samolot

Synonimy:
samoloty,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Samolot (3982)

 • LOT liczy na wysokie loty

  LOT liczy na wysokie loty

  - Interesuje nas cały świat. Jesteśmy firmą globalną. Nie ma innej alternatywy dla przyszłości LOT-u, niż jego istotny rozwój. Mam tu na myśli kilkukrotny wzrost w stosunku do tego, co wypracowaliśmy w 2016 r. - powiedział w rozmowie z Interią prezes Polskich Linii Lotniczych LOT Rafał Milczarski.
 • San Francisco: Pilot prawie wylądował na czterech innych samolotach

  San Francisco: Pilot prawie wylądował na czterech innych samolotach

  "Washington Post" podaje, że na międzynarodowym lotnisku w San Francisco mogło dojść do katastrofy lotniczej. Wszystko za sprawą "zagubionego" pilota, który miał problemy ze znalezieniem miejsca w zatłoczonym porcie lotniczym.
 • WorldDEM4Ortho - najdokładniejszy model terenu Airbusa

  WorldDEM4Ortho - najdokładniejszy model terenu Airbusa

  Airbus wydaje WorldDEM4Ortho, najdokładniejszy model ukształtowania terenu na potrzeby globalnej ortorektyfikacji (przetwarzanie obrazu ze zdjęć lotniczych lub satelitarnych na pozbawione zniekształceń związanych z różnicami w wysokości powierzchni terenowej).
 • ​Airbus i Chiny rozszerzą współpracę w zakresie lotnictwa i astronautyki

  ​Airbus i Chiny rozszerzą współpracę w zakresie lotnictwa i astronautyki

  Airbus i chińskie władze podpisały porozumienie (Memorandum of Understanding, MoU) dotyczące lotnictwa i astronautyki, które przewiduje dalsze zacieśnienie współpracy. Dokument MoU podpisali w Berlinie Fabrice Brégier, główny dyrektor operacyjny i prezes działu samolotów komercyjnych w firmie Airbus, oraz He Lifeng, prezes chińskiej Państwowej Komisji Rozwoju i Reform (NDRC).
 • MON: Zakup samolotów był pilny i odbył się prawidłowo

  MON: Zakup samolotów był pilny i odbył się prawidłowo

  "Zakup specjalnej wersji Boeinga 737-800 - średnich samolotów do przewozu osób na najwyższych stanowiskach w państwie był pilny i przebiegł prawidłowo. Zakup z wolnej ręki pozwolił kupić je taniej niż w poprzednim przetargu, a cena wynika ze specjalnego wyposażenia" - mówił w czwartek w Sejmie wiceszef MON Wojciech Fałkowski.
 • Okrągły pas startowy - czy taki projekt ma sens?

  Okrągły pas startowy - czy taki projekt ma sens?

  ​Co by było, gdyby klasyczny pas startowy zastąpić okrągłym, przypominającym tor wyścigowy? Taki pomysł przedstawił Holender Henk Hesselink prezentując Endless Runway. Czy takie lotnisko ma kiedyś szansę powstać?
 • Urządzenia elektroniczne zakazane na pokładach niektórych samolotów

  Urządzenia elektroniczne zakazane na pokładach niektórych samolotów

  Pasażerowie podróżujący z Bliskiego Wschodu do Stanów Zjednoczonych nie będą mogli wnosić na pokład dużych urządzeń elektronicznych - takie zarządzenie wydał Departament Bezpieczeństwa Stanów Zjednoczonych.
 • Lotnisko Olsztyn-Mazury radzi sobie całkiem nieźle

  Lotnisko Olsztyn-Mazury radzi sobie całkiem nieźle

  Pomimo wielu sceptycznych opinii towarzyszących uruchomieniu portu lotniczego Olsztyn-Mazury miniony rok udowodnił, iż radzi sobie on całkiem dobrze. Czy tą passę uda się podtrzymać również w bieżącym roku?
 • W Polsce jest mniej biznesowych odrzutowców niż w Czechach. Popularność prywatnych czarterów będzie jednak rosnąć

  W Polsce jest mniej biznesowych odrzutowców niż w Czechach. Popularność prywatnych czarterów będzie jednak rosnąć

  Prywatne czartery biznesowych odrzutowców jeszcze nie cieszą się w Polsce dużą popularnością, ale wraz ze wzrostem zamożności Polaków może się to zmienić. Samolot na prywatny użytek ma w tej chwili nie więcej niż trzydzieści osób w całym kraju. Pod tym względem Polska plasuje się za dużo mniejszymi Czechami, gdzie prywatne samoloty ma prawie dwa razy więcej zamożnych obywateli.
 • Dziwny obiekt zaobserwowano na niebie nad Tasmanią

  Dziwny obiekt zaobserwowano na niebie nad Tasmanią

  Dziwny świecący obiekt, wyglądający jak kula ognia na niebie, zaobserwowano 28 lutego nad australijską wyspą Tasmania. Zjawisko widziało setki ludzi.

Zdjęcia - Samolot (0)

 • Polska Lokalna
  Pilot zginął w wypadku awionetki

Filmy - Samolot (139)

 • Samolot zatrzymały płot i drzewa. Awaryjne lądowanie na placu manewrowym

  Genewa, Floryda, USA. Niewielki samolot awaryjnie wylądował na placu manewrowym w Genewie, na Florydzie. Niebezpieczny moment nagrała kamera przelatującego w pobliżu śmigłowca. Pilot samolotu zdołał wylądować na placu, który wykorzystywany jest do nauki jazdy, jednak nie udało mu się w porę wyhamować. Samolot wjechał w pobliską drogą i zatrzymał się dopiero na przydrożnym płocie i drzewach, kilkadziesiąt metrów od zaparkowanych samochodów i zabudowań. Pilot wyszedł z wypadku bez szwanku. (STORYFUL/x-news) UWAGA! Ze względu na przepisy licencyjne materiał dostępny tylko na terytorium Polski.
 • Bardzo niski lot samolotu nad głowami turystów

  Samolot startujący z pasa zrobił wrażenie na ludziach stojących na plaży.
 • Zderzenie szwajcarskich myśliwców podczas pokazów w Holandii

  Holandia. Dwa odrzutowce Szwajcarskich Sił Powietrznych zderzyły się podczas pokazów w holenderskim mieście Beetgum. W wypadku nikt nie został ranny. Jeden z samolotów F-5 wpadł do jeziora, a drugi uszkodzony doleciał do bazy. Pilotowi rozbitej maszyny udało się katapultować. UWAGA! Ze względu na przepisy licencyjne materiał dostępny tylko na terytorium Polski.
 • Spotter uchwycił niecodzienne zjawisko

  Tom, jako doświadczony spotter potrafi dostrzec wszystkie, nawet najbardziej szczegółowe elementy związane z odlatującymi samolotami. Pewnego dnia zauważył niezwykłe zjawisko - tęczę utworzoną przez odbijające się promienie słoneczne od skrzydła jednego z samolotów po opadach deszczu. UWAGA! Ze względu na przepisy licencyjne materiał dostępny tylko na terytorium Polski.