samolot

Synonimy:
samoloty,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Samolot (3972)

 • Urządzenia elektroniczne zakazane na pokładach niektórych samolotów

  Urządzenia elektroniczne zakazane na pokładach niektórych samolotów

  Pasażerowie podróżujący z Bliskiego Wschodu do Stanów Zjednoczonych nie będą mogli wnosić na pokład dużych urządzeń elektronicznych - takie zarządzenie wydał Departament Bezpieczeństwa Stanów Zjednoczonych.
 • Lotnisko Olsztyn-Mazury radzi sobie całkiem nieźle

  Lotnisko Olsztyn-Mazury radzi sobie całkiem nieźle

  Pomimo wielu sceptycznych opinii towarzyszących uruchomieniu portu lotniczego Olsztyn-Mazury miniony rok udowodnił, iż radzi sobie on całkiem dobrze. Czy tą passę uda się podtrzymać również w bieżącym roku?
 • W Polsce jest mniej biznesowych odrzutowców niż w Czechach. Popularność prywatnych czarterów będzie jednak rosnąć

  W Polsce jest mniej biznesowych odrzutowców niż w Czechach. Popularność prywatnych czarterów będzie jednak rosnąć

  Prywatne czartery biznesowych odrzutowców jeszcze nie cieszą się w Polsce dużą popularnością, ale wraz ze wzrostem zamożności Polaków może się to zmienić. Samolot na prywatny użytek ma w tej chwili nie więcej niż trzydzieści osób w całym kraju. Pod tym względem Polska plasuje się za dużo mniejszymi Czechami, gdzie prywatne samoloty ma prawie dwa razy więcej zamożnych obywateli.
 • Dziwny obiekt zaobserwowano na niebie nad Tasmanią

  Dziwny obiekt zaobserwowano na niebie nad Tasmanią

  Dziwny świecący obiekt, wyglądający jak kula ognia na niebie, zaobserwowano 28 lutego nad australijską wyspą Tasmania. Zjawisko widziało setki ludzi.
 • Przedsiębiorcy lecą po leasing na samolot

  Przedsiębiorcy lecą po leasing na samolot

  Ultralekki samolot to wydatek rzędu 200 tys. zł, to tyle, co wysokiej klasy samochód. Ze względu na optymalizację kosztów, przedsiębiorcy najczęściej wybierają leasing operacyjny jako sposób finansowania samolotu firmowego*
 • Rekordowy rok: Najbogatsi Polacy kupują samoloty i helikoptery

  Rekordowy rok: Najbogatsi Polacy kupują samoloty i helikoptery

  Mijający rok jest w Polsce rekordowy pod względem liczby zarejestrowanych na firmy lub osoby fizyczne samolotów i helikopterów.
 • Rośnie liczba skarg na linie lotnicze

  Rośnie liczba skarg na linie lotnicze

  Polscy pasażerowie są w europejskiej czołówce pod względem liczby skarg składanych na przewoźników lotniczych. Z roku na rok takich skarg przybywa, co wynika z rosnącej świadomości konsumentów w zakresie przysługujących im praw. Linie lotnicze wskazują, że unijne rozporządzenie, które określa prawa pasażerów w ruchu lotniczym, jest niejasne i pozostawia duże pole do interpretacji przepisów. Komisja Europejska rozważa jego nowelizację, nie zamierza jednak ograniczać zakresu ochrony przysługującej podróżnym.
 • Szybowiec Perlan II poleci w kosmos?

  Szybowiec Perlan II poleci w kosmos?

  Inżynierowie pracujący nad rozwojem szybowca Perlan planują wysłać swoją maszynę do linii Karmana, czyli umownej granicy pomiędzy atmosferą Ziemi i przestrzenią kosmiczną.
 • Aurora D8 - przyszłość samolotów pasażerskich

  Aurora D8 - przyszłość samolotów pasażerskich

  W lutym NASA ogłosiła, że chce przywrócić do życia samoloty serii X. Teraz amerykańska agencja przyznała firmie Aurora Flight Sciences sześciomiesięczny kontrakt warty 2,9 mln dol. na opracowanie wersji demonstracyjnej ponaddźwiękowego samolotu pasażerskiego Aurora D8.
 • Chińczycy wznowią produkcję największego samolotu na świecie

  Chińczycy wznowią produkcję największego samolotu na świecie

  Chińska korporacja Airspace Industry Corporation of China kupiła prawo do produkcji An-225 Mrija, czyli największego samolotu na świecie.

Zdjęcia - Samolot (0)

 • Polska Lokalna
  Pilot zginął w wypadku awionetki

Filmy - Samolot (127)