Szkocji naukowcy natknęli się na coś nie z tego świata. W kraterze powstałym po uderzeniu meteorytu 60 mln lat temu znaleźli minerały niespotykane na Ziemi.
 • Najważniejsze dla Wielkiej Brytanii jest porozumienie w kwestiach handlowych

  Najważniejsze dla Wielkiej Brytanii jest porozumienie w kwestiach handlowych

  - Najważniejsze dla Wlk. Brytanii jest porozumienie w kwestiach handlowych, bo UE to istotny partner gospodarczy - powiedział PAP dr Krzysztof Winkler z grupy badawczej Britannia. Podkreślił, że turystom Brytyjczycy chcą zaoferować ruch bezwizowy, a chętnym do pracy system zezwoleń.
 • Szkocki rząd wstrzymuje plan referendum niepodległościowego

  Szkocki rząd wstrzymuje plan referendum niepodległościowego

  Pierwsza minister Szkocji Nicola Sturgeon zapowiedziała we wtorek w szkockim parlamencie, że jej rząd "wstrzymuje dotychczasowe plany" przeprowadzenia drugiego referendum niepodległościowego, które miało odbyć się jesienią 2018 lub wiosną 2019 roku.
 • Szkocja - Anglia 2-2 w eliminacjach mistrzostw świata

  Szkocja - Anglia 2-2 w eliminacjach mistrzostw świata

  Co to była za końcówka meczu! Griffiths mógł by bohaterem Szkocji, ale w doliczonym czasie gry Anglicy uratowali remis i sprawa awansu na mundial ciągle jest otwarta.
 • Szkockie referendum: Londyn mówi "nie"

  Szkockie referendum: Londyn mówi "nie"

  Brytyjski rząd oświadczył we wtorek, że nie będzie podejmował negocjacji na temat propozycji szkockiego rządu w sprawie przeprowadzenia drugiego referendum niepodległościowego pod koniec 2018 lub na początku 2019 roku.
 • Szkocki parlament za referendum niepodległościowym

  Szkocki parlament za referendum niepodległościowym

  Szkocki parlament zagłosował we wtorek po południu za wystosowaniem formalnej prośby do brytyjskiego rządu o przeprowadzenie referendum ws. niepodległości Szkocji. Premier Theresa May wcześniej wykluczyła zorganizowanie takiego plebiscytu.
 • Brytyjskie władze ostrzegają: Szkockie referendum będzie nielegalne

  Brytyjskie władze ostrzegają: Szkockie referendum będzie nielegalne

  Brytyjski minister ds. Szkocji David Mundell oświadczył, że niemożliwe będzie przeprowadzenie prawomocnego referendum dotyczącego niepodległości Szkocji w terminie, którego domaga się szkocka premier Nicola Sturgeon, tj. między jesienią 2018 a wiosną 2019 r.
 • ​Premier Szkocji zachwycona słowami Polki

  ​Premier Szkocji zachwycona słowami Polki

  Wypowiedź Joanny, imigrantki z Polski od 10 lat mieszkającej w Szkocji, robi furorę w sieci.
 • Brexit: Wstrząsy wtórne

  Brexit: Wstrząsy wtórne

  Założenia zawarte w Białej Księdze dotyczącej wychodzenia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej dają tylko iluzoryczną szansę na cichy rozwód. Brytyjczycy opuszczą struktury unijne, a prognozy skutków tej operacji są mocno rozbieżne.

Zdjęcia - Szkocja (-4)

 • muzyka.interia.pl
  Tak zmieniała się 30-letnia Christina Aguilera

Filmy - Szkocja (18)

 • Łyżwy na nogi i na... ulicę, która zamieniła się w lodowisko

  Zimowa aura spowodowała, że w szkockim mieście Airdrie ulice zostały skute lodem. Te niecodzienne okoliczności postanowiła wykorzystać mieszkanka miasta, Faith Davidson. Założyła łyżwy i wyszła pojeździć na nich przed domem, a wszystko nagrał jej ojciec. (STORYFUL/x-news)
 • Udostępnij toaletę turyście w potrzebie!

  Czy zdarzyło wam się kiedyś przyjąć w swoje progi zmęczonego turystę, który był w potrzebie, a raczej zapukał do waszych drzwi za potrzebą? Jeśli tak, to należą wam się brawa za gościnność i chęć pomocy. Ale czy wiecie, że gdybyście mieszkali w Szkocji i nie interesowałby was fizjologiczny problem wycieczkowicza, zostalibyście surowo ukarani? Udogodnieniem dla turystów i jednocześnie bolączką dla mieszkańców jest tutaj prawo, które nakazuje przyjęcie do swojej prywatnej toalety każdego podróżnego, będącego w potrzebie. Dacie wiarę?
 • Policyjna eskorta kaczej rodziny

  Szkocja. Wygląda na to, że policja w Szkocji podchodzi do swojej pracy bardzo poważnie. Funkcjonariusze pilnują porządku w mieście oraz dbają, aby każdy czuł się bezpiecznie. Z policyjnej asysty mogą tam skorzystać nawet... kaczki. (STORYFUL/x-news)
 • Premier Szkocji: Będzie drugie referendem niepodległościowe

  Premier Szkocji - Nicola Sturgeon zapowiedziała, że w związku z realizującym się scenariuszem "twardego brexitu" chce doprowadzić do drugiego referendum niepodległościowego.