samolot

Synonimy:
samoloty,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Samolot (3976)

 • MON: Zakup samolotów był pilny i odbył się prawidłowo

  MON: Zakup samolotów był pilny i odbył się prawidłowo

  "Zakup specjalnej wersji Boeinga 737-800 - średnich samolotów do przewozu osób na najwyższych stanowiskach w państwie był pilny i przebiegł prawidłowo. Zakup z wolnej ręki pozwolił kupić je taniej niż w poprzednim przetargu, a cena wynika ze specjalnego wyposażenia" - mówił w czwartek w Sejmie wiceszef MON Wojciech Fałkowski.
 • Okrągły pas startowy - czy taki projekt ma sens?

  Okrągły pas startowy - czy taki projekt ma sens?

  ​Co by było, gdyby klasyczny pas startowy zastąpić okrągłym, przypominającym tor wyścigowy? Taki pomysł przedstawił Holender Henk Hesselink prezentując Endless Runway. Czy takie lotnisko ma kiedyś szansę powstać?
 • Urządzenia elektroniczne zakazane na pokładach niektórych samolotów

  Urządzenia elektroniczne zakazane na pokładach niektórych samolotów

  Pasażerowie podróżujący z Bliskiego Wschodu do Stanów Zjednoczonych nie będą mogli wnosić na pokład dużych urządzeń elektronicznych - takie zarządzenie wydał Departament Bezpieczeństwa Stanów Zjednoczonych.
 • Lotnisko Olsztyn-Mazury radzi sobie całkiem nieźle

  Lotnisko Olsztyn-Mazury radzi sobie całkiem nieźle

  Pomimo wielu sceptycznych opinii towarzyszących uruchomieniu portu lotniczego Olsztyn-Mazury miniony rok udowodnił, iż radzi sobie on całkiem dobrze. Czy tą passę uda się podtrzymać również w bieżącym roku?
 • W Polsce jest mniej biznesowych odrzutowców niż w Czechach. Popularność prywatnych czarterów będzie jednak rosnąć

  W Polsce jest mniej biznesowych odrzutowców niż w Czechach. Popularność prywatnych czarterów będzie jednak rosnąć

  Prywatne czartery biznesowych odrzutowców jeszcze nie cieszą się w Polsce dużą popularnością, ale wraz ze wzrostem zamożności Polaków może się to zmienić. Samolot na prywatny użytek ma w tej chwili nie więcej niż trzydzieści osób w całym kraju. Pod tym względem Polska plasuje się za dużo mniejszymi Czechami, gdzie prywatne samoloty ma prawie dwa razy więcej zamożnych obywateli.
 • Dziwny obiekt zaobserwowano na niebie nad Tasmanią

  Dziwny obiekt zaobserwowano na niebie nad Tasmanią

  Dziwny świecący obiekt, wyglądający jak kula ognia na niebie, zaobserwowano 28 lutego nad australijską wyspą Tasmania. Zjawisko widziało setki ludzi.
 • Przedsiębiorcy lecą po leasing na samolot

  Przedsiębiorcy lecą po leasing na samolot

  Ultralekki samolot to wydatek rzędu 200 tys. zł, to tyle, co wysokiej klasy samochód. Ze względu na optymalizację kosztów, przedsiębiorcy najczęściej wybierają leasing operacyjny jako sposób finansowania samolotu firmowego*
 • Rekordowy rok: Najbogatsi Polacy kupują samoloty i helikoptery

  Rekordowy rok: Najbogatsi Polacy kupują samoloty i helikoptery

  Mijający rok jest w Polsce rekordowy pod względem liczby zarejestrowanych na firmy lub osoby fizyczne samolotów i helikopterów.
 • Rośnie liczba skarg na linie lotnicze

  Rośnie liczba skarg na linie lotnicze

  Polscy pasażerowie są w europejskiej czołówce pod względem liczby skarg składanych na przewoźników lotniczych. Z roku na rok takich skarg przybywa, co wynika z rosnącej świadomości konsumentów w zakresie przysługujących im praw. Linie lotnicze wskazują, że unijne rozporządzenie, które określa prawa pasażerów w ruchu lotniczym, jest niejasne i pozostawia duże pole do interpretacji przepisów. Komisja Europejska rozważa jego nowelizację, nie zamierza jednak ograniczać zakresu ochrony przysługującej podróżnym.
 • Szybowiec Perlan II poleci w kosmos?

  Szybowiec Perlan II poleci w kosmos?

  Inżynierowie pracujący nad rozwojem szybowca Perlan planują wysłać swoją maszynę do linii Karmana, czyli umownej granicy pomiędzy atmosferą Ziemi i przestrzenią kosmiczną.

Zdjęcia - Samolot (0)

 • Polska Lokalna
  Pilot zginął w wypadku awionetki

Filmy - Samolot (133)

 • Samolot zahaczył o linie wysokiego napięcia. Wielkie kule ognia i potężna eksplozja

  Mukilteo, Waszyngton, USA. Najpierw zahaczył o linie wysokiego napięcia, potem runął na ziemię - niewielki, jednosilnikowy samolot rozbił się tuż przy ruchliwej drodze w mieście Mukilteo w stanie Waszyngton. Katastrofę nagrał jeden z przejeżdżających kierowców. Widać na nim ogromne kule ognia, które pojawiły się na horyzoncie, gdy pikujący samolot przecinał przewody elektryczne. Samolot wylądował w bezpiecznym miejscu. Ani pilot, ani pasażer samolotu nie zostali ranni. (US CBS/x-news)
 • Samolot pasażerski startuje w niemal pionowej pozycji

  Pilot tego samolotu pasażerskiego potrafi wystartować w każdych warunkach. Podczas tego testowego lotu udało mu się wystartować w niemal pionowej pozycji. Wygląda niemal jak rakieta. UWAGA! Ze względu na przepisy licencyjne materiał dostępny tylko na terytorium Polski.
 • Samolot rozbija się przy ruchliwej ulicy

  Seatlle, USA. Ze wstępnych ustaleń wynika, że po uderzeniu w linie wysokiego napięcia w samolocie został uszkodzony zbiornik paliwa, który gwałtownie eksplodował. Choć to nieprawdopodobne, w wypadku nikt nie zginął.
 • Najbardziej niebezpieczne lotniska na świecie

  Chociaż statystycznie podróż samolotem jest najbezpieczniejszym sposobem transportu, to korzystanie z niektórych lotnisk może nie być dobrym pomysłem. Przed wami dwadzieścia najgorszych miejsc na lądowanie.