studniówka

Artykuły - Studniówka (24)

 • "Gazeta Wyborcza": Studniówka kosztuje nawet 800 zł. Winni rodzice

  "Gazeta Wyborcza": Studniówka kosztuje nawet 800 zł. Winni rodzice

  W Warszawie cena studniówki często przebija bale karnawałowe czy wesela – możemy przeczytać w dzienniku.
 • Polonez maturzystów na rynku w Nowym Sączu

  Polonez maturzystów na rynku w Nowym Sączu

  Na sto dni przed maturą tradycyjnego poloneza odtańczono dziś na rynku w Nowym Sączu. W korowodzie wzięło udział blisko 1700 maturzystów.
 • Polonez maturzystów w plenerze

  Polonez maturzystów w plenerze

  Ponad 800 maturzystów z 21 szkół ponadgimnazjalnych w Zabrzu (woj. śląskie) odtańczyło w czwartek poloneza na Placu Warszawskim w centrum miasta. Zwyczaj rodem ze studniówek jest w Zabrzu kultywowany w plenerze od siedmiu lat.
 • "Gazeta Wyborcza": Partner na studniówkę online

  "Gazeta Wyborcza": Partner na studniówkę online

  Licealiści osoby do pary na studniówkę szukają jak na zakupach w sklepie - powiedział "Gazecie Wyborczej" socjolog dr Tomasz Kozłowski z Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa.
 • "Rzeczpospolita": Szkolna walka z homofobią

  Minister ds. równości patronuje podręcznikowi, który za przejaw wrogości wobec gejów uznaje nawet poloneza na studniówce - informuje "Rzeczpospolita".
 • Odwieczny problem: Alkohol na studniówkach

  Odwieczny problem: Alkohol na studniówkach

  Zakaz picia alkoholu na studniówkach to fikcja. W teorii za picie napojów wyskokowych na sto dni przed maturą uczniom grozi wyrzucenie ze szkoły. Praktyka często jest zupełnie inna.
 • Studniówkowa moda okiem stylisty

  Studniówkowa moda okiem stylisty

  Carska Rosja i rewolucja francuska to dla tegorocznych maturzystek nie tylko wiedza, którą muszą przyswoić sobie przed egzaminem dojrzałości. To też bezcenna inspiracja przy wyborze stroju na studniówkę.
 • Opole: Wybudują studentom nowe SCK"

  W piątek w Opolu wmurowano akt erekcyjny pod budowę Studenckiego Centrum Kultury. Nowoczesny obiekt, który ma służyć wszystkim studentom i mieszkańcom Opola, powstanie na terenie kampusu Uniwersytetu Opolskiego. Koszt inwestycji to ponad 10,5 mln zł.
 • Studniówka w szkole czy w lokalu?

  Studniówka w szkole czy w lokalu?

  W tym roku po raz pierwszy maturzyści I LO w Łowiczu bawili się na studniówce poza szkołą - w zajeździe Rozdroże w Nieborowie. Zdecydowano się na takie rozwiązanie, bo od października trwał remont sali gimnastycznej.
 • Studniówka w centrum Białegostoku

  Około stu par odtańczyło w piątek - pomimo dużego mrozu - tradycyjnego poloneza na Rynku Kościuszki w centrum Białegostoku w ramach "Studniówki Miejskiej". To nowa tradycja w mieście. Taka studniówka odbyła się po raz drugi.

Filmy - Studniówka (3)

 • Ewa Kielak: Od początku mówiłam, że jeszcze zatańczę na studniówce

  Nastolatka, mimo tragicznego wypadku, obiecała sobie, że zatańczy na swojej studniówce. – Ja od początku mówiłam, że jeszcze zatańczę na studniówce. I udało się! – mówi Ewa. – Tańczyłam z profesorem, który prowadził moje leczenie – dodaje. (TVP/x-news) UWAGA! Ze względu na przepisy licencyjne materiał dostępny tylko na terytorium Polski.
 • Jak udało się zdobyć protezy dla Ewy?

  Mama Ewy Kieryk opowiada, jak udało im się uzbierać pieniądze na kosztowne protezy nóg, które jej córce umożliwiają normalne poruszanie się. (TVP/x-news) UWAGA! Ze względu na przepisy licencyjne materiał dostępny tylko na terytorium Polski.
 • Czy można wynająć Tyszkę i Wolińskiego?

  Marcin Tyszka nie robi prywatnych sesji zdjęciowych, bo "go to nie kręci". Za to Dawid Woliński nie wzbrania się przed szyciem... sukienek studniówkowych na indywidualne zamówienie.