służba zdrowia

Synonimy:
słuzba zdrowia,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Służba zdrowia (336)

Filmy - Służba zdrowia (27)

 • "Sytuacja w służbie zdrowia jest jak starcie Titanica z górą lodową. Lekarze płyną na Titanicu"

  Przewodniczący PSL Władysław Kosiniak-Kamysz skrytykował ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła za bagatelizowanie sytuacji w służbie zdrowia. – Dla Radziwiłła dziś nie ma problemu. Trzeba zejść z piedestału. Specjaliści zaraz będą zarabiać mniej niż rezydenci – powiedział Kosiniak-Kamysz. Przewodniczący PSL wskazał też problem nadmiaru biurokracji w systemie opieki zdrowotnej. – Lekarze więcej czasu przybijają pieczątki, niż zajmują się pacjentem – uważa Kosiniak-Kamysz. Lekarz onkolog prof. Cezary Szczylik nazwał sytuację w ochronie zdrowia starciem Titanica z górą lodową. – My, lekarze, jesteśmy na Titanicu. Na nas naciska dyrekcja, bo chce wyników, więc na pacjenta mamy kilka minut. W innym wypadku nie dostaniemy pieniędzy. Pacjent jest nieważny – ubolewa prof. Szczylik.
 • Rezydenci zakończyli głodówkę, ale to nie koniec protestu. Zamierzają pracować "tylko" 48 godzin

  Lekarze rezydenci zakończyli czterotygodniowy protest głodowy, ale nie zawieszają broni. Nie wywalczyli swoich postulatów głodując, więc zapowiadają koniec pracy na wielu zmianach, dyżurach i w kilku miejscach. - Chodzi o to, by lekarz pracował nie więcej niż 48 godzin tygodniowo. Pacjenci będą przyjmowani przez bardziej wypoczętych lekarzy - tłumaczył lekarz rezydent Adam Gorczyński. Medycy domagają się w ten sposób między innymi wzrostu nakładów na służbę zdrowia. - Żaden z protestujących lekarzy nie walczy o własną kieszeń. Walczymy o to, by ten system stanął wreszcie na nogi - zapewniała Barbara Sarankiewicz-Konopka z Okręgowej Liczby Lekarskiej w Gdańsku.
 • Polskiej służbie zdrowia brakuje 3-5 mld zł

  Polski system ochrony zdrowia jest jednym z najgorzej finansowanych systemów wśród państw OECD – alarmują eksperci Pracodawców RP. Na ochronę zdrowia Polska wydaje ok 4,6% PKB. Jeszcze w lipcu 2016 r. Minister Zdrowia zapowiedział, że wydatki będą rosły aż do osiągnięcia 6% PKB w 2025 r. – co jednak nie zostało potwierdzone w Wieloletnim Planie Finansowym Państwa na lata 2017-2020.
 • E. Kopacz: Minister Radziwiłł demoluje system ochrony zdrowia. Zniknie ok. 200 szpitali, kolejki będą dłuższe

  To koncert życzeń. Minister Radziwiłł demoluje system ochrony zdrowia - stwierdziła była premier Ewa Kopacz. Skomentowała w ten sposób projekt ustawy o tzw. sieci szpitali przyjęty przez rząd Beaty Szydło. Wcześniej minister zdrowia zapewnił, że takie rozwiązanie doprowadzi do zlikwidowania kolejek do specjalistów. Jednak, zdaniem Kopacz, byłej premier i minister zdrowia, po wprowadzeniu ustawy zniknie ok. 200 szpitali, co wydłuży czas oczekiwania pacjentów na wizytę u lekarza. - Jeśli w szpitalu powiatowym zniknie choć jeden oddział, to utrudniamy życie pacjentowi, bo kolejki będą dłuższe - podkreśliła.