serce

Artykuły - Serce (974)

Filmy - Serce (14)

 • Wydrukował serce 3D swojemu synkowi, teraz pomaga innym dzieciom

  Wojciech Wojtkowski wydrukował model 3D serca swojego chorego synka, by lekarze mogli lepiej przygotować się do operacji. Niestety chłopiec nie doczekał planowanego zabiegu. Mimo wielkiej tragedii programista postanowił ratować życie innym dzieciom i opracowuje trójwymiarowe modele ich serc. Ile ich do tej pory wykonał? Na czym polega jego współpraca z lekarzami? O stosowaniu tej technologii w medycynie opowiedzieli: Wojciech Wojtkowski i kardiochirurg dziecięcy dr n. med. Jacek Pająk. Jaki jest koszt takiego modelu? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • 16-latek wystawił swoje nowe serce na próbę

  16-letni Amari Hall uczcił udaną transplantację serca radosnym tańcem. Hall przyszedł na świat z wrodzoną wadą - zespołem hipoplazji lewego serca. 18 maja przeszedł operację w szpitalu uniwersyteckim Maryland. Na przeszczep czekał miesiącami. Dlatego gdy w końcu się doczekał i operacja przebiegła pomyślnie, nie posiadał się ze szczęścia. UWAGA! Ze względu na przepisy licencyjne materiał dostępny tylko na terytorium Polski.
 • Domowy napój na poprawę krążenia

  Choroby układu krążenia i w ogóle problemy z sercem dotykają coraz więcej z nas. Stres, szybki tryb życia, w którym mało miejsca na aktywność fizyczną i relaks, a przede wszystkim na odpowiednią dietę - wszystko to nie pomaga naszemu sercu i kondycji układów z nim związanych. Przygotowaliśmy dla was wyjątkową propozycję na napój domowej roboty, który świetnie pomaga na układ krążenia i pozytywnie wpływa na serce - zobaczcie, jakie to proste!
 • Jan Jakub Kolski odkrył dziecięcą gwiazdę

  W piątek na ekrany kin wchodzi film „Serce, serduszko” w reżyserii Jana Jakuba Kolskiego z rewelacyjną rolą Marii Blandzi. Kreację 11-letniej poznanianki krytycy już okrzyknęli najlepszym od lat dziecięcym debiutem w polskim kinie. Doceniło ją także jury 3. Festiwalu Aktorstwa Filmowego, przyznając nagrodę specjalną.