sport

Artykuły - Sport (2884)

 • Od 2018 roku rusza program Otwartych Stref Aktywności

  Od 2018 roku rusza program Otwartych Stref Aktywności

  Minister sportu i turystyki Witold Bańka zapowiedział historyczny budżet na dofinansowanie infrastruktury sportowej. Otwarte Strefy Aktywności to nowy program Ministerstwa Sportu i Turystyki, który ruszy od 1 stycznia. Mają służyć dzieciom, rodzinom, młodzieży, seniorom - zapowiedziała premier Beata Szydło, która wraz z szefem resortu Witoldem Bańką przedstawiła projekt.
 • Piłka nożna to ogromny biznes

  Piłka nożna to ogromny biznes

  Tylko 7 proc. największych spółek w Polsce angażuje się w sponsoring piłki nożnej. Profesjonalizacja klubów ma pomóc przyciągnąć sponsorów.
 • Jak uprawiać sport, by sobie nie zaszkodzić?

  Jak uprawiać sport, by sobie nie zaszkodzić?

  Niemal 45 proc. osób uprawiających sport doświadcza poważnych kontuzji i przeciążeń – wynika z najnowszego badania opinii. - Sport to zdrowie, ale pod pewnymi warunkami – wyjaśnia dr Marek Kiljański, Prezes Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii.
 • Polacy odkryli rolki

  Polacy odkryli rolki

  Jak wynika z raportu TNS, niemal jedna trzecia Polaków uprawia sport lub inne aktywności fizyczne regularnie - co najmniej 3 razy w tygodniu . Okazuje się, że coraz więcej osób decyduje się na rolki. Zanim jednak zaczniemy swoją sportową przygodę, warto zapoznać się z przepisami i zasadami bezpieczeństwa. Rolkarz bowiem rozpędza się nawet do 20 km/h a jazda na rolkach pozwala spalić mnóstwo kalorii, aktywizuje wszystkie partie mięśni oraz wysmukla sylwetkę.
 • Jak zachęcać dzieci do sportu?

  Jak zachęcać dzieci do sportu?

  ​Czy piłka nożna to faktycznie męska gra, a na lekcje baletu powinniśmy zapisywać tylko dziewczynki? Jak zachęcić syna lub córkę do ruchu i jaką rolę powinien odgrywać rodzic? Na te i inne pytania odpowiada Magdalena Chorzewska, psycholog dziecięca, specjalistka ds. żywienia oraz ekspert akcji "Rusz się z Kubusiem!".
 • ​Wisła Kraków. Videmont u trenera Ramireza już nie zagra

  ​Wisła Kraków. Videmont u trenera Ramireza już nie zagra

  - Dostał ode mnie jasny sygnał, że jako trener nie liczę na niego - podkreśla Kiko Ramirez, szkoleniowiec Wisły Kraków. Wygląda więc na to, że dni Videmonta przy Reymonta są policzone.
 • Sarmacja Będzin - Oldboje Wisły Kraków 2-2 z okazji stulecia Sarmacji

  W sobotę odbył się mecz na stulecie klubu Sarmacja Będzin. Z okazji rocznicy, klub rozegrał spotkanie z Oldbojami Wisły Kraków, mecz zakończył się wynikiem 2-2.
 • Piłkarze z Togo mieli wygrać 11-0 i wygrali!

  Piłkarze z Togo mieli wygrać 11-0 i wygrali!

  Niesamowite spotkanie przydarzyło się drużynie Gbikinti Bassar. Broniąca się przed spadkiem ekipa ekstraklasy Togo potrzebowała wygrać ostatni mecz 11-0 i dziwnym trafem udało się jej to, w meczu z Maranathą, co zapewniło gospodarzom utrzymanie! Przypomina się historia z 1993 r., gdy w Polsce Legia pokonała Wisłę 6-0 w sprzedanym meczu.
 • ​Jak zachęcić dziecko do ruchu? Oto recepty lekkoatletycznej mistrzyni!

  ​Jak zachęcić dziecko do ruchu? Oto recepty lekkoatletycznej mistrzyni!

  Najlepszy prezent na Dzień Matki? Zdrowe i szczęśliwe dziecko! O swojej recepcie na posiadanie aktywnej i uśmiechniętej pociechy opowiada była medalistka mistrzostw świata i Europy w skoku o tyczce i mama 4-letniego Grzesia, Monika Pyrek-Rokita.
 • Maciej Urbańczyk przedłużył kontrakt z Ruchem

  Maciej Urbańczyk przedłużył kontrakt z Ruchem

  Ruch Chorzów automatycznie przedłużył kontrakt z Maciejem Urbańczykiem do 30 czerwca 2019 roku.

Filmy - Sport (140)

 • Co daje dzieciom gra w tenisa?

  Tenisiści Iga Świątek i Mariusz Fyrstenberg oraz Magdalena Rejniak-Romer z Polskiego Związku Tenisowego wyjaśnili w "Dzień Dobry TVN" na czym polegała akcja "Dzieciaki do rakiet". Czy tenis to kosztowny sport? Co daje dzieciom ta dyscyplina? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Dobre buty to najważniejszy element wyposażenia każdego biegacza

  W ostatnich latach coraz więcej Polaków zaczyna aktywnie spędzać wolny czas. Jedną z ulubionych form ruchu w naszym kraju jest bieganie. Najważniejszym elementem wyposażenia każdego biegacza są bez wątpienia buty. Oto kilka porad, jak wybrać właściwe właściwe obuwie. Zdjęcia pochodzą z bazy x-bank gallery. (Agencja TVN/x-news)
 • Mecz rugby przerwany przez... gęś

  Do niecodziennego zdarzenia doszło podczas meczu angielskiej National League pomiędzy ekipami Caldy i Sedgley Tigers. W trakcie spotkania na murawie pojawiła się... gęś. Zwierzę najwyraźniej nie okazało się fanem rugby, bo zaatakowało jednego z zawodników. Na szczęście po chwili udało się wygonić ptaka poza boisko i mecz mógł być kontynuowany. UWAGA! Ze względu na przepisy licencyjne materiał dostępny tylko na terytorium Polski.
 • Skrzyżowanie podczas maratonu bostońskiego

  Zastanawialiście się kiedyś, jak organizatorzy pozwalają tłumom przejść przez ulicę podczas maratonu? Oto odpowiedź.