samochody używane

Artykuły - Samochody używane (158)

  • 1,5 miliona samochodów używanych w trzech pierwszych kwartałach

    1,5 miliona samochodów używanych w trzech pierwszych kwartałach

    Polacy dzięki 500+ kupują droższe samochody używane 81% klientów AAA AUTO uważa, że dzięki świadczeniom z rządowego programu może kupować lepsze auta.
  • Motoryzacja - diesle w powszechnym odwrocie

    Motoryzacja - diesle w powszechnym odwrocie

    - W 2017 roku po raz pierwszy udział samochodów z silnikami diesla w Europie spadł poniżej poziomu 50 proc. Według analityków rynku motoryzacyjnego w 2030 roku na europejskim rynku diesle będą stanowić zaledwie 9 proc. wolumenu sprzedaży - wynika z opracowania firmy LeasePlan.
  • Zanim kupisz używany samochód, nie daj się oszukać

    Zanim kupisz używany samochód, nie daj się oszukać

    Wypatrzyłeś samochód w serwisie ogłoszeniowym lub w komisie. Oczyma wyobraźni widzisz go już w swoim garażu. W emocjach nie zwracasz uwagi na stan opon, stuki w zawieszeniu, niedziałającą klimatyzację czy zatarty silnik wycieraczki. Takie błędy mogą być bardzo kosztowne. Podpowiadamy, na co zwrócić szczególna uwagę, kiedy kupuje się pojazd z drugiej ręki.
  • Polska motoryzacyjnym złomowiskiem Europy

    Polska motoryzacyjnym złomowiskiem Europy

    W minionym roku do Polski trafiło ponad milion używanych samochodów o najwyższej w historii średniej wieku - niemal 12 lat - głównie starych volkswagenów, opli i audi. To tylko pogrążyło nasze statystki, z których wynika, że 60 proc. jeżdżących po polskich drogach samochodów ma 10 lat i więcej.
  • Co jest ważne dla Polaka kupującego auto używane?

    Co jest ważne dla Polaka kupującego auto używane?

    ​Z badania przeprowadzonego przez Instytut Millward Brown w październiku 2016 roku wynika, że dla 77 proc. Polaków najważniejszym czynnikiem przy zakupie nowego auta jest jego cena.
  • Najlepsze używane auta na rynku! 11-latki też mogą się nie psuć?

    Najlepsze używane auta na rynku! 11-latki też mogą się nie psuć?

    Wiemy już, które modele wyszły zwycięską ręką z najnowszego badania niezawodności pojazdów - raportu TUV 2017.
  • Najgorsze auta używane. Przeczytaj zanim kupisz!

    Najgorsze auta używane. Przeczytaj zanim kupisz!

    Rankingi niezawodności tworzone w oparciu o obowiązkowe badania techniczne nie są tak miarodajne, jak te bazujące na liczbie interwencji pomocy drogowej w stosunku do konkretnego modelu.
  • Auta nowe i używane idą jak świeże bułeczki

    Auta nowe i używane idą jak świeże bułeczki

    Według badania opinii przeprowadzonego wśród klientów AAA AUTO na temat czynników wpływających na decyzję zakupu, 78% osób odwiedzających AAA AUTO chce wykorzystać środki pochodzące z Programu 500+ na zakup samochodu. Większość osób (67%) planuje wykorzystać otrzymane pieniądze na spłatę miesięcznych rat kredytowych.
  • Mercedes i Dacia o wartości 21 tys. Co się psuje częściej?

    Mercedes i Dacia o wartości 21 tys. Co się psuje częściej?

    Proponowane przez Ministerstwo Infrastruktury zmiany w akcyzie od samochodów rozwścieczyły tysiące kierowców. Zdaniem przedstawicieli resortu nowy podatek nie ma jednak służyć łataniu dziury budżetowej...
  • Szukasz 10-letniego auta? Te będą najlepsze

    Szukasz 10-letniego auta? Te będą najlepsze

    GTU - Niemieckie Stowarzyszenie Nadzoru Technicznego, skupiające m.in. środowisko diagnostów samochodowych, opublikowało kolejny, coroczny raport usterkowości GTU 2017.

Filmy - Samochody używane (3)

  • Uważaj na oszustów. Praktyczne rady, jak kupić używane auto

    Auto, które na pierwszy rzut oka wygląda perfekcyjnie, wcale nie musi takie być. Ukryte usterki, przekręcane liczniki, maskowane stłuczki i wypadki – to, niestety, można czasem zaobserwować, oglądając oferowane na sprzedaż używane samochody. - Przed zakupem auta warto prześledzić fora internetowe; sprawdzić podstawowe informacje, na co radzą zwrócić uwagę osoby, które taki samochód już miały – mówi Jakub Rembecki, doradca serwisowy Auto Reduta. Kolejny krok to dokładniejsze przyjrzenie się poszczególnym elementom samochodu. Ekspert podkreśla, że warto sprawdzić stan blacharski: – Czy elementy są dobrze spasowane? Jak zużyte jest wnętrze: kierownica, fotel kierowcy? Jeżeli elementy są wygniecione, może to świadczyć o dużym przebiegu auta, na które niekoniecznie może wskazywać licznik. Zwróćmy uwagę na te elementy, które byłyby użytkowane przez nas, czyli np. na radio czy pokrętła od klimatyzacji. W jaki jeszcze sposób możemy uchronić się przed fatalną pomyłką przy zakupie używanego samochodu? Posłuchajcie!
  • Testujemy używane: Citroen C5

    Citroen C5 to popularne auto na rynku wtórnym. Opinie na jego temat są jednak mocno podzielone. Czy faktycznie jest się czego obawiać?
  • Dostarczenie auta do utylizacji będzie bezpłatne?

    Polska zbyt wolno zmienia przepisy dotyczące utylizacji starych aut - oceniła Komisja Europejska i zagroziła skierowaniem sprawy do Trybunału Sprawiedliwości. Co w tej sytuacji zrobi polski rząd? Komentuje Wojciech Drzewiecki, prezes Instytutu Badań Rynku Motoryzacyjnego Samar.