święta

Artykuły - święta (2019)

 • Wycofanie się Węgier z zakazu handlu w niedziele wskazówką dla Polski

  Wycofanie się Węgier z zakazu handlu w niedziele wskazówką dla Polski

  Analiza skutków zakazu handlu w niedziele wprowadzonego na Węgrzech i przyczyn szybkiego wycofania się z tych ograniczeń, mogą pomóc w ochronie 36 tys. miejsc pracy w Polsce. Na Węgrzech, podobnie jak w Polsce, za wprowadzeniem zakazu handlu w niedziele była mniejszość obywateli.
 • Świąteczne zakupy: 5 pułapek, które czyhają na klientów w sklepach

  Świąteczne zakupy: 5 pułapek, które czyhają na klientów w sklepach

  Święta Bożego Narodzenia są dla większości Polaków sporym wyzwaniem i to nie kulinarnym czy duchowym, lecz zakupowym. Sklepy dwoją się i troją, by osiągnąć jak najwyższą sprzedaż, głównie dzięki marketingowym i psychologicznym trikom.
 • Idą święta, uwaga na wydatki

  Idą święta, uwaga na wydatki

  W święta nasza czujność finansowa ulega osłabieniu. Wpadamy często w wir zakupów, co sprawia, że coraz częściej sięgamy po pożyczki. - Jeżeli wiemy, że nasze możliwości dochodowe są ograniczone, uważajmy na zaciąganie chwilówek, które w święta są wyjątkowo popularne - mówi w rozmowie z MarketNews24 Grzegorz Baran, syndyk i doradca podatkowy z kancelarii Baran & Pluta. Więcej w materiale wideo.
 • ​Zatrzymaj się na chwilę

  ​Zatrzymaj się na chwilę

  Grudzień. Szaleństwo zakupów i gorączka przygotowań świątecznych. W kuchni panuje pandemonium, zakupy czekają na zrobienie, choinka nie chce się ubrać sama, a okna i podłogi też ktoś powinien umyć na błysk.
 • Rekordowa Gwiazdka: W tym roku Polacy wydadzą 75 miliardów zł na święta

  Rekordowa Gwiazdka: W tym roku Polacy wydadzą 75 miliardów zł na święta

  Na świąteczne zakupy Polacy przeznaczą w tym roku blisko 75 miliardów zł (74,486 mld), tj. o 3,5 proc. więcej niż w 2015 roku (71,988 mld zł). To najwyższy wzrost w Europie. Warto przy tym zwrócić uwagę na to, że coraz większa część tych wydatków przepływa przez kanały online. W sklepach internetowych Polacy wydadzą w okresie świąt prawie 4,7 miliarda zł (4,694 mld zł) - to aż 23 proc. więcej niż przed rokiem. Dla porównania: obroty sklepów stacjonarnych wzrosną w Polsce w tym okresie o 2,4 proc. Pomimo, że wzrost ten jest niewielki, należy zaznaczyć, że Polska jest jedynym krajem europejskim, w którym handel offline rośnie. Tak wynika z międzynarodowego badania przeprowadzonego przez centrum zakupów online RetailMeNot.
 • W tym roku święta w polskich domach będą uboższe

  W tym roku święta w polskich domach będą uboższe

  Średnio 720 zł zamierzają wydać Polacy na tegoroczne święta Bożego Narodzenia - wynika z badania Barometr Providenta. Jest to kwota o 100 zł niższa niż ta, którą deklarowaliśmy rok temu. Część wydatków zostanie przeznaczona na prezenty. Czego oczekujemy pod choinką najbardziej?
 • Idą święta, czyli czas na zarobienie dodatkowych pieniędzy

  Idą święta, czyli czas na zarobienie dodatkowych pieniędzy

  Zbliża się najlepszy okres handlowy w roku. Święta Bożego Narodzenia to dla firm czas znacznego wzrostu sprzedaży, a także zwiększonej pracy, wymagającej zatrudnienia dodatkowych pracowników. Informacji, jakie branże potrzebują rąk do pracy, gdzie znaleźć oferty oraz kto może zarobić najwięcej, udziela ekspert LeasingTeam.

Zdjęcia - święta (0)

 • Polska Lokalna
  Święta na wesoło!
 • Polska Lokalna
  Święta na wesoło!
 • Polska Lokalna
  Święta na wesoło!
 • Polska Lokalna
  Święta na wesoło!
 • Polska Lokalna
  Święta na wesoło!
 • Polska Lokalna
  Święta na wesoło!

Filmy - święta (129)

 • Zdobienie plastikowej donicy

  Doniczki, w których kupujemy na przykład bożonarodzeniowe drzewka czy po prostu kwiaty, nie należą do najpiękniejszych. Czarne, plastikowe, często porysowane - nie wyglądają zachęcająco, a jedyne, gdzie pasują takie doniczki, to ciemny zakątek w piwnicy. Nie musicie jednak kupować nowych, bardziej estetycznych doniczek! Możecie je w parę chwil udekorować, dzięki czemu będą zupełnie inaczej wyglądać! Zobaczcie, jakie to proste.
 • Sposób na pisanki

  Kto powiedział, że pisanki mogą być wyłącznie klasyczne? Robimy je metodą drapania, obklejamy plastikowymi koszulkami, kolorujemy barwnikami spożywczymi czy farbkami - to wszystko już było! Jeśli macie resztki kolorowych farb, spróbujcie zrobić kolorowe, abstrakcyjne pisanki metodą nakrapiania farbą! W ten sposób nabiorą kolorowych, nieregularnych śladów farby i będą jeszcze bardziej przypominały o radości wiosny i świąt! Dzieci na pewno będą zachwycone!
 • Bałwanki z klamerek

  Klamerki do bielizny, czasem nazywane spinaczami, zwłaszcza te wykonane z drewna, świetnie nadają się na zrobienie z nich niewielkich dekoracji! Wystarczy pomalować je w odpowiedni wzór, a będą świetną ozdobą na każdą okazję. U nas - bałwanki z klamerek.
 • Bombki zdobione sznurkiem lnianym

  Choinki, które przybieramy na święta Bożego Narodzenia, nie mogą się obejść bez bombek! W sklepie przed świętami jest mnóstwo fabrycznych bombek, ale jeśli cenicie piękno samodzielnie przyrządzonych dekoracji, spróbujcie wykonać bombkę według naszego instruktażu! W parę chwil możecie przygotować ciekawie wyglądającą bombkę, której podstawą zdobienia będzie zwykły lniany sznurek. To dziecinnie proste!