stadiony

Synonimy:
stadion,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Stadiony (2688)

 • Zbigniew Boniek: To jest problem polskich stadionów

  Zbigniew Boniek: To jest problem polskich stadionów

  W Kielcach odbyła się dziś XVII Ogólnopolska Konferencja "Bezpieczny Stadion". Prezes PZPN-u Zbigniew Boniek podkreślał, że największym problemem na polskich stadionach są bandyci, którzy podszywają się pod kibiców. - Oni muszą być izolowani - stwierdził.
 • MŚ 2018. Pożar Wołgograd Areny

  MŚ 2018. Pożar Wołgograd Areny

  W środę wybuchł pożar na Wołgograd Arenie, jednym ze stadionów, który gościł będzie piłkarzy podczas przyszłorocznych mistrzostw świata.
 • Radni rezygnują z rozbudowy miejskiego stadionu w Bytomiu

  Radni rezygnują z rozbudowy miejskiego stadionu w Bytomiu

  Samorząd Bytomia nie będzie modernizował - przynajmniej na razie - tamtejszego stadionu miejskiego i budował wokół niego kompleksu sportowego. O rezygnacji z finansowania tej szacowanej na 115 mln zł inwestycji zdecydowali miejscy radni.
 • Nowy stadion Chelsea dostał zielone światło

  Nowy stadion Chelsea dostał zielone światło

  Klub piłkarski Chelsea Londyn, który pewnie kroczy po tytuł Mistrza Anglii, od dłuższego czasu planuje przenieść się na nowy stadion. Wszystko wygląda na to, że budowa spektakularnego obiektu wkrótce się rozpocznie, bo warty 500 mln funtów projekt dostał zielone światło od Burmistrza Londynu.
 • Płock chce wybudować nowy stadion; szacowany koszt do 100 mln zł

  Płock chce wybudować nowy stadion; szacowany koszt do 100 mln zł

  Płock (Mazowieckie) ma gotową koncepcję budowy nowego stadionu sportowego z zadaszaniem nad trybunami dla 15 tys. widzów. Koszt inwestycji, która miałaby rozpocząć się w 2018 r., szacowany jest do 100 mln zł. Miasto chce znaleźć partnera do jej realizacji.
 • Manchester United przebuduje stadion. Old Trafford ma liczyć 88 tys. miejsc

  Manchester United przebuduje stadion. Old Trafford ma liczyć 88 tys. miejsc

  Manchester United wskoczy na drugie miejsce w rankingu europejskich klubów, które mają największe stadiony. Po przebudowie Old Trafford ma mieścić 88 tysięcy widzów.
 • Niezwykły stadion w kształcie misy

  Niezwykły stadion w kształcie misy

  W Dubaju już wkrótce może powstać stadion w kształcie misy, który zapewni najbardziej ekologiczny sposób chłodzenia kibiców.
 • Stadiony z kasą

  Stadiony z kasą

  Sportowe sukcesy poprawiają powszechne nastroje oraz samoocenę ludzi. Zwiększają poczucie dumy narodowej. Krótko mówiąc: wpływają na jakość życia całych społeczeństw. Sport to także biznes rozumiany w kategoriach jak najbardziej dosłownych. Marek Rozkrut, główny ekonomista i partner w EY, dowodzi też, że przynosi inwestorom kolosalne dochody, ma wpływ na jakość życia lokalnych - i nie tylko lokalnych - grup społecznych. Oto z ligą francuską związanych jest bezpośrednio ponad dwadzieścia tysięcy miejsc pracy; z brytyjską Premier League - sto tysięcy
 • Efekt Euro będzie miał skromniejszy wpływ na gospodarkę Francji niż cztery lata temu na Polskę

  Efekt Euro będzie miał skromniejszy wpływ na gospodarkę Francji niż cztery lata temu na Polskę

  Skumulowany wpływ mistrzostw Europy w piłce nożnej na polskie PKB do 2020 roku może wynieść 21,3 mld zł. W przypadku wysoko rozwiniętej Francji korzyści będą prawdopodobnie znacznie skromniejsze. Wielkie imprezy sportowe oddziałują bowiem lepiej na średnio zamożne gospodarki. Negatywnie na efekt Euro w tym kraju wpłyną także trwające tam strajki, powódź oraz zagrożenie terrorystyczne.
 • Druk 3D pomaga przygotować stadiony na piłkarskie MŚ w Katarze

  Druk 3D pomaga przygotować stadiony na piłkarskie MŚ w Katarze

  W 2022 roku gospodarzem Mistrzostw Świata w piłce nożnej będzie Katar, a choć do tego wydarzenia zostało jeszcze sześć lat, to tamtejsze stadiony są już prawie gotowe. Duży wkład w ich powstanie miała technologia druku 3D.

Filmy - Stadiony (25)

 • SPORTrix: Wyjątkowe stadiony

  W zamyśle ich budowa miała służyć popularyzacji sportu i stworzenia jak najlepszych warunków do jego uprawiania. Niekiedy motywacje były trochę inne... Dziś przyjrzymy się wyjątkowym pod kilkoma względami stadionom zlokalizowanym na całym świecie. Zapraszamy! Program Sportrix prowadzi dla Was Turpat. Pozostałe odcinki serii znajdziecie też TUTAJ PREMIERA W INTERII W KAŻDĄ ŚRODĘ O 19:00.
 • Edukacji 7. Świetny adres

  Stadion Miejski w Tychach powstał w miejscu starego boiska z 1970 roku. Za 129 mln złotych zbudowano nowoczesny obiekt, którym klub mógłby szczycić się nawet na poziomie rodzimej Ekstraklasy. Dzięki podgrzewanej murawie i odpowiedniemu oświetleniu piłkarska arena spełnia wszystkie wymogi UEFA i FIFA. W 2017 roku odbędą się tutaj spotkania w ramach mistrzostw Europy do lat 21. Stadion otwarto 19 lipca 2015 r. mecz Tychy - 1.FC Köln (0:1). Wybór nie był przypadkowy, bo to właśnie ten zespół zmierzył się z tyszanami w 1976 roku, gdy jako wicemistrzowie Polski uczestniczyli w Pucharze UEFA. Liczby Stadionu Miejskiego Tychy: 16 789 m kw. (powierzchnia zabudowy), 15 150 (pojemność), 10 000 m kw. (powierzchnia boiska), 5363 m kw. (powierchnia komercyjna), 2000 luksów (natężenie oświetlenia z 218 reflektorów), 312 (miejsc na parkingu), 17 metrów (wysokość elewacji frontowej).
 • Beckham szuka stadionu dla swojego klubu piłkarskiego

  David Beckham odwiedził Miami w poszukiwaniu siedziby dla swojego klubu piłkarskiego. Uwagę gwiazdora zwrócił stadion miejscowej drużyny baseballowej. Obiekt użytkowany przez zespół Miami Marlins został oddany do użytku w marcu 2013 roku. Może pomieścić ponad 35 tysięcy kibiców, dysponuje także rozkładanym dachem. Przechodząc w 2007 roku do Los Angeles Galaxy Beckham zawarł z władzami ligi MLS umowę, że po zakończeniu kariery będzie mógł założyć klub i wcielić go w jej struktury. Brytyjczyk postanowił wykorzystać tę opcję w kontrakcie. CNN Newsource/x-news
 • Stadion Legii zamknięty przez UEFA

  Mecz Legii Warszawa z Apollonem Limassol w 2. kolejce fazy grupowej Ligi Europejskiej odbędzie się bez udziału publiczności. Taką decyzję podjęły władze UEFA, a poinformowała o niej oficjalna strona klubu. Kara nałożona przez UEFA dotyczy meczów eliminacyjnych Ligi Mistrzów przeciwko Molde FK i Steaule Bukareszt. Europejska federacja dodatkowo ukarała Legię karą finansową w wysokości 150 tys. euro oraz zagroziła, że stadion może zostać zamknięty na jeszcze jeden mecz rozgrywek UEFA - ta kara obowiązuje w zawieszeniu na pięć lat. Klub wystąpi o uzasadnienie decyzji UEFA i po analizie rozważy wniesienie odwołania. Agencja TVN/x-news