sezon grzewczy

Artykuły - Sezon grzewczy (4)

 • Święta grubszym portfelem za ogrzewanie

  Święta grubszym portfelem za ogrzewanie

  Sezon grzewczy znowu łagodnie obchodzi się z naszymi portfelami. Koszty ogrzewania są póki co o ponad 8% niższe niż w standardowych warunkach. Jak tak dalej pójdzie właściciel przeciętnego domu zaoszczędzi na ogrzewaniu przynajmniej kilkaset złotych - wynika z szacunków Open Finance.
 • Fatalna jakość powietrza. Winne piece

  Fatalna jakość powietrza. Winne piece

  Sezon grzewczy rozpoczęty, a to oznacza problemy ze smogiem w Krakowie. Normy stężenia pyłu zawieszonego w powietrzu zostały już przekroczone i to aż o 300 procent. Kraków zajmuje piąte miejsce wśród najbardziej zanieczyszczonych miast Polski mających powyżej 100 tys. mieszkańców.
 • Tańsze kredyty na ciepłe domy

  Tańsze kredyty na ciepłe domy

  Siarczyste mrozy i rosnące koszty ogrzewania zwiększają zainteresowanie tematyką energooszczędnego budownictwa. Preferencyjne kredyty na takie domy oferują tylko dwa banki.
 • Koszty ogrzewania można obniżyć nawet o 40 procent

  Koszty ogrzewania można obniżyć nawet o 40 procent

  Trwający sezon grzewczy nie pozwala już na przeprowadzenie gruntownej termomodernizacji. Rachunki w tym roku można jednak obniżyć o kilkaset złotych. Wystarczy przestrzegać kilku prostych zasad, które ponadto nie wymagają ponoszenia nadmiernych kosztów.
 • Urzędnicy walczą ze spalaniem śmieci w piecach

  Z upoważnienia prezydenta Olsztyna służby miejskie przez cały sezon grzewczy będą kontrolować domy i mieszkania osób podejrzewanych o nielegalne spalanie odpadów w piecach - poinformował w czwartek olsztyński urząd miasta.
 • Uwaga na czad. Może zabić

  Uwaga na czad. Może zabić

  Za oknem coraz chłodniej, sezon grzewczy powoli się zaczyna. To ostatni dzwonek na sprawdzenie urządzeń grzewczych. Eksperci ostrzegają, że zgodnie z przepisami używając do opału węgla lub drewna, przegląd komina i wentylacji trzeba przeprowadzać co trzy miesiące, przy instalacji gazowej - co pół roku.
 • Nadciąga groźny smog

  Nadciąga groźny smog

  Ruszył sezon grzewczy, a wraz z nim wzrosło zapylenie powietrza w Krakowie. Sytuacja zaczęła się pogarszać, gdy tylko nadeszły chłodniejsze dni. Bywa - zwłaszcza wieczorami i nocą - że dopuszczalne normy stężeń zanieczyszczeń są przekroczone i to nawet kilkakrotnie.
 • Zima droższa o kilkaset tysięcy złotych

  Zima droższa o kilkaset tysięcy złotych

  Na wschodzie i w centrum Polski dziś termometry na minusie, ale mieszkańcy zachodniej i południowej części kraju będą grzać się w dodatnich temperaturach. Zima się kończy. Na szczęście. Wiadomo, że w Olsztynie była droższa o kilkaset tysięcy złotych - wstępnie podsumowano tam tegoroczny sezon grzewczy.
 • Ostrzegają przed "cichym zabójcą"

  Ostrzegają przed "cichym zabójcą"

  Od listopada do marca trwa sezon grzewczy. Wielu gdynian będzie ocieplać swoje domy piecykami gazowymi, a także piecami węglowymi, które mogą mieć nieszczelne kafle.
 • Czad ciągle groźny

  Czad ciągle groźny

  Rozpoczął się sezon grzewczy. Od początku września olkuska straż pożarna już czterokrotnie interweniowała w związku z zatruciami tlenkiem węgla. W jednym przypadku, do jakiego doszło w Sienicznie konieczna okazała się hospitalizacja poszkodowanej osoby.