Sejm RP

Synonimy:
sejm,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Sejm RP (3824)

 • Konferencja opozycji w Sejmie: Jest zapowiedź współpracy

  Konferencja opozycji w Sejmie: Jest zapowiedź współpracy

  We wtorek w czasie wspólnej konferencji partii opozycyjnych w Sejmie, skomentowano decyzję prezydenta o podpisaniu ustawy o ustroju sądów powszechnych. Grzegorz Schetyna, Ryszard Petru i Władysław Kosiniak-Kamysz wysunęli równocześnie wstępne plany współpracy, które mają być odpowiedzią na brak trzeciego weta.
 • Jakubiak nie wystąpi o ściganie za naruszenie nietykalności cielesnej

  Jakubiak nie wystąpi o ściganie za naruszenie nietykalności cielesnej

  Marek Jakubiak z Kukiz'15 poinformował, że nie będzie występował na drogę ścigania prawnego za naruszenie nietykalności cielesnej. Incydent miał miejsce w czasie czwartkowej manifestacji przed Sejmem.
 • Incydent w Sejmie: Leśniak składa zawiadomienie do prokuratury ws. Lenza

  Incydent w Sejmie: Leśniak składa zawiadomienie do prokuratury ws. Lenza

  Poseł Józef Leśniak z PiS złożył w piątek do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez posła PO Tomasza Lenza. Zarzut dotyczy naruszenia nietykalności podczas nocnych obrad Sejmu, kiedy doszło do drugiego czytania ustawy o reformie Sądu Najwyższego.
 • Burza na Twitterze po wysłuchaniu publicznym w Sejmie

  Burza na Twitterze po wysłuchaniu publicznym w Sejmie

  Po weekendowych protestach i wysłuchaniu publicznym w Sejmie, w mediach społecznościowych rozpoczęły się debaty na temat apeli ekspertów, którzy sprzeciwiają się podpisaniu przez prezydenta ustawy o Sądzie Najwyższym. Większość głosów jest przeciwna rozwiązaniu proponowanemu przez PiS. Komentarze, co do sytuacji w Polsce napływają również zza granicy, gdzie mówi się o bezsilności opozycji wobec rządu.
 • Sejm: O godzinie 12 odbędzie się wysłuchanie ws. projektu ustawy o SN

  Sejm: O godzinie 12 odbędzie się wysłuchanie ws. projektu ustawy o SN

  Politycy PO poinformowali, że w poniedziałek o godzinie 12 rozpocznie się w Sejmie wysłuchanie publiczne z udziałem sędziów i prawników ws. projektu ustawy o Sądzie Najwyższym. Dodali, że wszyscy zaproszeni zostaną wpuszczeni na teren Sejmu, w tym także prof. Adam Strzembosz i prof. Andrzej Rzepliński.
 • Kancelaria Sejmu o nietrzeźwym strażniku: Czekają go najsurowsze konsekwencje

  Kancelaria Sejmu o nietrzeźwym strażniku: Czekają go najsurowsze konsekwencje

  Dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka poinformował, że Kancelaria Sejmu wyciągnie najsurowsze konsekwencje wobec strażnika, który nietrzeźwy pełnił służbę w Sejmie. O sytuacji informował KOD i Obywatele RP, wobec których Straż Marszałkowska podejmowała w czwartek interwencję.
 • PO zapowiada protest przeciw przyspieszeniu terminu obrad Sejmu

  PO zapowiada protest przeciw przyspieszeniu terminu obrad Sejmu

  Posłowie PO zapowiedzieli w poniedziałek, że będą chcieli zablokować pomysł o przyspieszeniu obrad Sejmu. "Spodziewamy się, że termin wznowienia obrad Sejmu, planowany na 14 lipca, zostanie przeniesiony. Będziemy przeciw temu protestować" - zapowiedzieli posłowie. Według nich wyjściowa data nie jest przypadkowa, bo stoją za nią złe pomysły.
 • Opozycja domaga się wyjaśnień w sprawie niewpuszczenia licealistów do Sejmu

  Opozycja domaga się wyjaśnień w sprawie niewpuszczenia licealistów do Sejmu

  Licealistom noszącym przypinki parady równości, partii Razem, a także z napisami "Refugees welcome" i "Nie dla chaosu w szkole" odmówiono wstępu na teren Sejmu. Nastolatkowie mieli wziąć udział w konkursie organizowanym przez IPN i Kancelarię Sejmu. Platforma Obywatelska i Nowoczesna domagają się wyjaśnień od marszałka Sejmu.
 • Sejm niemal jednomyślny: 400 zł dla opozycjonistów z okresu PRL

  Sejm niemal jednomyślny: 400 zł dla opozycjonistów z okresu PRL

  Sejm przyjął w czwartek nowelizację ustawy przyznającą 400 zł miesięcznie działaczom opozycji antykomunistycznej i osobom represjonowanym w okresie PRL. Świadczenie ma być przyznawane bezterminowo i bez względu na dochód.
 • ​"Rzeczpospolita": Posłowie Nowoczesnej przechodzą do Platformy Obywatelskiej

  ​"Rzeczpospolita": Posłowie Nowoczesnej przechodzą do Platformy Obywatelskiej

  Marta Golbik i Grzegorz Furgo zasilą szeregi PO - ustaliła "Rzeczpospolita". To pierwsze transfery posłów Nowoczesnej do Platformy.

Filmy - Sejm RP (63)