samolot

Synonimy:
samoloty,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Samolot (3984)

 • Linie lotnicze All Nippon Airways odbierają swój pierwszy A321neo

  Linie lotnicze All Nippon Airways odbierają swój pierwszy A321neo

  Japońskie linie lotnicze All Nippon Airways (ANA) odebrały swój pierwszy A321neo, zostając jednym z pierwszych operatorów wersji samolotu napędzanej silnikami turbowentylatorowymi Pratt & Whitney PW1100G-JM.
 • Ponad 315 tys. pasażerów obsłużyło w lipcu wrocławskie lotnisko

  Ponad 315 tys. pasażerów obsłużyło w lipcu wrocławskie lotnisko

  O 22,3 proc. więcej pasażerów skorzystało w lipcu 2017 r. z usług Portu Lotniczego Wrocław w porównaniu lipca ubiegłego roku. Obsłużono ponad 315 tys. osób, a na niektórych trasach samoloty były wypełnione w 96 proc. - podały władze spółki.
 • Centralny i wielki. Ale czy potrzebny?

  Centralny i wielki. Ale czy potrzebny?

  Początek prac nad przygotowaniem budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego nadał inne znaczenie starym dylematom: czy koniecznie, czy nie za wcześnie? Może warto mieć wątpliwości i zadawać pytania? Czy wieloletnia inwestycja przetrwa ewentualną zmianę władzy?
 • LOT liczy na wysokie loty

  LOT liczy na wysokie loty

  - Interesuje nas cały świat. Jesteśmy firmą globalną. Nie ma innej alternatywy dla przyszłości LOT-u, niż jego istotny rozwój. Mam tu na myśli kilkukrotny wzrost w stosunku do tego, co wypracowaliśmy w 2016 r. - powiedział w rozmowie z Interią prezes Polskich Linii Lotniczych LOT Rafał Milczarski.
 • San Francisco: Pilot prawie wylądował na czterech innych samolotach

  San Francisco: Pilot prawie wylądował na czterech innych samolotach

  "Washington Post" podaje, że na międzynarodowym lotnisku w San Francisco mogło dojść do katastrofy lotniczej. Wszystko za sprawą "zagubionego" pilota, który miał problemy ze znalezieniem miejsca w zatłoczonym porcie lotniczym.
 • WorldDEM4Ortho - najdokładniejszy model terenu Airbusa

  WorldDEM4Ortho - najdokładniejszy model terenu Airbusa

  Airbus wydaje WorldDEM4Ortho, najdokładniejszy model ukształtowania terenu na potrzeby globalnej ortorektyfikacji (przetwarzanie obrazu ze zdjęć lotniczych lub satelitarnych na pozbawione zniekształceń związanych z różnicami w wysokości powierzchni terenowej).
 • ​Airbus i Chiny rozszerzą współpracę w zakresie lotnictwa i astronautyki

  ​Airbus i Chiny rozszerzą współpracę w zakresie lotnictwa i astronautyki

  Airbus i chińskie władze podpisały porozumienie (Memorandum of Understanding, MoU) dotyczące lotnictwa i astronautyki, które przewiduje dalsze zacieśnienie współpracy. Dokument MoU podpisali w Berlinie Fabrice Brégier, główny dyrektor operacyjny i prezes działu samolotów komercyjnych w firmie Airbus, oraz He Lifeng, prezes chińskiej Państwowej Komisji Rozwoju i Reform (NDRC).
 • MON: Zakup samolotów był pilny i odbył się prawidłowo

  MON: Zakup samolotów był pilny i odbył się prawidłowo

  "Zakup specjalnej wersji Boeinga 737-800 - średnich samolotów do przewozu osób na najwyższych stanowiskach w państwie był pilny i przebiegł prawidłowo. Zakup z wolnej ręki pozwolił kupić je taniej niż w poprzednim przetargu, a cena wynika ze specjalnego wyposażenia" - mówił w czwartek w Sejmie wiceszef MON Wojciech Fałkowski.
 • Okrągły pas startowy - czy taki projekt ma sens?

  Okrągły pas startowy - czy taki projekt ma sens?

  ​Co by było, gdyby klasyczny pas startowy zastąpić okrągłym, przypominającym tor wyścigowy? Taki pomysł przedstawił Holender Henk Hesselink prezentując Endless Runway. Czy takie lotnisko ma kiedyś szansę powstać?
 • Urządzenia elektroniczne zakazane na pokładach niektórych samolotów

  Urządzenia elektroniczne zakazane na pokładach niektórych samolotów

  Pasażerowie podróżujący z Bliskiego Wschodu do Stanów Zjednoczonych nie będą mogli wnosić na pokład dużych urządzeń elektronicznych - takie zarządzenie wydał Departament Bezpieczeństwa Stanów Zjednoczonych.

Zdjęcia - Samolot (0)

 • Polska Lokalna
  Pilot zginął w wypadku awionetki

Filmy - Samolot (143)

 • Potężne samoloty z trudem lądują w Melbourne. Piloci walczą z silnym wiatrem

  Kilka samolotów australijskiej linii lotniczej Qantas z trudem wylądowało na lotnisku w Melbourne. Pilotom przeszkadzał silny wiatr, którego prędkość dochodziła do 95 km/h. Pod wpływem podmuchów wiatru, chwiał się nawet Airbus A380 – największy samolot pasażerski na świecie. (STORYFUL/x-news) UWAGA! Ze względu na przepisy licencyjne materiał dostępny tylko na terytorium Polski.
 • Co zrobić, gdy zabraknie miejsca w samolocie?

  Wiele linii lotniczych sprzedaje więcej biletów niż jest miejsc dla podróżujących na pokładzie samolotu. Pasażer, który będzie z tego powodu poszkodowany może uzyskać odszkodowanie od 250 do 600 euro. Jednak może też wynegocjować dodatkowe bonusy, nawet podwyższające atrakcyjność zaplanowanej podróży.
 • Samolot miał problemy z lądowaniem

  Holandia. Tuż przed samym lądowaniem Boeinga pojawiły się pewne problemy. Gdy doszło do podmuchów wiatru, maszyna zaczęła się niebezpiecznie chwiać i nie mogła prawidłowo wykonać zaplanowanego manewru. Musiała jeszcze raz poderwać się do lotu. Na szczęście drugie podejście do lądowania okazało się udane i maszyna mogła bezpiecznie osiąść na pasie lotnika Schiphol w Amsterdamie. (STORYFUL/x-news) UWAGA! Ze względu na przepisy licencyjne materiał dostępny tylko na terytorium Polski.
 • Awionetka spadła na autostradę w Kalifornii. Kamery zarejestrowały moment wypadku

  Santa Ana, Kalifornia, USA. Kamery portu lotniczego John Wayne w Kalifornii zarejestrowały moment katastrofy samolotu, który spadł na autostradę pod miejscowością Santa Ana w Kalifornii. Chwilę po upadku na drogę samolot stanął w płomieniach. Przyczyną wypadku była prawdopodobnie awaria zasilania. Po nieudanej próbie lądowania na pasie startowym lotniska w mieście Santa Ana, samolot uderzył o asfalt między pędzącymi autostradą samochodami. Pilot i jego żona prawdopodobnie przeżyli katastrofę. (RUPTLY/x-news) UWAGA! Ze względu na przepisy licencyjne materiał dostępny tylko na terytorium Polski.