Sejm RP

Synonimy:
sejm,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Sejm RP (3828)

 • Sejm zajmie się projektem w sprawie handlu w niedziele

  Sejm zajmie się projektem w sprawie handlu w niedziele

  - W środę Sejm ma zająć się projektem ustawy wprowadzającej ograniczenie handlu w niedziele - poinformowała wicemarszałek Małgorzata Kidawa-Błońska. PO i Nowoczesna są za tym, aby ten punkt wyłączyć z porządku obrad. NSZZ Solidarność, sojusznik PiS, chce całkowitego zakazu handlu w niedziele, co jednak uderzy w miliony klientów.
 • Sejm nie zgodził się na odrzucenie projektu ustawy o zniesieniu górnego limitu składek na ZUS

  Sejm nie zgodził się na odrzucenie projektu ustawy o zniesieniu górnego limitu składek na ZUS

  Sejm nie zgodził się w czwartek na odrzucenie w pierwszym czytaniu rządowego projektu ustawy o zniesieniu górnego limitu składek na ZUS. O odrzucenie projektu wnioskowały PO oraz Nowoczesna.
 • Sejm znowelizował tegoroczny budżet

  Sejm znowelizował tegoroczny budżet

  Sejm znowelizował tegoroczny budżet i ustawę okołobudżetową, co umożliwi m.in. wypłatę 2,3 mld zł rekompensat dla górników oraz 980 mln zł dla publicznych telewizji i radia. Przepadły wnioski PO i N o odrzucenie noweli oraz poprawki dot. m.in. wstrzymania przekazania pieniędzy dla mediów.
 • Sejm nie zajmie się na tym posiedzeniu projektem ws. handlu w niedziele

  Sejm nie zajmie się na tym posiedzeniu projektem ws. handlu w niedziele

  Sejm na rozpoczynającym się w środę posiedzeniu nie zajmie się projektem ws. ograniczenia handlu w niedziele. Informację o tym, że punkt ten nie znalazł się w porządku obrad, przekazał wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka. Sejm miał zająć się projektem w czwartek.
 • Alkohol w Sejmie sprzedawany bez koncesji?

  Alkohol w Sejmie sprzedawany bez koncesji?

  Kancelaria Sejmu wypowiedziała umowę firmie Movin Restauracje i zawiadomiła prokuraturę w sprawie sprzedaży bez koncesji alkoholu w sejmowej restauracji - poinformował w środę PAP dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka.
 • ​Porozumienie ponad podziałami. PiS i PO przeciwne zakazowi sprzedaży alkoholu w Sejmie

  ​Porozumienie ponad podziałami. PiS i PO przeciwne zakazowi sprzedaży alkoholu w Sejmie

  Stanisław Tyszka z Kukiz'15 postuluje zakaz sprzedaży napojów alkoholowych w Sejmie. Nie znalazł jednak w tej sprawie sojuszników.
 • Konferencja opozycji w Sejmie: Jest zapowiedź współpracy

  Konferencja opozycji w Sejmie: Jest zapowiedź współpracy

  We wtorek w czasie wspólnej konferencji partii opozycyjnych w Sejmie, skomentowano decyzję prezydenta o podpisaniu ustawy o ustroju sądów powszechnych. Grzegorz Schetyna, Ryszard Petru i Władysław Kosiniak-Kamysz wysunęli równocześnie wstępne plany współpracy, które mają być odpowiedzią na brak trzeciego weta.
 • Jakubiak nie wystąpi o ściganie za naruszenie nietykalności cielesnej

  Jakubiak nie wystąpi o ściganie za naruszenie nietykalności cielesnej

  Marek Jakubiak z Kukiz'15 poinformował, że nie będzie występował na drogę ścigania prawnego za naruszenie nietykalności cielesnej. Incydent miał miejsce w czasie czwartkowej manifestacji przed Sejmem.
 • Incydent w Sejmie: Leśniak składa zawiadomienie do prokuratury ws. Lenza

  Incydent w Sejmie: Leśniak składa zawiadomienie do prokuratury ws. Lenza

  Poseł Józef Leśniak z PiS złożył w piątek do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez posła PO Tomasza Lenza. Zarzut dotyczy naruszenia nietykalności podczas nocnych obrad Sejmu, kiedy doszło do drugiego czytania ustawy o reformie Sądu Najwyższego.
 • Burza na Twitterze po wysłuchaniu publicznym w Sejmie

  Burza na Twitterze po wysłuchaniu publicznym w Sejmie

  Po weekendowych protestach i wysłuchaniu publicznym w Sejmie, w mediach społecznościowych rozpoczęły się debaty na temat apeli ekspertów, którzy sprzeciwiają się podpisaniu przez prezydenta ustawy o Sądzie Najwyższym. Większość głosów jest przeciwna rozwiązaniu proponowanemu przez PiS. Komentarze, co do sytuacji w Polsce napływają również zza granicy, gdzie mówi się o bezsilności opozycji wobec rządu.

Filmy - Sejm RP (63)