samolot

Synonimy:
samoloty,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Samolot (3991)

Zdjęcia - Samolot (0)

 • Polska Lokalna
  Pilot zginął w wypadku awionetki

Filmy - Samolot (84)

 • Tragiczny wypadek na pokazach lotniczych we Włoszech. Myśliwiec spadł do morza, pilot zginął

  Do tragicznego wypadku doszło na włoskim Air Show. Myśliwiec Eurofighter po serii akrobacji runął do Morza Tyrreńskiego. Wszystko na oczach tysięcy widzów. Do wypadku doszło podczas pokazów lotniczych w rejonie miasta Terracina na południe od Rzymu. Wielozadaniowy myśliwiec wykonywał pokaz jako przedostatni. Na amatorskim nagraniu widać, jak w pewnym momencie maszyna z impetem runęła do morza. Po kilku godzinach poszukiwań ekipy ratunkowe odnalazły ciało 36-letniego pilota. Nie wiadomo co było przyczyną wypadku.
 • Walka polskiego samolotu z wiatrem na lotnisku w Salzburgu

  Pilot polskiego samolotu linii Enter Air był zmuszony przerwać lądowanie w Salzburgu z powodu szalejącego cyklonu Grzegorz. Na filmie z tego zdarzenia widać, jak maszyna kołysze się zbliżając do lądowiska, a gdy już ma usiąść na pasie dostaje silny podmuch wiatru z boku i niemal zahacza skrzydłem o ziemię. Pilot natychmiast podrywa samolot od pasa i odlatuje. Maszyna ostatecznie udała się do Frankfurtu, gdzie bezpiecznie wylądowała. Nikomu nic się nie stało. (STORYFUL/x-news)
 • Nagranie ryzykownego manewru pilota Air Berlin nad lotniskiem w Düsseldorfie

  Niemcy. Pilot linii lotniczych Air Berlin, które niedawno ogłosiły bankructwo, wykonywał ostatni długodystansowy lot ze Stanów Zjednoczonych do Düsseldorfu. Postanowił uczcić go, wykonując widowiskowy przelot nad lotniskiem. Akrobacja wyglądała dramatycznie, nagranie błyskawicznie obiegło sieć, a pilot został zawieszony za wykonywanie ryzykownych manewrów nad lotniskiem, bez wyraźnej konieczności. Na wszystko mieli jednak zgodzić się niemieccy kontrolerzy lotów - sprawa jest w tej chwili wyjaśniana. (STORYFUL/x-news)
 • Awaryjne lądowanie na środku ruchliwej ulicy

  Awaryjne lądowanie samolotu na środku ruchliwej ulicy w mieście St. Petersburg w stanie Floryda. Dwusilnikowa Cessna 402B podczas lądowania uderzyła w dwa samochody. Samolot uderzył również w drzewa i zerwał linie energetyczne. Zarówno pasażerowie Cessny jak i samochodów uczestniczących w wypadku wyszli z całego zdarzenia bez większych obrażeń. (STROFYUL/x-news)